מיקרונידלינג

ככל שייצור הקולגן הטבעי של הגוף פוחת עם הגיל, סימני הזדקנות העור הופכים בולטים יותר. בעזרת זירוז ייצור קולגן, באמצעות מיקרונידילינג – Microneedling ניתן לשפר את מרקם העור, מוצקותו ומראהו הכללי. טיפול זה יכול להפחית ביעילות את מראה הקמטים העדינים, הקמטים היותר בולטים, צלקות האקנה, היפרפיגמנטציה וגם סימני מתיחה. בנוסף, טיפול מיקרונידלינג משפר את יכולת העור לספוג מוצרי טיפוח, וממקסם את היתרונות שלהם לעור זוהר יותר.

מה זה מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג היא טכנולוגיה להצערת העור המקדמת את ההתחדשות הטבעית שלו על ידי גירוי העור ליצור קולגן ואלסטין החיוניים לו והאחראים על לחות העור, גמישותו ומוצקותו.

מיקרונידלינג

מדובר בטיפול חיצוני בעזרת שימוש במכשיר מיקרונידלינג הכולל מחטים עדינות הגורמות לדקירות זעירות בשטח העור. טכנולוגיית המיקרונידלינג למעשה יוצרת פציעות נקודתיות בעור שלאחר מכן מקדמת את תהליך הריפוי הטבעי של העור ומעוררת ייצור של קולגן ואלסטין, ומאפשרת החדרה ישירה של ויטמנים וחומרים המקדמים את הצערת העור. באמצעות המיקרונידלינג, נוצרות פציעות המשפרות את זרימת הדם ומניעות את הייצור המהיר של הקולגן בעור. קולגן הוא חלבון חיוני המיוצר באמצעות תהליכי חומצות אמינו טבעיות, הממלא תפקיד מכריע בשמירה על לחות העור וגמישותו.

מהם יתרונות טיפולי מיקרונידלינג?

אחד היתרונות המרכזיים של טיפול באמצעות Microneedling מיקרונידלינג, הוא הרבגוניות שלו, שכן ניתן להתאים אותו למגוון רחב של בעיות עור וסוגי עור. בין אם אתם מבקשים להצעיר עור מזדקן, למזער צלקות או לשפר את בריאות העור הכללית, טיפולי מיקרונידלינג מציעים פתרון חיצוני ויעיל להשגת עור חלק זוהר ובריא יותר.

למי מתאים טיפול באמצעות מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג, מתאים לאנשים בריאים, גברים ונשים כאחד, עם בעיות עור שונות:

 • צלקות אקנה.
 • כתמי גיל או כתמי שמש.
 • קמטוטים עדינים וקמטים עמוקים יותר.
 • נקבוביות עור מוגדלות.
 • איבוד מוצקות העור.
 • מרקם וגוון עור לא אחידים.
 • לטיפול בסימני מתיחה באזורים כמו הירכיים והבטן.
 • להסתרת צלקות הממוקמות על פני אזורים שונים בגוף.

למי טיפול במיקרונידלינג אינו מתאים?

חשוב לציין שטיפול זה אינו מתאים לנשים בהריון, לאנשים עם מצבי עור כרוניים כמו פסוריאזיס או אקזמה, לבעלי פצעים פתוחים, היסטוריה של צלקות בעור, או לאנשים שעברו לאחרונה טיפול בקרינה.

באילו אזורים בעור ניתן לטפל באמצעות מיקרונידלינג?

ניתן לבצע טיפולי מיקרונידלינג באזורי גוף שונים כדי לתת מענה לקשת רחבה של ליקויים אסתטיים.

Microneedling לפנים – הליכי מיקרונידלינג ממוקדים לפנים נותנים מענה לצלקות אקנה מתמשכות, קמטים עדינים ועד להתחדשות של העור, המשחזרים את מרקם העור, הגמישות והזוהר.

Microneedling מתחת לעיניים – מטפל בשקעי עיניים מתחת לעיניים. כמו כן, טיפולי מיקרונידלינג, יעילים לטיפול בעור העדין בצידי העיניים ומתחתיהם. הטיפול סביב העיניים מעניק להן מראה רענן וזוהר יותר.

Microneedling לטיפול בסימני מתיחה– באמצעות מיקרונידלינג, ניתן לטפל גם באזורים של מתיחה נפוצים כגון: הבטן, הישבן, הזרועות והירכיים. באמצעות טיפול מותאם אישית, כל מפגש פועל להחייאת רקמת העור באזור המטופל וגורם להפחתה הדרגתית של סימני המתיחה ולשיפור סימני מתיחה לקבלת גוון עור חלק ואחיד יותר.

סקין פן או דרמפן – מכשירי מיקרונידלינג מתקדמים

סקין פן או דרמפן הינם מכשירי מיקרונידילינג מתקדמים המיועדים לחדור עד לעומק של 3 מילימטרים – 2.5 מ"מ בעור, בתהליך מבוקר. הטיפול כולל בדרך כלל, החדרת חומרי הזנה וויטמינים חיוניים לעור. מכשירים חדשניים אלה גורמים לייצור קולגן ואלסטין וגם מצעירים את העור. הטיפול מכוון לאזורים מאתגרים כמו אזור העיניים העדין, קו מתאר השפתיים, והלחיים ומתרחב לאזורים רחבים יותר כמו הצוואר והמחשוף. למכשיר הסקין פן והדרמפן גם יכולת ייחודית לטפל בצלקות ולהפחית את מראה סימני מתיחה, ומציע פתרון מקיף לחידוש העור. בטיפולי מיקרונידלינג עם סקין פן או דרמפן מובטחת יעילות, בטיחות ותוצאות המבטיחות גוון עור מחודש וזוהר. כל טיפול מיקרונידלינג מותאם אישית בקליניקה ונערך בקפדנות בהתאמה לצרכים האישיים. כל זאת באמצעות שילוב חומרי מילוי נוספים לשיפור התוצאות הכוללות, תוך שימת דגש על השגת מרקם עור טבעי ובריא. המטרה היא להגיע למראה רענן ומעודן, המהווה מראה מטופח ויפה באופן טבעי.

מיקרונידלינג מורפיאוס 8 | 8 Morpheus

תחום הרפואה האסתטית נמצא בשנים האחרונות, בעלייה עם טכנולוגיות מתקדמות המיועדות לשיפור טיפוח הפנים והצערת העור. מגוון טיפולים אסתטיים הרותמים את טכנולוגיית גלי הרדיו RF, במיוחד תוך שימוש בידית Morpheus 8, חוללו מהפכה בהליכים אסתטיים חיצוניים לא פולשניים. טיפולים אלו מציעים תוצאות אסתטיות יוצאות דופן, תוך שימוש בטכנולוגיות רפואיות בטוחות ומאושרות על ידי ה-FDA המאפשרות חזרה מהירה לפעילות רגילה לאחר הטיפול ומינימום זמן החלמה. טיפול מיקרונידלינג באמצעות – Morpheus 8 גורם להידוק של העור הפנים ו/או הצוואר ו/או אזורים נוספים בגוף וכתוצאה מכך המטופלים חווים מראה צעיר יותר פחות מקומט ומתוח יותר. על ידי שימוש בטכנולוגיות RF, טיפולים חדשניים אלו לא רק מספקים תוצאות נראות לעין, אלא גם משמשים כאמצעי מניעה, המעכבים ומונעים את הצורך בניתוחים פולשניים. טיפול המיקרונידלינג על ידי-Morpheus 8, רכיב של מערכת Embrace RF שפותחה על ידי החברה העולמית המוערכת Inmode, עומד בחזית הטיפול האסתטי לפנים. המנגנון שלו כרוך בחדירה מבוקרת של מחטים זעירות לתוך העור, יחד עם חימום ממוקד באיזור מסויים להמרצת ייצור הקולגן והחייאת שכבות עור עמוקות, והידוקן , כך שבסופו של דבר האזור המטופל מוצק ומהודק יותר.

איך מתבצע טיפול מיקרונידלינג?

טיפול מיקרונידלינג נועד להמריץ את העור לייצר קולגן ואלסטין כיוון שהגוף מאבד אותם עם השנים. הקולגן הוא האחראי, בין היתר, על שמירת גמישותו ורעננותו של העור.

 • לפני תחילת טיפול במיקרונידלינג, נערכת פגישת ייעוץ ואבחון יסודית להערכת מצב העור, המרקם שלו והבעיות הדרמטולוגיות המחייבות טיפול וקביעת סוג הטיפול כאשר העדפות ושיקולי המטופלים נבדקים.
 • טיפול מיקרונידלינג הוא בחירה בטיפול בטוח הממריץ את העור ויכולות ההתחדשות שלו ומתאים לטפל במגוון רחב של בעיות דרמטולוגיות.
 • כאשר מחליטים לבצע טיפול במיקרונידלינג, נבנית תכנית טיפול מותאמת הכוללת סדרת מפגשים מומלצת על מנת למקסם את היעילות ולהשיג תוצאות מיטביות. בדרך כלל סדרת הטיפולים במיקרונידלינג משתרעת על פני 3-5 מפגשים, גישת טיפול מתקדמת זו מבטיחה שיקום מקיף של העור.
 • הטיפול נערך במרפאה ללא צורך בחדר ניתוח, או הרדמה מלאה.
 • הרדמה – לפני הטיפול במיקרונידלינג, ניתנת הרדמה באופן מקומי לאזור הטיפול כדי להבטיח טיפול ללא כאבים ולהקל על אי נוחות.
 • מכשיר המיקרונידלינג דומה לעט, וכולל ראשים מתחלפים המצוידים במחטים עדינות במיוחד. מחטים אלו, עשויות מחומרים כמו זהב, כסף או מתכות אחרות, מבטיחות חדירה בטוחה ויעילה לשכבות העור, תוך שמירה על סטריליות ללא דופי וללא סכנת זיהום. השימוש במחטים אלו הוא חד פעמי לכל פגישה וטיפול, כדי לשמור על סטריליות.
 • מהלך הטיפול במיקרונידליניג- כולל מעבר על פני העור עם המחטים מספר פעמים על אותו אזור, וזאת כדי לעורר את זרימת הדם, גירוי מבוקר זה מעורר תגובה משקמת טבעית, מאפשר להחדיר ויטמינים וחומרי הזנה ומטפח התחדשות וחיוניות של העור.
 • בסיום הטיפול של מיקרונידלינג, עשויה להופיע אדמומיות מינימלית ודימום נקודתי, אשר נספגים במהירות באמצעות ניקוי, חיטוי ומריחה של חומרי הזנה המקלים על ספיגת עור אופטימלית.

איך עובד מכשיר המיקרונידלינג?

המיקרונידלינג כולל מכשיר מיוחד המצויד במחטים עדינות היוצרות מיקרו-פציעות מבוקרות על פני העור. מיקרו פציעות אלו מעוררות תגובה הגנה בעור, ממריצות את זרימת הדם ומעודדות ייצור מהיר של קולגן, חלבון חיוני שאחראי על שמירה על לחות העור, גמישותו ומוצקותו. כאשר מכשיר ה-מיקרונידלינג מחליק על פני העור, המחטים הזעירות חודרות לשכבות העליונות, ויוצרות מיקרו-ערוצים המעצימים את ספיגת מוצרי הטיפוח ומקלים על התחדשות תאי העור. תהליך זה לא רק מצעיר את העור אלא גם עוזר לשפר את המרקם, הגוון והמראה הכללי של העור. על ידי שימוש במכשיר המיקרונידלינג, אפשר לפתוח עולם של יתרונות טיפוח העור, מקידום יצירת קולגן ועד לשיפור והתחדשות העור.

מה הן ההנחיות הרפואיות לאחר טיפול מיקרונידלינג?

לאחר ביצוע טיפול מיקרונידלינג, חיוני להקפיד על הנחיות רפואיות חיוניות כדי לייעל את התוצאות ולקדם את ריפוי העור.

 • הכרחי להקפיד על משטר קפדני של טיפוח עור עדין, ושימוש בחומרי הזנה פעילים על מנת לשמר את התוצאה ולשפרה ..
 • יש לשמור על האזור המטופל נקי ולח עם מוצרים מתאימים.
 • יש להגן על העור מפני השמש, מכיוון שהעור פגיע יותר לנזקי UV לאחר מיקרונידלינג, מומלץ מאוד להשתמש בקרם הגנה רחב טווח ולהימנע מחשיפה ישירה לשמש.
 • יש להמנע מלגעת באזור המטופל, בשעות הראשונות לאחר הטיפול, כדי למנוע זיהום ולסייע בריפוי הטבעי של העור.
 • הידרציה היא המפתח לשמירה על בריאות העור וקידום ייצור הקולגן, לכן הקפידו על צריכת מים נאותה בימים שלאחר ההליך.
 • בנוסף, הימנעו מפעילות גופנית אינטנסיבית, סאונות ומקלחות חמות כדי למנוע הזעת יתר וגירוי.

 

הקפדה על הנחיות רפואיות אלו לא רק תגביר את יעילות הטיפול במיקרונידלינג אלא גם תתרום להחלמה מהירה ומוצלחת, תוך חשיפת עור זוהר ומתחדש.

מהו זמן ההחלמה לאחר מיקרונידלינג?

לאחר טיפול מיקרונידלינג הפעילות השגרתית של המטופלת אינה מוגבלת, מה שמאפשר לחזור בצורה חלקה אל לוח הזמנים היומי ללא כל אילוצים. עם זאת, מומלץ לנקוט משנה זהירות ביום שלאחר ההליך על ידי צמצום חשיפה ממושכת לשמש כדי להגן על הנקבוביות הפתוחות העדינות של העור מפני התייבשות פוטנציאלית ואובדן לחות.

מהן תופעות הלוואי האפשריות לאתר מיקרונידלינג?

בעוד שמיקרונידלינג הוא בדרך כלל הליך בטוח ויעיל, חיוני להיות מודעים לתגובות השכיחות של העור בתגובה להליך זה. מטופלים עשויים לחוות אדמומיות זמנית ונפיחות קלה באזור המטופל, אשר בדרך כלל נרגעת תוך שעות ספורות עד יומיים לאחר הטיפול. אצל מטופלים מסוימים ניתן להבחין בדימום או חבורות קלות, המעידות על תהליך הריפוי הטבעי של העור בעקבות המיקרו-פציעות שנגרמו על ידי Microneedling.

בנוסף, רגישות עור, יובש או קילוף עשויים להתרחש כאשר העור עובר התחדשות. במקרים נדירים, תגובות אלרגיות למוצרים או חומרים מקומיים המשמשים במהלך הטיפול עשויות להתבטא כגירוד, פריחה או גירוי. חיוני להקפיד על הוראות הטיפול בקפדנות כדי להקל על תופעות הלוואי הללו ולתמוך בריפוי מיטבי. מומלץ לבקש הדרכה מהרופא הכירורג הפלסטי, אם מתרחשות תגובות חמורות או מתמשכות.

לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך להגיע לייעוץ רפואי במרפאת פרופסור יואב ברנע לבחינת התאמה לטיפול מיקרונידלינג בטלפון : 053-2240080