מיצוק עור הפנים

למה למצק את עור הפנים?

האסתטיקה והנראות  שלנו, חשובים ומשמעותים ביותר לנשים וגברים רבים. הפנים  של כל אחד מאיתנו, מהווים את כרטיס הביקור שלנו וחלק מהדימוי העצמי שלנו. הפנים מייצגות אותנו ומהוות חלק מהאופן בו אנו נראים ונתפסים על ידינו ועל ידי אחרים. לעליה בגיל יש השפעה על מראה הפנים. על כן רבים מעוניינים, לשפר ולהצעיר  את  מראה עור הפנים באמצעות טיפולים אסתטיים שמרניים וטיפולים פולשניים. הסיבה לצורך במיצוק עור הפנים נעוצה בכך, שעם השנים והעליה בגיל, עור הפנים מתרופף, קו  הלסת מטשטש ונפגע ונוצר בעור הפנים רפיון. נוצרים קמטים וקמטוטים, פיגמנטציה (כתמים), כל אלו  פעמים רבות גורמים למראה זקן ועייף.

מיצוק עור הפנים

מה גורם לרפיון עור הפנים?

העור בגופנו  מורכב משכבות עור, היפודרמיס- השכבה הפנימית ביותר המורכבת בעיקר מרקמת חיבור ושומן. דרמיס- השכבה האמצעית בה נמצאים כלי הדם, בלוטות הזיעה והחלב וזקיקי השיערה. אפידרמיס – שכבת העור העליונה ביותר וזו שבאה במגע עם העולם החיצון. שכבת האפידרמיס, מורכבת בין היתר מסיבי קולגן ואלסטין המהווים את הבסיס לשכבת העור הצפופה ומעניקים לעור את האלסטיות והחוזק שלו. עם העלייה בגיל נוצרת פגיעה בכמות ובאיכות האלסטין הגורמת לעור לאבד מהגמישות שלו. רפיון עור הפנים מתרחש עם הגיל בשל פגיעה באיכות או בכמות סיבי האלסטין והקולגן בשכבת האפידרמיס. האלסטין, האחראי לאלסטיות העור ומכאן שמו, מאפשר לעור את היכולת להימתח ולחזור לצורתו המקורית. סיבי הקולגן מקנים לעור את מבנהו וחוזקו. עם תהליך ההזדקנות הטבעית, חלה ירידה בכמות האלסטין והקולגן בעור, בנוסף תורמים לכך גם גורמי סביבה כגון הקרינה מעור השמש, מזהמים שונים ותזונה לקויה.

כיצד ניתן לטפל ולמצק את עור הפנים?

כיום קיימים בתחום הרפואה האסתטית, טיפולים מגוונים לטיפול, למצוק עור הפנים  ולטיפול בחיוניות שלו. חלק מהטיפולים האסתטיים הם באמצעות קרמים, הזרקות של חומצה היאלורנית, בוטוקס (בוטוליניום טוקסין), מכשור רפואי כגון לייזר, גלי רדיו, וחלקם פולשניים כמו ניתוח מתיחת עור הפנים.

מיצוק עור הפנים באמצעות קרמים

טיפולים אסתטיים באמצעות קרמים, סרומים ומשחות מיועדים לשפר את האלסטיות של העור ובאופן ספציפי את עור הפנים והעור סביב העיניים הנוטה להתרופף. תכשירים לטיפול אסתטי  שמרני מכילים חומרים דוגמת רטינול ונגזרותיו (טרטינוין, רטין-A) אשר מגבירים את ייצור הקולגן בעור. לרוב, התכשירים מכילים רטינואידים ומותנים במרשם רופא עור בלבד.

כיצד הזרקה של חומצה היאלורנית מסייעת למיצוק עור הפנים?

חומצה היאלורנית היא חומר המיוצר באופן טבעי בגוף, היא מהווה את אחד ממרכיבי העור העיקריים ומעניקה לו את גמישותו ואת עוביו. עיקר השפעתה של החומצה ההיאלורנית הנה, במניעת איבוד נוזלים. מכאן סגולותיה של החומצה ההיאלורנית במניעת היווצרות פגמי עור שונים וביניהם התרופפות עור הפנים והצוואר. בהליך טיפולי פשוט, ניתן להזריק לעור הפנים חומצה היאלורנית. הזרקה של החומצה היאלרונית לקמטים ממלאת אותם ו/או יוצרת נפח אשר גורם להרמה של העור, במקומות שהייתה צניחה. כמו כן, החומצה ההיאלורנית מעניקה לעור לחות וגמישות ומשווה לו מראה צעיר ורענן.

פילינג של העור למיצוק עור הפנים

פילינג של עור הפנים הנו טיפול באמצעות תכשירים כימיים אשר גורמים לעור להתקלף. בעוד העור החדש שמחליף אותו הוא בדרך כלל חלק יותר ועם פחות קמטים. ישנם מספר תכשירים בהם נעשה שימוש בטיפול זה והבחירה נעשית יחד עם הרופא המומחה באסתטיקה. במהלך הטיפול בפילינג של העור, ישנה תחושה של צריבה ועקצוץ בעור והתגובה דומה מאוד לזו הנראית בכוויה. לעיתים נדרשות תחבושות וזמן החלמה לאחר הטיפול על מנת לתת לעור לחזור לעצמו.

מהו טיפולי PRP למיצוק עור הפנים?

טיפול  PRP הם ראשי תיבות של Platelet Rich Plasma. מדובר בטיפול בהזרקות לעור של פלזמה וטסיות דם אשר מוצו מהדם של המטופלת עצמה. לטסיות הדם, חשיבות מכרעת בקרישת הדם, יש גם יכולת לגרות שכפול תאים וריפוי רקמות וכן דלקת. במסגרת טיפולים אסתטיים למיצוק עור הפנים, נעשה שימוש בטיפול זה באזורים שונים בעור על מנת לגרות ריפוי ולעודד תיקון של קמטים. קיימות עדויות מועטות יחסית במחקר על התועלת בטיפול זה.

כיצד נערך מיצוק עור הפנים באמצעות טיפול במכשיר לייזר

קיימים בשוק סוגים שונים של טיפולים אסתטיים מבוססים על מכשיר לייזר אשר מיועדים להגביר את ייצור הקולגן הטבעי בעור ולשפר את מתח העור. משתמשים בטיפולים אלו באזורים כמו הבטן והגפיים העליונות ונעשה גם שימוש באזור הפנים. בדרך כלל יש צורך לעבור סדרת טיפולים על מנת לראות שינוי בעור. ישנם טיפולים מבוססי מכשירי לייזר פולשניים יותר אשר מסירים באמצעותם את שכבות העור העליונות ושולחים גלי חום אל השכבות התחתונות יותר, טיפולים אלו ידועים כ'פילינג לייזר'. הטיפולים עם מכשיר לייזר מתבצעים גם במרפאה/קליניקה וגם בחדרי ניתוח.

ניתוח מתיחת פנים למיצוק עור הפנים

ניתוח למתיחת פנים הוא הליך כירורגי אשר מטרתו להצעיר את הפנים ולצמצם ולמתוח את עור הפנים שהתרופף, למצק את עור הפנים, בעיקר באזור עצמות הלחיים הלסת והמצח. במהלך הניתוח למתיחת הפנים שנערך על ידי כירורג פלסטי מומחה, מותחים את העור, מסירים עור עודף בעוד הרקמות ושרירי הפנים תחת העור מעוצבות בצורה הרצויה. עם זאת, ניתוח מתיחת פנים, איננו מאפשר הסרה מלאה של מרבית הקמטים במרקם העור ואינו מסייע לטיפול בפיגמנטציה ונזקי שמש. למעשה בניתוח פלסטי למתיחת עור הפנים מתבצעת מתיחה של העור ושרירי הפנים ולא מבוצעת מניפולציה ברמת התאית בעור כך שההליך עיקרו עיצובי ולא שיקומי.

כיצד ממצקים את עור הפנים באמצעות מכשור רפואי RF גלי רדיו, מורפאוס 8?

בשנים האחרונות  נכנסו טכנולוגיות רפואיות חדשניות בתחום הטיפולים האסתטיים לטיפול בפנים ולמיצוק עור הפנים על ידי מכשור רפואי. מכשיר ה- Inmode  מבוסס על אנרגיה של גלי רדיו (RF) וחום והוא חוד החנית של הטכנולוגיות בטיפול בעור הפנים והגוף. המכשיר משווק כבר 10 שנים בארה"ב ופופולרי מאד בין נשות הוליווד ובוורלי הילס. מדובר בסדרת טיפולים באמצעות טכנולוגיה רפואית של גלי רדיוRF  המאפשרים קבלת תוצאות יעילות ביותר, באמצעות מכשור בטוח לשימוש ואפשרות לחזור לשיגרה במהירות. יתרון, נוסף לטיפול באמצעות המכשור שניתן לבצע את הטיפולים בקיץ, ללא חשש לבעיות פיגמנטציה.

ידית ה-Morpheus 8, מורפאוס 8, במכשיר ה- INMODE בעלת 24 מיקרו מחטים המוחדרים לכל עור הפנים בפולסים של גלי רדיו וחום. המורפיאוס 8 מטפל בשכבות העמוקות של עור הפנים, בשונה מטיפולים אסתטיים רבים אחרים. בסיום הטיפול האסתטי למיצוק עור הפנים, ניתן לחזור מידית לשגרת החיים. ניתן לטפל באמצעות Morpheus 8, מורפאוס 8,  באנשים עם עור בהיר וגם באנשים עם עור פנים כהה מבלי חשש לפיגמנטציה. במרכז רפואי פרופ' יואב ברנע, הטיפול באמצעות Morpheus 8, מורפאוס 8, נערך רק על ידי רופאים מומחים לרפואה פלסטית ואסתטית, המאפשרת להעניק טיפול עמוק ואפקטיבי יותר. תוצאות הטיפולים האסתטיים למיצוק עור הפנים באמצעות הטכנולוגיות הרפואיות מאפשרים לעור הפנים להיות מתוח, צעיר ורענן יותר. טיפולים אסתטיים אלו למיצוק עור הפנים באמצעות מכשיר מורפאוס, Morpheus 8, מאפשרים לדחות את הצורך בניתוחים פלסטיים כגון ניתוח מתיחת הפנים.

8 Morpheus / מורפואס 8 – טכנולוגיית גלי רדיו לטיפול במגוון תחומים בעור

 • מצוק והידוק של עור הפנים
 • שיפור מרקם עור הפנים
 • הסרת צלקות בעור הפנים
 • טיפול בפצעי אקנה, צלקות לאחר אקנה
 • טיפול בפגמי העור וקמטוטים וקמטים קטנים בפנים
 • סנטר כפול
 • מיצוק קו הלסת
 • טיפול בעפעפיים

כיצד נערך מיצוק עור הפנים באמצעות מכשיר Inmode?

הטיפול במכשיר Inmode נערך באמצעות שימוש בגלי רדיו (RF) וחום אשר ממיסים את השומן העודף וממצקים את העור. הטיפול במרפאתנו מתבצע אך ורק על ידי  רופא פלסטיקאי מומחה.  מכשיר EMBRACE  RF  כולל ארבע ידיות – Morpheus, Accutite, Facetite ו-Bodytite, לפנים ולחלקי הגוף. לכל אזור בפנים ובגוף יש ידית במכשיר EMBRACE  RF שהיא ייעודית לאותו אזור :

 • Acutite – לאזורים עדינים בפנים, לדוגמא העפעפיים.
 • Facetite – לאזור הסנטר והצוואר .
 • טיפול מורפאוס רגיל – לטיפול בפנים, צוואר, ואזורים קטנים בגוף, אורך כעשרים דקות – חצי שעה באלחוש מקומי.
 • טיפול מורפיאוס אקסטרים – טיפול מורפאוס אקסטרים הנו טיפול הנערך לפנים, לצוואר ולפנים והצוואר.  מדובר  בטיפול מורפאוס עמוק וארוך יותר, שנמשך כ- 40 דקות עד שעה. הטיפול באמצעות מורפאוס אקסטרים נערך על ידי רופאים מומחים לפלסטיקה ואסתטיקה, לנשים וגברים עם מקרים מורכבים יותר. טיפול מורפאוס אקסטרים נערך בליווי של  הרדמה מקומית במרכז הרפואי של פרופ' ברנע יואב. מדובר בסדרה של 3 טיפולים עם טיפול אחד נוסף לאחר חצי שנה.

למה תוכלי לצפות בפגישת ייעוץ הרפואי לפני מיצוק עור הפנים במרכז רפואי פרופ' ברנע יואב?

פגישת הייעוץ הרפואי מיועדת לנשים וגברים המעוניינים למצק את עור הפנים, לשפר את עור הפנים ולהצעיר אותו. במרכז הרפואי-פרופ' ברנע יואב, צוות כירורגים פלסטיים ואסתטיים, אשר ישמח להיפגש איתך לייעוץ רפואי ואסתטי. הייעוץ  הרפואי האסתטי כולל פגישה אישית עם הרופא, בדיקת עור הפנים והמלצה על הטיפול האסתטי המתאים לך באופן אישי לרבות הסברים הנדרשים, על הצלחת הטיפול מהלכו, תהליך ההחלמה ועוד.

מיצוק עור הפנים על ידי מומחים בפלסטיקה במרכז רפואי פרופ' ברנע יואב

במרכז הרפואי פרופ' ברנע יואב רופאים פלסטיקאים מומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית המבצעים ניתוחים פלסטיים  וטיפולים לפנים והצוואר להצערה, מיצוק וחידוש העור. הרופאים בעלי ניסיון  מקצועי רב ועובדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כל זאת באמצעות הטכנולוגיות והמכשור המתקדם ביותר, בשילוב מקצועיות שירות ויחס אישי.

מידע רפואי זה על מיצוק עור הפנים אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי על ידי מנתח פלסטי מומחה. המידע נערך ונסרק ע"י פרופסור יואב ברנע