ניתוח הגדלת חזה

הרפואה הפלסטית התקדמה מאד וכחלק ממנה גם תחום השתלים להגדלת החזה. התקדמות הכירורגיה הפלסטית מאפשרת לנו לייעץ ולהתאים לך את השתלים הן בגודל והן בצורה לניתוח הגדלת החזה וגם לבצע את הניתוח להגדלת החזה בשיטות חדשניות. כך ניתן להגיע לתוצאות המצופות המיטביות ביותר עבורך. עיצוב מחדש של החזה והשדיים באמצעות מגוון רחב של שתלים באיכות גבוהה, מאפשרת כיום להגיע לתוצאה יפה של שדיים  מלאים וזקופים המותאמים למבנה הגוף של המטופלת.Breast augmentation ניתוח הגדלת חזה מבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה ונחשבת לפרוצדורה רפואית נפוצה מאד בארץ ובארה"ב עוד יותר.

ניתוח הגדלת חזה

בתחום הניתוחים הפלסטיים האסתטיים במהלך שנת 2021 בוצעו בישראל למעלה מ-700 אלף הליכים ופרוצדורות רפואיות אסתטיות. מנתונים אשר פורסמו על ידי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית בישראל. שלושת הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בישראל בשנת 2021 היו הגדלת חזה, שאיבת שומן וניתוח פלסטי באף, כאשר ניתוח הגדלת החזה הוא המוביל מביניהם. במהלך 2021 שהייתה שנת הקורונה בוצעו בישראל כ-9,000 ניתוחי הגדלת חזה, כ-7,000 הליכי שאיבת שומן וכ-6,000 גברים ונשים עברו ניתוח פלסטי באף.

מה חשיבות ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח להגדלת חזה הוא כיום הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל ובעולם כולו. החזה והשדיים נחשבים לאחד מסימני היופי של האישה. נשים שהחזה והשדיים שלהן קטנים או מרוקנים, מרגישות פעמים רבות שהדימוי העצמי שלהן נפגע. עוד בתקופות קדומות, חזה גדול ושדיים גדולים סימלו פריון ואימהות. גם בתרבות המודרנית, עדיין נשים בעלות חזה גדול ושופע הן אידיאל ליופי. מחקרים רבים שבוצעו בארה"ב מראים כי הגדלת חזה תורמת לביטחון העצמי, לשיפור דימוי הגוף ולשיפור איכות החיים.

מהן הסיבות לניתוח הגדלת חזה?

ישנן מספר סיבות להחלטה על הגדלת חזה. ניתוח הגדלת חזה מיועד לנשים שמרגישות שהשדיים שלהן קטנים מידי, מדולדלים או מרוקנים. נשים שנולדו עם איזושהיא פגיעה בחזה – חזה שאינו סימטרי או שחל בו שינוי לאחר לידה/לידות. ניתוח הגדלת חזה מבוצע גם לאחר הרזיה דרסטית או במצבים של שינוי מין.

ניתוח להגדלת החזה מתאים בעיקר לנשים שמעוניינות בחזה גדול יותר כדי להחזיר לעצמן את הביטחון העצמי ודימוי גוף חיובי.

 • ניתוח להגדלת חזה מתאים לנשים עם חזה קטן ושאינו מפותח הדומה לחזה של נערה בגיל ההתבגרות.
 • הגדלת חזה יכולה להתאים לנשים בעלות חזה מדולדל ומרוקן.
 • נשים עם אסימטריה בשדיים ומראה מעוות של השדיים מתאימות לניתוח הגדלת חזה.
 • נשים עם חזה צינורי (חזה טובולרי).
 • ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים לאחר שעברו לידות והנקות שגרמו לשינוי דרמטי בצורת השדיים.
 • נשים שירדו בצורה משמעותית במשקל ואיבדו נפח מהשדיים ויש להן עודפי עור, מתאימות לניתוח הגדלת חזה.
 • טראנסג'נדרים הנמצאים בתהליך של שינוי מין מגבר לאשה.

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה אפשר ומומלץ לבצע רק מעל גיל 18, לאחר שברור  שהשדיים  התפתחו והגיעו לגודלם המקסימלי. המלצת מנהל הבריאות האמריקאי, ה- FDA  היא לא לבצע ניתוח להגדלת החזה לפני גיל 18, אלא במקרים של פגמים משמעותיים במראה השדיים, פגמים מולדים או פגמים נרכשים במראה השד כתוצאה מחבלות, מחלות וכו׳, פגמים משמעותיים הגורמים לפגיעה בנשיות האישה המטופלת.

מה כוללת פגישת הייעוץ הרפואי לניתוח הגדלת חזה?

פרופסור יואב ברנע מנתח פלסטי המומחה, יבחן בפגישת היעוץ הרפואי, האם האישה המעוניינת בניתוח הגדלת חזה היא אכן מועמדת מתאימה. הוא יבדוק מה הסיבה שהמטופלת בחרה לעבור הגדלת חזה ומהן הציפיות מתוצאות הניתוח. המנתח הפלסטי יבדוק את הנתונים הרפואיים של האישה כדי לבדוק את התאמתה הרפואית לניתוח הגדלת חזה. הרופא יבדוק האם לאישה מחלות רקע, האם היא נוטלת תרופות, מעשנת, האם יש לה היסטוריה של ניתוחים בשד ובאזורים אחרים וגם היסטוריה של סרטן שד במשפחה. בנוסף, המנתח הפלסטי יבדוק את: היקף ומבנה בית החזה, גודל השדיים, היכן ממוקמים, מה המרווח ביניהם, מה הצורה וההיקף של העטרה, צורה ומיקום של הפטמה בחזה, תכונות העור באזור החזה (עובי ומידת אלסטיות), כמות רקמת השד של האישה ועוד. על פי הנתונים, המנתח הפלסטי ימליץ לאישה על סוג השתלים, גודלם, צורתם (שתל עגול או שתל בצורה של טיפה/אגס) ומיקומם  כדי להגיע לתוצאה הטבעית והאיכותית ביותר.

תהליך ואופן התאמת השתלים הוא ייחודי למרפאה של פרופסור ברנע. העבודה מתבצעת עם מגוון גדול של שתלים לבחירה ולכן, כל ניתוח שונה מקודמו וכל אישה תצא, בסופו של דבר, עם חזה שונה שמותאם לה בצורה אופטימלית. ביעוץ הרפואי להגדלת החזה, המנתח הפלסטי יחליט מה יהיה אזור החתך הניתוחי והיכן ימוקמו השתלים (מעל שריר בית החזה או מתחת לשריר בית החזה) בניתוח להגדלת החזה. במעמד פגישת היעוץ הרפואי, המנתח הפלסטי  יסביר לאישה על מעטפת השתל, סוג החספוס ובטיחות השתלים. כמו כן, תבוצע סימולציה על ידו כחלק מבחירת השתלים, לניתוח הגדלת חזה. הסימולציה תערך על מנת שתוכלי להתרשם מהתוצאה הצפויה שתקבלי.  במהלך פגישת הייעוץ הרפואי המנתח הפלסטי יבחר  יחד איתך את השתל  הטוב ביותר עבורך, כדי להשתמש בו בניתוח להגדלת החזה. במהלך הייעוץ הרפואי, המנתח הפלסטי יסקור בפנייך את כל הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בניתוח הגדלת חזה והגדלת שדיים ויסביר לך על בטיחותם של שתלי הסיליקון אשר משמשים בהם בניתוח להגדלת חזה. 

מהם סוגי השתלים שמשתמשים בניתוח הגדלת חזה?

בחירת גודל וצורת השתלים בניתוח הגדלת חזה הוא שלב חשוב בתהליך ויש לו משקל רב בקביעת התוצאה האסתטית הסופית של ניתוח הגדלת חזה. בחירה של שתלים שמתאימים למנותחת ישמרו על המראה הטבעי שלה. האתגר הוא תמיד להתאים לכל אישה את השתלים, בהתאם למבנה גופה ולרצונותיה. אין שתל אידאלי אחד שיכול להתאים לכל הנשים. כל אישה היא אדם בפני עצמו, עם נתונים פיזים שונים ורצונות אחרים, לכל שתל יש יתרונות וחסרונות, כך שהמנתח הפלסטי צריך לקחת בחשבון מספר רב של פרמטרים כדי להתאים את השתל האידאלי לאישה המסויימת. בניתוח הגדלת חזה פרופ' ברנע יואב משתמש בשתלים האיכותיים ביותר שקיימים כיום, שעשויים מסיליקון רפואי. לכל השתלים בהם הוא משתמש לניתוח הגדלת חזה יש תו-תקן בטיחותי מחמיר והם מאושרים על ידי ה- FDA האמריקאי ו/או ה- CE האירופאי. לשתלים האיכותיים בהם משתמש פרופסור ברנע יואב מספר יתרונות:

 • השתלים העשויים מסיליקון הרפואי רכים וגמישים.
 • לשתלים העשויים מסיליקון הרפואי יש רמת צמיגות גבוהה ולכן קיים סיכוי קטן ביותר לזליגה של הסיליקון מהשתל לכיס השתל ולרקמת השד.
 • השתלים שעשויים מסיליקון רפואי יכולים להחזיק מעמד בממוצע 15 שנים. יחד עם זאת, חשוב להבין שאין בנמצא היום, שתלים שמחזיקים מעמד לעולמים. ביום מן הימים כל מטופלת תצטרך להחליף את השתלים.
 • אין בנמצא שתל אחד אידאלי לכל הנשים, השתלים שונים אחד מהשני גם במעטפת שלהם, בצורה שלהם: ישנם שתלים עגולים וישנם שתלים בעלי צורה של אגס. יש שתלים בדרגות בגמישות וברכות שונות. יש נטיה לעבור לשימוש במעטפת השתל בטכנולוגיית הננו החדשנית התורמת להחלמה מהירה, תחושה טבעית יותר ומספר נמוך יותר של סיבוכים.

מהי ההכנה לפני ניתוח הגדלת חזה?

 • לפני הניתוח להגדלת החזה תקבלי מרשם לתרופות מהמנתח הפלסטי שיהא עלייך להכין לתקופה שלאחר הניתוח כמו כן תתבקשי לקנות גם סבון אנטיספטי לחיטוי מיוחד לרחצה לפני הניתוח.
 • עלייך להיות בצום 8 שעות לפני הניתוח להגדלת חזה, הצום כולל גם איסור על לעיסת מסטיק.
 • יש להפסיק לשתות מים 6 שעות לפני הניתוח להגדלת חזה.
 • לפני הניתוח עליך להתקלח, כולל רחצה יסודית של אזור בית החזה, עם סבון אנטיספטי.
 • אין להתאפר ביום הניתוח להגדלת חזה.
 • הסירי והשאירי בבית את תכשיטייך לפני ההגעה לניתוח להגדלת חזה, כולל פירסינג.
 • השאירי ציפורן חשופה ללא לק באחת האצבעות בכף היד או הרגל.

מהו מהלך הניתוח להגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה מתבצע על ידי צוות הרופאים במרכז של פרופ' ברנע בבתי החולים הפרטיים האיכותיים ביותר בארץ בתל אביב. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית ונמשך כשעה – עד שעה וחצי  בלבד. הניתוח מתבצע תחת  הרדמה מלאה, בהשגחה כמובן של מרדים. ברוב המקרים המנותחת משתחררת לביתה לאחר מספר שעות או ביום המחרת.

השלב ראשון – בניתוח הגדלת חזה הוא הרדמה מלאה.

בשלב השני – יוצרים בעור חתכים קטנים יחסית באיזור החזה, בהתאמה לגודל השתל הנכנס לשדיים. החתכים נעשים באזורים שאינם בולטים לעין. בזמן פגישת היעוץ הרפואי נקבע החתך הניתוחי ובדרך כלל הוא יבוצע  בקפל התת שדי, כלומר בגבול התחתון של השד.

בשלב השלישי בניתוח הגדלת החזה, המנתח הפלסטי מחליט היכן למקם את השתלים – מתחת או מעל שריר החזה הכל נעשה בהתאם לנתוניה  הפיזיים של כל מטופלת. השתלים מוכנסים לכיס שהמנתח הפלסטי יצר בכל שד. בסיום שלב זה המנתח הפלסטי מטה את מיטת הניתוח למצב ישיבה ומוודא מה מיקום השתלים, המרחק ביניהם ומה גובה הפטמות זאת כדי לדייק את התוצאה הרצויה.

בשלב הרביעי – המנתח הפלסטי סוגר את החתכים שבוצעו במהלך הניתוח להגדלת החזה על ידי שימוש בתפרים שנמסים תוך חודש. במהלך החודש לאחר הניתוח, אזור הצלקות יכוסה בחבישה מיוחדת. כדי לקבע את השתלים  ולמנוע תזוזה שלהם על הנשים המנותחות להקפיד לשים חזיית ספורט.

בשלב החמישי והאחרון – של הניתוח להגדלת החזה, הצוות הרפואי ממתין שההרדמה תפוג והאישה המנותחת תתעורר.

מהן ההוראות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

לאחר ניתוח הגדלת חזה יש להקפיד על נטילת אנטיביוטיקה למשך 5 ימים, על פי המינון שקבע הרופא המנתח הפלסטי. האנטיביוטיקה ניתנת בדרך כלל למניעה של זיהומים שיכולים להיווצר לאחר הניתוח  ויש ליטול אותה בהתאם להוראות הרופא. הימים הראשונים להחלמה מניתוח הגדלת חזה ילוו בכאבים ולכן על מנת להימנע ולהפחית את הכאבים, מומלץ להשתמש במשככי כאבים. ניתן להתקלח במים זורמים, 48 שעות לאחר הניתוח להגדלת חזה. יש להקפיד לשכב רק על הגב ולא על הצד למשך 4-6 שבועות, בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי. יש ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה, למשך 4-6 שבועות כדי לקבע את השתלים ולמנוע את תזוזתם. לפני החזרה לשגרה חשוב ומומלץ לנוח לפחות שבוע, כמובן שאם את עובדת בעבודה הכרוכה במאמץ פיזי, נדרשת מנוחה ארוכה יותר, לאחר ניתוח הגדלת חזה. לאחר ניתוח הגדלת חזה, חזרה לנהיגה מותרת לאחר מינימום שבועיים של מנוחה  ובהתאם לכאבים בבית החזה וביכולת ההנעה של  הידיים. חזרה לפעילות מאומצת ולפעילות ספורט מותרת כעבור 2-4 חודשים, הכל בהתאם להוראות המנתח ולסוג הניתוח.לאחר ניתוח הגדלת חזה אין להרים חפצים כבדים מעל 5 ק״ג במשך 6 שבועות. אם את אמא לילדים קטנים שעדיין יש צורך להרימם מומלץ מאד שתיערכי מראש לעזרה בטיפול בילדים כיוון שאסור יהיה לך להרים את הילדים במשך 6 שבועות. אין להיכנס למים עומדים (בריכה, ים, ג׳קוזי, מקווה) במהלך 8 שבועות מהניתוח להגדלת חזה.

מתי עלייך להגיע לביקורת לניתוח הגדלת חזה ?

 • 3-6 ימים לאחר השחרור מבית החולים לאחר ניתוח הגדלת חזה.
 • 3-4 שבועות לאחר הניתוח להגדלת חזה.
 • 6 חודשים לאחר הניתוח להגדלת חזה.

איך תוכלי להאיץ את תהליך ההחלמה לאחר ניתוח הגדלת חזה?

תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה שונה אצל כל אישה ואישה, בהתאם לסוג השתל ובהתאם למיקומו – מעל או מתחת לשריר. תהליך ההחלמה בשתלים הממוקמים מעל לשריר יהיה מהיר יותר. הקפידי ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה לאחר ניתוח הגדלת חזה.לאחר הניתוח להגדלת חזה  הימנעי משכיבה על הבטן או על הצד. השלימי את הטיפול האנטיביוטי, במינון ובזמנים המדויקים. לאחר ניתוח הגדלת חזה אין לעסוק בפעילות גופנית כלשהיא ובפעילות מאומצת של פלג גוף עליון שלך עד לקבלת אישור לכך מהרופא המנתח הפלסטי. לאחר ניתוח הגדלת חזה אין לחשוף את החזה לשמש למשך 3 חודשים. אין להכנס למקורות מים כמו: ים, בריכה, ג'קוזי או מקווה במהלך חודשיים לאחר הניתוח להגדלת חזה עקב חשש לזיהום החתכים הניתוחיים שבוצעו. לאחר תקופה של חודשיים אפשר יהיה להיכנס למקורות מים בתנאי שכול החתכים נרפאו ונסגרו היטב. אם את מעשנת יהא עליך להמנע  מעישון לפחות חודש אחד לאחר הניתוח להגדלת  חזה. להאצת תהליך טשטוש הצלקות ולאחר הסרת החבישה, מומלץ לבצע טיפול במשחת סיליקון או יריעת סיליקון לפי הנחיות המנתח הפלסטי.

מתי תוכלי ליהנות מהתוצאה הרצויה מהניתוח להגדלת חזה?

לאחר הניתוח להגדלת חזה, תהליך ההחלמה והתוצאה הסופית, משתנים בין מנותחת למנותחת. הדברים תלויים במצב הבריאותי הכללי, בתכונות העור של האישה – עובי העור ומידת האלסטיות, רקמת השד, סוג השתלים ומיקום השתל (מתחת או מעל לשריר בית החזה) . יתכנו שטפי דם, נפיחות ובצקת באזור הניתוח בימים הראשונים שלאחר הניתוח להגדלת חזה. אצל חלק מהמנותחות, תיתכן אסימטריה בשדיים עד שצורתן הסופית של השדיים יתייצבו. בתוך בערך כשלושה חודשים לאחר הניתוח להגדלת החזה, הנפיחות וחוסר הסימטריה נעלמים והצלקות מטשטשות ומתקבלת תוצאה הסופית. יש להתאזר בסבלנות והתוצאה תגיע! בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים לאחר הגדלת החזה תוכלי ליהנות מהתוצאה לה ציפית – חזה מלא וזקוף.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.