קטגוריות
Uncategorized

הזרקת חומצה היאלורונית

הזרקת חומצה היאלורונית

מהי הזרקת חומצה היאלורנית?

טיפולים אסתטיים רבים נערכים באמצעות שימוש בחומצה היאלורנית. טיפולים אלו אינם ניתוחיים הם מאפשרים לשמר ולשפר את עור הפנים ולהאט את התהליכים הקשורים לעליה בגיל. הטיפול באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית ברפואה האסתטית מגוון מאד ומאפשר להאט את הזדקנות העור ולשפר מראה של פגמים אסתטיים רבים ללא ניתוח פלסטי. טיפולים אסתטיים ומילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורנית, מהווים נקודת מפנה בטיפולים לשיפור המראה. חומרים אלו כוללים חומרי מילוי-פילרים המבוססים על חומצה היאלורונית הדומה בהרכבה לזו המיוצרת בגוף באופן טבעי. חומרי מילוי אלו מהווים פריצת דרך בטיפולים בעור, מבחינת יעילותם, בטיחותם ואפשרויות השימוש המגוונות.

הזרקת חומצה האילורונית

מה הם מגוון הטיפולים הנערכים על ידי הזרקת חומצה היאלורונית?

 • מילוי קמטים בצידי העיניים.
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים היוצרים מראה של עיגולים שחורים.
 • מילוי שקעים בצידי האף.
 • פיסול האף ללא ניתוח.
 • מילוי קמטים בצדי הפה.
 • מילוי ועיבוי שפתיים דקות.
 • תיקון חוסר סימטריה בשפתיים.
 • הרמת לחיים.
 • עיצוב קו הלסת
 • טיפול בקמטים בצוואר.
 • טיפול בקמטים בקו המחשוף.
 • טיפול בקמטים בגב כפות הידיים.

אלו חומרי חומצה היאלורנית לטיפול בקמטים נמצאים בשימוש במרפאה של פרופ' יואב ברנע ?

בהתאם לעומק הקמט או השקע והתיקון האסתטי הדרוש, מותאם סוג חומר המילוי ורמת הסמיכות של החומצה ההיאלורונית. הרופאים המומחים בפלסטיקה אצלנו במרכז הרפוא, מתאימים את חומר המילוי מבין כל מגוון חומרי המילוי האיכותיים המכילים חומצה היאלורונית ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי וה- FDA  האמריקאי או ה- CE הישראלי.  מגוון הפילרים הנמצאים בשימוש במרפאתנו כולל את סדרות תכשירי החומצה ההיאלורונית רסטילן, סטילאג', ג'ובידרם, בלוטרו, רדיאס ועוד.

כיצד נערכת ההזרקה של החומצה היאלורנית?

הזרקת חומצה היאלורנית נערכת על ידי מנתח פלסטי או רופא עור, שעבר הכשרה ייעודית וניסיון רב. המומחיות של הפלסטיקאי הינה להתאים ולבחור את נקודות ההזרקה המדויקות, בהתאם לאנטומיה של הפנים של המטופלים, תוך בחירת החומצה ההיאלורנית והמינון המתאים לכך. החומצה ההיאלורונית מוזרקת לאזור הקמט או השקע בעור הפנים בעזרת מחט עדינה או צינורית דקה -קנולה.  מספר ההזרקות תלוי באזור הטיפול, בעומק הקמטים או השקעים. טיפול בהזרקת חומצה היאלורנית נמשך מספר דקות בלבד, מיד לאחר ההזרקה בחומצה היאלורנית, אפשר  לשוב לפעילות רגילה. לאחר שהחומצה היאלורונית נטמעת בשכבות העור, היא מאיצה את תהליך חידוש רקמת העור על ידי יצירת סיבי קולגן ואלסטין החיוניים לגמישות הער ולמיצוקו וכן להוספת לחות לעור.

עד כמה בטוח להזריק חומצה היאלורונית?

חומרי המילוי המכילים חומצה היאלורונית, מיוצרים על ידי חברות מובילות ועל פי כל התקנים המחמירים. ההזרקה נערכת על ידי  רופא מנתח פלסטי או רופא עור.  חומרי המילוי מכילים חומצה היאלורונית הדומה בהרכבה לחומצה הטבעית בגופינו. לכן  לאחר ההזרקה,  חומר המילוי נקלטים היטב ברקמת העור והסיכוי לסיבוכים נמוך מאד .יתר על כן, החומצה ההיאלורונית מגיעה בתוך מזרקים סטריליים, המוכנים להיזרק לאחר הפעולה שהמינון מדויק ואין סיכוי לזיהום.

האם הזרקת חומצה היאלורנית מלווה בכאב?

מאחר שהמחט עדינה ומרבית חומרי המילוי,  הפילרים מכילים גם חומר מאלחש, הכאב הוא מינימלי. עם זאת מומלץ לאלחש את מקום ההזרקה באמצעות משחה, כחצי שעה לפני הטיפול באמצעות חומצה היאלורנית.

האם הזרקת חומצה היאלורונית מלווה בתופעות לוואי?

כל טיפול אסתטי בקמטים הכולל הזרקות חומצה היאלורנית יכול לגרום לתופעות לוואי מקומיות כגון: אדמומיות, נפיחות מקומית ו/או שטף דם באזור ההזרקה. אולם תופעות הלוואי בעקבות הזרקת החומצה ההיאלורנית הן קלות וחולפות בתוך מספר ימים.

כמה זמן ניתן ליהנות מתוצאות הטיפול האסתטי באמצעות הזרקות של חומצה היאלורנית?

בשונה מהזרקות של שומן עצמי, חומרי מילוי ופילרים של חומצה היאלורונית הם זמניים ועל מנת ליהנות מעור פנים רענן וחלק  באופן קבוע יש לחזור על טיפולים משמרים, בכל חצי שנה עד שנה.

האם ניתן לתקן נזק אסתטי שנגרם כתוצאה מהזרקה של חומצה היאלורונית על ידי גורם לא מיומן?

מרפאתנו מצוידת בחומר נוגד הנקרא אנזים היאלרונידאז .(hyaluronidase) אם עברתם טיפול אסתטי כושל, אשר בוצע על ידי גורם שאינו מיומן בביצוע הזרקות של חומצה היאלורונית,  אנחנו הכתובת לביצוע טיפול אסתטי משקם. במסגרת הטיפול המשקם, מוזרק ההיאלרונידאז לאזור שטופל והוא גורם לפירוק של החומצה ההיאלורונית.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופסור יואב ברנע (Prof. Yoav Barnea), מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית,  חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.

קטגוריות
Uncategorized

שחזור שד מניעתי

שחזור שד מניעתי

שחזור שד לאחר כריתת שד מניעתית מפחיתת סיכון

בשנים האחרונות, המודעות הולכת וגוברת לנשאות לגן  BRCAהמעלה את השכיחות למחלת סרטן השד וסרטן השחלות בקרב נשים. ישנן מספר מוטציות בגן ה-BRCA הגורמות לעליה של עד 85% סיכוי לפתח סרטן שד במהלך החיים. כ 5%-10% מהנשים החולות בסרטן השד, המקור הוא גנטי, ובעיקר מוטציה בגן BRCA, הנפוץ בנשים יהודיות ממוצא אשכנזי. במשפחות בהן יש נשאות של הגן על ידי אחד מההורים יש אפשרות של כ 50% שגן ה BRCA יעבור הלאה אל בנות המשפחה ויעלה את השכיחות לחלות בסרטן השד והשחלות. היות ונשים המאובחנות כנשאיות למוטציה בגןBRCA   מצויות בסיכון גבוה להתפתחות סרטן שד וסרטן השחלות, הן נדרשות למעקב אחר השדיים והשחלות, באמצעות פרוטוקול רפואי קפדני. מטרתו של המעקב הרפואי לערוך זיהוי מוקדם ככול האפשר להופעת סרטן השד.

שחזור שד מניעתי

מהי נשאות לגן BRCA? מה היא כריתת שד מניעתית מפחיתת סיכון ושחזור שד?

בהעדר טיפול תרופתי קיים להורדת הסיכון לחלות בסרטן השד, חלק מהנשים הנושאות את גן BRCA עשויות לשקול ביצוע של כריתת שדיים מניעתית מפחיתת סיכון-Risk Reducing  Mastectomy . שיטה רפואית זו נחשבת יעילה ביותר ומפחיתה משמעותית את הסיכוי לפתח סרטן שד במהלך חיי האישה, מסיכוי של עד 85% לפתח סרטן שד עד סיכוי של אחוזים בודדים. הליך שחזור השד לאחר הכריתה המניעתית מאפשר לנשים נשאיות לגן BRCA, לשמור על בריאותן ועל דימוי גוף נשי.

כזכור, השחקנית אנג'לינה ג'ולי, בעקבות הנשאות לגן ,BRCA סיימה מסע רפואי ארוך, שכלל ניתוח מניעתי לכריתת השדיים בכמה שלבים כצעד מונע נגד מחלת סרטן השד. השחקנית ההוליוודית, אם לשישה ילדים, חילקה ושיתפה את ההחלטה שלה לניתוח מניעתי ולכל התהליך שעברה, בטור אישי שכתבה לעיתון ה”ניו יורק טיימס". טור אישי זה בעיתון זכה להד תקשורתי עצום. התוצאה הייתה עליה משמעותית במודעות לסרטן שד ושחלות גנטי והגדלת כמות הנשים הנשאיות המעוניינות לעבור כריתת שדיים מפחיתת סיכון. כפי שכתבה אנג'לינה ג'ולי לאחר הניתוח: "בנימה אישית, אני לא מרגישה פחות אישה, אני מרגישה מועצמת על כך שבחרתי בחירה אמיצה שלא מפחיתה מהנשיות שלי בשום אופן". לאור השכיחות של הגן בקרב אוכלוסייה יהודית אשכנזית, קיימת חשיבות מיוחדת להגברת המודעות בנושא סרטן שד גנטי בישראל.

שחזור שד בעקבות כריתת שד מניעתית ושמירה על דימוי גוף

מחלת סרטן  השד מהווה איום בריאותי  לנשים שהן נשאיות גן  ,BRCA העשוי לפגוע בהן גם ברמה הפסיכולוגית. אצל חלק מהנשים, הנושאות את גן ה BRCA  עשויות להיות השלכות רגשיות הכוללות במקרים רבים תחושות של  חוסר אונים, אובדן שליטה, חרדה, עצב, דיכאון ופגיעה בדימוי הגוף ובביטחון העצמי. ההחלטה על כריתה מניעתית של השדיים הנה מורכבת ומאתגרת למרות היותה מניעתית, ועשויה לגרום לפגיעה בשלמות גוף האישה. לאחר ההחלטה על כריתת השד המניעתית, נשים רבות בוחרות לערוך שחזור שד מידי. החלטה זו מאפשרת להן לצאת מהניתוח עם שדיים משוחזרים הכוללים חזה אסתטי, אפשרות לחזרה מהירה לדימוי גוף נשי, תוך הרגשת ביטחון ויציבות. הליך שחזור השד מאפשר לנשים שנושאות את הגן להחליט על  כריתה מצילת חיים ובמקביל על שחזור שד במטרה לשמור על הבריאות, דימוי הגוף הנשי והביטחון העצמי. החלק השחזורי מהווה מרכיב מאוד חשוב ודומיננטי בקבלת ההחלטה של האישה לפני ביצוע ההליך הניתוחי.

כיצד תבחרי מנתח פלסטי לשחזור שד בעקבות כריתה מניעתית?

בניתוח שחזור שד בעקבות כריתה מניעתית, חשובה הצלחת הניתוח מבחינה רפואית ואסתטית, תוך הפחתת הסיכון לסיבוכים. להצלחת שחזור שד מבחינה רפואית והאסתטית, מומלץ לבחור מנתח פלסטי מומחה  מקצועי, מנוסה ומיומן בביצוע ניתוחי שחזור שד. בדקו האם המנתח הפלסטי לשחזור שד עונה על הקריטריונים הבאים:

 • מנתח פלסטי שעבר התמחות בכירורגיה פלסטית באחד מהמרכזים הרפואיים המובילים בארץ ו/או בעולם.
 • מנתח פלסטי מומחה לגביו קיבלת המלצות על ניתוחים לשחזור השד.
 • מנתח פלסטי חבר באיגודים מקצועיים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.
 • מנתח פלסטי מומחה בעל ניסיון רב ומיומנות בתחום שחזורי שד לכול גווניו וסוגיו.
 • מנתח פלסטי המבצע את שחזורי השד לאחר כריתה מניעתית, בחדרי ניתוח המאושרים על ידי משרד הבריאות.

יעוץ רפואי לפני שחזור שד בעקבות כריתת שד מניעתית

אישה אשר אובחנה כנשאית של גן BRCA  עומדת בפני החלטה קשה לגבי אופן הטיפול בשדיים וההשלכות הפיזיות והפסיכולוגיות הנגזרות מהחלטה זו. חשוב שהאישה  תקבל את כל המידע העדכני לגבי כל האפשרויות הטיפול הרפואי בה כולל כריתת שדיים מניעתית מפחיתת סיכון, המלווה בשחזור מידי של השדיים. הדיון הרפואי הפרטני לגבי כול מטופלת ראוי שיתבצע עם האישה, במסגרת צוות רפואי רב-תחומי  הכולל כירורג השד, גנטיקאי וכירורג הפלסטי, בשיתוף עם האישה עצמה.

האישה השוקלת לעבור ניתוח כריתה מניעתי ושחזור שד, תעבור בדיקה רפואית על ידי כירורג השד והכירורג הפלסטי וכן תבצע בדיקות הדמיה כגון ממוגרפיה,MRI, ואולטרה סאונד שד. בעת היעוץ הרפואי, הכירורג שד והכירורג פלסטי מתייחסים בצורה כוללנית לכריתת השד המניעתית ולשחזור השד  ברמה הבריאותית, הפסיכולוגית וביחס לשלמות ודימוי הגוף של המטופלת.

לאחר עריכת הבדיקות הרפואיות וקבלת התוצאות, הכירורג יסביר לאשה על  אפשרויות כריתת השד השונות. הכירורג הפלסטי יסביר לאישה על אפשרויות לשחזור השד המתאימות עבורה בהתאם לגודל וצורת השדיים וכן מבנה הגוף והבריאות הכללית. תתקבל החלטה רפואית עם המטופלת, האם כריתת השדיים תתבצע עם או בלי שימור פטמה-עטרה, ולגבי הצלקת הניתוחית, בקפל התת-שדי או צלקת אלכסונית בצידי השד.

כמו-כן מתקבלת החלטה לגבי סוג השחזור – שחזור עם שתלים או שחזור באמצעות רקמת גוף. אין שיטה אידיאלית אחת לשחזור שד, ולכול שיטה יש יתרונות וחסרונות. מטרת הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי פרופ' ברנע הנה, להתאים את שיטת שחזור השד אישית לכל אישה, בהתאם לרצונותיה ומבנה הגוף והשדיים שלה. מבחינה רפואית, מובהר מעבר לכל צל של ספק ששחזור שד אינו מעכב או מסתיר גילוי של סרטן שד עתידי. ביקורת ומעקב כירורגי אחרי נשים שעברו כריתה ושחזור שד זהות לנשים שעברו כריתת שד ללא שחזור.

הנחיות לקראת ניתוח כריתת שד ושחזור שד

 • ביצוע בדיקות דם  הכוללות ספירת דם, אלקטרוליטים ותפקודי קרישה.
 • ביצוע בדיקות הדמיה עדכניות הכוללות ממוגרפיה , סונר או MRI , צילום חזה, לנשים מעל גיל 40 בדיקת א.ק.ג.
 • תידרש הפסקת עישון מוחלטת חודש ימים לפני הניתוח. העישון גורם להיצרות של כלי הדם וכתוצאה מכך יש חשש לעיכוב החלמת  ריפוי הפצע הניתוחי. כמו כן, עישון מעלה את השכיחות לסיבוכים בעקבות ההרדמה והניתוח לכריתה מניעתית ושחזור שד.
 • הפסקת שתית אלכוהול 3 ימים לפני הניתוח לכריתה מניעתית ושחזור שד.
 • הפסקת נטילת תרופות נוגדות קרישה שבועיים לפני הניתוח לפי הנחיית הרופא המנתח.
 • לאחר הניתוח, ינחה אותך פרופ' ברנע להצטייד בחזיית ספורט הדוקה בעלת קרסים קדמיים ללא ברזלים.

כיצד נערך ניתוח שחזור שד בעקבות כריתת שד מניעתית?

לאחר הניתוח לכריתת שד מניעתית ושחזור שד, יש צורך להתרגל לחזה החדש והמשוחזר. חשוב לציין שבהרבה מקרים נפגעת התחושה בעור ובפטמה-עטרה לאחר כריתת השדיים, ולעיתים תחושה זו לא חוזרת.

כריתה מניעתית ושחזור שד עם משתל

בניתוח לשחזור שד עם משתל לאחר כריתה מניעתית, משך הניתוח עצמו וההחלמה קצרים ומהירים יותר. כיום אנו יכולים למקם את השתל מעל לשריר בית החזה, התורם להחלמה מהירה יותר, עם פחות כאבים לאחר ניתוח וחזרה מלאה ומהירה של תפקוד תנועות הידיים. ניתוח שחזור עם שתלים מלווה בשימוש ביריעות ביולוגיות העוטפות את השתל ומפחיתות את הסיבוכים בניתוחים אלו. חסרונותיהם של ניתוחים מסוג זה הנם: שימוש בגוף זר שלעיתים עלול לגרום  לזיהום בשד או לתגובת הצטלקות ויצירת קופסית עבה ונוקשה סביב השתל. תופעה זו יותר שכיחה בנשים שטופלו בקרינה לפני הניתוח. כמו כן אורך החיים של המשתל בגוף מוגבל ל-10-15 שנה ולעיתים אף יותר, אך אין שתלים שמחזיקים לכול החיים, ובכולם בשלב כזה או אחר יהיה בלאי של השתל. כמו כן.

כריתה מניעתית, ושחזור שד באמצעות שימוש ברקמות גוף עצמיות

בניתוח לשחזור שד באמצעות שימוש ברקמות הגוף העצמיות של האישה, הרקמה יכולה להילקח מרקמות בדופן הבטן התחתונה, מאזור הגב העליון, או מאזור העכוז, בהתאם לנתוני הגוף של האישה ורצונותיה. השימוש ברקמות גוף העצמיות של האישה נותנות תחושה דומה לשד טבעי, ומתנהגות דומה בשינוי משקל גוף והגרביטציה. ניתוחים לשחזור שד עם רקמה עצמונית הם ניתוחים ארוכים יותר, זמן ההחלמה מהניתוח ממושך יותר כולל צלקות באזורים בגוף שנותחו ונלקחו מהם הרקמות.

ההוראות לאחר כריתה מניעתית ושחזור שד?

 • בימים הראשונים לאחר ניתוח כריתת שד מניעתית ושחזור שד, צפויים כאבים ורגישות בשדיים. על מנת להימנע ולהפחית כאב, מומלץ להשתמש במשככי כאבים לפי הנחיית המנתח הפלסטי.
 • יש אפשרות להפרשה מהתפרים לאחר הניתוח. מומלץ לנקות עם מים וסבון וחבישה של המקום עם פד גזה.
 • ניתן להתקלח 48 שעות לאחר הכריתה המניעתית והניתוח לשחזור השד.
 • יש להקפיד על לבישת חזיית ספורט ביום ובלילה, לתמיכה בשדיים ולמניעת לחץ עליהם לאחר ניתוח כריתה מניעתית ושחזור שד.
 • לאחר הניתוח ייתכן יובש בעור באזור העטרה, הניתן לטפל בעזרת תכשירי לחות לעור.
 • בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי נבקשך להקפיד ולשכב רק על הגב למשך חודש לפחות, לאחר ניתוח כריתה מניעתית ושחזור שד.
 • לאחר הניתוח, כאשר הכאבים חולפים, ניתן לחזור לשגרה, הכוללת עבודה משרדית ונהיגה. נשים העובדות בעבודה המצריכה מאמץ פיזי, נדרשת מנוחה של חודש ימים.
 • בהתאם להחלמה ולהמלצת המנתח הפלסטי לאחר ניתוח כריתה מניעתית ושחזור שד, אפשר לחזור לפעילות מאומצת ולפעילות ספורט כעבור 4-6 שבועות.
 • מומלץ שלא להרים דברים כבדים במשך 4 שבועות לפחות לאחר הניתוח.

ביקורות רפואית במרפאת פרופ' יואב ברנע לאחר ניתוח לשחזור שד וכריתה מניעתית?

 • לאחר שחזור שד ממשיכה המטופלת את המעקב במסגרת הצוות הרפואי הרב-תחומי.
 • עד שבוע לאחר הניתוח  לשחזור שד לאחר כריתה מניעתית.
 • 3-4 שבועות לאחר הניתוח לשחזור שד לאחר כריתה מניעתית
 • ביקורות המשך רפואית על פי הצורך.

המידע שלפניך נערך ונסרק על ידי פרופסור יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.

קטגוריות
Uncategorized

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים

ניתוח פלסטי

בשפה היוונית המילה  plastikos "פלסטי" מתייחסת ליכולת לשנות צורה ומתאים לעיצוב. בהתאם לכך, המילה הושאלה לתחום הניתוחים הפלסטיים, שבמסגרתם מעצבים את צורתו של איבר או אזור כלשהו בגוף, בפנים או בחזה.

הכירורגיה הפלסטית מתחלקת ל-2 זרועות עיקריות – ניתוחים אסתטיים וניתוחים שיחזוריים . ניתוחים אסתטיים הם ניתוחים  פלסטיים למטרות שיפור והצערה – כגון הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, ניתוח מתיחת בטן ועיצוב הגוף, ניתוחי פנים, ניתוח אף ועוד. ניתוחים שיחזוריים הם ניתוחים פלסטיים רפואיים המשחזרים איברים או אזורי חסר בגוף, כגון שחזור שד לנשים שעברו כריתת שד או שחזור פנים שהושחתו עקב חבלה וכו'. כמו כן חשוב להבחין בין ניתוח פלסטי לבין פרוצדורה פלסטית שאינה ניתוחית כגון הזרקת חומרי מילוי לפנים, טיפול פילינג וכו'. ניתוח פלסטי, בשונה מפרוצדורה פלסטית, הוא הליך רפואי בו כירורג פלסטי מבצע חתך עורי לצורך השינוי האסתטי הנדרש. מכאן נגזרים עוד הבדלים רבים בין שני ההליכים כגון רמת סיכון, זמן החלמה ועוד.  

ניתוחים פלסטיים

למה ניתוחים פלסטיים כול כך נפוצים?

בעשורים האחרונים ניתוחים פלסטיים צברו תאוצה בעולם כולו וגם בישראל. נשים וגברים בוחרים לעשות ניתוח פלסטי, בכל הגילאים, בשאיפה להראות טוב יותר ובכך להרגיש טוב יותר עם עצמם.  פעמים  רבות, הגורמים לניתוחים פלסטיים שנערכים על ידי נשים וגברים הם למטרת שדרוג מראה הפנים והגוף, האטת ההזדקנות של עור הפנים וצניחת האיברים בגוף, שינוי והתחדשות. כמו כן, העלייה בגיל האדם והתבגרות הגוף גורמת לשינויים אסתטיים בעור הפנים ובגוף שההולכים ומתרבים עם ההתקדמות הגיל. עם השנים, העור והרקמות בפנים, בחזה, בבטן ובגוף מזדקנים ונעשים רפויים עד צניחה  והתוצאה היא מראה עייף, נפול, כבד ומבוגר. דבר זה מעורר פעמים רבות חוסר ביטחון ופגיעה בדימוי הגוף. גם אורח חיים לא מאוזן  – מהווים לעיתים גורמי סיכון המשפיעים באופן ישיר על עור הפנים והגוף כמו עישון ותזונה לא מאוזנת.

היום בעידן המודרני נשים וגברים רבים חולמים לשדרג ולהצעיר את  מראה הפנים והגוף ובכך להביא לעצירת הזדקנות העור, הפנים וצניחת האברים בגוף. הרצון לשנות, להתחדש ולהרגיש צעירים בא לידי ביטוי היום יותר מתמיד. איכות החיים ורמת החיים בה אנו מצויים בעידן המודרני מאפשרות לנו לשדרג את הנראות שלנו, ובעיקר להרגיש טוב יותר עם עצמנו.

ההתפתחות הטכנולוגית, ההתפתחות הרפואית ושיטות הניתוח המתקדמות בפלסטיקה ובכלל, לרבות ההרדמה, מכשירי אנרגיה וטכנולוגיות אחרות בהם משתמשים בניתוחים פלסטיים, מאפשרים לערוך ביתר קלות מגוון ניתוחים פלסטיים לעיצוב ולשדרוג הפנים החזה והגוף.

למי מתאימים הניתוחים הפלסטיים? כמעט לכולם!

למעשה כל אדם שבריאותו הפיזית והנפשית תקינה, יכול לעבור ניתוח פלסטי. ישנם ניתוחים פלסטיים שלא מומלץ לבצע בגיל צעיר לפני סיום תהליך הגדילה, ובמקרים כאלה מנתח פלסטי מקצועי יספק את הייעוץ הרפואי הנדרש ואת המלצותיו. בכל מקרה, גם אנשים מבוגרים יכולים לעבור ניתוחים פלסטיים אם הם בריאים ואם זו בחירתם. 

מה השפעתם של הניתוחים הפלסטיים?

תחום הניתוחים הפלסטיים צובר פופולריות, ביקוש גדול שמשדרג את ההתפתחות הטכנולוגית והחדשנות הרפואית ככל שהשנים עוברות. תחום הפלסטיקה מקובל ומבוקש על ידי נשים וגברים כאחד, בכל הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה ומצב סוציואקונומי. הביקוש הגדול לניתוחים פלסטיים בשנים האחרונות הולכת וגדלה ונובעת מההשפעה החיובית העצומה של תוצאותיהם, הניכרת בכל תחומי החיים של המנותחים. 

היתרון המשמעותי שמוביל אנשים רבים להחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי הוא ללא ספק שיפור המראה שלהם והצערתו.

כך לדוגמה, אישה שמבצעת ניתוח הרמת חזה לאחר שהלידות פגעו במראה האסתטי של החזה והפכו אותו לנפול, אישה אחרת שעלולה להרגיש שהיא לא נשית מספיק בעקבות גודל החזה שלה מעוניינת בהגדלת חזה כדי לקבל מראה גוף נשי יותר ובכך להרגיש שלמה יותר עם עצמה. עם זאת, האפקט של ניתוח פלסטי אינו מסתכם רק בשיפור המראה החיצוני והצערתו אלא גם ובעיקר בהגדלת הביטחון העצמי ובשיפור הדימוי העצמי.

ניתוח פלסטי מוצלח, שמשתקף במראה אסתטי וטבעי, נותן את אותותיו ומשפיע במישור הרגשי ולדימוי העצמי. השינוי האסתטי פעמים רבות מעצים את האדם ומסייע לו בחיים. בנוסף, ישנם מקרים בהם ניתוחים פלסטיים תורמים לשיפור הבריאות. כך לדוגמה, לאישה בעלת חזה גדול שסובלת כתוצאה מכך מדימוי עצמי נמוך וגם מכאבי גב וכתפיים ובעיות ביציבה ניתוח הקטנת חזה יעזור לה. או גבר עם הפרעה בשדה הראיה והרגשת עייפות ונפילת עפעפיים ירגיש שיפור לאחר ניתוח הרמת עפעפיים.

אילו סוגים של ניתוחים פלסטיים קיימים?

יש כיום מגוון של ניתוחים פלסטיים הנעשים לצורך אסתטי, וכמו שציינו הם מיועדים לנשים וגברים המעוניינים לשפר ולשדרג את המראה החיצוני של הפנים החזה או הגוף. ישנם ניתוחים פלסטיים שהצורך בהם נובע בעיקר מהצורך הסובייקטיבי של האדם המעוניין לשדרג את המראה החיצוני שלו באמצעות ניתוח פלסטי. בין אם מדובר בחזה גדול שהאישה מעוניינת להקטין או בחזה נפול שנשים מעוניינות להרים, רצון לשאיבת והיצרות ירכיים, או קמטים בפנים –  בעוד יש כאלה שחיים עם העניין בשלום, יש כאלה הרואים בכך פגם ומכשלה שמשפיעים על כל התנהלותם בשגרה ותחושותיהם כלפי עצמם בחיים.  כמן כן, ישנם ניתוחים פלסטיים הנובעים עקב בעיה רפואית כמו כריתת שד לאחר גילוי של סרטן השד או כריתת שד מניעתית למטרות מניעה לנשים נשאיות לBRCA . לפיכך, ניתוח פלסטי מיועד לכל מי שמעוניין בביצועו ואשר בריאותו הפיזית והמנטלית מאפשרות זאת, בכפוף לבדיקה ולאישור המנתח הפלסטי. חשוב לציין שלכול ניתוח פלסטי או פרוצדורה אסתטית יש מגבלות וכן אחוז קטן של סיבוכים וסיכונים שנידונים עם המטופלים ביעוץ. מטופלים עם ציפיות מוגזמות או לא ריאליות לא יעברו את הניתוח.

ניתוחים פלסטיים לעיצוב החזה

המראה והמבנה של החזה הנשי הוא מרכיב חשוב בדימוי גוף נשי, בדימוי עצמי ובהרגשה היומיומית של האישה. לפעמים הסיבה לביצוע ניתוחים פלסטיים לעיצוב החזה היא מפני שמלכתחילה החזה היה גדול מדי למידותיה וגורם לאישה לבעיות גב, ומראה חיצוני מכביד.  או חזה שלא התפתח והוא קטן מדי או מתפתח בצורה לא רגילה כגון חזה טובולארי. ישנם מצבים שהחזה שינה את צורתו בעקבות התבגרות, הריונות, הנקות, ירידה ועליה במשקל ועוד. תחום נוסף בניתוחים הפלסטיים לעיצוב החזה הינו שחזורי שד בעקבות מחלת הסרטן, או כריתה מניעתית לנשאיות לגן ה  BRCA  לנשים המעוניינות בכך. תחום נוסף הנו בתחום הניתוחים הפלסטיים לגברים בעלי חזה נשי- נקרא גם "גניקומסטיה" המעוניינים בעיצוב חזה גברי

אילו סוגים של ניתוחים פלסטיים לחזה?

ניתוחי חזה כוללים מגוון סוגים של ניתוחים כגון: ניתוחים פלסטיים להגדלת חזה, ניתוחי הקטנת חזה ולהרמת חזה, ניתוחים פלסטיים להרמה והגדלה של החזה גם יחד, ניתוחים פלסטיים במצבים של חוסר סימטריה בשדיים, ניתוחים פלסטיים במצבים של חזה טובולארי-צינורי, ניתוחי חזה במצב של פיטמה שקועה, ניתוחים לשחזור שד במצבים של כריתה מניעתית ושחזור שד לנשאיות לגן, שחזורי שד אונקופלסטיים, שחזור שד על ידי הזרקת שומן, על ידי מותחן או שתל קבוע, שחזור שד באמצעות רקמות הגוף ושחזור פיטמה.

מהן הסיבות לניתוחים פלסטיים בחזה?

 • מסיבות אסתטיות ובריאותיות– בתקופה זאת הנראות לאסתטיקה ויופי היא משמעותית מאוד, לכן יש שכיחות ופופולריות גבוהה של ניתוחי חזה. נשים רבות מעוניינות לשפר את המראה האסתטי של החזה עקב עליה בגיל, הריונות ולידות ששינו את הצורה של החזה שלהן. כל זאת, כי השדיים נתפסים כחלק חשוב מהיופי ומהנשיות של כל אישה. כחברה אנו רואים שדיים מעוצבות בפרופורציה המתאימה לגוף כחלק ממבנה הגוף האולטימטיבי. לכן דווקא בתקופה זאת שבה אישה אם איננה מרגישה בנוח עם גודל החזה שלה יכולה לערוך שינוי בקלות.
 • שיפור הביטחון עצמי והדימוי הגופני– מבוכה ממראה ומצורת השדיים יכולה להביא להימנעות חברתית, אישית ואינטימית ובכך להשפיע על שגרת החיים שלך. מכאן מבינים שלצורת השדיים ולגודלם השפעה על הבטחון העצמי ודימוי הגוף של נשים רבות.
 • גודל  וצורת החזה– חלק מהנשים שמרגישות צורך בניתוחי חזה פלסטיים עושות זאת עקב חזה גדול מידי המכביד עליהן ומסב להן כאבים בגב ובכתפיים, או לחילופין חזה קטן /חזה שטוח שמשפיע דימוי גוף שלילי. יש נשים שבאות לניתוחים פלסטיים בחזה במצבים של חזה נפול ומרוקן הנגרם עקב לידות והנקה ועליה בגיל, עליה וירידה קיצונית במשקל, חזה לא סימטרי או חזה טובולרי.
 • הוצאת שתלים כדי לחזור למראה טבעי – יש מגוון סיבות להוצאת שתלים מחזה שכבר נותח. חלקן אישיות, אך חלקן קשורות גם לטרנדים הכוללים רצון לחזור  ל- "מראה טבעי" הקודם. לחלק מהנשים השתלים בחזה התאימו כשהיו צעירות יותר אך עם התבגרותן השתלים אינם מתאימים יותר ואף מפריעים להן בכאבים ואי נוחות. כמו כן, אצל חלק מהנשים מבצעים הוצאת שתלים עקב סיבוכים של שתלי הסיליקון, סיבוכים הכוללים התקשות חוזרת סביב השתל, דלף של השתל ותחושה לא טבעית בשד. סיבות נוספות להוצאת השתלים יכולות להיות שינויים גופניים שחלו עם השנים בגוף האישה כגון לידה, הנקה, השמנה, ירידה חדה במשקל, התבגרות הגוף, גיל המעבר וכו'.
 • החלפת שתלים בחזה – לעיתים יש צורך להחליף את השתלים בחזה בניתוח נוסף עקב בלאי וקרע של השתל, התקשות השד במגע בשל היווצרות "קופסית"  סביב השתל, קמטים וקפלים בשתל,  שינוי בגובה השדיים, או בעקבות רצון המטופלת לשינוי בגודל החזה או בצורת השדיים. כמו כן, יש נשים המעוניינות להגדיל את החזה במידה נוספת ומנגד יש נשים אשר חשות שהחזה גדול יתר על המידה לאור השינויים שחלו בגופן, והן בוחרות להחליף את השתלים בשתלים קטנים יותר או בשתלים שצורתן שונה.
 • שחזור שד-נשים שעברו שחזור שד עקב כריתת  שד רגילה, חלקית אונקופלסטית, או לצורך מניעה אפשרית של התפתחות סרטן בשד.  או במצבים של חוסר פרופורציות משמעותי במבנה של מבנה הגוף.
 • גינקומסטיה– או שד נשי. במקרה כזה , גברים פונים לניתוחי חזה עקב חזה מוגדל אצלם, בעקבות צמיחה שפירה בעודף של רקמת השד, בדרך כלל בשני הצדדים, הגורמים למראה חזה נשי, לפגיעה בנראות הגברית, לחוסר ביטחון ופגיעה בדימוי גוף הגברי וביכולותיו. זהו ניתוח הקטנת חזה לגברים- גניקומסטיה Gynecomastia התפתחות חריגה זו של רקמת שד גורמת לגדילת חזה לא אסתטי ולא פרופורציונלי לשאר חלקי הגוף של הגבר. מטרת הניתוח היא ליצור חזה אסתטי ושטוח. ההחלמה לאחר הניתוח היא יחסית מהירה.

מהם ניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף?

ניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף מיועדים למטופלים שאינם מרוצים ממראה שלהם במקומות שונים בגוף. למשל: נשים לאחר הריונות מרובים, אנשים שהפחיתו קילוגרמים רבים כתוצאה משינוי תזונתי או ניתוח לקיצור קיבה ובכך נותרו על גופם עודפי שומן ועור המקשים עליהם לתפקד או יוצרים הרגשה אסתטית לא נוחה ועוד.

בין הניתוחים הפלסטיים העיקריים לעיצוב הגוף נמנים ניתוח לעיצוב ומתיחת הבטן והפיכתה לחלקה ושטוחה על ידי סילוק עודפי עור ושומן. ניתוחי שאיבת שומן המתאימים לעיצוב אזורי גוף עם מצבורי שומן שאינם מתיישבים בפרופורציה עם שאר חלקי הגוף. ניתוחים פלסטיים לעיצוב ומתיחת הירכיים, המאפשרים להיפרד מעודפי עור ושומן מיותרים המרוכזים באזור הירכיים (לעיתים כתוצאה מירידה גדולה במשקל) ולהדק את העור ליצירת מראה מתוח. ניתוחים פלסטיים לעיצוב זרועות  – מיועדים להסרת החלקים המדולדלים “שנופלים” מהזרועות. יש עוד מגוון ניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף, כמו הצמדת אוזניים בולטות, ניתוחי אף ועוד, אך פה נתמקד בשלושה ניתוחים פלסטיים נפוצים.

דוגמאות לניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף

ניתוח פלסטי למתיחת בטן

רבים בטוחים כי אימון לשרירי בטן יכול לעצב בטן שטוחה יפה ומתוחה, אך זו אינה סברה נכונה. עבור נשים וגברים הסובלים מבטן רפויה ועודפי עור (עקב הריונות, ירידה משמעותית במשקל, עלייה בגיל ועוד) הפתרון היחיד והנכון ביותר עבורם הוא ניתוח מתיחת בטן. אומנם אימון וכושר זה טוב לבריאות הגוף והנפש, אך שרירי הבטן ממוקמים מתחת לעור הרפוי , לכן אימון שרירי בטן לא יגרור שינוי ויביא למתיחת הבטן. לכן, רק ניתוח מתיחת בטן על ידי כירורג פלסטי מקצועי ואיכותי יביאו מראה של בטן חטובה ורעננה. אבל נדגיש כי ניתוח מתיחת בטן אינו תחליף לאימונים או כל פעילות ספורטיבית אחרת והוא לא משמש כתחליף לשמירה על תזונה נכונה ובריאה.

לפני ביצוע ניתוח מתיחת בטן, יש צורך להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה ובעל ניסיון בניתוחי מתיחת בטן. הכירורג הפלסטי יבדוק את מידת ההתאמה לניתוח של האנשים המיועדים. יש לציין שחשוב מאוד להבין שהניתוח אינו תחליף לירידה במשקל. כמו כן, את הניתוח עושים כשהמנותח/ת מגיע למשקל יציב. לפני ניתוח מתיחת בטן מבדאים שאין בקע באזור הטבור או דופן הבטן. במקרה של חולשת שרירי דופן הבטן, שנפוץ לאחר לידות, בזמן ניתוח מתיחת הבטן מבצעים הידוק של השרירים לקו האמצע של הבטן.

ניתוחים פלסטיים למתיחת ירכיים

זהו ניתוח פלסטי המיועד למתיחת הירכיים, ועיצוב ירכיים תוך הרחקת עודפי השומן והעור באזור. הניתוח הנערך על ידי מנתח פלסטי מומחה לניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף. אנשים שניגשים לניתוח הם אנשים שנוצר להם עור עודף בעקבות עלייה בגיל או לאחר ירידה משמעותית במשקל. בכך העור מאבד את הגמישות שלו, והופך לרפוי ומדולדל בצורה שאינה אסתטית ופרופורציונלית לשאר חלקי הגוף. כמו כן, עודפי עור בירכיים עלולים להשתפשף בעת הליכה ולגרום לפצעים וכאב במקום, לכן יש להם גם משמעותי בריאותית. בניתוח, המנתח מרחיק את עודפי העור מכל ירך כדי לעצב ולהדק את העור הנותר, ובכך מתאפשר למטופלים לרדת במידת ההיקף ולעצב את הירך. לפני הניתוח יש לשמור על משקל יציב, ובכדי לשמור על תוצאות הניתוח למתיחת ירכיים כיאות,  יש לשמור על משקל גוף מאוזן ולא לעלות או לרדת דרסטית לאחריו.

ניתוח פלסטי למתיחת זרועות

זהו ניתוח פלסטי המיועד למתיחת הירכיים, ועיצוב ירכיים תוך הרחקת עודפי השומן והעור באזור. הניתוח הנערך על ידי מנתח פלסטי מומחה לניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף. אנשים שניגשים לניתוח הם אנשים שנוצר להם עור עודף בעקבות עלייה בגיל או לאחר ירידה משמעותית במשקל. בכך העור מאבד את הגמישות שלו, והופך לרפוי ומדולדל בצורה שאינה אסתטית ופרופורציונלית לשאר חלקי הגוף. כמו כן, עודפי עור בירכיים עלולים להשתפשף בעת הליכה ולגרום לפצעים וכאב במקום, לכן יש להם גם משמעותי בריאותית. בניתוח, המנתח מרחיק את עודפי העור מכל ירך כדי לעצב ולהדק את העור הנותר, ובכך מתאפשר למטופלים לרדת במידת ההיקף ולעצב את הירך. לפני הניתוח יש לשמור על משקל יציב, ובכדי לשמור על תוצאות הניתוח למתיחת ירכיים כיאות,  יש לשמור על משקל גוף מאוזן ולא לעלות או לרדת דרסטית לאחריו.

כיצד תבחרו מנתח פלסטי?

כמו בכל ניתוח כירורגי, גם בניתוח פלסטי לחזה ולגוף חשובה הצלחת הניתוח הפלסטי מבחינה רפואית, בריאותית ואסתטית, תוך הפחתת הסיכון לסיבוכים. כדי להצליח בניתוח הפלסטי, חשוב לבחור מנתח פלסטי מקצועי, מנוסה, מומחה בתחומו ומיומן בביצוע ניתוחים פלסטיים . כדי לוודא שבחרתם נכון, בדקו האם המנתח הפלסטי עונה על הקריטריונים הבאים:

 • מנתח פלסטי שעבר התמחות באחד מהמרכזים הרפואיים המובילים בארץ ו/או בעולם.
 • בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי מוכר ובעל שם.
 • כירורג פלסטי לגביו קיבלת המלצות על סוג הניתוח אותו הנכם מעוניינים לבצע.
 • מנתח פלסטי שחבר באיגודים מקצועיים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.
 • מנתח פלסטי בעל ניסיון כירורגי רב בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל ובתחום ניתוחי עיצוב הגוף בפרט.
 • מנתח פלסטי המבצע את הניתוח הפלסטי אותו אתם מעוניינים לבצע בחדרי ניתוח מאושרים על ידי משרד הבריאות.

ייעוץ רפואי לפני ניתוח פלסטי אצל פרופ' ברנע יואב

חשוב לקבוע פגישת ייעוץ רפואי לפני ניתוח פלסטי. יש חשיבות בכך לקבע את ההחלטה לעשיית ניתוח, לתיאום ציפיות ולהצלחת הניתוח. בפגישת הייעוץ הרפואי יבדוק פרופ' ברנע יואב את התאמתכם לניתוח הפלסטי לחזה או לעיצוב הגוף אותו אתם מעוניינים לעבור. בייעוץ הרפואי ייתן הרופא את חוות דעתו המקצועית, באופן ספציפי לגבי הניתוח הנדרש לעיצוב הגוף שאותו בחרתם. במהלך היעוץ הרפואי תישאלו על גיל, משקל, מחלות רקע, נטילת תרופות, ניתוחים קודמים, עישון, בדיקות דם שנעשו ועוד. כמו כן יעשה גם בדיקה פיזית בה יבדוק את היקף עודפי העור, מידת האלסטיות של העור, כמות השומן התת-עורי ומיקומו, דלדול העור וריכוז השומן המפריע לכם.

על בסיס הבדיקה הרפואית הטרום ניתוחית הזו, יעריך פרופ' יואב ברנע את סוג ההרדמה לניתוח: מקומית, טשטוש עמוק או הרדמה כללית וכן ייקבע מספר החתכים בעור, דרכם יתבצעו הניתוחים לעיצוב הגוף. לגבי כל ניתוח לעיצוב הגוף תתקבל החלטה ספציפית. יוצגו בפניכם האפשרויות הניתוחיות לעיצוב הגוף בתחומים: עיצוב זרועות, עיצוב חזה, מתיחת ירכיים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ומהי השיטה הניתוחית המומלצת במקרה הרפואי שלכם. בזמן היעוץ הרפואי עם פרופ' ברנע יואב תעזרו בסימולצייה ממוחשבת של האזור המנותח ולהתרשם מהתוצאות הצפויות. כמו-כן פרופ' ברנע יסביר לכם על השינויים עתידיים שעלולים להשפיע על תוצאות הניתוח הפלסטי שהושגו כגון השמנה וחוסר פעילות גופנית. בנוסף,  פרופ' ברנע יסקור את הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בניתוחים לעיצוב הגוף.

החלמה מניתוח פלסטי

כמו שראינו, קיימים מגוון של ניתוחים פלסטיים המיועדים לעיצוב וחיטוב הגוף לרבות החזה. בהתאם לכך, כל ניתוח כרוך בתהליך החלמה משלו, שונה על פי סוגו ובהתייחס לאדם הספציפי העובר אותו. עם זאת, אין ספק כי ההתקדמות הרפואית, המדעית והטכנולוגית תורמת גם לטכניקות ניתוחיות מתקדמות הנעשים בתנאים נוחים יותר. הדבר מביא להשפעה ישירה תהליך ההחלמה והופכות אותה להחלמה מהירה יותר ומורכבת פחות מבעבר. כך למשל, חלק מהניתוחים הפלסטיים לחזה ולעיצוב הגוף נעשים תחת הרדמה חלקית ולכן ההתאוששות מהם מהירה ולרוב אפילו לא נדרש אשפוז. מאידך, ישנם ניתוחים פלסטיים מורכבים יותר שדורשים אשפוז והשגחה בבית החולים. כל מטופל ומטופלת שעוברים ניתוח לעיצוב הגוף אצל פרופ' ברנע יואב זוכים ליחס אישי והסבר מפורט. ההסבר כולל התייחסות לשאלות על תקופת החלמה כמו מהו זמן ההחלמה הצפוי, איך צריך להתנהל במהלכו, איזה תרופות יש ליטול, מתי צריך להגיע למעקב אצל הרופא, מתי אפשר לשוב לעבודה, מתי אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית ועוד. 

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופסור יואב ברנע , מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית,  חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.

קטגוריות
Uncategorized

מנתח פלסטי

מנתח פלסטי

מה הוא תפקידו של מנתח פלסטי?

כירורגיה פלסטית הינה התמחות ספציפית וייחודית בתחום הכירורגיה. מנתח פלסטי הינו רופא שסיים 6 שנות לימודי רפואה, ושנת סטאז’ לקבלת רישיון לעסוק ברפואה. לאחר מכן עבר התמחות בכירורגיה פלסטית במשך 6 שנים באחת מהמחלקות המוכרות להתמחות בבתי החולים בארץ, עבר בהצלחה מבחן עיוני ומעשי וקיבל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית על ידי המועצה המדעית. ישנם רופאים שעברו התמחות בחו"ל וצריכים אישור של המועצה המדעית לקבל רשיון מומחה לעבוד בארץ. בהרבה מקרים המנתח הפלסטי מוסיף עוד השתלמות בתת-תחום בכירורגיה הפלסטית בחו"ל (השתלמות עמיתים – פלושיפ). 

המנתח הפלסטי אמון על ביצוע ניתוחים הן בתחום השחזור והן בתחום האסתטיקה. על כן מומלץ לבחון ולבדוק שהמנתח הפלסטי בעל תעודת מומחה בכירורגיה פלסטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. חשוב לדעת כי בהתאם לחוק כל רופא יכול לעסוק בטיפולים אסתטיים, ולמעשה מותר לרופאים מתחומים אחרים כגון עיניים, רופא כללי, כירורג כללי, אורתופד, רופא אף אוזן גרון, מרדים וכו' לבצע טיפולים אסתטיים.

מנתח פלסטי פרופסור יואב ברנע

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים מתחלקים ל-2 ענפים עיקריים – הניתוחים האסתטיים והניתוחים השיחזוריים (רפואיים). ניתוחים פלסטיים אסתטיים צברו בעשורים האחרונים פופולריות רבה בישראל ובעולם כולו, ותחום זה הפך להיות מבוקש על ידי אנשים רבים.  נשים וגברים בגילאים השונים שואפים להצעיר ולחטב את הפנים והגוף. בעידן הנוכחי הנראות והאסתטיקה מהווים  גורם חשוב ומשמעותי  בקרב נשים וגברים רבים. ניתוחים  פלסטיים מיועדים לשפר את המראה החיצוני ולשדרג אותו באופן טבעי, הרמוני ופרופורציונלי לאדם. הבחירה בניתוחים פלסטיים, מובנת בהחלט בהתחשב בהתקדמות הטכנולוגית הרפואית המאפיינת את תחום הניתוחים הפלסטיים, ולנוכח התוצאות המוצלחות המושגות באמצעותם.

מה הם התחומים בהם עוסק המנתח הפלסטי?

עולם הרפואה מתחלק לתחומים רבים, ובתוכם ישנם תתי-התמחויות יותר ספציפיים. המנתח  הפלסטי עוסק בניתוחים בתחום השחזורי/הרפואי כגון טיפול בפציעות טראומה, בילדים עם מומים מולדים, שחזור איברים ורקמות לאחר סרטן, טיפול בסרטן עור, וטיפול בפצעים קשיי ריפוי. כמו-כן, המנתח הפלסטי עוסק בניתוחים אסתטיים כגון ניתוחי מתיחת פנים וצוואר, ניתוחי אף, עפעפיים, עיצוב הגוף והחזה, וכן גם עוסק בביצוע טיפולים אסתטיים שאינם ניתוחיים ועוד.

מה הם הקריטריונים לבחירת מנתח פלסטי?

ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי היא החלטה חשובה המלווה לעיתים בהתלבטות וחששות. הבחירה במנתח פלסטי שיבצע את הניתוח הפלסטי היא החלטה משמעותית במיוחד, שיכולה להשפיע על ההצלחה של הניתוח ועל שביעות הרצון של הפונים לניתוח פלסטי. גם אם מדובר בניתוח פלסטי אסתטי או רפואי, חשוב מאוד  שהמנתח הנבחר  יהיה מיומן, מקצועי ובעל ניסיון רב בניתוח הנבחר על ידינו וכן מנתח שאנו מאמינים וסומכים עליו. השאלה היא, איך בוחרים מנתח פלסטי בדרך המושכלת והנכונה ביותר?

מה הם הקריטריונים לבחירת מנתח פלסטי מוצלח?

פגישת ייעוץ רפואי מקדימה עם המנתח הפלסטי

בפגישת היעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי ניתן להתרשם  מהמקצועיות, הניסיון, היחס והשרות. בפגישת הייעוץ הרפואי, המנתח הפלסטי יערוך בדיקה רפואית, ויבחן יחד איתך מה רצונך ואלו שינויים אסתטיים ורפואיים את/ה מבקשים לעשות. מומלץ לעדכן את המנתח הפלסטי בבעיות בריאותיות במידה ויש בעיות רפואיות כלשהן. חשוב לוודא שהמנתח הפלסטי בודק את התאמתכם לניתוח הפלסטי המיועד, מסביר על התהליך ועל השלכותיו, תוך פירוט היתרונות והחסרונות, סיבוכים וסיכונים של כל תהליך הניתוח הפלסטי. מומלץ לבחון את התקשורת עם המנתח הפלסטי ולבדוק האם היא נעימה ונינוחה והאם מלווה בהסברים, ובהדגמה מוחשית של הניתוח הפלסטי המיועד. במהלך הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי תוכלו להתרשם מהמקצועיות שלו, תקבלו מידע רחב יותר אודותיו, תוכלו לבחון את מידת היכולת שלכם לסמוך עליו ולקבל ממנו המלצות של מטופלים אחרים. כמו כן, חשוב לקבל את ההנחיות רפואיות לפני הניתוח הפלסטי במידה ותחליטו על ביצועו.

בדיקת המקצועיות, מהו הניסיון המקצועי של המנתח הפלסטי ?

בכל ניתוח פלסטי נדרשת  מיומנות מקצועית גבוהה מאוד, ועל כן מנתח פלסטי מקצועי  צריך להיות בעל ניסיון רב בתחום הרפואי והפלסטי גם יחד. לפני ההחלטה על ניתוח פלסטי, נדרש לערוך ייעוץ רפואי מקדים, לבחינת המקצועיות בתכנון וביצוע מדויקים של הניתוח הפלסטי. חשוב לברר האם המנתח הפלסטי הוא רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, בעל תעודת מומחה לכירורגיה  פלסטית, כולל מס' רישוי של מומחה, ואם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. חשוב לבחון היכן התמחה הרופא וכמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור הוא ביצע קודם לכן. חשוב לבדוק אם מעבר למומחיות הכללית בניתוחים פלסטיים הוא בעל ניסיון ספציפי בניתוח הפלסטי המסוים שאתם מעוניינים לעבור. לדוגמה, אם מדובר במטופלת המעוניינת בניתוח להגדלת חזה, הצלחותיו של הרופא בניתוחי אף אינן מהוות ערובה להצלחת ניתוח החזה. חשוב להתרשם מתמונות והמחשות. אפשר לבדוק היכן למד המנתח הפלסטי, באיזה בית חולים התמחה, היכן עבד, מהו המוניטין שלו, האם הוא עובד גם בבית חולים ציבורי או קופ”ח מעבר לקליניקה הפרטית, והאם הוא משמש בתפקיד בכיר במערכת הציבורית.

בדיקת אמינות המנתח הפלסטי

בחנו את אמינותו של המנתח הפלסטי – בחנו האם הוא בודק אתכם במהלך הייעוץ הרפואי, האם הוא  קשוב וסבלני לרצונות לבקשות ולחששות שלכם. בדקו האם הוא נותן  הסברים על מהלך הניתוח הפלסטי, תהליך ההחלמה, גורמי סיכון וסיבוכים. ראו האם הוא  מסביר לכם ובודק האם יש לכם צורך בניתוח הפלסטי או בטיפול האסתטי. אמינותו של המנתח הפלסטי כוללת המלצה רפואית אמינה לגבי הצורך וההתאמה לניתוח הספציפי הנדרש. אנשים רבים הולכים שבי אחר דוגמניות וסלבריטאים, רואים בהם מודל לחיקוי ורוצים להיראות "בדיוק כך". אחרים מתמכרים לצורך בשינויים בגוף ובפנים ואינם יודעים היכן ומתי לעצור. מנתח פלסטי אמין ומקצועי, יהיה כזה שיידע לכוון את המטופלים שלו לשינוי האסתטי הנדרש להם באמת, ויתכנן עימם את הניתוח הפלסטי המתאים והנכון ביותר עבורם, כזה שיביא לתוצאות הטבעיות והיפות ביותר גם יחד. כירורג פלסטי מקצועי ואמין לא יבצע מהלכים ופעולות כירורגיות בצורה אוטומטית, אלא ישכיל לבדוק רפואית כל מועמד לניתוח פלסטי, יאבחן את הבעיה הרפואית והאסתטית שלו, יספק את ההליך הפלסטי והאסתטי הנכון, ויעצור במקום שבו צריך לעשות זאת.

המלצות רפואיות, מה הן המלצות על המנתח הפלסטי?

בודקים המלצות על המנתח הפלסטי, כי אין חכם כבעל ניסיון ואין טוב ממראה עיניים. לפיכך, חשוב לקבל על המנתח המלצות ממטופלים שכבר עברו אצלו ניתוחים פלסטיים מאותו סוג, לשוחח איתם ואף לבקש תמונות שלהם לפני ואחרי להתרשמות. קבלו המלצות על המנתח הפלסטי שאתם בוחרים בו לנתח אתכם, באמצעות מקור רציני ומהימן. מומלץ לא להחליט על פי המלצות המופיעות ברשתות החברתיות בלבד.

בדקים היכן מבצע המנתח הפלסטי את הניתוח הפלסטי?

בפגישת הייעוץ הרפואי חשוב  לבדוק היכן מבצע הכירורג הפלסטי את הניתוח. באיזה בית חולים פרטי ייערך הניתוח הפלסטי? באיזו עיר?  בקשו אישור לפיו בית החולים מאושר  לניתוחים פלסטיים על ידי משרד הבריאות. בדקו האם רשימת חדרי הניתוח הפרטיים המאושרים לניתוחים פלסטיים על ידי משרד הבריאות, כוללת את חדר הניתוח שאתם אמורים לעבור  בו ניתוח פלסטי.

מה הם הניתוחים הפלסטיים הנערכם על ידי המנתח הפלסטי פרופסור יואב ברנע?

 • ניתוחים לעיצוב השד: הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, אסימטריה בחזה, הקטנת חזה לגברים (גינקומסטיה), הזרקת שומן לחזה, ניתוחים מתקנים ושניוניים בחזה.
 • ניתוחי שחזור שד: שחזורי שד אונקולוגים עם שתלים או עם רקמת גוף, שימוש ביריעות ביולוגיות, הזרקת שומן לשדיים, אונקופלסטיקה וכן ניתוחי תיקון ושיפור ניתוחי שד קודמים.
 • ניתוחי פנים: מתיחת פנים, מתיחת צוואר, ניתוחי עפעפיים וניתוחי אוזניים.
 • ניתוחי עיצוב הגוף: מתיחת בטן ושאיבת שומן.
 • טיפולים אסתטיים: הכוללים שימור וחידוש עור הפנים, מילוי קמטים, הזרקת בוטוקס והזרקת שומן, וכן שימוש במכשירי אנרגיה ולייזרים.

מנתח פלסטי פרופ' יואב ברנע

פרופסור יואב ברנע – מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת של השד, במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים איכילוב בתל אביב, ומנהל את מרפאת פרופסור ברנע יואב לכירורגיה פלסטית בתל אביב. פרופ' יואב ברנע מומחה בכירורגיה פלסטית, עורך ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים בשיטות רפואיות וניתוחיות מתקדמות עם מכשור רפואי משוכלל, שירות ויחס אישי לכל אחד מהפונים אליו.