קטגוריות
Uncategorized

אסימטריה בחזה

אסימטריה בחזה

מהי אסימטריה בחזה?

כמו מרבית האיברים בגופנו, גם החזה של האישה יכול להיות לא סימטרי.  בקרב נשים רבות השדיים עלולות להיות שונות במקצת בגודלן, צורתן ומיקומן בבית החזה, כשאצל חלק מהנשים, חוסר הסימטריה של החזה עשוי להיות משמעותי יותר. אסימטריה בחזה אצל האישה, עלולה לגרום לפגיעה במראה החיצוני בביטחון העצמי בנשיות, ביכולת לייצר קשר אינטימי ועוד. נשים עם קווי מתאר לא אחידים של השד פעמים רבות מתאמצות להסוות את ההבדל בין השדיים בעת בחירת הבגדים, נמנעות ממחשוף בבגד הים, חשיפה של החזה ועוד'.   

אסימטריה של השד

אסימטריה בחזה

אסימטריה בשד היא מצב בו שד אחד שונה מהשד השני בגודל או בצורה. חזה לא סימטרי פעמים רבות עלול לפגוע בביטחון העצמי בדימוי הגוף ובמראה החיצוני של האישה. במהלך הניתוח לתיקון חזה אסימטרי מבוצעת הקטנה, הגדלה או הרמה של אחד השדיים או שניהם. הניתוח לטיפול באסימטריה של החזה,  נערך  בבית חולים עלי ידי רופא כירורג פלסטיקאי המומחה בתחום. ניתוח לטיפול באסימטריה בשד נחשב לניתוח יעיל ומספק מראה אסתטי וסימטרי .

מהן הסיבות לאסימטריה בשד?

לרוב הנשים ישנה אסימטריה טבעית בחזה ולעיתים גם אסימטריה משמעותית עשויה להיות מצב טבעי ותקין אצל האישה. עם זאת, לעיתים אסימטריה משמעותית בחזה עשויה לנבוע מכמה סיבות אפשריות נוספות, ביניהן:

 • מחלת שד
 • בעיה התפתחותית
 • בעיה הורמונלית
 • פציעה
 • שינוי גופני משמעותי כגון הריון או הנקה
 • לעיתים נדירות, אסימטריה של החזה עלולה לנבוע מסרטן השד.

מהו ניתוח לתיקון חזה לא סימטרי?

ניתוח  לתיקון אסימטריה של החזה מהווה פתרון קבוע לשדיים לא סימטריים. הניתוח נערך בהתאם לצורך וכולל הקטנה, או הגדלה או הרמה של השד או השדיים או הסתה של הפיטמה או הפטמות  ליצירת איזון במראה החזה. עבור נשים רבות התוצאות המתקבלות מהניתוח לתיקון חוסר הסימטריה בשד, עשויות לשנות את החיים, לשפר הביטחון העצמי,  לחבר אותן לנשיות, לאסתטיקה ולאפשרות ללבוש בגדים מחמיאים  שאינם מסתירים להן את החזה.

למי מיועד ניתוח לתיקון חזה לא סימטרי?

כמעט כל אישה בריאה המעוניינת לשפר את הסימטריה של החזה ואת המראה האסתטי שלו יכולה לעבור ניתוח לתיקון אסימטריה של החזה. טרם הניתוח חשוב לוודא כי האישה נמצאת במצב בריאותי ונפשי טוב ושהיא מודעת לסיבוכים האפשריים. בנוסף, מומלץ לעבור את הניתוח רק לאחר גיל 18, כאשר החזה התפתח והגיע לגודלו המקסימלי, על מנת להגיע לתוצאות טובות שיישארו לזמן רב.

איך בוחרים מנתח פלסטי לניתוח לאסימטריה של השד?

כדי לוודא שהמנתח הפלסטי שבחרת לניתוח  לתיקון אסימטריה של השד הוא המתאים ביותר, מומלץ לוודא:

 • מומחה בכירורגיה פלסטית שעבר התמחות בנושא באחד המרכזיים הרפואיים המוכרים בארץ או בעולם
 • בעל ניסיון בתחום ניתוחים פלסטיים בחזה לרבות ניתוח לתיקון אסימטריה בשד
 • בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי ידוע, רפא פלסטיקאי
 • חבר באיגודים המקצועיים של תחום הכירורגיה הפלסטית ואסתטית
 • רופא המבצע את הניתוחים בחדרי ניתוח המאושרים על ידי משרד הבריאות
 • כירורג פלסטי ושקיבלת עליו המלצות מסביבתך

כל אלו קריטריונים חשובים למציאת מנתח מומחה, כי הצלחה בניתוח לתיקון אסימטריה בחזה תאפשר השגת תוצאת אסתטית והפחתת הסיכון לסיבוכים בזמן או לאחר הניתוח. מנתח פלסטי מומחה ומקצועי שעליו קיבלת המלצות יכול לבצע את הניתוח על הצד הטוב ביותר ולמנוע את הסיכונים האפשריים.

ייעוץ רפואי על ידי פרופ' יואב ברנע לתכנון ניתוח לתיקון חזה לא סימטרי

טרם הניתוח לתיקון חזה לא סימטרי תתבצע פגישה עם פרופ' ברנע יואב מומחה בכירורגיה פלסטית שיבחן ויעריך את מבנה, גודל וצורת החזה, את מידת האסימטריה בשד, מבנה בית החזה, עובי העור ועובי רקמת השד ואת המצב הרפואי של המטופלת לרבות משקל, גיל, עישון, מחלות כרוניות ונטילת תרופות. בהתאם למצב הגופני של המטופלת, הרצונות והציפיות יבצע פרופ' ברנע יואב עם המטופלת תיאום ציפיות ויסביר לה על אופי ואופן הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה.

מהן הנחיות רפואיות לפני ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

 • ביצוע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, אלקטרוליטים ותפקודי קרישה
 • ביצוע בדיקות הדמיה הכוללות ממוגרפיה או אולטרה סאונד או MRI צילום חזה, לנשים מעל גיל 40 בדיקת א.ק.ג.
 • תידרש הפסקת עישון חודש ימים לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה. העישון גורם להיצרות של כלי הדם וכתוצאה מכך יש חשש לעיכוב החלמת ריפוי הפצע הניתוחי. כמו כן, עישון מעלה את השכיחות לסיבוכים בעקבות ההרדמה והניתוח.
 • הפסקת שתית אלכוהול 3 ימים לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה.
 • הפסקת נטילת תרופות נוגדות קרישה שבועיים לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בשד, לפי הנחיית הרופא המנתח.
 • לאחר הניתוח לתיקון חזה לא סימטרי, פרופ' ברנע יואב ינחה את המטופלת להצטייד בחזיית ספורט הדוקה בעלת קרסים קדמיים ללא ברזלים.

איך נערך ניתוח לתיקון חזה לא סימטרי?

ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה נערך בבית חולים מבוצע תחת הרדמה כללית. במהלך הניתוח, המנתח מקטין, מגדיל או מרים את אחד השדיים או את שניהם על מנת ליצור סימטריה ביניהם, בהתאם לתוכנית שנקבעה ותוכננה מראש. הניתוח אורך מספר שעות בודדות. ניתוח הגדלת חזה, מתבצע לעיתים כחלק מניתוח לתיקון אסימטריה של החזה וכוללת החדרת שתל או שתלי סיליקון לשד דרך חתך המבוצע בשד.

ניתוח הקטנת חזה ותיקון אסימטריה בשד

לעיתים כחלק מניתוח לתיקון אסימטריה, יבצע המנתח הקטנת חזה של שד אחד או שניהם. המנתח הפלסטי עורך חתכים בשד דרכם מסירים רקמת שד, שומן ועודפי עור על מנת להקטין את גודל השד. לאחר הוצאת הרקמות מהשד, מהדק המנתח הפלסטי את השד על מנת שיהיה זקור.

הרמת חזה כחלק מתיקון אסימטריה בשד

במידה והניתוח לתיקון אסימטריה של החזה כולל גם הרמת חזה, יבצע המנתח הפלסטי, חתכים על מנת לבצע הסרה של עודפי העור. המנתח הפלסטי יערוך הידוק של השד כלפי מעלה ומיקום של הפטמה והעטרה גבוה יותר. לאחר מכן, המנתח הפלסטי סוגר את החתכים שבוצעו בעזרת תפרים נמסים ומפסיק באיטיות את ההרדמה.

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח לתיקון חזה לא סימטרי?

כמו בכל הניתוחים, גם בניתוח פלסטי לתיקון חזה אסימטרי יש סיכון לסיבוכים. עם זאת, הניתוח נחשב לניתוח בטוח ויעיל, ותלוי במידה רבה במיומנות וביכולות של המנתח הפלסטי. הסיבוכים העיקריים בניתוח לתיקון אסימטריה בחזה עשויים לכלול: דימום, זיהום ותוצאה לא מספקת. לעיתים לאחר הניתוח עשויה להיות רגישות יתר או ירידה בתחושה באזור החתכים והפטמה. החתכים ישאירו צלקות על השד בהתאם לגודל החתך הניתוחי  ולקצב ההחלמה הטבעי של עור הגוף. בנוסף, כמו בכל ניתוח המבוצע בהרדמה מלאה עשויים להיות סיבוכים הקשורים להרדמה.

מהו תהליך ההחלמה מניתוח לתיקון חזה אסימטרי של השד?

ההתאוששות לאחר הניתוח לתיקון אסימטריה של השד, אורכת מספר ימים עד שבועות וכוללת לעיתים כאב ורגישות בשדיים. חשוב לנוח לאחר הניתוח ולחזור לשגרה באופן איטי ומדורג. ניתן להתקלח כיומיים לאחר הניתוח ולחזור לפעילות מאומצת רק לאחר חודש-ימים מהניתוח לתיקון חזון לא סימטרי. יש ללבוש חזיית ספורט 24/7 במשך 4-6 שבועות לאחר הניתוח, עד שהנפיחות ושטפי הדם ייעלמו. בנוסף, המחזור הראשון לאחר הניתוח עלול לגרום לשדיים להתנפח ולכאוב. למרות שחלק גדול מהנפיחות ושטפי הדם ייעלמו בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח, ייתכן שיחלפו מספר חודשים עד שנה עד שהחזה לאחר הניתוח לאסימטריה בשד יתמקם באופן מלא בצורתו החדשה. גם אז צורתו של השד עשויה להשתנות כתגובה לשינויים הורמונאליים, לשינויים במשקל ולהריון. חשוב שלאחר הניתוח לתיקון אסימטריה בשד להגיע לביקורת אצל פרופ' ברנע יואב על מנת להעריך את תוצאות הטיפול ולקבל הנחיות להמשך.

המידע נערך ונסרק ע"י  פרופסור יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטיתחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.

קטגוריות
Uncategorized

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה

מהו ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה לאישה, הינו ניתו פלסטי שמטרתו להרים חזה נפול, מרוקן, חזה שצנח או שאינו סימטרי בגובה השדיים שלו. הניתוח נעשה בעקבות שינויים פיזיים ושינויים בגיל שהשפיעו על צורת הגוף. המודעות לצורך באסתטיקה של החזה, עלתה בשנים האחרונות עקב הרצון לשמירה על מראה צעיר, רענן ונשי ושמירה על אורח חיים בריא. ניתוח הרמת חזה מאפשר לנשים רבות להשיג מראה צעיר, חטוב ומעוצב יותר של השדיים.

למי מתאים לעבור ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מתאים לכל אישה בריאה שרוצה לעבור שינוי בחזה כדי להרגיש טוב עם הגוף שלה, בעקבות מראה שדיים נפולים ומראה גופה המשתנה עם הגיל.

ניתוח הרמת חזה

הניתוח מיועד לנשים שאינן מרוצות ממראה החזה שלהן ומתקשות למצוא בגדים או סובלת מדימוי עצמי נמוך עקב השינוי בחזה. ניתוח הרמת חזה יכול להחזיר לנשים רבות  מראה של חזה מוצק גבוה יותר ומורם.

בניתוח הרמת חזה משנים את גובה החזה ויוצרים חזה מלא ועגול יותר. הרמת חזה יכולה להיעשות עם שתל או ללא שתל ולהסתפק בעיצוב בלבד, בתנאי שיש מספיק עודפי עור ורקמת שד. במידה ואין, ההמלצה תהיה לעבור את ניתוח הרמת חזה בשילוב שתל. כלומר, במידה ואת מעוניינת בניתוח עם מראה טבעי יותר וחוששת מהכנסת גוף זר כשתלים לגופך, ניתוח הרמת חזה ללא שתל יעשה בעזרת איסוף רקמות השומן ועודפי העור הקיימים בחזה שלך ליצירת מראה עגול ומלא, אבל לא בהכרח ישנה את גודל החזה עצמו ואולי אף יקטין במעט את גודלו. עדיין, ניתוח הרמת חזה ללא שתל יוצר מראה צעיר, זקוף וטבעי יותר במידה ורקמת השומן והעור באזור השד הם מינימליים ויש תחושה שאזור החזה "ריק" מרקמה, או שאת מעוניינת בשינוי נפח וגודל השד, יומלץ לך לעבור ניתוח הרמת חזה עם שתלי סיליקון. איכות שתלי הסיליקון השתפרה מאוד בשנים האחרונות והם נחשבים בטוחים יותר, בעלי עמידות וחוזקה ושורדים לתקופה ארוכה. כך שתוצאות הניתוח יאפשרו שמירה לטווח ארוך של חזה זקוף, יפה, גדול ומרשים..  

מה חשוב לוודא לפני בחירת מנתח פלסטי לניתוח הרמת חזה?

כדי להגיע לאחוזי הצלחה גבוהים בניתוח להרמת חזה ולהשיג את התוצאות הרצויות והאסתטיות ולהפחית סיכון לסיבוכים, עלייך למצוא מנתח פלסטי מתאים, מיומן ומנוסה.   כמו בכל הניתוחים הפלסטיים וניתוחי החזה, מומלץ לך למצוא מנתח פלסטי בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי ומוכר ובעל שם ושהוא מומחה בכירורגיה פלסטית שסיים התמחות במרכז רפואי מוביל בארץ או בחו"ל. כמו כן, המנתח הפלסטי צריך להיות בעל ניסון רב בניתוחי חזה בכלל וניתוח הרמת חזה בפרט. עליו להיות חבר האיגודים לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מנתח פלסטי שמבצע את ניתוחיו בחדרי ניתוח שמאושרים על ידי משרד הבריאות, וכמובן מנתח פלסטי שקיבלת עליו המלצות אחריהן תוכלי לעקוב.

מה כוללת פגישת הייעוץ לפני ניתוח להרמת חזה במרפאת פרופ' יואב ברנע?

מטרת פגישת היעוץ הרפואי לפני ניתוח הרמת חזה כוללת פגישה עם המנתח הפלסטי, תיאום ציפיות ובניית תוכנית הניתוח להרמת חזה על פי התוצאות האסתטיות הרצויות. הכנה מוקדמת תורמת לתיאום הציפיות ביחס לניתוח. פרופסור ברנע יואב יתחיל את הפגישה האישית איתך בבדיקת התאמתך לניתוח דרך הנתונים שתספקי לו על ההיסטוריה הרפואית שלך: מחלות רקע, עישון, גיל, נטילת תרופות קבועות, משקל, היסטוריה של סרטן השד במשפחה ושל ניתוחים פלסטיים קודמים.

לאחר מכן פרופסור ברנע יואב, יבדוק את מצב החזה שלך: הוא יתייחס לגודל החזה וצורתו, מידת צניחת החזה, גובה, היקף וצורת העטרות, מיקום הפטמות, כמות עודפי העור וכמות רקמת השד, ינתח את תכונות העור מבחינת אלסטיות ועובי ועוד. על פי הנתונים הללו והציפיות הרצויות מהניתוח להרמת חזה, תוכלי לבחור בכמה אופציות ניתוחיות: בניתוח הרמת חזה בלבד, ניתוח משולב הכולל הגדלת חזה והרמת חזה, או ניתוח להרמת חזה והקטנת חזה.

על סמך הממצאים הללו פרופסור ברנע יקבע את סוג החתך המתאים, היקף וגובה הפיטמה והעטרה (האזור הכהה מסביב לפיטמה) וכמות עודפי העור שצריך להסיר מכל שד. בעזרת סימולציה ממוחשבת ושיכלול כל הנתונים תוכלי להתרשם מהתוצאה הצפויה. יש לציין שבמידה ותרצי ניתוח הרמת חזה שבו ממלאים את נפח החזה באמצעות שתלים, פרופסור ברנע יסביר על תהליך הניתוח הכולל הגדלת חזה, סוג השתלים, השינויים שעלולים להשפיע בהתקדמות השנים על צורת וצניחת השדיים, וסקירת הסיבוכים והסיכונים העלולים לקרות בניתוח הרמת חזה עם שתלים.

מהן תופעות הלוואי, הסיבוכים והסיכונים לניתוח הרמת חזה?

חשוב לדעת שלאחר ניתוח הרמת חזה, תיתכן רגישות יתר באזור הפיטמה והתפרים או לחלופין תהיה ירידה זמנית או קבועה בתחושה באזור ויש אפשרות לחוות קשיים בהנקה. כמו כן לאחר ניתוח להרמת החזה, עלולה להיווצר הצטברות נוזלים בשד, לכן לאחר הניתוח משאירים נקז בכל שד לניקוז הפרשות ונוזלים לתקופה של כמה ימים לאחר הניתוח. הצלקות על השד מחלימות בקצב שונה ממטופלת למטופלת ובהתאם ליכולות הריפוי השונות של כל גוף. במהלך השבועות עד החודשים הראשונים שלאחר ניתוח הרמת חזה, ובעצם בכל ניתוחי החזה הפלסטיים, תיתכן אסימטריה בין השדיים אך לאחר זמן החלמה המצב משתנה. כמו בכל ניתוח  קיימים סיכונים בהרדמה, ביצירת זיהום או דימום. במידה ולאחר הניתוח  להרמת חזה יש שינוי כלשהו בתחושה ובהחלמה יש ליצור קשר עם המנתח הפלסטי.

מהן ההוראות הרפואיות לפני ניתוח הרמת חזה?

לקראת ניתוח הרמת חזה, עלייך לבצע בדיקות דם הכוללות תפקודי קרישה, ספירת דם ואלקטרוליטיים. כמו כן, בצעי בדיקות הדמיה של צילום חזה ואולטרסאונד. במידה ואת מעל גיל 40 בצעי גם בדיקת א.ק.ג. וממוגרפיה. אם את מעשנת, חודש לפני הניתוח תדרשי להפסיק . עישון גורם לעליה בהסתברות לסיבוכים בניתוח, סיבוכים בהרדמה, ולהיצרות כלי הדם שמאט את הזרימה שלו לאזור הניתוח. בכך ריפוי הפצע הניתוחי וטשטוש הצלקות מהניתוח איטי יותר.

שבועיים לפני הניתוח להרמת חזה הפסיקי ליטול תרופות נוגדות קרישה. 3 ימים מהניתוח הפסיקי גם לשתות אלכוהול.  ביום הניתוח את תעברי שיחה עם הרופא המרדים שיסביר מה עומד לקרות לך, למעט מקרים בהם יש צורך מוקדם יותר ביעוץ מרדים לפני ניתוח.

אל תשכחי להצטייד בחזיית ספורט ללא ברזלים ובעלת קרסים קדמיים. זאת כדי שלאחר הניתוח החזייה תעזור בשימור התוצאות הרצויות מהניתוח ותקל על הלחץ בחזה. ביום הניתוח עצמו, תתחילי בצום 8 שעות לפני מועד הניתוח, כולל איסור לעיסת מסטיק. 6 שעות לפני הניתוח להרמת חזה הפסיקי גם לשתות מים. ביום הניתוח התרחצי היטב וביסודיות באזור החזה ואל תגיעי עם תכשיטים ואיפור לניתוח.

מהו מהלך הניתוח להרמת חזה?

משך זמן הניתוח להרמת חזה הוא בין שעתיים לשלוש שעות, בהתאם לגודל וצניחת החזה לפני הניתוח. במרבית הפעמים, המנותחת משתחררת לביתה תוך מספר שעות או ביום המחרת.

מה כולל השלב ראשון של ניתוח הרמת חזה

המנתח הפלסטי יערוך סימון, לאחר מכן תערך הרדמה כללית.

מה כולל השלב השני בניתוח להרמת חזה?

המנתח הפלסטי בוחר בחתך ניתוחי מתאים. ישנן ארבע אפשריות לבחירת החתך המתאים, כל זאת בהתאם למידת הגודל, הצניחה, כמות רקמת השד, עודפי העור של החזה והבחירה בלבצע ניתוח הרמת חזה עם שתל או ללא שתל:

ניתוח הרמת חזה בשיטה הנקראת "סהר מלא"

יתבצע במקרה של שילוב של הגדלת חזה ולנשים שהחזה שלהן במידת צניחה קטנה יותר, כאשר החתך הניתוחי יקיף את כל העטרה. בשיטה זו מתקנים את האסימטריה של הפטמות, מעצבים את החזה וגודלו ומקטנים את העטרה. בניתוח הרמת חזה בשיטה זו נשארת צלקת יחידה המזכירה ירח מלא (ומכאן שמו), עם ההחלמה הצלקות יכולות להעלם כמעט לחלוטין.

שיטת ניתוח להרמת חזה הנקראת "חצי סהר"

נגזרת מהשיטה הקודמת, שיטה זו תבוצע רק במקרה של נשים בעלות חזה קטן וצניחה מינימלית, כלומר ניתוח הרמת חזה ללא שתל. החתך נעשה בחלק העליון של העטרה והשד. הצלקת שנשארת היא קטנה ביותר. שיטה זו פחות נפוצה.

שיטת ניתוח להרמת חזה הוורטיקלית

תבוצע במקרה של שדיים נפולים במידה בינונית, יבוצע חתך בהיקף העטרה וחתך נוסף עד לחלק התחתון של השד, הנקרא גם הקפל התת – שדי. הצלקת שתישאר תראה כמו סוכריה על מקל, והיא תהיה צלקת קטנה, ניתנת להסתרה בקלות וכמעט בלתי מורגשת. השיטה מתבצעת במקרים שנדרש רק ניתוח הרמה של החזה ללא שתל.

בשיטת ניתוח להרמת חזה "העוגן"

תבוצע במקרה של שדיים נפולים וגם גדולים מאוד. המנתח הפלסטי יבצע שלושה חתכים – חתך בהיקף העטרה, חתך שני עד לחלק התחתון של החזה, וחתך שלישי לרוחב בחלק התחתון של החזה. הצלקת תראה כמו T הפוכה והצלקת עלולה להיות בולטת יותר משיטות הניתוח האחרות אך בטיפול נכון לאחר הניתוח גם הצלקות האלה יכולות כמעט להעלם לחלוטין. שיטת הניתוח מתאימה מאוד לאישה עם חזה גדול שנדרש להקטנה והרמה, הגדלה, או רק עיצוב.

השלב השלישי בניתוח להרמת חזה

בשלב השלישי  בניתוח להרמת חזה, המנתח הפלסטי יטה את מיטת הניתוח לישיבה ויבדוק את צניחת וגובה השד, העטרות, הפטמות והמרחקים ביניהם ויתחיל בעיצוב מחדש של השדיים. בזמן עיצוב החזה החדש הוא יסיר את עודפי העור, יהדק את החזה כלפי מעלה שיהיה זקוף ומורם, יוודא שהשתל במקומו במידה וזהו סוג הניתוח הנבחר וימקם את העטרות והפטמות גבוה יותר. לרוב הנשים גם תתבצע הקטנה של היקף העטרה (העור הכהה המקיף את הפטמה).

מה כולל השלב הרביעי לניתוח להרמת חזה?

המנתח הפלסטי יסגור את החתכים וישתמש בתפרים הנמסים תוך חודש. המנתח יכסה את הצלקות בחבישה מיוחדת שתישאר למהלך כל אותו חודש. מעל לחבישה המטופלת תלבש את חזיית הספורט שתקבע את החזה בצורה ובגובה החדשים שנוצרו.

מה כולל השלב החמישי והאחרון לניתוח הרמת חזה?

לאחר סיום הניתוח להרמת החזה, והתפוגגות ההרדמה הצוות הסיעודי יסייע לך לקום מהמיטה לשירותים ולהתחיל באכילה ושתייה.

מהן הנחיות לאחר ניתוח הרמת חזה?

כדי להגיע להחלמה מיטבית ומהירה יותר לאחר ניתוח הרמת חזה, יש להקפיד על ההוראות הבאות:

להפחתת כאב ורגישות בחזה בימים הראשונים שלאחר ניתוח הרמת חזה, קחי משככי כאבים. רק לאחר 48 שעות מניתוח הרמת החזה שעברת את יכולה להתקלח במים חמים.

לאחר הניתוח תנוחי לפחות שבוע עד שבועיים בבית. במידה ואת עובדת בעבודה המשלבת מאמץ פיזי, יש לנוח חודש ימים. חזרה לספורט או כל פעילות מאומצת, בעיקר עירוב פלג הגוף העליון, היא רק לאחר מנוחה של חודש ימים, בכפוף להחלמתך ולהמלצת הרופא המנתח.

כמו כן, אסור לך להרים חפצים כבדים למשך חודש ואפילו ילדים קטנים. במידה ויש לך ילדים קטנים, דאגי מראש לעזרה בטיפול בהם.

כדי לשמור על תוצאות הניתוח להרמת חזה, הקפידי ללבוש את חזיית הספורט ביום ובלילה, 24 שעות ביממה, למשך חודש עד חודש וחצי ימים לפחות. כמו כן, הימנעי משכיבה על הבטן והצד, אלא רק על הגב גם במהלך החודש שלאחר ניתוח הרמת חזה.

מתי עלייך להגיע לביקורת לאחר ניתוח הקטנת חזה?

כדי לשמור על מעקב רפואי רציף, בתהליך ההחלמה והריפוי לאחר ניתוח הרמת חזה, עלייך להגיע לביקור ראשון אצל המנתח הפלסטי, עד שבוע לאחר הניתוח להרמת החזה, ביקור שני אצל המנתח הפלסטי, יערך לאחר 3-4 שבועות מהניתוח. לאחר מכן, המשך הביקורות הרפואית תערך לפי הצורך והמלצת המנתח הפלסטי.

תהליך החלמה לאחר הניתוח להרמת חזה לאורך זמן?

כדי להשפיע על זירוז ההחלמה מניתוח הרמת חזה ולשמר את התוצאות לטווח ארוך, הקפידי לא להיחשף לשמש כשלושה חודשים לאחר מועד הניתוח. בנוסף, הימנעי מכניסה למקורות מים כגון בריכה, ים, ג'קוזי ומקווה כחודשיים מהניתוח להרמת חזה. ניתן להיכנס רק לאחר שהחתכים נרפאו היטב. המנעי מעישון כחודש לאחר הניתוח להרמת חזה. השתמשי ביריעות סיליקון או משחת סילקון , על פי הנחיית הרופא, אלה יעזרו לזירוז החלמת וטשטוש צלקות לאחר הורדת החבישה מהאזור. בעזרת טיפול נכון ועקבי, הצלקות שיישארו לך אחרי הניתוח להרמת חזה, יהפכו לעדינות ולעיתים אף לא ייראו לעין. את הצלקות לא יראו כשאת לובשת מחשוף ואף בעירום יהיה קשה להבחין בהן. שמרי על משקל יציב, עליות וירידות תכופות ישפיעו על תוצאות הניתוח הרמת חזה. כמו כן, היריון והנקה, חזה שנותר גדול לאחר הניתוח ומידת העור והאלסטיות שלו יכולים להביא לצניחת החזה שוב ולתוצאות ניתוח לא מוצלחות.

יש לזכור שהצפי לתוצאה הסופית ותהליך ההחלמה מניתוח הרמת חזה שונה מאישה לאישה. הם תלויים בתכונות העור שלך כגון עובי ואלסטיות ובעיקר במצב הבריאות הכללי שלך. תוך מספר שבועות הנפיחות באזור הניתוח תרד וכבר תכולי להבחין בחזה המורם והמוצק. תהליך העיצוב מחדש יושלם עוד מספר חודשים מהניתוח להרמת חזה. בסיום תהליך העיצוב תוכלי כבר להבחין בהבדל ולחוש שוב צעירה. תוצאות ניתוח הרמת החזה תשפר את דימוי הגוף שלך, תחזק את האהבה העצמית, הביטחון והנוחות עם גופך החדש. תוכלי להתאים לעצמך בגדים חדשים וחזיות חדשות שנמנעת עד כה לקנות, ולהנות באירועים חברתיים וספורטיביים בלי הצורך להסתתר ולהקטין את עצמך.

פרופסור יואב ברנע מנתח פלסטי - ניתוח להרמת חזה

פרופסור יואב ברנע – מומחה לכירורגיה פלסטית, הינו מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת של השד, במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים איכילוב בתל אביב. לפרופ' ברנע יואב מרכז רפואי פרטי.  הניתוח להרמת חזה נערך  על פרופ' ברנע יואב, והרופא משתמש בשיטות ניתוח המתקדמות ביותר, בציוד חדיש ביותר ובחדרי הניתוח המשוכללים ביותר. המטופלת זוכה ליחס אישי ומקצועי, מלווה על יד צוות ותיק ומנוסה וזוכה לשרות ברמה גבוהה

המידע נערך ונסרק ע"י  פרופסור יואב ברנע , כול הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.