סקולפטרה

מהם הגורמים להזדקנות עור הפנים?

עם העלייה בגיל יש האצה של סימני התבגרות והזדקנות של העור הכוללים קמטים, יובש, אובדן נפח, פנים נפולות, אובדן בגמישות העור. הלחות בפנים פוחתת, עור הפנים נעשה דק יותר. כול זאת בשל ירידה ברמות החומצה ההיאלרונית הטבעית, וירידה בייצור הקולגן וסיבי האלסטין המיוצרים בגוף באופן טבעי. כדי לעצור את תהליך ההזדקנות של עור הפנים ובכלל, העור זקוק לרמות גבוהות של סיבי קולגן. על כן בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית בטיפולים אסתטיים שונים להשבת הנפח לפנים, ליצירת קולגן ואלסטין על ידי הגוף להידוק הרקמות, וליצירת מראה צעיר ורענן יותר.

מה חשיבותו של הקולגן בעור?

קולגן הנו חלבון המקנה יציבות לרקמות רבות בגוף כגון העור, הגידים והעצמות. חלק משמעותי מהעור שלנו 70% מורכב מקולגן המאפשר לשמור על צורתו, מבנה, מוצקות, לחות וגמישות של העור. עם העלייה בגיל, יצירת הקולגן הולכת ופוחתת ומתחילים להופיע קמטים, איבוד נפח, עור נפול וירידה באיכות העור, ופגיעה בגידים ובשלד.

מהו טיפול עם סקולפטרה וכיצד הוא מחדש את הקולגן של עור הפנים ?

SCULPTRA   סקולפטרה הינו חומר חדשני טבעי לחלוטין, שהרכבו חומצה פולילקטית.

סקולפטרה

עיקר הפעולה שלו היא עידוד ביצירת קולגן וסיבי אלסטין הנמצאים בשכבת העור שלנו, והאחראים על האלסטיות והחיוניות של העור- החומר הינו Biostimulator. הסקולפטרה הוא חומר מוכר שנמצא שנים רבות ברפואה ובעל אישור של FDA, לשמחתנו חומר זה הגיע גם לארץ לאחרונה ובאמת מביא בשורה חדשה לתחום טיפולי האנטי אייגינג'. הסקולפטרה מתאים למי שמחפשים מראה טבעי לזמן ארוך, הוא אינו חומר מילוי ולא יוצר נפח, אלא מגרה את העור ליצירת קולגן וסיבי אלסטין חדשים בעור. בדרך כלל בטיפול באמצעות הסקולפטרה יש צורך ב- 3 הזרקות, כאשר יש מרווח של חודש בין הזרקה להזרקה של החומר. האפקט והתוצאה מתחילים להראות כ- 4 חודשים לאחר ההזרקה הראשונה, כאשר התוצאות נשמרות למשך כ- 25 חודש. הטיפול באמצעות סקולפטרה  נערך על ידי כירורג פלסטי, והוא הפך לפופולארי בקרב נשים/אנשים רבות ברחבי הארץ העולם.

 

למי מיועד טיפול הסקולפטרה ולאיזה אזורים בגוף?

טיפול הסקולפטרה  מיועד לנשים וגברים הרוצים לשפר את מראה עור הפנים בגילאים 30 פלוס, כאשר חומר הסקולפטרה מיועד לאזור הפנים, צוואר, זרועות, גב, ידיים, סביב אזור הטבור, והישבן.

פגישת ייעוץ רפואי להתאמת טיפול הסקולפטרה במרפאת פרופ' יואב ברנע

תחום הטיפולים האסתטיים הנו רחב ביותר ונעשה על ידי רופאים בתחומים שונים, קיימים טיפולים אסתטיים רבים (שאינם ניתוחיים), להצערת עור הפנים, לטיפול בקמטים בנפילת הפנים, לאובדן נפח הפנים ועוד. הצלחת הטיפול האסתטי תלויה במומחיות, בניסיון  ומיומנות הכירורג הפלסטי.. מטרת פגישת הייעוץ להתאמת טיפול הסקולפטרה עם הרופא, שהרופא יבדוק את סוג העור, סוגי הקמטים ו/או הפגמים האסתטיים המיועדים לשיפור. בהתאם לכך יקבע האם מתאים למטופלת טיפול סקולפטרה או טיפול אסתטי אחר מתוך מגוון הטיפולים שישנם.

מדוע לטפל באמצעות סקולפטורה על ידי כירורג פלסטי מקצועי?

טיפול באמצעות סקולפטרה, הינו טיפול אסתטי רפואי. טיפול זה דורש הבנה באנטומיה של הפנים, מבנה הפנים, הרקמות, העור ומיומנות רפואית ומקצועית רבה בהזרקה למקומות הנכונים והמתאימים באמצעות מחט או קנולה, כדי לייצר את התוצאות האסתטיות והרפואיות המקסימליות. בהמשך למקרים רבים של טיפולים אסתטיים שגרמו לנזק ונערכו על ידי אנשים ללא הכשרה וניסיון מתאים. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית יצא עם  המלצה שהטיפולים האסתטיים הכוללים הזרקה לטיפולים בקמטים יבוצעו רק על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, או רופאי עור (דרמטולוגים)  בלבד. פרופ' ברנע יואב והרופאים העובדים בקליניקה שלו הנם  כירורגים פלסטים ואסתטיים שעברו התמחויות והשתלמויות מקיפות והם בעלי ומיומנות וניסיון רבה לביצוע הזרקות באזורים עדינים בפנים ובשאר חלקי הגוף והם אלה העורכים את הטיפולים במרפאתנו.

כיצד נערך הטיפול בסקולפטרה?

הטיפול באמצעות סקולפטרה נערך בהזרקה באמצעות מחט או קנולה, על ידי מנתח פלסטי מומחה. היתרון של הזרקה באמצעות קנולה שהיא מפחיתה משמעותית את הכאב ומונעת שטפי דם ודימומים כתוצאה מההזרקה. טיפול בסקולפטרה אורך כחצי שעה, תחת אלחוש, הוא נערך במרפאה  של פרופ' יואב ברנע על ידי מנתחים פלסטיים מיומנים ובעלי ניסיון. עוד ביום הטיפול בסקולפטרה, המטופלת יכולה לחזור לשגרת החיים והעבודה. לאחר קבלת הטיפול בהזרקה החומר נספג בעור והוא מתחיל לחדש את העור באזור ההזרקה ומעודד ייצור סיבי קולגן, המשווים לעור מראה חלק ויציב. במהלך החודשים שלאחר ההזרקה, סקולפטרה? הטיפול בסקולפטרה משפיע גם על טיפול בסימפטומים עצמם של תהליך ההזדקנות וכן על תהליך השיקום הכולל ייצור קולגן באופן טבעי והדרגתי.

מה רמת הבטיחות של הטיפול בסקלפטורה?

  • הטיפול בסקולפטרה עבר את כל האישורים הרפואיים בישראל ובחו"ל.
  • יתרון נוסף של הסקולפטרה שהחומר הוא אינו מן החי ועל כן אין צורך בבדיקת אלרגיה.
  • יש להקפיד שהטיפול בסקולפטרה יערך על ידי כירורג פלסטי או רופא עור מקצועי ובעל ניסיון, למען בטיחות המטופל/ת.

מתי ניתן לראות תוצאות לאחר טיפול באמצעות סקולפטרה?

בדרך כלל נערכים בין 2-3 טיפולים באמצעות סקולפטרה תלוי במצב העור, בהפרש של חודש. בדרך כלל ישנו שיפור משמעותי 4 חודשים מההזרקה הראשונית, במראה הכללי של עור הפנים הבא לידי ביטוי באיכות העור, נפח ומבנה הפנים. הייחוד והיתרון של בסקולפטרה על עור הפנים.

לכמה זמן נשמרת התוצאה לאחר טיפול בסקולפטרה?

בדיקה שנערכה על ידי החברה המייצרת את החומר הסקולפטרה לאחר שנתיים מההזרקה, התוצאות הראו רמות קולגן מותאמות לטיפול.  75%מהמטופלות שיתפו על רמות שביעות גבוהות ביחס לקמטים ונפח הפנים. כדי לתחזק את טיפול הסקולפטרה מומלץ לחזור על הטיפול לאחר כשנתיים, על מנת לשמור על עור צעיר וחלק לאורך זמן רב.

מהן תופעות הלוואי לאחר טיפול סקלופטרה?

לאחר טיפול באמצעות סקולפטרה לעיתים רחוקות תתכן  נפיחות ושטפי דם, שנעלמים מספר ימים לאחר הטיפול. אפשר לחזור לשגרה לאחר ההזרקה באופן מידי, יש לשמור ולהגן על העור לאחר הטיפול מפני חשיפה לשמש.

מה ההבדל בין הזרקת חומצה היאלורנית לבין הסקולפטרה?

חומצה היאלורנית מיועדת בדרך כלל להדגשת תווי פנים, למילוי שקעים, להוספת נפח באזור המוזרק וניתן לראות תוצאות מידיות, מדובר בטיפול אפקטיבי למספר חודשים עד שנה. הסקולפטרה מטפלת באיכות העור, בהידוק העור שיקומו,  על ידי ייצור הקולגן. את התוצאות ניתן לרראות בדרך כלל לאחר מספר שבועות, והטיפול יציב ואפקטיבי למשך כשנתיים.

עלון מידע על סקלפטורה

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.