ניתוח החלפת שתלים בחזה

מהו ניתוח החלפת שתלים בחזה?

ניתוח החלפת שתלים בחזה, הוא הליך כירורגי הכולל הוצאה והחלפה של שתלים קיימים בחזה. הוא מבוצע מסיבות שונות, כמו התיישנות של השתלים הקיימים, תיקון סיבוכים מניתוח חזה קודם, רצון בשינוי גודל או סוג השתלים, או טיפול בבעיות כמו קרע בשתל, התכווצות קפסולה או מיקום לא נכון של השתל. הליך כירורגי זה נועד לשפר את המראה והסימטריה של השדיים תוך הבטחת הבריאות הכללית והרווחה של המטופלת. לפני שעוברים ניתוח להחלפת שתלים בחזה, יש חשיבות מכרעת להבנה מעמיקה של ההליך, היתרונות שלו והסיכונים הפוטנציאליים.

ניתוח החלפת שתלים בחזה, החלפת שתלי סיליקון בחזה

מהם הסוגים השונים של שתלי סיליקון בחזה?

כאשר בוחנים ניתוח החלפת שתלים בחזה, חיוני להבין את סוגי השתלים השונים הזמינים היום. ישנם מספר סוגי שתלים, העיקריים הם שתלי סיליקון אנטומיים ושתלי סיליקון עגולים והם הנפוצים בניתוחי חזה פלסטיים ושחזורי שד. לכל אחד משתלי הסיליקון יש מאפיינים, שימושים ויתרונות ייחודיים משלו.

שתל סיליקון אנטומי

המכונה גם שתל טיפתי, נועד לחקות את הצורה הטבעית ואת קו המתאר של השד. יש לו מראה מחודד, מצד אחד ועגול בכיוון חלקו התחתון של השד. השתלים האנטומיים מלאים בג'ל סיליקון, המעניק להם תחושה רכה וטבעית. שתלים אלו משמשים לרוב בניתוחי שחזור שד ובמקרים בהם מבוקש מראה טבעי של השד. צורת הטיפה של שתלים אנטומיים יכולה לעזור לשחזר או לשפר את סימטריית השד ולספק שיפוע טבעי יותר בחלק העליון. החיסרון בשימוש בהם, שאם השתל מסתובב יש צורך בניתוח נוסף כדי לתקן את העיוות שיווצר, לכן השימוש בו הולך ופוחת.

שתל סיליקון עגול

שתל זה בצורתו הכדורית מציע מלאות בחלק העליון ובחלק התחתון של השד. ומעניק מראה מלא גם בקוטב העליון של השדיים. שתלים עגולים ממולאים גם בג'ל סיליקון, המעניקים מרקם רך וטבעי. שתלים אלו משמשים בדרך כלל בניתוחי הגדלת חזה וגם שחזורי שד. הצורה הסימטרית של השתלים העגולים יכולה לעזור ליצור מראה שד עגול ונפחי יותר. הבחירה בין שתלי סיליקון אנטומיים לעגולים תלויה במספר גורמים, ביניהם האנטומיה של המטופלת, התוצאה הרצויה והמלצות המנתח הפלסטי. שתלי סיליקון עגולים, נבחרים לעתים קרובות יותר והשימוש בהם נפוץ הרבה יותר, בכל הניתוחים בהם מוכנס שתל לשדיים. לכל אחד משתלי הסיליקון השונים יש את היתרונות שלו והבחירה תלויה בסופו של דבר במטרות המטופלת, במבנה גופה ובמומחיותו של המנתח הפלסטי. במהלך תהליך הייעוץ, המנתח הפלסטי מעריך את ההיסטוריה הרפואית של המטופלת, הציפיות הייחודיות שלה ומסייע בקביעת סוג השתל המתאים ביותר להשגת התוצאות הרצויות.

שתלים ארגונומיים

שתלים שצורתם הבסיסית היא עגולה, אך בתוך רקמת השד הם מקבלים צורה של אגס בדומה לשתלים האנטומיים המוכרים. השתל הארגונומי בחזה מאפשר את היתרונות של השתל האנטומי, עם צורה טבעית יותר ופחות מודגשת, יכולת להרים את הפיטמה ולטפל בצניחה קלה של השד, כזו שעדיין אינה מצריכה ניתוח הרמה פורמלי. כול זאת ללא הסיכונים הכרוכים בסיבוב השתל, שאפיינו את השתלים האנטומיים המסורתיים. 

מלבד בחירה בין שתל סיליקון אנטומי , עגול או ארגונומי, קיימים סוגים נוספים של שתלי סיליקון. אפשרויות נוספות אלו מציעות וריאציות בצורת השתל, במרקם המעטפת שלו ומרקם הסיליקון בתוך השתל.

שתלי סיליקון עם מעטפת חלקה

שתלים בעלי משטח מעטפת חיצוני חלק. השתלים מספקים תחושה רכה וטבעית וידועים ביכולתם לנוע בחופשיות רבה יותר בתוך כיס השד. על פי הידוע בשתל זה יש פחות סיכון ליצירת קפסולה סביב השתל בשד.

שתלי סיליקון בעלי מרקם חיצוני מחוספס

המרקם המחוספס של מעטפת השתל בחזה נועד לקדם היצמדות לרקמות כדי למזער את הסיכון לסיבוב השתל להתכווצות הקפסולה. שתלים אלו יכולים לספק יציבות והפחתת הסיכוי לתנועת השתל. 

שתלים קלי משקל

שתלים אלו, עשויים מפוליאורתן, מאפשרים החדרה של שתלים גדולים במיוחד לחזה, שעד לאחרונה היו בעלי משקל כבד. שתלים גדולים יוצרים כובד על רקמת החזה ומאיצים תהליכי צניחה של החזה. חידוש טכנולוגי זה מאפשר הפחתה של כ – 30% ממשקל השתל בחזה, ביחס לנפח.

חשוב לציין כי בחירת סוג השתל תהיה תלויה בפרמטרים ייחודים של כל מטופלת, כגון מבנה הגוף, התוצאה הרצויה והמלצת המנתח הפלסטי. לכל סוג שתל יש יתרונות ושיקולים משלו, שעליהם יש לדון ביסודיות עם מנתח פלסטי מוסמך במהלך תהליך הייעוץ.

מהן הסיבות להחלפת שתלים בחזה?

ישנן מספר סיבות מדוע נשים שוקלות החלפת שתלים בחזה. סיבות אלו יכולות לנוע מהעדפות אישיות ומטרות אסתטיות ועד לטיפול בסיבוכים או שינויים שהתרחשו לאורך השנים.

להלן כמה סיבות נפוצות להחלפת שתלים בחזה:
רצון לשינוי גודל או צורה – עם הזמן, העדפותיה האסתטיות של האישה עשויות להשתנות. נשים מסוימות עשויות לרצות שדיים גדולים או קטנים יותר או לרצות להתאים את צורת השתלים שלהן למתאר גופן. ניתוח החלפת שתלים בחזה מאפשר למטופלות להשיג את הגודל או הצורה הרצויים להן על ידי החלפת השתלים שלהן בשתלים שתואמים טוב יותר את המטרות האסתטיות הנוכחיות שלהן.
סיבוכים עם השתלים הנוכחיים בחזה – סיבוכים יכולים להתרחש עם שתלים בחזה. סיבוכים כגון: קרע בשתל, היווצרות והתכווצות קפסולה ומיקום לא נכון של השתל. במקרים כאלה, החלפת שתלים בחזה נעשית הכרחית על מנת לטפל בסיבוכים אלו ולהחזיר את המראה הרצוי. החלפת שתלים בחזה יכולה לסייע בשיפור הנוחות, הסימטריה והמראה הכללי של השדיים.
התבלות השתלים שתלים בחזה עלולים להתבלות עם הזמן. שתלים ישנים יותר עשויים להיות מועדים יותר לסיבוכים, כגון: קרע בשתל או דליפה. בדיקות הדמיה, כגון אולטרא שד תקופתיות ופגישות מעקב קבועות עם כירורג שד או מנתח פלסטי מנוסה, חשובות כדי לעקוב אחר מצב השתלים ולקבוע האם יש צורך בהחלפתם כדי לשמור על הבריאות המיטבית של השתלים והאישה.
שינויים ברקמת השד או במשקל הגוף – יכולים להשפיע על מראה השתלים בחזה. ירידה או עלייה במשקל, הריון, הנקה או תהליכי הזדקנות עלולים לגרום לשינויים בנפח השד, צורתו או מיקומו. החלפת שתלים בחזה מאפשרת למטופלות להסתגל לשינויים אלו ולחזור למראה החזה הפרופורציונלי והצעיר יותר.
שדרוג לטכנולוגיית שתלים חדשה יותר – ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, נשים מסוימות עשויות לבחור לאחר שנים שהן עם שתלים בשדיים, לבצע החלפת שתלים בחזה בדגמים חדשים יותר, המציעים עמידות משופרת, תחושה טבעית.


חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך כדי לדון בנושא החלפת שתלים בחזה. המנתח יכול לספק המלצות והכוונה מותאמת אישית ומבוססות על הנסיבות הייחודיות של האישה.

מהם הסימנים המצביעים על צורך בהחלפת שתלים בחזה?

קרע בשתל

אחד הסימנים הבולטים ביותר לכך שיש צורך בהחלפת שתלי חזה הוא קרע בשתל. עם שתלי סיליקון ג'ל, קרע עשוי שלא לגרום לשינויים גלויים, אך ניתן לזהות אותו באמצעות טכניקות הדמיה כגון אולטרסאונד שד או MRI . אם יש חשד לקרע בשתל, חיוני להתייעץ עם המנתח פלסטי כדי לדון בצורך בהחלפת שתל.
התכווצות קפסולה
התכווצות קפסולה מתרחשת כאשר רקמת הצלקת (קפסולה) סביב השתל הופכת עבה, הדוקה ועלולה להוביל לאי נוחות, כאב או עיוות של צורת השד. אם מתפתחת התכווצות    משמעותית של קפסולה, ייתכן שיהיה צורך להחליף את השתלים כדי לטפל במצב. התכווצות קפסולה יכולה לגרום למוצקות השד, כאב, אסימטריה או שינויים במראה השד.
שינויים במראה השד
עם הזמן עלולים להתרחש שינויים במראה השד, כגון צניחת השדיים או קפלים בשד. זה יכול לנבוע מהזדקנות טבעית, תנודות במשקל, הריון או הנקה. אם אישה מעוניינת להחזיר לשדיים שלה את מראה החזה הצעיר והמורם יותר, החלפת השתלים בשד עשויה להוות אופציה בשילוב עם פרוצדורות כירורגיות אחרות כגון הרמת חזה .
מיקום או תזוזה של השתל בשד
במקרים מסוימים, שתלי חזה עלולים לזוז עם הזמן. זה יכול לגרום למראה א-סימטרי או מראה לא טבעי של השדיים. אם השתל הוסט באופן משמעותי או גורם לבעיה אסתטית, ייתכן שיהיה צורך בהחלפת השתלים בחזה כדי למקם מחדש את השתלים ולהחזיר  את מראה השד המאוזן והרצוי.
רצון לשינוי גודל או צורה
חלק מהנשים עשויות לרצות שינוי בגודל או בצורת החזה שלהן מסיבות אישיות או כדי להשיג מטרות אסתטיות שונות. החלפת שתלים בחזה מאפשר לנשים לבחור שתלים חדשים המתאימים יותר להעדפותיהן הנוכחיות ולתוצאה הרצויה להן.

גיל השתלים והמלצות היצרן
שתלים בחזה יכולים להחזיק מעמד שנים רבות. עם זאת, אורך החיים של שתלים יכול להשתנות בהתאם לגורמים כגון: סוג השתל, איכותו ונסיבות אינדיבידואליות. חשוב להקפיד על בדיקות הדמיה תקופתיות ופגישות מעקב קבועות עם כירורג שד או מנתח פלסטי הן חיוניות כדי לעקוב אחר מצב השתלים ולקבוע אם יש צורך בהחלפתם. אם קיימים אחד מהסימנים הנ"ל או אם יש חששות לגבי מצבם או המראה של שתלי חזה, חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך.

 

מה חשיבות ההכנה לניתוח החלפת שתלים בחזה?

לפני שעוברים ניתוח החלפת שתלים בחזה, יש צורך בהכנה מספקת לפני הניתוח. זה כולל ייעוץ מקיף עם מנתח פלסטי כדי לדון באופציות הקיימות, ציפיות וסיכונים אפשריים, הערכות רפואיות, לרבות בדיקות גופניות, בדיקות מעבדה ובדיקות הדמיה, עשויות להתבצע כדי להבטיח את בריאותה הכללית של המטופלת והתאמתה להליך. לפני החלפת שתלים בחזה יינתנו הנחיות על ידי המנתח הפלסטי שעשויות לכלול הנחיות לגבי תרופות, הפסקת עישון, צום והנחיות טיפול לאחר הניתוח להחלפת שתלים בחזה. חיוני לעקוב בקפידה אחר כל ההנחיות לפני ניתוח החלפת שתלים בחזה כדי לייעל את תוצאות הניתוח וההחלמה.

איך לבחור את המנתח הפלסטיקאי המתאים להחלפת שתלים בחזה?

בחירת מנתח פלסטי מוסמך ומנוסה להחלפת שתלים בחזה היא בעלת חשיבות עליונה. חפשי מנתח פלסטי מוסמך עם מומחיות בניתוחי חזה וניסיון מוכח של ניתוחים מוצלחים של החלפת שתלים בחזה. בדקי אישורים, הסמכות וההכשרה המיוחדת של המנתח הפלסטי. סקרי תמונות לפני ואחרי של מטופלות קודמות וקראי המלצות כדי להעריך את כישורי המנתח הפלסטי ושביעות רצון המטופלות שלו.

מהו תהליך החלמה לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה?

תהליך ההחלמה לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה הוא שלב חשוב לריפוי מיטבי. המטופלות יכולות לצפות לאי נוחות מסוימת, נפיחות וחבורות בימים הראשונים, אשר ניתן להתמודד עימן בעזרת תרופות להפגת כאבים. המנתח הפלסטי יורה על לבישת חזייה כירורגית לאחר הניתוח. יש להימנע מפעילות מאומצת של פלג גוף עליון ושמירה על טיפול נאות בפצעים. רוב המטופלות יכולות לחזור לפעילות קלה תוך שבוע, אך עליהן להימנע מהרמת חפצים כבדים או פעילות גופנית מאומצת, למשך חודשיים. תקופת ההחלמה המלאה משתנה מאישה לאישה, אך בדרך כלל היא נעה בין ארבעה לשישה שבועות. פגישות מעקב קבועות עם המנתח הפלסטי שניתח אותך הן חיוניות כדי לעקוב אחר התקדמות ההחלמה וטיפול בכל החששות לאורך תקופת ההחלמה.

מה כוללות פגישות טיפול ומעקב לאחר החלפת שתלים בחזה?

לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה, יש צורך בפגישות מעקב קבועות אצל המנתח הפלסטי, כדי להבטיח שתהליך הריפוי מתקדם כמצופה. פגישות אלו מאפשרות למנתח הפלסטי להעריך את תוצאות ניתוח החלפת שתלים בחזה, לעקוב אחר החלמתה של המטופלת ולטפל בכל בעיה אפשרית.

תדירות פגישות המעקב משתנה בהתאם לנסיבות האישיות, אך בדרך כלל כרוכות בביקור ראשוני בשבוע הראשון לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה. לאחר מכן הפגישות יסוכמו עם המנתח הפלסטי בהתאם לכל מקרה ומקרה. פגישות אלו מספקות הזדמנות לדון בכל בעיה להעריך את התוצאות הסופיות ולקבל הדרכה לגבי טיפול ארוך טווח ותחזוקה של השתלים בשד.

כיצד תנהלי את ההחלמה הכאב ואי הנוחות לאחר החלפת השתלים בחזה?

ניהול הכאב ואי הנוחות לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה הוא היבט משמעותי בתהליך ההחלמה. המנתח הפלסטי ירשום תרופות נגד כאב כדי להקל על אי הנוחות במהלך הימים הראשונים שלאחר ההליך הכירורגי. חיוני לעקוב אחר ההנחיות לטיפול בכאב שנתן המנתח הפלסטי ולהימנע ממאמץ יתר. אין להרים חפצים כבדים ולהימנע מפעילויות שעלולות להגביר את אי הנוחות במשך מספר שבועות. ככל שהריפוי מתקדם, אי הנוחות אמורה להתפוגג בהדרגה. אם הכאב נמשך או מתגבר, חשוב לפנות למנתח הפלסטי להמשך הערכה והכוונה.

מהם הסיבוכים הפוטנציאליים וכיצד ניתן למזער אותם בניתוח החלפת שתלים?

כאשר מחלטים על החלפת שתלים בחזה, חשוב להיות מודעים לסיבוכים פוטנציאליים שעלולים להיווצר במהלך או לאחר ההליך הכירורגי. בעוד שסיבוכים הם נדירים יחסית, חיוני להבין אותם ולנקוט בצעדים כדי למזער את התרחשותם. להלן כמה סיבוכים פוטנציאליים ודרכים למזער אותם:
זיהום – יכול להתרחש בעקבות ניתוח החלפת שתלים בחזה, אם כי הוא נדיר. כדי למזער את הסיכון לזיהום, המנתח הפלסטי מקפיד על סטריליות קפדנית במהלך הניתוח. מתן אנטיביוטיקה אחרי הניתוח להחלפת שתלים בחזה, עשוי להפחית עוד יותר את הסיכוי לזיהום. טיפול נכון בפצעים וביצוע ההנחיות לאחר החלפת שתלים בחזה לגבי היגיינה ושימוש בתרופות שנקבעו, חיוניים כדי למנוע זיהום.
דימום – במהלך או לאחר החלפת שתלים בחזה דימום הוא סיבוך אפשרי, אם כי הוא נדיר. המנתח הפלסטי נוקט באמצעי זהירות כדי למזער דימום, כגון שליטה קפדנית בניתוח ושימוש בטכניקות הממזערות איבוד הדם. חשוב שהמטופלת תבצע בדיקות דם לפני הניתוח כולל תפקודי קרישה. ותימנע מתרופות שעלולות להגביר את הסיכון לדימום בהתייעצות עם המנתח פלסטי. ביצוע הוראות המנתח הפלסטי לפני הניתוח, להחלפת שתלים כגון הימנעות מתרופות מסוימות או תוספי מזון שיכולים לגרום לדילול הדם, יכול לעזור למזער את הסיכון לדימום.
תגובות שליליות להרדמה – עלולים להתרחש סיבוכים הקשורים להרדמה, למרות שהם נדירים. לפני ניתוח החלפת שתלים בחזה, הרופא המרדים יעריך ביסודיות את ההיסטוריה הרפואית של המטופלת וידון בכל הסיכונים הפוטנציאליים. חשוב לחשוף אלרגיות או תגובות שליליות קודמות להרדמה. בנוסף, ביצוע הנחיות הרופא המרדים לפני החלפת שתלים בחזה, יכול לעזור למזער את הסיכון לסיבוכים.
שינויים בתחושת הפטמה או השד – חלק מהמטופלות עלולות לחוות שינויים זמניים או קבועים בתחושת הפטמה או השד בעקבות ניתוח החלפת שתלים בחזה. זה יכול לנוע בין רגישות מוגברת לבין ירידה בתחושה. למרות שלא תמיד ניתן למנוע את השינויים הללו, בחירה במנתח פלסטי מנוסה המשתמש בטכניקות כירורגיות קפדניות יכולה לעזור למזער את הסיכון.

כמה זמן מחזיקים שתלי חזה לפני החלפת שתלים בחזה?

אורך החיים של שתלי החזה משתנה עבור כל אישה ותלוי בפרמטרים כמו: סוג השתל, איכותו, גוף המטופלת ואורח חייה. השתלים המודרניים נועדו להיות עמידים לאורך זמן. בממוצע, שתלי סיליקון נוטים להחזיק מעמד בין 10 ל-20 שנים. עם זאת, חשוב לציין שלא צריך להחליף את השתלים בטווח זמן מסוים. פגישות מעקב קבועות עם המנתח הפלסטי, בדיקות שד שגרתיות והדמיות יכולים לסייע במעקב אחר מצב השתלים ולקבוע אם יש צורך בהחלפת שתלים בחזה. אם שתל מראה סימנים של סיבוך או אם המטופלת מעוניינת בשינוי בגודל או בצורה, ניתן להמליץ ​​על ניתוח החלפת שתלים בחזה.

כיצד לבחור את הגודל והסוג הנכון של שתלים חלופיים?

בחירת הגודל והסוג הנכון של שתלים חלופיים היא החלטה מכרעת בניתוח החלפת שתלים בחזה. במהלך הייעוץ, יעריך המנתח את ציפיותיה של המטופלת, פרופורציות הגוף ורקמות השד הקיימות כדי להנחות אותה בבחירת גודל וסוג השתל המתאימים. המנתח הפלסטי ישקול גורמים כמו אורח החיים של המטופלת, התוצאה הרצויה ומגבלות אנטומיות. חשוב לקיים תקשורת פתוחה וכנה עם המנתח הפלסטי, ולתאם ציפיות ברורות ולהסתמך על המומחיות שלו כדי להנחות את תהליך קבלת ההחלטות.

שאלות ותשובות בנושא החלפת שתלים בחזה

כאשר שוקלים החלפת שתלים בחזה, לעתים קרובות יש למטופלות שאלות וחששות נפוצים. להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנוגע להחלפת שתלים בחזה

באיזו תדירות יש להחליף שתלים בחזה?

אין מסגרת זמן ספציפית להחלפת שתלים בחזה. שתלים מודרניים מתוכננים להיות עמידים לאורך זמן עם זאת, חשוב לציין כי בעוד שתלים מסוימים עשויים לחיות 10 עד 20 שנים או יותר, אחרים עשויים לדרוש החלפה מוקדם יותר בגלל גורמים כמו הזדקנות טבעית, שינויים ברקמת השד או התפתחות של סיבוכים.

האם החלפת שתלים בחזה כואבת יותר מההגדלה הראשונית של החזה?

ניתוח החלפת שתלים בחזה דומה בדרך כלל לאי הנוחות שהייתה למטופלת בניתוח להגדלת החזה. עם זאת, תהליך ההחלמה עשוי להיות קל יותר מכיוון שכיסי השד כבר נוצרו, הדבר עשוי להפחית את הצורך בניתוח נרחב. טיפול בכאב וביצוע הנחיות המנתח הפלסטי לאחר הניתוח להחלפת שתלים, יסייעו למזער את אי הנוחות במהלך תקופת ההחלמה.

האם השתלים החדשים ירגישו שונים מהמקוריים?

התחושה של השתלים החדשים לאחר ההחלפה הניתוח להחלפת השתלים, תהיה תלויה בגורמים שונים, לדוגמא: סוג השתלים שנבחרו ושלמות רקמת השד של המטופלת. לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה, במקרים רבים, נשים עשויות שלא להבחין בהבדל משמעותי בתחושה בחזה. עם זאת, אם יש שינויים בגודל השתל, צורתו או סוגו, תיתכן תקופת הסתגלות קלה לגוף המסתגל לשתלים החדשים.

איזה בדיקות סקר רפואיות נדרש לבצע לאחר החלפת שתלים בחזה?

אצל נשים שעברו ניתוח החלפת שתלים בחזה מחקרים מראים כי מומלץ לבצע בדיקה ידנית אצל כירורג שד כבר מגיל צעיר אחת לשנה. מעל גיל 40 מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה או אולטרסאונד בנוסף לבדיקה הידנית. כעיקרון לאחר החלפת שתלים בחזה, רצוי לבצע בדיקת אולטרסאונד ולא ממוגרפיה בכדי למנוע לחץ מיותר על השתלים. בדיקות אלה, מקובל לבצע לאחר גיל 40 כל שנה ואצל נשים בסיכון גבוה – מגיל 35.

האם ניתן להשתמש באותם מיקומי החתך להחלפת שתלים בחזה?

ברוב המקרים, המנתח הפלסטי יכול להשתמש באותם מיקומי החתך בהם השתמש במהלך הגדלת החזה הראשונית לצורך החלפת שתלים בחזה. עם זאת, הדבר יהיה תלוי בגורמים שונים, לרבות מצב החתכים הקיימים והמטרות הספציפיות של ההליך. אם המנתח הפלסטי קובע שהחתכים הקודמים אינם מתאימים, ניתן לשקול מיקומי חתך חלופיים.

מה העלות של ניתוח החלפת שתלים בחזה?

עלות ניתוח החלפת שתלים בחזה עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות שכר המנתח הפלסטי, שכר בית חולים , עלות השתלים שנבחרו, ומורכבות ההליך. חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי כדי לקבל הערכת עלות מדויקת המבוססת על צרכים ומטרות אישיות. בנוסף, מומלץ לברר לגבי כל כיסוי ביטוחי פוטנציאלי או אפשרויות מימון שעשויות להיות זמינות להליך.

זכרו, אלו הן תשובות כלליות לשאלות נפוצות, ולהדרכה כללית . לייעוץ מותאם אישית ומידע מפורט, חשוב לתאם פגישה עם מנתח פלסטי מוסמך המתמחה בניתוחי החלפת שתלים בחזה.

פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית, הינו מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת של השד, במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי סוראסקי תל-אביב (איכילוב). המידע נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, כל הזכויות שמורות לפרופ' ברנע יואב.