מנתח פלסטי

מה הוא תפקידו של מנתח פלסטי?

כירורגיה פלסטית הינה התמחות ספציפית וייחודית בתחום הכירורגיה. מנתח פלסטי הינו רופא שסיים 6 שנות לימודי רפואה, ושנת סטאז’ לקבלת רישיון לעסוק ברפואה. לאחר מכן עבר התמחות בכירורגיה פלסטית במשך 6 שנים באחת מהמחלקות המוכרות להתמחות בבתי החולים בארץ, עבר בהצלחה מבחן עיוני ומעשי וקיבל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית על ידי המועצה המדעית. ישנם רופאים שעברו התמחות בחו"ל וצריכים אישור של המועצה המדעית לקבל רשיון מומחה לעבוד בארץ. בהרבה מקרים המנתח הפלסטי מוסיף עוד השתלמות בתת-תחום בכירורגיה הפלסטית בחו"ל (השתלמות עמיתים – פלושיפ). 

המנתח הפלסטי אמון על ביצוע ניתוחים הן בתחום השחזור והן בתחום האסתטיקה. על כן מומלץ לבחון ולבדוק שהמנתח הפלסטי בעל תעודת מומחה בכירורגיה פלסטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. חשוב לדעת כי בהתאם לחוק כל רופא יכול לעסוק בטיפולים אסתטיים, ולמעשה מותר לרופאים מתחומים אחרים כגון עיניים, רופא כללי, כירורג כללי, אורתופד, רופא אף אוזן גרון, מרדים וכו' לבצע טיפולים אסתטיים.

מנתח פלסטי פרופסור יואב ברנע

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים מתחלקים ל-2 ענפים עיקריים – הניתוחים האסתטיים והניתוחים השיחזוריים (רפואיים). ניתוחים פלסטיים אסתטיים צברו בעשורים האחרונים פופולריות רבה בישראל ובעולם כולו, ותחום זה הפך להיות מבוקש על ידי אנשים רבים.  נשים וגברים בגילאים השונים שואפים להצעיר ולחטב את הפנים והגוף. בעידן הנוכחי הנראות והאסתטיקה מהווים  גורם חשוב ומשמעותי  בקרב נשים וגברים רבים. ניתוחים  פלסטיים מיועדים לשפר את המראה החיצוני ולשדרג אותו באופן טבעי, הרמוני ופרופורציונלי לאדם. הבחירה בניתוחים פלסטיים, מובנת בהחלט בהתחשב בהתקדמות הטכנולוגית הרפואית המאפיינת את תחום הניתוחים הפלסטיים, ולנוכח התוצאות המוצלחות המושגות באמצעותם.

מה הם התחומים בהם עוסק המנתח הפלסטי?

עולם הרפואה מתחלק לתחומים רבים, ובתוכם ישנם תתי-התמחויות יותר ספציפיים. המנתח  הפלסטי עוסק בניתוחים בתחום השחזורי/הרפואי כגון טיפול בפציעות טראומה, בילדים עם מומים מולדים, שחזור איברים ורקמות לאחר סרטן, טיפול בסרטן עור, וטיפול בפצעים קשיי ריפוי. כמו-כן, המנתח הפלסטי עוסק בניתוחים אסתטיים כגון ניתוחי מתיחת פנים וצוואר, ניתוחי אף, עפעפיים, עיצוב הגוף והחזה, וכן גם עוסק בביצוע טיפולים אסתטיים שאינם ניתוחיים ועוד.

מה הם הקריטריונים לבחירת מנתח פלסטי?

ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי היא החלטה חשובה המלווה לעיתים בהתלבטות וחששות. הבחירה במנתח פלסטי שיבצע את הניתוח הפלסטי היא החלטה משמעותית במיוחד, שיכולה להשפיע על ההצלחה של הניתוח ועל שביעות הרצון של הפונים לניתוח פלסטי. גם אם מדובר בניתוח פלסטי אסתטי או רפואי, חשוב מאוד  שהמנתח הנבחר  יהיה מיומן, מקצועי ובעל ניסיון רב בניתוח הנבחר על ידינו וכן מנתח שאנו מאמינים וסומכים עליו. השאלה היא, איך בוחרים מנתח פלסטי בדרך המושכלת והנכונה ביותר?

מה הם הקריטריונים לבחירת מנתח פלסטי מוצלח?

פגישת ייעוץ רפואי מקדימה עם המנתח הפלסטי

בפגישת היעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי ניתן להתרשם  מהמקצועיות, הניסיון, היחס והשרות. בפגישת הייעוץ הרפואי, המנתח הפלסטי יערוך בדיקה רפואית, ויבחן יחד איתך מה רצונך ואלו שינויים אסתטיים ורפואיים את/ה מבקשים לעשות. מומלץ לעדכן את המנתח הפלסטי בבעיות בריאותיות במידה ויש בעיות רפואיות כלשהן. חשוב לוודא שהמנתח הפלסטי בודק את התאמתכם לניתוח הפלסטי המיועד, מסביר על התהליך ועל השלכותיו, תוך פירוט היתרונות והחסרונות, סיבוכים וסיכונים של כל תהליך הניתוח הפלסטי. מומלץ לבחון את התקשורת עם המנתח הפלסטי ולבדוק האם היא נעימה ונינוחה והאם מלווה בהסברים, ובהדגמה מוחשית של הניתוח הפלסטי המיועד. במהלך הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי תוכלו להתרשם מהמקצועיות שלו, תקבלו מידע רחב יותר אודותיו, תוכלו לבחון את מידת היכולת שלכם לסמוך עליו ולקבל ממנו המלצות של מטופלים אחרים. כמו כן, חשוב לקבל את ההנחיות רפואיות לפני הניתוח הפלסטי במידה ותחליטו על ביצועו.

בדיקת המקצועיות, מהו הניסיון המקצועי של המנתח הפלסטי ?

בכל ניתוח פלסטי נדרשת  מיומנות מקצועית גבוהה מאוד, ועל כן מנתח פלסטי מקצועי  צריך להיות בעל ניסיון רב בתחום הרפואי והפלסטי גם יחד. לפני ההחלטה על ניתוח פלסטי, נדרש לערוך ייעוץ רפואי מקדים, לבחינת המקצועיות בתכנון וביצוע מדויקים של הניתוח הפלסטי. חשוב לברר האם המנתח הפלסטי הוא רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, בעל תעודת מומחה לכירורגיה  פלסטית, כולל מס' רישוי של מומחה, ואם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. חשוב לבחון היכן התמחה הרופא וכמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור הוא ביצע קודם לכן. חשוב לבדוק אם מעבר למומחיות הכללית בניתוחים פלסטיים הוא בעל ניסיון ספציפי בניתוח הפלסטי המסוים שאתם מעוניינים לעבור. לדוגמה, אם מדובר במטופלת המעוניינת בניתוח להגדלת חזה, הצלחותיו של הרופא בניתוחי אף אינן מהוות ערובה להצלחת ניתוח החזה. חשוב להתרשם מתמונות והמחשות. אפשר לבדוק היכן למד המנתח הפלסטי, באיזה בית חולים התמחה, היכן עבד, מהו המוניטין שלו, האם הוא עובד גם בבית חולים ציבורי או קופ”ח מעבר לקליניקה הפרטית, והאם הוא משמש בתפקיד בכיר במערכת הציבורית.

בדיקת אמינות המנתח הפלסטי

בחנו את אמינותו של המנתח הפלסטי – בחנו האם הוא בודק אתכם במהלך הייעוץ הרפואי, האם הוא  קשוב וסבלני לרצונות לבקשות ולחששות שלכם. בדקו האם הוא נותן  הסברים על מהלך הניתוח הפלסטי, תהליך ההחלמה, גורמי סיכון וסיבוכים. ראו האם הוא  מסביר לכם ובודק האם יש לכם צורך בניתוח הפלסטי או בטיפול האסתטי. אמינותו של המנתח הפלסטי כוללת המלצה רפואית אמינה לגבי הצורך וההתאמה לניתוח הספציפי הנדרש. אנשים רבים הולכים שבי אחר דוגמניות וסלבריטאים, רואים בהם מודל לחיקוי ורוצים להיראות "בדיוק כך". אחרים מתמכרים לצורך בשינויים בגוף ובפנים ואינם יודעים היכן ומתי לעצור. מנתח פלסטי אמין ומקצועי, יהיה כזה שיידע לכוון את המטופלים שלו לשינוי האסתטי הנדרש להם באמת, ויתכנן עימם את הניתוח הפלסטי המתאים והנכון ביותר עבורם, כזה שיביא לתוצאות הטבעיות והיפות ביותר גם יחד. כירורג פלסטי מקצועי ואמין לא יבצע מהלכים ופעולות כירורגיות בצורה אוטומטית, אלא ישכיל לבדוק רפואית כל מועמד לניתוח פלסטי, יאבחן את הבעיה הרפואית והאסתטית שלו, יספק את ההליך הפלסטי והאסתטי הנכון, ויעצור במקום שבו צריך לעשות זאת.

המלצות רפואיות, מה הן המלצות על המנתח הפלסטי?

בודקים המלצות על המנתח הפלסטי, כי אין חכם כבעל ניסיון ואין טוב ממראה עיניים. לפיכך, חשוב לקבל על המנתח המלצות ממטופלים שכבר עברו אצלו ניתוחים פלסטיים מאותו סוג, לשוחח איתם ואף לבקש תמונות שלהם לפני ואחרי להתרשמות. קבלו המלצות על המנתח הפלסטי שאתם בוחרים בו לנתח אתכם, באמצעות מקור רציני ומהימן. מומלץ לא להחליט על פי המלצות המופיעות ברשתות החברתיות בלבד.

בדקים היכן מבצע המנתח הפלסטי את הניתוח הפלסטי?

בפגישת הייעוץ הרפואי חשוב  לבדוק היכן מבצע הכירורג הפלסטי את הניתוח. באיזה בית חולים פרטי ייערך הניתוח הפלסטי? באיזו עיר?  בקשו אישור לפיו בית החולים מאושר  לניתוחים פלסטיים על ידי משרד הבריאות. בדקו האם רשימת חדרי הניתוח הפרטיים המאושרים לניתוחים פלסטיים על ידי משרד הבריאות, כוללת את חדר הניתוח שאתם אמורים לעבור  בו ניתוח פלסטי.

מה הם הניתוחים הפלסטיים הנערכם על ידי המנתח הפלסטי פרופסור יואב ברנע?

  • ניתוחים לעיצוב השד: הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, אסימטריה בחזה, הקטנת חזה לגברים (גינקומסטיה), הזרקת שומן לחזה, ניתוחים מתקנים ושניוניים בחזה.
  • ניתוחי שחזור שד: שחזורי שד אונקולוגים עם שתלים או עם רקמת גוף, שימוש ביריעות ביולוגיות, הזרקת שומן לשדיים, אונקופלסטיקה וכן ניתוחי תיקון ושיפור ניתוחי שד קודמים.
  • ניתוחי פנים: מתיחת פנים, מתיחת צוואר, ניתוחי עפעפיים וניתוחי אוזניים.
  • ניתוחי עיצוב הגוף: מתיחת בטן ושאיבת שומן.
  • טיפולים אסתטיים: הכוללים שימור וחידוש עור הפנים, מילוי קמטים, הזרקת בוטוקס והזרקת שומן, וכן שימוש במכשירי אנרגיה ולייזרים.

מנתח פלסטי פרופ' יואב ברנע

פרופסור יואב ברנע – מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת של השד, במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים איכילוב בתל אביב, ומנהל את מרפאת פרופסור ברנע יואב לכירורגיה פלסטית בתל אביב. פרופ' יואב ברנע מומחה בכירורגיה פלסטית, עורך ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים בשיטות רפואיות וניתוחיות מתקדמות עם מכשור רפואי משוכלל, שירות ויחס אישי לכל אחד מהפונים אליו.