ניתוחי חזה

ניתוחי חזה פלסטיים

ניתוחי חזה הנם הניתוחים הפלסטיים השכיחים והנפוצים ביותר בארץ ובעולם

המראה של החזה והשדיים הנו מרכיב חשוב לביטחון העצמי  ולדימוי הנשי של כל אישה, כאשר לחזה אסתטי  יש השפעה על הדימוי גוף של נשים רבות. אנו חיים, בעידן של נראות, מראה, של להיות צעירים, של ויזואליות וצילום. כל אישה בריאה יכולה לשפר את מראה החזה  לבצע ניתוח חזה בקלות יחסית ולשפר את הרגשתה. ניתוחי החזה נערכים על ידי מנתחים פלסטיים מומחים ומקצועיים בתחום זה, ניתוח חזה מתאים לכול אישה בריאה המעוניינת בכך, באמצעות שיטות ניתוחיות מתקדמות.  ניתוחי חזה כוללים מגוון רחב של ניתוחים.

ניתוח חזה

ניתוח הגדלת חזה

השד הוא אחד האיברים המגדירים את הנשיות והמיניות של האישה. שדיים מלאים ומוצקים יותר מהווים גורם משמעותי בביטחון העצמי של נשים רבות. שדיים קטנים עלולים לגרום לדימוי גופני נמוך בקרב נשים. ניתוח הגדלת חזה נערך על ידי מנתח פלסטי, בהרדמה כללית. החתך  הניתוחי נערך בהתאם ולשיקולי המנתח הפלסטי ולהעדפות המטופלת, כאשר ברוב המקרים מתבצע מתחת לקפל השד. במהלך הניתוח להגדלת חזה, מוכנס שתל הסיליקון לשד לפני או אחרי שריר החזה, וזאת על פי מבנה הגוף והמלצות המנתח הפלסטי. בהמשך הניתוח להגדלת חזה, המנתח הפלסטי סוגר את החתכים בתפרים, באמצעות דבק עור או סרט מיוחד לסגירת החתך. תוצאות ההגדלת החזה נראות מיד והתוצאות הסופיות מופיעות תוך מספר שבועות, לאחר ירידת הנפיחות ומתיחת העור.

ניתוח הקטנת חזה

עבור נשים בעלות חזה גדול מאוד, הקטנת חזה עשויה להרגיש כמו – פשוטו כמשמעו – הורדת "אבן" מהחזה. ניתוח הקטנת חזה  מעבר לתוצאה האסתטית הוא  ניתוח לשיפור איכות חיים. הניתוח מקל  על המטופלת פעמים רבות, לאחר שנים של כאבי גב, כתפיים וצוואר, קושי בפעילות גופנית, פריחה מתחת לחזה שלהן עקב זיעה וכו. חשוב לציין גם את אפשרויות הלבוש המוגבלות וחריצים הנוצרים בכתפיים, עקב רצועות חזייה לוחצות. חזה גדול מאוד עלול לפגוע בתחושתה האישית של אישה בנוגע לדימוי הגוף שלה, כאשר ניתוח הקטנת חזה פעמים רבות משפר את הדימוי העצמי של נשים. ניתוח הקטנת חזה נערך על ידי מנתח פלסטי מומחה, מנוסה ובעל ניסיון בתחום. עם זאת, כמו כל הליך רפואי אחר, לניתוח הקטנת חזה יש סיכונים. זוהי החלטה אישית הדורשת שיקול דעת מדוקדק של היתרונות והחסרונות הפוטנציאליים לניתוח. לכן לפני החלטה על ביצוע ניתוח להקטנת חזה חשוב להיוועץ במנתח הפלסטי, שישוחח עם האישה ויבדוק את התאמתה לניתוח המיועד ויסביר על בדיקות ההכנה, תהליך ההחלמה והתוצאות המצופות מהניתוח להקטנת חזה. בדרך כלל בניתוח הקטנת חזה, רמת שביעות הרצון היא בין הגבוהות בניתוחי השדיים.

ניתוח הרמת חזה

הרמת חזה היא הליך כירורגי המבוצע על ידי מנתח פלסטי כדי ולהרים את השדיים. במהלך ניתוח הרמת חזה, עודפי עור מוסרים מהשד, רקמת השד מעוצבת מחדש, והשדיים מורמות. ניתוח הרמת החזה, מתאים לנשים בריאות, עם שדיים צנוחים, נפולים ומרוקנים או נשים הסובלות מאסימטריה של החזה, ונשים המעוניינות לעצב ולהצעיר את החזה. על פי נתוני החברה האמריקאית לכירורגיה פלסטית, משנת 2000 הוכפל מספר ניתוחי הרמת חזה המבוצעים מדי שנה בארה"ב. חשוב לדעת שניתוח הרמת חזה לא ישנה משמעותית את גודל החזה והוא יכול  גם להיעשות ללא שתל. עם זאת, ניתוח הרמת חזה יכול להיעשות גם בשילוב עם ניתוח הגדלת חזה (עם שתל ) או עם הקטנת חזה.

ישנן סיבות רבות לשינויים בחזה שעלולים לגרום לנפילתו: במהלך ההיריון, הרצועות התומכות בשד עלולות להימתח ככל שהשדיים מתמלאים ונעשים כבדים יותר. מתיחה זו עשויה לתרום לצניחת השדיים לאחר ההיריון – בין אם  בזמן ההנקה ובין אם לאו. בנוסף, שינויים במשקל  הגוף עלולים לגרום לעור השד להימתח ולאבד גמישות. סיבה נוספת היא שעם הזמן, כוח הכבידה גורם לרצועות בשדיים להימתח ולצנוח. הרמת חזה יכולה לתקן במעט את צניחת הפטמות ולהעלות את מיקומן ואת האזור העטרה המקיף את הפטמות. ניתן להקטין  ולהגדיל את גודל השדיים במהלך הניתוח להרמת חזה  כדי לשמור  על הפרופורציה של השדיים החדשים שעוצבו.

ניתוח הרמת חזה לא מתאים  לכול הנשים. נשים השוקלת הריון בשלב כלשהו בעתיד, מומלץ לדחות את ניתוח הרמת החזה. במהלך ההיריון השדיים עלולים להימתח ולפגוע בתוצאות שהתקבלו מהניתוח להרמת החזה. כמו כן הנקה הנה שיקול נוסף, הניתוח מומלץ לנשים לאחר שסיימו את ההריונות וההנקה. ניתן לבצע הרמת חזה על שדיים בכל גודל, נשים עם חזה נפול קטן יקבלו תוצאות לאורך זמן ארוך יותר.

ניתוח חזה להוצאת שתלים

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פלסטי נפוץ מאוד. למרות הפופולריות שלו, ישנם מצבים שבהם נשים צריכות ו/או מעוניינות  להוציא את השתלים שלהן. כמו בכל ניתוח, חשוב להבין מה כולל הניתוח להוצאת שתלים לרבות הסיכונים הכרוכים בניתוח זה. למרות שתוקפם של שתלי חזה אינו פג, יש להם תוחלת חיים מוגבלת. האגודה האמריקאית לפלסטיקה ממליצה להסיר או להחליף שתלים כל 10 עד 15 שנים. ישנן סיבות שונות להוצאת שתלים מהחזה ובניהן: רצון המטופלת לשנות את גודל החזה, בגלל התקשות של רקמת השד סביב השתל, עקב היווצרות "קופסית, קמטים וקפלים בשתל, שינוי בגובה השדיים, דליפה או קרע מהשתל, הצטברות משקעי סידן סביב השתל, תגובת מערכת החיסון לשתל, כאבים הקשורים לשתלים ותזוזה או תנועה של אחד השתלים או שניהם.

הניתוח להוצאת שתלים מהחזה, נערך על ידי מנתח פלסטי. לפני ההחלטה על הניתוח להוצאת השתלים חשוב להיפגש עם המנתח הפלסטי המיועד. במהלך היעוץ הרפואי תערך בדיקה גופנית, ובחינת ההתאמה לניתוח, הסבר על מהלך הניתוח, הכנה רפואית, תהליך החלמה, סיבוכים וכו'. במהלך היעוץ הרפואי  יוחלט האם יש להוציא את השתלים + הקפסולה העוטפת אותם, או ניתן להוציא את השתלים ללא הקפסולה, וכן האם יש צורך גם בהרמה של השדיים.

ניתוח חזה להחלפת שתלים

ניתוח החלפת שתלים, מתבצע עקב מספר סיבות כגון: דלף, או קרע בשתל או לאחר שנים רבות שהשתלים נמצאים בגוף ויש להחליפם. לעתים, מטרת הניתוח הנה לשנות או לשפר את מראה השדיים באמצעות החלפת השתל. כמו כן ניתן לבצע במקביל להחלפת השתלים, ניתוח הרמת חזה או הקטנת חזה, עיצוב מחדש של כיס שתל השד. כל זאת כדי למקם מחדש את השתל על החזה, ולהגדיל או להקטין את הגודל, הצורה או סוג השתל בחזה. בניתוח החלפת שתלים תתבצע גם הוצאה של השתל הישן, ניקוי כיסי השדיים והוצאת קפסולות והכנסה של שתלים חדשים. חשוב שהניתוח להחלפת השתלים יתבצע על ידי כירורג פלסטי מומחה עם ניסיון רב בניתוחים אלה.

ניתוח חזה לתיקון אסימטריה של השד

לרוב הנשים יש שד אחד גדול מהשני, אצל חלקן ההבדל בולט יותר. באסימטריה של השדיים הם אינם אחידים. הדבר עלול  לגרום לפגיעה בביטחון ובדימוי העצמי, קושי באינטימיות ועוד. נשים בעלות חזה עם קו מתאר לא אחיד עושות מאמצים רבים כדי להסוות את ההבדל בבחירת הבגדים שלהן  לרבות בגדי ים. ניתוח אסימטריה של השד מהווה פתרון לבעיית  אסימטריה של החזה והוא  כולל  בדרך כלל הקטנה או הגדלה של שד אחד ליצירת איזון בין השדיים. עבור נשים רבות, תוצאות הניתוח משנות את איכות חייהן.

ניתוח חזה טובולארי

שדיים טובולארים צינוריים- מכונים גם חזה צינורי (TBD). מדובר בהפרעה מולדת שבה שד אחד או שניהם אינם מצליחים להתפתח באופן מלא ותקין במהלך ההתבגרות של האישה. התסמינים הקשורים לשדיים טובולארים יכולים לנוע בין רמת תסמינים בינונית לחמורה. התסמינים כוללים  אזורים "נפוחים", מינימום רקמת שד, נפילה של השדיים, מרווח מוגזם בין השדיים, קמט שד גבוה מהממוצע. נשים עם חזה טובולארי  סובלות פעמים רבות מחוסר ביטחון עצמי ודימוי עצמי שלילי. חשוב לדעת כי ניתן לתקן את הצורה, הסימטריה והגודל של השדיים הטובולארים באמצעות מנתח פלסטי מנוסה ולהגיע לתוצאות טובות. לפני ההחלטה על הניתוח החזה הטובולארי יש להיפגש עם המנתח הפלסטי ולבדוק את התאמתה של האישה לניתוח זה. היעוץ הרפואי כולל בדיקה גופנית, בחינת התאמה, הסבר על מהלך הניתוח החזה הטובולארי, הסבר על ההכנה רפואית, תהליך החלמה, סיבוכים וכו'.  

ניתוח שחזור שד

המטרה של שחזור השד הנה  להחזיר שד אחד או את שניהם, לצורה מראה, סימטריה וגודל כמעט נורמליים בדרך כלל לאחר כריתת שד כריתת גוש או עיוותים מולדים. שחזור שד כרוך לעתים קרובות במספר הליכים המבוצעים בשלבים ויכול להתחיל במיידי, בזמן כריתת השד או להתבצע במועד מאוחר יותר. שחזור שד נערך על ידי מנתח פלסטי מומחה בשחזורי שד. קיימים שני סוגים של שחזורי שד: שחזור שד עם שתלי סיליקון , ושחזור אוטולוגי (רקמת גוף). שחזור באמצעות שתלים מתבצע עם שתלי סיליקון כדי לסייע ביצירת השד. שחזור אוטולוגי משתמש ברקמה של המטופלת עצמה מחלק אחר בגוף כדי ליצור שד חדש. לפני ביצוע שחזור שד  תערך התייעצות עם הכירורג, האונקולוג והמנתח הפלסטי והמטופלת בופגישה זו, יוחלט על אופן השחזור. המטופלת תקבל הסבר על ההכנה לניתוח שחזור השד, על מהלכו, תהליך ההחלמה והתוצאות המצופות.

ניתוח חזה לגברים עם גניקומסטיה

גניקומסטיה, הנה תופעה של  חזה גברי מוגדל.  גניקומסטיה נוצרת אצל חלק מהגברים עקב גנטיקה, שימוש בתרופות מסוימות, או סיבות אחרות שאינן ידועות, כאשר היא יכולה להופיע בכל גיל. ניתוח חזה לטיפול בגניקומסטיה הנה ניתוח פלסטי הנערך על ידי כירורג פלסטי, בו המנתח מסיר עודפי שומן ולעיתים גם רקמת שד עודפת  כדי לייצר  קו מתאר שטוח יותר, מוצק וגברי יותר לבית החזה. ניתן לבצע הקטנת חזה אצל בני נוער וגברים בוגרים כאחד.

מה הן הסיבות לניתוח חזה?

נשים פונות לביצוע ניתוח חזה עקב סיבות  מגוונות כגון:

 

מסיבות אסתטיות ובריאותיות

נשים רבות מעוניינות לשפר את המראה האסתטי של החזה עקב עליה בגיל, הריונות ולידות. חשיבות האסתטיקה והשכיחות והפופולריות הגבוהה של ניתוחי הגדלת חזה מתאימה לתקופה  בה הנראות משמעותית מאוד. השדיים נתפסים כחלק חשוב מהיופי, ומהנשיות  של כל אישה. שדיים מעוצבות בפרופורציה מתאימה לגוף הן חלק מבנה הגוף האולטימטיבי.  אנו חיים בתקופה שכל אישה שאיננה מרגישה בנוח עם גודל החזה שלה יכולה לערוך שינוי בקלות.

 

רצון לשפר ביטחון עצמי ודימוי הגופני

במצבים אישיים ואינטימיים, לצורת השדיים ולגודלם השפעה על הבטחון העצמי  ודימוי הגוף של נשים רבות,. כאשר נשים  אינן מרגישות בנוח עם מראה החזה שלה, יש לכך השלכה הבאה לידי ביטוי בתחושת מבוכה, והימנעות חברתית ואינטימית.

 

גודל  וצורת החזה

חלק מהנשים פונות לניתוחי חזה פלסטיים עקב חזה גדול מידי המכביד עליהן או לחילופין חזה קטן /חזה שטוח- המשפיע פעמים רבות על דימוי גוף שלילי או במצבים של חזה נפול ומרוקן הנגרם עקב לידות והנקה ועליה בגיל, עליה וירידה קיצונית במשקל,  חזה לא סימטרי או חזה טאבולרי.

 

שחזור שד

נשים שעברו שחזור שד עקב כריתת  שד רגילה, חלקית אונקופלסטית, או לצורך מניעה, כל זאת עקב סרטן השד.  או  במצבים של חוסר פרופורציות של מבנה הגוף.

 

גינקומסטיה

גברים פונים לניתוחי חזה, עקב חזה מוגדל, כתוצאה מצמיחה שפירה בעודף של רקמת השד, בדרך כלל בשני הצדדים, של השד הגורמים למראה חזה נשי, לפגיעה בנראות הגברית, לחוסר ביטחון ופגיעה בדימוי גוף.

יעוץ רפואי לפני ניתוח חזה אצל פרופ' ברנע יואב

לפני ניתוחי החזה תערך לכל אישה וגבר הפונים, פגישת ייעוץ רפואי עם המנתח הפלסטי. היעוץ הרפואי נערך על ידי פרופ' ברנע יואב, כולל  תשאול על המצב הבריאותי הכללי מחלות רקע, תרופות ניתוחים בשד שבוצעו בעבר ובאזורים אחרים והיסטוריה של סרטן שד. המנתח הפלסטי יערוך בדיקה רפואית וגופנית של אזור החזה. במהלך היעוץ הרפואי, תערך סימולציה לתוצאות ניתוח החזה.

 

קיימים מספר קריטריונים  שבאמצעותם יחליט המנתח הפלסטי על הצורה והגישה ניתוחית, הכוללים בין השאר את מבנה הגוף, עור השד והמרקם שלו, צורת השד, העטרה והפטמה, גודלו של החזה, סימטריה בין שני הצדדים של השדיים, התאמת ניתוח החזה וגודלו  והתאמתו לגוף. לדוגמא במקרים בהם החזה של נפול, המנתח הפלסטי יציע ניתוח להגדלת חזה עם הרמת חזה. הצלחת ניתוח החזה כוללת בראש ובראשונה, תיאום ציפיות מתוצאות ניתוח החזה, הבנת המועמדים לניתוח על המגבלות של ניתוח החזה, והתאמת ניתוח החזה לרצונות ולציפיות. בסיום היעוץ הרפואי יקבל  כל מטופל  מהמנתח הפלסטי המלצה רפואית לגבי סוג ניתוח החזה שמומלץ לבצע.

כיצד תבחרו מנתח פלסטי לניתוח חזה?

כמו בכל ניתוח פלסטי, גם בניתוחי חזה חשובה הצלחת הניתוח מבחינה רפואית ואסתטית, תוך הפחתת הסיכון לסיבוכים. להצלחת ניתוחי חזה מבחינה רפואית והאסתטית, מומלץ לבחור מנתח פלסטי מומחה  מקצועי, מנוסה ומיומן בביצוע ניתוחים פלסטיים בחזה. בדקו האם המנתח הפלסטי לניתוחי חזה עונה על הקריטריונים הבאים:
 • מנתח פלסטי שעבר התמחות באחד מהמרכזים הרפואיים המובילים בארץ ו/או בעולם.
 • פלסטיקאי בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי בעל שם.
 • כירורג פלסטי לגביו קיבלת המלצות על ניתוחי חזה.
 • מנתח פלסטי חבר באיגודים מקצועיים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.
 • רופא ומנתח פלסטי, בעל ניסיון כירורגי רב בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל ובתחום ניתוחי החזה לסוגיהם בפרט.
 • מנתח פלסטי המבצע את ניתוחי החזה הפלסטיים, בחדרי ניתוח המאושרים על ידי משרד הבריאות.

מה הן ההנחיות לפני ניתוחי חזה?

 • על המנותחים להיות בצום 8 שעות לפני ניתוח החזה. הצום כולל גם איסור לשתות מים, לרבות לעיסת מסטיק.
 • יש להפסיק לשתות מים 6 שעות לפני ניתוחי החזה.
 • יש להתרחץ לפני ניתוחי החזה, לרבות, רחצה יסודית של אזור בית החזה. עם סבון אנטיספטי.
 • יש להסיר תכשיטים מהגוף לפני ההגעה לניתוח, כולל פירסינג וציפורן חשופה ללא לק באחת האצבעות בכף היד.
 • נבקש שלא להתאפר ביום ניתוח החזה.

ניתוח חזה- ביצוע והחלמה

ניתוחי הגדלת חזה נמשכים בין,  שעה- ל 3 שעות, בהתאם לניתוח החזה שמבוצע (הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה, הוצאת והחלפת שתלים, גינקומסטיה – לגברים). מיקום החתך באזור הניתוח, הנו בהתאם לניתוח החזה המבוצע. לאחר תפירת החתכים, חובשים את האזור עם פלסטרים מיוחדים וחזית ספורט. בחלק מהמקרים ניתן לחזור הביתה כבר ביום הניתוח (לאחר כשש שעות) אולם ניתן להתאשפז ללילה אחד. במשך מספר ימים סובלים המנותחים מכאבים ומנפיחות באזור החזה, ובחלק מהמקרים ישנם גם שטפי דם מקומיים – מומלץ להיעזר במשככי כאבים. לאחר כשבוע ניתן לשוב לשגרה כמעט מלאה, אולם יש להימנע ממאמצים פיזיים ורצוי לוותר על שכיבה על הבטן, וכן להימנע מחשיפה החזה לשמש. לאחר כחודש מתבצעת ביקורת נוספת ואז ניתן לחזור גם לפעילות ספורטיבית, אולם עדיין חשוב להגן על האזור המנותח מפני השמש.

מה הן ההנחיות הרפואיות לאחר ניתוחי חזה?

 • ההחלמה מניתוחי חזה מלווה בימים הראשונים בכאבים. לכן על מנת להימנע מכאב ולהפחית כאב, מומלץ להשתמש במשככי כאבים. הקפידו על נטילת אנטיביוטיקה למשך 5 ימים, בהתאם למינון שיקבע המנתח הפלסטי. התרופה ניתנת לכל המטופלים/ות כטיפול מניעתי מפני זיהום.
 • ניתן להתקלח במים זורמים, 48 שעות לאחר ניתוח החזה.
 • לאחר ניתוח חזה חשוב לשכב על הגב בלבד ולהימנע מלשכב, על הצדדים למשך 4-6 שבועות, בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי.
 • אחרי ניתוחי החזה חשוב ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה, למשך 4-6 שבועות.
 • חשוב לנוח לפחות שבוע, לפני חזרה לשגרה, כמובן לנשים בעבודה הכרוכה במאמץ פיזי, נדרשת מנוחה ארוכה יותר.
 • חזרה לנהיגה מותרת לאחר מינימום שבועיים מנוחה מיום ניתוחי החזה, בהתאם לכאבים בבית החזה ובהנעת הידיים.
 • חזרה לפעילות מאומצת ולפעילות ספורט מותרת כעבור 2-4 חודשים, בהתאם להוראות המנתח הפלסטי וסוג ניתוח החזה.
 • נבקשכם במשך 6 שבועות לאחר ניתוח החזה, לא להרים חפצים כבדים מעל 5 ק״ג.
 • יש לשים לב לא להרים את הילדים במשך 6 שבועות, לאחר ניתוח חזה.
 • חשוב לא להיכנס למים עומדים (בריכה, ים, ג׳קוזי, מקווה) במשך 8 שבועות מניתוח החזה.

מאמרי ניתוחי חזה

ניתוח הגדלת  שדיים  ( Breast augmentation )  הנערך על ידי מנתח פלסטי, הוא ניתוח המגדיל מרים ומעצב מחדש את השדיים, עם ובהתאמה פרופורציונאלית למבנה גוף האישה. ניתוח הגדלת שדיים נחשב לניתוח הפלסטי-אסתטי הנפוץ והפופולרי ביותר בארה"ב ובישראל ונמצא בשכיחותו במקום השלישי. בנוסף בשנים האחרונות חלה התקדמות גדולה בתחום הניתוחים הפלסטיים.

הרמת  שדיים, מתאימה לנשים בריאות, שאינן חשות בנוח עם השינויים שחלו בגופן. הצורך בניתוח להרמת שדיים עולה אצל נשים רבות, עקב שדיים שצנחו כלפי מטה, שדיים נפולים ומרוקנים מרקמה או במצבי חוסר סימטריה בגובה השדיים. שינויים אלו  שחלים בגוף אצל נשים רבות, נובעים מתהליכי התבגרות, עליה בגיל, עלייה או ירידה במשקל, שינויים החלים בגוף בעקבות הריונות ועוד. 

ניתוח הקטנת שדיים הינו ניתוח פלסטי המשלב תיקון אסתטי של השד המוגדל לבין פתרון של בעיה רפואית הנובעת מגודלם של השדיים. פעמים רבות שדיים שגדלו באופן לא פרופורציונלי למידות הגוף של האישה. הקטנת שדיים מיועדת לנשים עם שדיים גדולים הגורמים להן לבעיות אורטופדיות כגון: הכבדה על חגורת הכתפיים, כאבים בגב ובשכמות ולעתים לעקמת קלה בעמוד השדרה.

כמו מרבית האיברים בגופנו, גם החזה של האישה יכול להיות לא סימטרי.  בקרב נשים רבות השדיים עלולות להיות שונות במקצת בגודלן, צורתן ומיקומן בבית החזה, כשאצל חלק מהנשים, חוסר הסימטריה של החזה עשוי להיות משמעותי יותר. אסימטריה בחזה אצל האישה, עלולה לגרום לפגיעה במראה החיצוני בביטחון העצמי בנשיות, ביכולת לייצר קשר אינטימי ועוד.

האסתטיקה של החזה משמעותית ביותר לנשים, חזה מורם מוסיף  לביטחון העצמי ולדימוי האישי של  כל אישה. במהלך השנים נוצרת אצל נשים רבות צניחת של החזה, ממגוון סיבות כגון, לידות, דיאטות, עליה בגיל ועוד. ניתוח הרמת חזה הנו אחד הניתוחים השכיחים ביותר המאפשר שיפור הנראות האסתטית של החזה. בשנים האחרונות ניתוח הרמת החזה ללא שתל נעשה פופולארי מאוד.

בשנים האחרונות, המודעות הולכת וגוברת לנשאות לגן  BRCAהמעלה את השכיחות למחלת סרטן השד וסרטן השחלות בקרב נשים. ישנן מספר מוטציות בגן ה-BRCA הגורמות לעליה של עד 85% סיכוי לפתח סרטן שד במהלך החיים. כ 5%-10% מהנשים החולות בסרטן השד, המקור הוא גנטי, ובעיקר מוטציה בגן BRCA, הנפוץ בנשים יהודיות ממוצא אשכנזי.