פייס טייט - המסת שומן בסנטר באמצעות גלי רדיו

מהו פייס טייט ומהי המסת שומן בסנטר?

פייסטייט, המסת שומן בסנטר, מתייחסת לתהליך רפואי ואסתטי של סילוק של עודפי שומן באזור הסנטר. זהו הליך אסתטי שאינו ניתוחי, שנועד לתת מענה לתופעה של סנטר כפול או קו לסת לא מוגדר ומטרתו להפחית את עודפי השומן ולשפר את מראה הסנטר הכפול או מצבורי השומן העודפים מתחת לסנטר וליצור פרופיל פנים מחוטב ומוגדר יותר. פייסטייט הינה שיטת טיפול אסתטית הנערכת באמצעות מכשיר EmbraceRF מכשיר עם ידית וקנולה מיוחדת הנקראת FACETITE פייסטייט , המוחדרת לאזור הסנטר וממיסה את השומן ממנו ובצד החיצוני מהדקת את העור במקביל.

פייס טייט, המסת שומן בסנטר, פייסטייט

סנטר כפול ושומן בסנטר, משפיעים על מראה הפנים אצל גברים ונשים רבות וגורמים פעמים רבות לחוסר שביעות רצון ממראה הפנים. ישנם מספר גורמים שעשויים לגרום להצטברות שומן בסנטר וליצירת סנטר כפול. הגורמים יכולים להיות-גנטיקה, הזדקנות, עלייה במשקל ומחלות שונות. עם זאת, ישנן פרוצדורות רפואיות זמינות להפחתה וסילוק השומן בסנטר, המאפשרות לנשים וגברים פרופיל פנים מוגדר ואסתטי יותר.

למי מתאימה המסת שומן בסנטר- פיס טייט?

 • לגברים ונשים המעוניינים להיפטר מעודף השומן בסנטר ללא התערבות כירורגית.
 • לאנשים המעוניינים בשיפור מראה הפנים ובסנטר מחוטב ומוגדר יותר, באמצעות טיפול אסתטי.
 • המטופלים צריכים להיות עם עודפי שומן באזור הסנטר, סנטר כפול או חוסר הגדרה של קו הלסת.חיוני שתהיה להם כמות מספקת של שומן מקומי כדי שההליך יהיה יעיל.
 • מטופלים שמצבם הבריאותי תקין והם אינם סובלים ממחלות כרוניות שאינן מאוזנות ועלולות להפריע לתהליך הריפוי, כגון מחלת הסוכרת ויתר לחץ דם.
 • מטופלים שאינם מעשנים, או לכל הפחות מסוגלים להפסיק לעשן חודש ימים לפני ההליך ולפחות חודש לאחריו.

איך עובדת המסת השומן בסנטר באמצעות גלי הרדיו?

מכשיר EmbraceRF עם ידית ה – FACETITE, הוא הפתרון החדשני להמסת שומן בסנטר והוא מבוסס על גלי רדיו המאפשרים להמיס את השומן הבלתי רצוי בסנטר ומספק פתרון יעיל. טכנולוגיית גלי הרדיו, משתמשת באנרגיה מבוקרת כדי לחמם את השכבות העמוקות יותר של העור ותאי השומן הבסיסיים אצל המטופל. חימום ממוקד זה ממריץ את ייצור הקולגן, מהדק את העור ומפעיל פירוק הדרגתי והתמוססות של תאי שומן באזור המטופל.

בניגוד לפרוצדורות כירורגיות, טכנולוגיית גלי הרדיו Embrace RF מציעה חלופה לא פולשנית להמסת שומן בסנטר. ידית הקנולה באמצעות גלי הרדיו מאפשרים מיקוד בדיוק באזור הספציפי ורק שומן הסנטר מושפע, תוך שמירה על הרקמות הסובבות. בנוסף להמסת שומן בסנטר, טכנולוגיית גלי הרדיו מקדמת ייצור קולגן וכתוצאה מכך העור מוצק ומהודק יותר ובעל מראה צעיר יותר.

EmbraceRF עם ידית ה- FACETITE – מציעה פתרון בטוח ויעיל להמסת שומן בסנטר ולהידוק עור רפוי ומאפשרת פרופיל פנים צעיר ומעוצב יותר. המטופלים חווים בדרך כלל אי נוחות מינימלית במהלך הטיפול להמסת השומן בסנטר עם EmbraceRF   עם ידית ה FACETITE . חלקם מתארים תחושת חום או תחושה דמוית עיסוי עדינה. הטיפולים בגלי רדיו הם בדרך כלל מהירים יחסית, נערכים על ידי מנתחים פלסטיים ומאפשרים למטופלים לחדש את הפעילות היומיומית שלהם לאחר זמן תקופת החלמה קצרה. עם טכנולוגיית גלי רדיו, ניתן להשיג את קו מתאר הפנים הרצוי שלך ללא צורך בניתוח.

כיצד בחירת מנתח פלסטי מיומן ומנוסה היא ערובה להצלחה?

הצלחת טיפול המסת שומן בסנטר הן רפואית והן אסתטית תלויה במיומנות ובניסיון הקליני של המנתח הפלסטי. על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר בהמסת שומן בסנטר שיהיה לשביעות רצונך וכדי למזער סיכונים, הקפד/י על בחירת המנתח הפלסטי:

 • מומחה בכירורגיה פלסטית שעבר התמחות באחד מהמרכזים הרפואיים המובילים בארץ ו/או בעולם.
 • בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי בעל שם.
 • חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.
 • בעל ניסיון כירורגי רב בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל ובתחום ניתוחי פנים בפרט.
 • מבצע את המסת שומן בסנטר בחדר ניתוח בבית חולים מאושר על ידי משרד הבריאות.
 • כירורג פלסטי לגביו קיבלת המלצות.

פגישת ייעוץ לפני המסת שומן בסנטר במרפאת פרופ' יואב ברנע

במרפאתו של פרופ' יואב ברנע רופאים פלסטיקאים מומחים ומנוסים בביצוע הפעולה. במהלך פגישת הייעוץ, יבדוק המנתח הפלסטי את התאמת המטופל להמסת שומן בסנטר. המנתח הפלסטי יעריך את חלוקת השומן בסנטר של המטופל, ויערוך תכנון קדם המסת שומן בסנטר על פי נתונים כגון: גיל, מחלות רקע, נטילת תרופות, מידת רפיון עור הפנים והצוואר ועוד. הייעוץ הרפואי חשוב ביותר לקבלת הההחלטה ולתיאום ציפיות מתוצאות פעולת פייסטייט – המסת השומן בסנטר.

מה כוללת ההכנה לקראת פייס טייט - המסת שומן בסנטר באמצעות גלי רדיו?

 • יש לבצע בדיקות דם (ספירת דם, אלקטרוליטים ותפקודי קרישה).
 • אם הנך מעשן/ת, יש להפסיק עישון באופן מוחלט לפחות חודש ימים
 • בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי, יש להפסיק נטילת תרופות מדללות דם כגון אספירין.

מהם השלבים לביצוע טיפול פייסטייט - המסת שומן בסנטר באמצעות גלי רדיו?

שלב ראשון

ביום ההליך יבוצע ניקוי יסודי של האזור המטופל על מנת להבטיח את ניקיון עור הפנים כדי למזער את הסיכון לזיהום.

שלב שני

הרדמה של האזור (אופציונלי): בהתאם ליכולת סבילות הכאב של המטופל. ניתן להחיל הרדמה מקומית כדי להקהות את אזור הטיפול,זה עוזר למזער כל אי נוחות במהלך ההזרקות.

שלב רביעי

לאורך כל הטיפול, המנתח הפלסטי יעקוב אחר תגובת העור ויתאים את עוצמת גלי הרדיו לפי הצורך על מנת להבטיח תוצאות ובטיחות מיטביים.

שלב חמישי

לאחר המסת שומן בסנטר באמצעות גלי רדיו, תקבלו הנחיות מהמנתח הפלסטי. חיוני לעקוב מקרוב אחר הוראות אלה כדי לייעל את תהליך הריפוי ולמזער תופעות לוואי אפשריות.

ההנחיות יכללו:

 • שימוש בשקיות קרח כדי להפחית נפיחות.
 • חבישת לחץ לפנים למניעת בצקות.
 • שמירה על היגיינה נאותה של אזור הטיפול.

שלב שישי

לאחר סיום ההליך, יתכן ותחוו מעט נפיחות, אדמומיות או חבורות באזור המטופל. השפעות אלו חולפות בדרך כלל תוך מספר ימים או שבוע.

תוזמנו לפגישות מעקב כדי לעקוב אחר ההתקדמות ולקבוע אם יש צורך בהזרקות נוספות כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

התאוששות

בדרך כלל יש זמן מנוחה מינימלי לאחר טיפול בפייסטייט – טיפולי גלי רדיו- להמסת שומן בסנטר. אנשים מסוימים עשויים לחוות אדמומיות קלה או נפיחות באזור המטופל, אשר בדרך כלל נרגעים תוך מספר ימים. עם הזמן, כאשר הגוף מבצע חילוף חומרים של תאי השומן המומסים, אתם אמורים להבחין בהפחתה הדרגתית בשומן הסנטר ובקו לסת מעוצב יותר.

תהליך ההחלמה מטיפול פייסטייט

 • יש לשטוף את אזור הטיפול במים וסבון.
 • מומלץ לפעול על פי הוראות המנתח הפלסטי לגבי ניקיון האזור.
 • בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי יש למרוח משחה אנטיביוטית ולכסות בתחבושת.
 • ישנם מטופלים שאינם חשים כאבים כלל ויש כאלו החשים כאבים חלשים עד חזקים מאוד. בדרך כלל, עם הזמן עוצמת הכאב הולכת ופוחתת. אין סיבה להתאפק ולסבול מכאבים, אפשר וכדאי להשתמש במשככי כאבים כגון טיפות אופטלגין (ללא מרשם רופא).

מהן תופעות הלוואי לאחר פייסטייט - המסת שומן בסנטר עם גלי רדיו?

לאחר המסת שומן בסנטר עם גלי רדיו חלק מהמטופלים חשים אי נוחות במהלך ההליך, כאשר חלק מהמטופלים חשים תחושת חום או תחושה דמוית עיסוי עדינה. הטיפול בגלי רדיו הם בדרך כלל מהירים ומאפשרים למטופלים לחדש את הפעילות היומיומית שלהם עם זמן השבתה מינימלי.

דימום: אפיזודת דימום היא מצב אפשרי אך נדיר במהלך או לאחר הטיפול של המסת שומן בגלי רדיו. טרם הטיפול מומלץ להפסיק תרופות מדללות דם למשך שבוע ,על מנת למזער סיכון זה.
זיהום:
נדיר מאוד לאחר פרוצדורת Bodytite ו- Facetite. במקרה של זיהום, ייתכן ויהיה צורך בטיפול עם אנטיביוטיקה או טיפול אחר בהתאם לשיקול דעתו הרפואית של המנתח הפלסטי.

עישון פעיל: כידוע, פוגם בהליך ריפוי פצע תקין וגורם לסיכון יתר משמעותי להתפתחות סיבוכים.
שינוי תחושה בעור:
ירידה זמנית בתחושה בעור באזור הטיפול עלולה להתרחש, כצפוי לאחר ההתערבות תחושה ירודה בעור (או אובדן תחושה מלא) מופיעה לעיתים רחוקות וייתכן שלא תיעלם לחלוטין. לעיתים נדירות, העור באזורים שטופלו עלול להיות רגיש יתר על המידה באופן זמני או קבוע.
שטפי דם/נפיחות:
שטפי דם ונפיחות בדרך כלל מופיעים ונמשכים כשבוע לאחר הטיפול להמסת השומן בסנטר באמצעות גלי רדיו. לאחר פרק זמן זה צפויה ספיגה של שטפי הדם במידה והללו מופיעים. במצבים נדירים, נפיחות ושינוי צבע בעור יימשכו תקופות זמן ארוכות יותר. שינוי צבע עור לצמיתות הינו מאורע נדיר.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.