קטגוריות
Uncategorized

מיצוק עור הפנים

מיצוק עור הפנים

למה למצק את עור הפנים?

האסתטיקה והנראות  שלנו, חשובים ומשמעותים ביותר לנשים וגברים רבים. הפנים  של כל אחד מאיתנו, מהווים את כרטיס הביקור שלנו וחלק מהדימוי העצמי שלנו. הפנים מייצגות אותנו ומהוות חלק מהאופן בו אנו נראים ונתפסים על ידינו ועל ידי אחרים. לעליה בגיל יש השפעה על מראה הפנים. על כן רבים מעוניינים, לשפר ולהצעיר  את  מראה עור הפנים באמצעות טיפולים אסתטיים שמרניים וטיפולים פולשניים. הסיבה לצורך במיצוק עור הפנים נעוצה בכך, שעם השנים והעליה בגיל, עור הפנים מתרופף, קו  הלסת מטשטש ונפגע ונוצר בעור הפנים רפיון. נוצרים קמטים וקמטוטים, פיגמנטציה (כתמים), כל אלו  פעמים רבות גורמים למראה זקן ועייף.

מיצוק עור הפנים

מה גורם לרפיון עור הפנים?

העור בגופנו  מורכב משכבות עור, היפודרמיס- השכבה הפנימית ביותר המורכבת בעיקר מרקמת חיבור ושומן. דרמיס- השכבה האמצעית בה נמצאים כלי הדם, בלוטות הזיעה והחלב וזקיקי השיערה. אפידרמיס – שכבת העור העליונה ביותר וזו שבאה במגע עם העולם החיצון. שכבת האפידרמיס, מורכבת בין היתר מסיבי קולגן ואלסטין המהווים את הבסיס לשכבת העור הצפופה ומעניקים לעור את האלסטיות והחוזק שלו. עם העלייה בגיל נוצרת פגיעה בכמות ובאיכות האלסטין הגורמת לעור לאבד מהגמישות שלו. רפיון עור הפנים מתרחש עם הגיל בשל פגיעה באיכות או בכמות סיבי האלסטין והקולגן בשכבת האפידרמיס. האלסטין, האחראי לאלסטיות העור ומכאן שמו, מאפשר לעור את היכולת להימתח ולחזור לצורתו המקורית. סיבי הקולגן מקנים לעור את מבנהו וחוזקו. עם תהליך ההזדקנות הטבעית, חלה ירידה בכמות האלסטין והקולגן בעור, בנוסף תורמים לכך גם גורמי סביבה כגון הקרינה מעור השמש, מזהמים שונים ותזונה לקויה.

כיצד ניתן לטפל ולמצק את עור הפנים?

כיום קיימים בתחום הרפואה האסתטית, טיפולים מגוונים לטיפול, למצוק עור הפנים  ולטיפול בחיוניות שלו. חלק מהטיפולים האסתטיים הם באמצעות קרמים, הזרקות של חומצה היאלורנית, בוטוקס (בוטוליניום טוקסין), מכשור רפואי כגון לייזר, גלי רדיו, וחלקם פולשניים כמו ניתוח מתיחת עור הפנים.

מיצוק עור הפנים באמצעות קרמים

טיפולים אסתטיים באמצעות קרמים, סרומים ומשחות מיועדים לשפר את האלסטיות של העור ובאופן ספציפי את עור הפנים והעור סביב העיניים הנוטה להתרופף. תכשירים לטיפול אסתטי  שמרני מכילים חומרים דוגמת רטינול ונגזרותיו (טרטינוין, רטין-A) אשר מגבירים את ייצור הקולגן בעור. לרוב, התכשירים מכילים רטינואידים ומותנים במרשם רופא עור בלבד.

כיצד הזרקה של חומצה היאלורנית מסייעת למיצוק עור הפנים?

חומצה היאלורנית היא חומר המיוצר באופן טבעי בגוף, היא מהווה את אחד ממרכיבי העור העיקריים ומעניקה לו את גמישותו ואת עוביו. עיקר השפעתה של החומצה ההיאלורנית הנה, במניעת איבוד נוזלים. מכאן סגולותיה של החומצה ההיאלורנית במניעת היווצרות פגמי עור שונים וביניהם התרופפות עור הפנים והצוואר. בהליך טיפולי פשוט, ניתן להזריק לעור הפנים חומצה היאלורנית. הזרקה של החומצה היאלרונית לקמטים ממלאת אותם ו/או יוצרת נפח אשר גורם להרמה של העור, במקומות שהייתה צניחה. כמו כן, החומצה ההיאלורנית מעניקה לעור לחות וגמישות ומשווה לו מראה צעיר ורענן.

פילינג של העור למיצוק עור הפנים

פילינג של עור הפנים הנו טיפול באמצעות תכשירים כימיים אשר גורמים לעור להתקלף. בעוד העור החדש שמחליף אותו הוא בדרך כלל חלק יותר ועם פחות קמטים. ישנם מספר תכשירים בהם נעשה שימוש בטיפול זה והבחירה נעשית יחד עם הרופא המומחה באסתטיקה. במהלך הטיפול בפילינג של העור, ישנה תחושה של צריבה ועקצוץ בעור והתגובה דומה מאוד לזו הנראית בכוויה. לעיתים נדרשות תחבושות וזמן החלמה לאחר הטיפול על מנת לתת לעור לחזור לעצמו.

מהו טיפולי PRP למיצוק עור הפנים?

טיפול  PRP הם ראשי תיבות של Platelet Rich Plasma. מדובר בטיפול בהזרקות לעור של פלזמה וטסיות דם אשר מוצו מהדם של המטופלת עצמה. לטסיות הדם, חשיבות מכרעת בקרישת הדם, יש גם יכולת לגרות שכפול תאים וריפוי רקמות וכן דלקת. במסגרת טיפולים אסתטיים למיצוק עור הפנים, נעשה שימוש בטיפול זה באזורים שונים בעור על מנת לגרות ריפוי ולעודד תיקון של קמטים. קיימות עדויות מועטות יחסית במחקר על התועלת בטיפול זה.

כיצד נערך מיצוק עור הפנים באמצעות טיפול במכשיר לייזר

קיימים בשוק סוגים שונים של טיפולים אסתטיים מבוססים על מכשיר לייזר אשר מיועדים להגביר את ייצור הקולגן הטבעי בעור ולשפר את מתח העור. משתמשים בטיפולים אלו באזורים כמו הבטן והגפיים העליונות ונעשה גם שימוש באזור הפנים. בדרך כלל יש צורך לעבור סדרת טיפולים על מנת לראות שינוי בעור. ישנם טיפולים מבוססי מכשירי לייזר פולשניים יותר אשר מסירים באמצעותם את שכבות העור העליונות ושולחים גלי חום אל השכבות התחתונות יותר, טיפולים אלו ידועים כ'פילינג לייזר'. הטיפולים עם מכשיר לייזר מתבצעים גם במרפאה/קליניקה וגם בחדרי ניתוח.

ניתוח מתיחת פנים למיצוק עור הפנים

ניתוח למתיחת פנים הוא הליך כירורגי אשר מטרתו להצעיר את הפנים ולצמצם ולמתוח את עור הפנים שהתרופף, למצק את עור הפנים, בעיקר באזור עצמות הלחיים הלסת והמצח. במהלך הניתוח למתיחת הפנים שנערך על ידי כירורג פלסטי מומחה, מותחים את העור, מסירים עור עודף בעוד הרקמות ושרירי הפנים תחת העור מעוצבות בצורה הרצויה. עם זאת, ניתוח מתיחת פנים, איננו מאפשר הסרה מלאה של מרבית הקמטים במרקם העור ואינו מסייע לטיפול בפיגמנטציה ונזקי שמש. למעשה בניתוח פלסטי למתיחת עור הפנים מתבצעת מתיחה של העור ושרירי הפנים ולא מבוצעת מניפולציה ברמת התאית בעור כך שההליך עיקרו עיצובי ולא שיקומי.

כיצד ממצקים את עור הפנים באמצעות מכשור רפואי RF גלי רדיו, מורפאוס 8?

בשנים האחרונות  נכנסו טכנולוגיות רפואיות חדשניות בתחום הטיפולים האסתטיים לטיפול בפנים ולמיצוק עור הפנים על ידי מכשור רפואי. מכשיר ה- Inmode  מבוסס על אנרגיה של גלי רדיו (RF) וחום והוא חוד החנית של הטכנולוגיות בטיפול בעור הפנים והגוף. המכשיר משווק כבר 10 שנים בארה"ב ופופולרי מאד בין נשות הוליווד ובוורלי הילס. מדובר בסדרת טיפולים באמצעות טכנולוגיה רפואית של גלי רדיוRF  המאפשרים קבלת תוצאות יעילות ביותר, באמצעות מכשור בטוח לשימוש ואפשרות לחזור לשיגרה במהירות. יתרון, נוסף לטיפול באמצעות המכשור שניתן לבצע את הטיפולים בקיץ, ללא חשש לבעיות פיגמנטציה.

ידית ה-Morpheus 8, מורפאוס 8, במכשיר ה- INMODE בעלת 24 מיקרו מחטים המוחדרים לכל עור הפנים בפולסים של גלי רדיו וחום. המורפיאוס 8 מטפל בשכבות העמוקות של עור הפנים, בשונה מטיפולים אסתטיים רבים אחרים. בסיום הטיפול האסתטי למיצוק עור הפנים, ניתן לחזור מידית לשגרת החיים. ניתן לטפל באמצעות Morpheus 8, מורפאוס 8,  באנשים עם עור בהיר וגם באנשים עם עור פנים כהה מבלי חשש לפיגמנטציה. במרכז רפואי פרופ' יואב ברנע, הטיפול באמצעות Morpheus 8, מורפאוס 8, נערך רק על ידי רופאים מומחים לרפואה פלסטית ואסתטית, המאפשרת להעניק טיפול עמוק ואפקטיבי יותר. תוצאות הטיפולים האסתטיים למיצוק עור הפנים באמצעות הטכנולוגיות הרפואיות מאפשרים לעור הפנים להיות מתוח, צעיר ורענן יותר. טיפולים אסתטיים אלו למיצוק עור הפנים באמצעות מכשיר מורפאוס, Morpheus 8, מאפשרים לדחות את הצורך בניתוחים פלסטיים כגון ניתוח מתיחת הפנים.

8 Morpheus / מורפואס 8 – טכנולוגיית גלי רדיו לטיפול במגוון תחומים בעור

 • מצוק והידוק של עור הפנים
 • שיפור מרקם עור הפנים
 • הסרת צלקות בעור הפנים
 • טיפול בפצעי אקנה, צלקות לאחר אקנה
 • טיפול בפגמי העור וקמטוטים וקמטים קטנים בפנים
 • סנטר כפול
 • מיצוק קו הלסת
 • טיפול בעפעפיים

כיצד נערך מיצוק עור הפנים באמצעות מכשיר Inmode?

הטיפול במכשיר Inmode נערך באמצעות שימוש בגלי רדיו (RF) וחום אשר ממיסים את השומן העודף וממצקים את העור. הטיפול במרפאתנו מתבצע אך ורק על ידי  רופא פלסטיקאי מומחה.  מכשיר EMBRACE  RF  כולל ארבע ידיות – Morpheus, Accutite, Facetite ו-Bodytite, לפנים ולחלקי הגוף. לכל אזור בפנים ובגוף יש ידית במכשיר EMBRACE  RF שהיא ייעודית לאותו אזור :

 • Acutite – לאזורים עדינים בפנים, לדוגמא העפעפיים.
 • Facetite – לאזור הסנטר והצוואר .
 • טיפול מורפאוס רגיל – לטיפול בפנים, צוואר, ואזורים קטנים בגוף, אורך כעשרים דקות – חצי שעה באלחוש מקומי.
 • טיפול מורפיאוס אקסטרים – טיפול מורפאוס אקסטרים הנו טיפול הנערך לפנים, לצוואר ולפנים והצוואר.  מדובר  בטיפול מורפאוס עמוק וארוך יותר, שנמשך כ- 40 דקות עד שעה. הטיפול באמצעות מורפאוס אקסטרים נערך על ידי רופאים מומחים לפלסטיקה ואסתטיקה, לנשים וגברים עם מקרים מורכבים יותר. טיפול מורפאוס אקסטרים נערך בליווי של  הרדמה מקומית במרכז הרפואי של פרופ' ברנע יואב. מדובר בסדרה של 3 טיפולים עם טיפול אחד נוסף לאחר חצי שנה.

למה תוכלי לצפות בפגישת ייעוץ הרפואי לפני מיצוק עור הפנים במרכז רפואי פרופ' ברנע יואב?

פגישת הייעוץ הרפואי מיועדת לנשים וגברים המעוניינים למצק את עור הפנים, לשפר את עור הפנים ולהצעיר אותו. במרכז הרפואי-פרופ' ברנע יואב, צוות כירורגים פלסטיים ואסתטיים, אשר ישמח להיפגש איתך לייעוץ רפואי ואסתטי. הייעוץ  הרפואי האסתטי כולל פגישה אישית עם הרופא, בדיקת עור הפנים והמלצה על הטיפול האסתטי המתאים לך באופן אישי לרבות הסברים הנדרשים, על הצלחת הטיפול מהלכו, תהליך ההחלמה ועוד.

מיצוק עור הפנים על ידי מומחים בפלסטיקה במרכז רפואי פרופ' ברנע יואב

במרכז הרפואי פרופ' ברנע יואב רופאים פלסטיקאים מומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית המבצעים ניתוחים פלסטיים  וטיפולים לפנים והצוואר להצערה, מיצוק וחידוש העור. הרופאים בעלי ניסיון  מקצועי רב ועובדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כל זאת באמצעות הטכנולוגיות והמכשור המתקדם ביותר, בשילוב מקצועיות שירות ויחס אישי.

מידע רפואי זה על מיצוק עור הפנים אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי על ידי מנתח פלסטי מומחה. המידע נערך ונסרק ע"י פרופסור יואב ברנע

קטגוריות
Uncategorized

חזה טובולרי

חזה טובולרי

מהו חזה טובולרי?

חזה טובולרי  (Tuberous Breasts)  ו/או חזה צינורי, מכונה כך עקב מראה צינורי של החזה. מדובר בבעיה מולדת, חד צדדית או דו צדדית הנוצרת עקב חוסר התפתחות של רקמת השד. חזה טובולרי אצל נשים, עלול לגרום לפגיעה במראה החיצוני בביטחון העצמי, בנשיות, ביכולת לייצר קשר אינטימי ועוד. נשים עם חזה טובולרי פעמים רבות מתאמצות להסוות אותו ונמנעות ממחשוף בבגד הים, חשיפה של החזה ועוד. ניתוח לתיקון חזה טובולרי נערך בבית חולים עלי ידי רופא כירורג פלסטיקאי המומחה בתחום. הניתוח  נחשב לניתוח יעיל המאפשר מראה תקין וסימטרי לשדיים.

חזה טובולרי

מהם המאפיינים של חזה טובולרי?

הימצאותו  של חזה טובולרי בקרב נשים היא  בשכיחות יחסית גבוהה. חלק ניכר מהנשים אינן יודעות שיש להן חזה טובולרי. ברוב המקרים הן מרגישות שמשהו אצלן לא תקין בחזה, אך אינן יודעות לאבחן שיש כאן בעיה ספציפית מוגדרת שניתנת לטיפול ותיקון והן סבורות שזה המבנה הטבעי והתקין של השד,  

 • חזה הנראה צינורי, צר ופעמים רבות לא סימטרי.
 • חזה קטן מהרגיל או לא מפותח.
 • במצב של חזה טובולרי, המרווח בין השדיים גדול יחסית.
 • העטרות סביב פטמות החזה הטובולרי רחבות ובמיקום נמוך ואינן פרופורציונליות לשד.
 • השדיים נראים "מרובעים" או "מדפיים" והם מזדקרים בצורה מינימלית.
 • הפטמות לעתים קרובות מחודדות, צרות או נפוחות ופעמים רבות הן א-סימטריות ולא מאוזנות.

מהן דרגות החומרה של החזה הטבולרי?

חזה טובולרי דרגה 1

בסיס החזה מכווץ קלות, הקפל התחתון במרכז השד מעט מורם, קיים חוסר קל בנפח השדיים בחלק המרכזי התחתון של החזה. החזה הטובולרי נפול ברמה מתונה עד חמורה בעוד שמעטפת העור סביב החזה הטובולרי תקינה והעטרה מוגדלת.

חזה טובולרי דרגה 2

בסיס החזה הטובולרי מכווץ, הקפל התחתון מורם בצידי השד, קיים חוסר נפח בשד בכל החלק התחתון של החזה הטובולרי . מעטפת העור סביב השד לא מספיקה והעטרה תקינה או עם בליטות.

חזה טובולרי דרגה 3

מדובר בדרגה החמורה ביותר של חזה טובולרי. בסיס החזה הטובולרי מכווץ,  מתאפיין בהרמה ובהעדר של קפל מתחת לחזה. קיים חסר משמעותי בנפח של כל חלקי השד. החזה הטובולרי  נפול ברמה קלה עד בינונית, מעטפת העור לא מספקת וקיימות בליטות משמעותיות בעטרה.

מהן הסיבות להיווצרות חזה טובולרי?

הסיבות להתפתחות חזה טובולרי, אינן ברורות. מדובר בבעיה מולדת, ההערכה העיקרית היא שרקמת החיבור בשד מתפתחת בצורה לא תקינה. מדובר בחוסר התפתחות של רקמת השד בבסיס השד בשילוב עודף רקמת חיבור בתוך השד. הבעיה בהתפתחות השד נגרמת עקב רקמת חיבור עודפת בצורת טבעת במרכז השד. טבעת רקמת החיבור בחזה טובולרי איננה מאפשרת לשד להתפתח לכל שטחו ומגבילה אותו להתפתח בצורת צינור הממוקם במרכז השד. חזה טובולרי בדרך כלל איננו מאובחן עד גיל ההתבגרות, בו השדיים מקבלים את צורתם הבוגרת. כמעט בכל המקרים, טבעת הרקמה המחברת את העטרה לשאר השד אינה מעוצבת כרגיל, מה שמוביל למראה שד "נפול".

מה כולל הניתוח לתיקון חזה טובולרי?

במהלך הניתוח לתיקון חזה טובולרי, המנתח הפלסטי יוצר צורה מלאה ומעוגלת של השד, תוך יצירה של עטרה ופטמה פרופורציונלית לשדיים. במהלך הניתוח של החזה הטובולרי, משוחררות הרצועות הסיביות בחלק התחתון של השד, קפל השד מעוצב מחדש, המרחק בין קפל השד לפטמה מוארך והעטרה גם היא מעוצבת מחדש. הניתוח הפלסטי של חזה טובולרי, כולל לעתים קרובות גם הרמת חזה, עם או בלי שתל, או הקטנת חזה.

למי מיועד ניתוח לתיקון חזה טובולרי?

ניתוח לתיקון חזה טובולרי מיועד לכל אישה עם חזה צינורי, עם מאפיינים שונים כמו: רקמת שד מופחתת, עטרה מוגדלת עם או בלי בליטות, קפל  שד פנימי מוגבה וא-סימטריה בין השדיים. בנוסף, אם קיים קושי בהתאמת בגדים בגלל קו מתאר צינורי ולא סימטרי של החזה, או אם האישה מרגישה חוסר ביטחון וקשיים בדימוי העצמי – הניתוח לחזה טובולרי מתאים עבורה.

מהן ההשלכות הפיזיולוגיות והנפשיות של חזה טובולרי?

שכיחות הימצאות חזה טובולרי בקרב נשים היא יחסית גבוהה וקיימת  חוסר מודעות רבה לתופעה מולדת זו בשדיים בדומה לאסימטריה של השד. חלק ניכר מהנשים אינן יודעות שיש להן חזה טובולרי והן סבורות שזה המבנה הטבעי והתקין של השד, ואינן יודעות שיש כאן בעיה בשד הניתנת לתיקון. חזה טובולרי עלול לגרום פעמים רבות לחוסר נוחות, פגיעה בביטחון העצמי ולדימוי עצמי נמוך אצל נשים. לעיתים תחושת חוסר נוחות זו עלולה לפגוע ביחסים האינטימיים ובמציאת זוגיות ובזוגיות קיימת. אמנם חזה טובולרי אינו מזיק לבריאות הגופנית, אך תתכנה בעיות בהנקה.

איך בוחרים מנתח פלסטי לניתוח טובולרי של החזה?

כדי לוודא שהמנתח הפלסטי שבחרת לניתוח  טובולרי של השד הוא המתאים ביותר, מומלץ לוודא:

 • מומחה בכירורגיה פלסטית שעבר התמחות בנושא באחד המרכזיים הרפואיים המוכרים בארץ או בעולם.
 • כירורג פלסטי שקיבלת עליו המלצות מסביבתך.
 • בעל ניסיון בתחום ניתוחים פלסטיים בחזה לרבות ניתוח לתיקון חזה טובולרי בשד.
 • בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי ידוע, רופא פלסטיקאי.
 • חבר באיגודים המקצועיים של תחום הכירורגיה הפלסטית ואסתטית.
 • רופא המבצע את הניתוחים בחדרי ניתוח המאושרים על ידי משרד הבריאות.

כל אלו קריטריונים חשובים למציאת מנתח פלסטי מומחה, כי הצלחת הניתוח לתיקון חזה טובולרי תאפשר השגת תוצאה אסתטית והפחתת הסיכון לסיבוכים בזמן או לאחר הניתוח. מנתח פלסטי מומחה ומקצועי שעליו קיבלת המלצות יכול לבצע את הניתוח לתיקון חזה טובולרי על הצד הטוב ביותר ולמנוע את הסיכונים האפשריים.

למה תוכלי לצפות בייעוץ הרפואי על ידי פרופ' יואב ברנע לקראת ניתוח חזה טובולרי?

לפני הניתוח הפלסטי לתיקון חזה טובולרי תערך פגישה עם פרופ' ברנע יואב מומחה בכירורגיה פלסטית שיבחן ויעריך את מבנה, גודל וצורת החזה, את מצבו של החזה הטובולרי בשד. בנוסף תבוצע הערכה למבנה בית החזה, עובי העור ועובי רקמת השד ולמצב הרפואי של המטופלת לרבות משקל, גיל, עישון, מחלות כרוניות ונטילת תרופות. בהתאם למצב הגופני של המטופלת, הרצונות והציפיות יבצע פרופ' ברנע יואב עם המטופלת תיאום ציפיות, יקשיב למטופלת ויסביר לה על אופי ואופן הניתוח לתיקון החזה הטובולרי וכמובן יענה על כל שאלה.

מהן הנחיות רפואיות לפני ניתוח לתיקון ניתוח טובולרי בחזה?

 • ביצוע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, אלקטרוליטים ותפקודי קרישה.
 • ביצוע בדיקות הדמיה הכוללות ממוגרפיה או אולטרה סאונד או MRI צילום חזה, לנשים מעל גיל 40 בדיקת א.ק.ג.
 • תידרש הפסקת עישון חודש ימים לפני הניתוח לתיקון חזה טובולרי. העישון גורם להיצרות של כלי הדם וכתוצאה מכך יש חשש לעיכוב החלמת ריפוי הפצע. הניתוחי, כמו כן, עישון מעלה את השכיחות לסיבוכים בעקבות ההרדמה והניתוח.
 • הפסקת שתית אלכוהול 3 ימים לפני הניתוח לתיקון חזה טובולרי.
 • הפסקת נטילת תרופות נוגדות קרישה שבועיים לפני הניתוח לתיקון חזה טובולרי   לפי הנחיית הרופא המנתח הפלסטי.
 • לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי, תצטרכי  ללבוש חזיית ספורט הדוקה בעלת קרסים קדמיים ללא ברזלים.

כיצד נערך הניתוח לתיקון חזה טובולרי?

ניתוח לתיקון חזה טובולרי הנו ניתוח מורכב הנערך על ידי מנתח פלסטי מומחה ומנוסה, בהרדמה,  והוא נמשך בין 1 שעה עד 3 בהתאמה למורכבות הניתוח. הניתוח לתיקון חזה טובולרי מצריך מספר טכניקות ניתוחיות בהן עושה שימוש המנתח הפלסטי, כדי להחזיר את הצורה, הנפח והסימטריה לשדיים טובולריים. בניתוח חזה טובולרי המנתח הפלסטי ישלב הזרקת שומן, שימוש בשתלים, הרחבה ו\או עיצוב מחדש של רקמת השד, טיפול בעטרה ובפיטמה. בחירת הטכניקה הניתוחית המתאימה תלויה בהחלטת הכירורג הפלסטי, בציפיות המטופלת ובנפח צורה וגודל החזה הרצוי והתאמה של שני השדיים ליצירת מראה סימטרי .

הניתוח לתיקון חזה טובולרי כרוך לרוב בהגבהה של העור דרך חתכים, העשויה להידמות להרמת חזה, ולאחר מכן מיקום מחדש של רקמת הבלוטות של השד עם העור כדי לייצב ולשפר את מראה השד. ישנם מקרים שיחד עם תיקון החזה הטובולרי תבוצע גם הגדלת חזה, ו/או הרמת חזה, או הקטנת חזה. בייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי, תערך בדיקה, תיאום ציפיות רצונות של האישה טרם הניתוח כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר. לעיתים, בניתוח לתיקון חזה טובולרי יהיה צורך בשני ניתוחים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.  

ניתוח הגדלת חזה ותיקון חזה טובולרי

ניתוח הגדלת חזה וניתוח לתיקון חזה טובולרי, נערך על ידי הגדלת נפח, באותו הניתוח או כשלב נוסף. הגדלת נפח, במידת הצורך, עשויה להתבצע עם הזרקת שומן או משתל, בהתאם לרצון המטופלת ומבנה גופה.

ניתוח הקטנת חזה ותיקון חזה טובולרי

בניתוח לתיקון חזה טובולרי המשולב עם ניתוח הקטנת חזה מוסרת רקמת שומן עודפת, יחד עם עור ורקמות נוספות. בניתוח זה בנוסף ליצירת מראה תקין של השד, יהיה שיפור באיכות החיים של המטופלת והקלה בקשיים רבים העשויים להתלוות לחזה גדול, כמו כאבי גב, קושי בביצוע פעילויות מסוימות ופגיעה בדימוי עצמי.

הרמת חזה כחלק מתיקון חזה טובולרי

בהתאם לצרכים ולרצונות האישיים של המטופלת, הרמת חזה בשילוב עם או בלי הגדלת חזה, עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר לתיקון מלא של חזה טובולרי. על ידי הרמת השד והוספת צורה ונפח שיעשה בשימוש במשתלים. כאשר יש אסימטריה לעיתים נעשה שימוש במשתלים בגדלים שונים. כך שהתוצאה תהיה השגת מראה מלא וסימטרי יותר בין השדיים.

מהו תהליך ההתאוששות מהניתוח לתיקון חזה טובולרי?

החלמה לאחר ניתוח לתיקון חזה טובולרי היא בדרך כלל קלה יחסית. לאחר סיום הניתוח המטופלת תועבר לאזור ההתאוששות. בשלב זה יתכן והמטופלת עדיין תהיה ישנונית, ולכן קיימת השגחה רפואית עד שהמטופלת תהיה ערנית לחלוטין. המטופלות יקבלו תרופות נגד כאבים במידת צורך. השחרור מבית החולים לאחר ניתוח חזה טובולרי נעשה ביום הניתוח או למחרת, לפי הצורך וההתאוששות. לאחר השחרור מבית החולים, מומלץ לנוח מספר שעות. חשוב לציין כי השפעת התרופות תפוג בשלב זה כמו כן יכולות להיות מעט בחילות מספר שעות לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי.

מהו תהליך ההחלמה מניתוח לתיקון חזה טובולרי?

ההתאוששות לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי, אורכת מספר ימים עד שבועות וכוללת לעיתים כאב ורגישות בשדיים. המחזור הראשון לאחר הניתוח עלול לגרום לשדיים להתנפח ולכאוב. חלק גדול מהנפיחות ושטפי הדם ייעלמו בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי. ייתכן שיחלפו מספר חודשים עד שנה עד שהחזה לאחר הניתוח בשד יתמקם באופן מלא בצורתו החדשה. חשוב לדעת שצורתו של השד עשויה להשתנות כתגובה לשינויים הורמונאליים, לשינויים במשקל ולהריון.

 • לאחר הניתוח הימנעי משכיבה על הבטן או על הצד.
 • חשוב לנוח לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי ולחזור לשגרה באופן איטי ומדורג.
 • ניתן להתקלח כיומיים לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי.
 • שימוש במשככי כאבים יערך בהתאם להנחיית הרופא.
 • ניתן לחזור לפעילות מאומצת רק לאחר חודש-ימים מהניתוח לתיקון חזה טובולרי.
 • נבקשך ללבוש חזיית ספורט 24/7 במשך 4 שבועות לאחר הניתוח.
 • חשוב להגיע לאחר ניתוח לתיקון חזה טובולרי בשד לביקורות אצל פרופ' ברנע יואב לבדוק שהכול תקין ולקבלת הנחיות להמשך.

שאלות ותשובות בתחום ניתוח לתיקון חזה טובולרי

ריכזנו אוסף של שאלות ותשובות שכיחות בנושא ניתוח לתיקון חזה טובולרי במרכז רפואי פרופ' יואב ברנע. השאלות והתשובות בנושא חזה טובולרי  כוללות שאלות נבחרות הכוללות בין השאר: את  זמן ההגעה לביקורת אחרי ניתוח חזה טובולרי?   מהם הסיבוכים ? כיצד ניתן להאיץ את תהליך ההחלמה מניתוח לתיקון חזה טובולרי?

מתי עלייך להגיע לביקורת לאחר ניתוח טובולרי?

 • ביקורת ראשונה תערך 3-6ימים לאחר השחרור מבית החולים לאחר ניתוח טובולרי.
 • ביקורת שניה תערך בדרך כלל, 3-4 שבועות לאחר הניתוח טובולרי .
 • ביקורת שלישית תערךבדרך כלל,  6 חודשים לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי

כיצד תוכלי להאיץ את תהליך ההחלמה לאחר ניתוח חזה טובולרי?

 • לאחר ניתוח חזה טובולרי הקפידי ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה.
 • לאחר הניתוח הימנעי משכיבה על הבטן או על הצד.
 • השלימי את הטיפול האנטיביוטי, במידה וקבלת הנחיה לכך מהרופא המנתח הפלסטי.
 • לאחר ניתוח חזה טובולרי אין לעסוק בפעילות גופנית ובפעילות מאומצת של פלג גוף עליון שלך כחודש וחצי לאחר הניתוח ו/או עד שתקבלי אישור לכך מהרופא המנתח הפלסטי ובהתאם לקצב החלמתך.
 • אל תחשפי את החזה לשמש במשך 3 חודשים לאחר הניתוח לתיקון חזה טובולרי
 • עקב חשש לזיהום בפצע הניתוחי, אל תיכנסי למקורות מים כגון: ים, בריכה, ג'קוזי או מקווה במהלך חודשיים לאחר הניתוח חזה טובולרי. לאחר תקופה זו ניתן להיכנס למים בתנאי שכול שהצלקות נרפאו היטב.
 • אין לעשן לפחות חודש לאחר הניתוח לחזה טובולרי. העישון מאט את תהליך ההחלמה של השד והצלקות ומגדיל משמעותית את אחוז הסיבוכים האפשריים.
 • לאחר הסרת החבישה מהצלקות, נמליץ על טיפול במשחת סיליקון או רצועות סיליקון להאצת תהליך החלמת הצלקות.

מתי תוכלי ליהנות מהתוצאה הרצויה לאחר ניתוח חזה טובולרי?

לאחר ניתוח לתיקון חזה טובולרי תהליך ההחלמה והצפי לתוצאה הסופית, משתנים בין מטופלת למטופלת ותלויים במצב הבריאותי הכללי, בתכונות העור של האישה: עובי ומידת אלסטיות, רקמת השד, סוג השתלים באם היו, ומיקום השתל (מתחת או מעל לשריר בית החזה). בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים לאחר ניתוח חזה טובולרי, ניתן ליהנות מהתוצאות. בימים הראשונים שלאחר הניתוח לחזה טובולרי יתכנו שטפי דם, נפיחות ובצקת באזור הניתוח. בדרך כלל, בתוך כשלושה חודשים לאחר הניתוח לחזה טובולרי הנפיחות נעלמת והצלקות מטשטשות ומתקבלת תוצאה משביעת רצון. עם זאת, ייתכן שתהליך העיצוב מחדש של החזה יתארך והתוצאה הסופית לגמרי תתקבל עד שנה מיום הניתוח לחזה טובולרי.

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח לתיקון חזה טובלרי?

בניתוח לתיקון חזה טובולרי יש סיכון לסיבוכים, כמו בכל הניתוחים האחרים הקיימים. עם זאת, הניתוח נחשב לניתוח בטוח ויעיל, ותלוי במידה רבה במיומנות, בניסיון  וביכולות של המנתח הפלסטי. הסיבוכים העיקריים בניתוח לתיקון חזה טובולרי  עשויים לכלול: דימום, זיהום ותוצאה לא מספקת. לעיתים לאחר הניתוח עשויה להיות רגישות יתר או ירידה בתחושה באזור החתכים בשד ובפטמה. החתכים ישאירו צלקות על השד בהתאם לגודל החתך הניתוחי ולקצב ההחלמה הטבעי של עור הגוף. בנוסף, כמו בכל ניתוח המבוצע בהרדמה מלאה עשויים להיות סיבוכים הקשורים להרדמה.

מידע רפואי זה על חזה טובולרי אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי על ידי מנתח פלסטי מומחה. המידע נערך ונסרק ע"י פרופסור יואב ברנע מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטיתחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.