מיני מתיחת בטן

מהו ניתוח מיני מתיחת בטן?

ניתוח מיני מתיחת בטן שמוכר גם בשם ניתוח הסרת סינר בטני, הוא הליך כירורגי המתמקד בשיפור מראה הבטן התחתונה במיוחד מתחת לטבור. זהו הליך שיכול לתת מענה אסתטי לבעיות ספציפיות בבטן התחתונה ומיועד לאנשים עם עודפי עור ושומן מוגבלים. ברוב המקרים לנשים לאחר לידה קיסרית, (ניתוח קיסרי) המטרה של מיני מתיחת בטן היא לעצב מחדש את דופן הבטן. במהלך ניתוח מיני מתיחת בטן מטופלות כל שכבות השומן שמצויות על דופן הבטן, למעט השומן העמוק.

 

מיני מתיחת בטן

במהלך מיני מתיחת בטן, נעשה חתך ממש מעל אזור הערווה, המאפשר למנתח הפלסטי לגשת ולהסיר את עודפי העור והשומן. החתך בדרך כלל קטן יותר בהשוואה למתיחת בטן מלאה מסורתית. לאחר מכן המנתח הפלסטי מהדק את שרירי הבטן הנותרים וממקם מחדש את הטבור במידת הצורך, כדי להשיג בטן שטוחה ומעוצבת יותר. הליך זה מתאים במיוחד לנשים וגברים שאינם מרוצים ממראה אזור זה ויש להם כמות קטנה של עודפי עור ושומן מתחת לטבור וכאמור לנשים שעברו ניתוח קיסרי ונותרו עם צלקת לא אסתטית ועודפי עור בבטן תחתונה. חיוני לקבל ייעוץ יסודי אצל מנתח פלסטי מוסמך שיוכל להעריך את צרכיכם האישיים ולדון ביתרונות ובמגבלות של הליך מיני מתיחת בטן.

למי מתאים לעבור מיני מתיחת בטן?

מיני מתיחת בטן הוא ניתוח המתאים לאנשים שיש להם בעיה אסתטית המוגבלת לבטן התחתונה. הליך זה מומלץ בדרך כלל למטופלים במצב בריאותי כללי טוב ויש להם כמות קטנה של עודפי עור ושומן מתחת לטבור.

מועמדים אידיאליים למיני מתיחת בטן הם אלו שיש להם רפיון שרירים או הפרדה מינימלית בבטן התחתונה. הדבר קורה עקב תנודות במשקל, הריון , לידה בניתוח קיסרי, או רפיון שרירים במהלך השנים. לאנשים אלה יש בדרך כלל אזור נקודתי מתחת לטבור, שניתן לטפל בו ביעילות באמצעות מיני מתיחת בטן קטנה. חשוב שלמועמדים ולמועמדות יהיו ציפיות ריאליות לגבי תוצאות ניתוח מיני מתיחת בטן.  על המועמדים למיני מתיחת בטן להיות בעלי משקל גוף יציב ומחויבים לשמירה על אורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית סדירה ותזונה מאוזנת כדי למנוע עלייה במשקל וכדי להבטיח תוצאות לטווח ארוך. מומלץ לנשים שמתכננות הריונות עתידיים לדחות את ביצוע מיני מתיחת בטן עד לאחר ההיריון.

למי ניתוח מיני מתיחת בטן אינו מתאים?

ניתוח מיני מתיחת בטן אינו מתאים לכל אחד. לדוגמה, מטופלים עם אזור בטן מורחב או הפרדת שרירים משמעותית (Diastasis recti) לאלה תהיה ההמלצה לבצע ניתוח מתיחת בטן מלאה במקום מיני מתיחת בטן. מתיחת בטן מלאה כרוכה בחתך ארוך יותר, המאפשר הסרה נרחבת יותר של עודפי עור ושומן, כמו גם תיקון שרירים משמעותי. הליך זה מתאים יותר למטופלים שחוו ירידה משמעותית במשקל, הריונות מרובים, ועודפי עור ושומן גם בבטן עליונה עם כמות משמעותית של עודפי עור ושרירי בטן מוחלשים.

יתר על כן, ייתכן שמיני מתיחת בטן לא תספק תוצאות אופטימליות עבור אנשים המחפשים שיפור מקיף בכל אזור הבטן. אם יש עודף עור או רפיון שרירים מעל הטבור או בבטן העליונה, מיני מתיחת בטן לבדה עשויה שלא לתת מענה הולם . במקרים אלו, ניתן להמליץ ​​על מתיחת בטן מלאה כולל  שאיבת שומן. כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

מהן הסיבות לניתוח מיני מתיחת בטן?

מיני מתיחת בטן, המכונה גם ניתוח הסרת סינר בטני, היא הליך כירורגי פלסטי המכוון במיוחד לאזור הבטן התחתונה מתחת לטבור. ישנן מספר סיבות מדוע אנשים עשויים לבחור לעבור ניתוח מיני מתיחת בטן :

 

 • עודפי עור ושומן מקומיים – מיני מתיחת בטן היא אופציה מצוינת עבור אנשים שיש להם כמות קטנה של עודפי עור ושומן בבטן התחתונה
 • מתיחת שרירים – בעוד מתיחת בטן מלאה כרוכה בתיקון שרירים נרחב, מיני מתיחת בטן מתמקדת בהידוק שרירי הבטן התחתונה. זה מועיל במיוחד לאנשים עם רפיון שרירים או הפרדה מינימלי, שכן זה יכול ליצור מראה מוצק ומעוצב יותר של הבטן התחתונה.
 • צלקות מינימליות – אחד היתרונות של מיני מתיחת בטן הוא גודל החתך הקטן יותר, המוביל לצלקת קצרה יותר. החתך נעשה בדרך כלל נמוך ומעל אזור הערווה וניתן להסתיר אותו מתחת לבגדים או לבגדי ים.
 • החלמה מהירה יותר – בשל האופי הפחות פולשני של ניתוח מיני מתיחת בטן, תקופת     ההחלמה קצרה יותר בהשוואה למתיחת בטן מלאה. רוב המטופלים חווים פחות אי נוחות לאחר הניתוח והן מסוגלות לחזור לפעילות היומיומית שלהן מהר יותר.
 • הליך הניתן להתאמה אישית – ניתן להתאים את ניתוח מיני מתיחת בטן כדי לתת מענה לרצונות הספציפיים של כל מטופל. בין אם מדובר בעודפי עור, שומן עיקש או רפיון שרירים קל, המנתח הפלסטי יכול להתאים אישית את ההליך כדי לענות לצרכים הייחודיים של המטופלים ותוצאה הרצויה.

עבור נשים וגברים השוקלים מיני מתיחת בטן מומלץ להתייעץ עם מנתח פלסטי מיומן ומנוסה. שיעריך את אזור הבטן של המטופלים, ידון במטרות ובציפיות ויקבע אם המועמד או המועמדת מתאימים למיני מתיחת בטן.

מהן ההמלצות לבחירת מנתח פלסטי לניתוח מיני מתיחת בטן?

כאשר מדובר בניתוח מיני מתיחת בטן, לבחירת המנתח הפלסטי המתאים יש חשיבות עליונה, שכן היא משפיעה ישירות הן על ההצלחה הרפואית של ההליך והן על הפחתת הסיבוכים הפוטנציאליים. בנוסף, המנתח הפלסטי ממלא תפקיד מכריע בהשגת התוצאה האסתטית הרצויה, ומבטיח את שביעות רצונך. כדי לבחור מנתח פלסטי מתאים ומיומן לניתוח מיני מתיחת בטן ועיצוב הגוף, חיוני להתייחס לקריטריונים הבאים:

 • התמחות והכשרה – חפשו מנתח פלסטי המתמחה בתחום הכירורגיה הפלסטית וסיים התמחות או הכשרה במרכזים רפואיים בעלי שם הן בארץ והן בעולם. זה מבטיח שהמנתח הפלסטי רכש מומחיות מקיפה ונשאר מעודכן בהתקדמות האחרונה בתחום.
 • רקע אקדמי – בחרו מנתח פלסטי שסיים לימודים במוסד אקדמי יוקרתי, שכן הדבר משקף את מחויבותו למצוינות בהכשרה.
 • השתייכות מקצועית – חשוב לבחור מנתח פלסטי החבר בארגונים מקצועיים מוכרים, כמו האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. חברות בעמותות דומות מעידה על סטנדרטים גבוהים והתעדכנות  בהתפתחויות האחרונות בתחום של המנתח הפלסטי.
 • המלצות – חפשו המלצות ממקורות מהימנים, כגון אנשים שחוו ניסיון חיובי עם מנתח פלסטי ספציפי. בנוסף, בררו  לגבי ביקורות והמלצות כדי לקבל תובנות לגבי המוניטין  של המנתח הפלסטי ושביעות רצונן של המטופלות שלו.
 • ניסיון כירורגי – חפשו מנתח פלסטי בעל ניסיון כירורגי רב, במיוחד בתחום מיני מתיחת בטן.
 • מתקנים מוסמכים – יש לוודא שהמנתח הפלסטי יבצע את ניתוח המיני מתיחת בטן בחדר ניתוח מאושר ומוסמך על ידי משרד הבריאות. זה מבטיח עמידה בתקני בטיחות מחמירים וממזער את הסיכון לסיבוכים.

מה כוללת פגישת הייעוץ ותכנון קדם ניתוחי במרפאת פרופ' יואב ברנע למיני מתיחת בטן?

לפגישת ייעוץ הרפואי הראשונית תפקיד מכריע בהבטחת הצלחת ניתוח מיני מתיחת בטן ותיאום ציפיות לגבי התוצאות הרצויות. במהלך ייעוץ זה, פרופ' ברנע יואב, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, יעריך את התאמתכם למיני מתיחת בטן על ידי התחשבות בגורמים שונים כגון: גיל, משקל, מצבים רפואיים בסיסיים, שימוש בתרופות וכל ניתוחי הבטן הקודמים כמו ניתוח קיסרי, ניתוח קיצור קיבה, או ניתוח לתיקון בקע. פרופ' ברנע גם יעריך את כמות העור העודף, השומן התת עורי, רפיון השרירים ומצב עור הבטן שלך. על סמך הערכה זו, יקבע המנתח הפלסטי את מיקום החתך הניתוחי ואת היקף הסרת העור הנדרש. ניתן להשתמש בסימולציה ממוחשבת במהלך הייעוץ כדי לספק לך ייצוג חזותי של התוצאה הצפויה, תוך הצגת בטן שטוחה ומהודקת. פרופ' ברנע יואב יסביר גם את השינויים הטבעיים ברפיון העור שיכולים להתרחש לאורך זמן וידון בסיבוכים וסיכונים אפשריים הקשורים לניתוח מיני מתיחת בטן.

מהן ההכנות לקראת ניתוח מיני מתיחת בטן?

ההכנות לניתוח מיני מתיחת בטן מיני כוללות מספר שלבים חשובים על מנת להבטיח הליך בטוח ומוצלח.

להלן ההכנות שיש לבצע לפני מיני מתיחת בטן.

 • יש לבצע בדיקות דם (ספירת דם ותפקודי קרישה) ובדיקת אק"ג.
 • יש להפסיק לעשן בצורה מוחלטת לפחות חודש ימים לפני ניתוח מיני מתיחת בטן וחודש לאחר הניתוח. העישון גורם להיצרות של כלי הדם ובכך מאט את זרימת הדם באזור הניתוח. כתוצאה מכך, תהליך ריפוי הפצע הניתוחי וטשטוש הצלקות איטי יותר. יתר על כן, באופן כללי, העישון מעלה את השכיחות לסיבוכים ניתוחיים ולסיבוכים בניתוח.
 • 3 ימים לפני ניתוח מיני מתיחת בטן אין לשתות אלכוהול.
 • יש להפסיק נטילת תרופות נוגדות קרישה שבועיים לפני הניתוח מיני מתיחת בטן, בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי.
 • כדי לקבע את הבטן בתהליך ההחלמה, תתבקש/י להצטייד בבגד לחץ או בחגורת בטן.
 • שיחה עם רופא מרדים תתבצע לרוב ביום הניתוח, למעט מקרים בהם קיים צורך ביעוץ של רופא  מרדים לפני ניתוח מיני מתיחת בטן.
 • יש לצום 8 שעות לפני ניתוח  מיני מתיחת בטן, כולל איסור על לעיסת מסטיק.
 • 6 שעות לפני מיני מתיחת בטן יש להפסיק לשתות מים.
 • יש להתרחץ רחצה יסודית, עם סבון אנטיספטי בלילה לפני הניתוח ובבוקר ניתוח מיני מתיחת בטן.
 • אין להתאפר ביום ניתוח מיני מתיחת בטן.
 • את התכשיטים יש להשאיר בבית לפני ניתוח מיני מתיחת בטן.

מה כולל ניתוח מיני מתיחת בטן?

שלב ראשון בניתוח מיני מתיחת בטן - הרדמה

הניתוח מתחיל במתן הרדמה על מנת להבטיח את נוחות המטופלת לאורך כל התהליך. ניתוח מיני מתיחת בטן נערך בהרדמה כללית. ההרדמה ניתנת לווריד על ידי רופא מרדים.

שלב שני בניתוח מיני מתיחת בטן

בשלב השני המנתח הפלסטי מבצע חתך קטן באזור הבטן התחתונה, בדרך כלל ממש מעל אזור הערווה. אורך החתך עשוי להשתנות בהתאם לצרכים הספציפיים של המטופלת.

שלב שלישי - טיפול בעודפי עור ושומן

במהלך ניתוח מיני מתיחת בטן, המנתח הפלסטי משתמש בשיטות ניתוחיות הכוללות טכניקות מדויקות לטיפול בעודפי עור ושומן באזור הבטן התחתונה. המנתח הפלסטי יבצע חתך קטן בבטן, בדרך כלל מעל אזור הערווה. חתך זה מאפשר גישה לאזור היעד ומאפשר הסרה של רקמות לא רצויות.המנתח הפלסטי מסיר בזהירות את עודפי העור, על ידי כריתת העור המיותר באזור הבטן התחתונה המנתח מייצר קו מתאר בטן חלק ומעוצב יותר. כמות העור שהוסרה במהלך מיני מתיחת בטן, תשתנה בהתאם לצרכים הספציפיים של המטופלת ולתוצאה הרצויה.בנוסף לטיפול בעודפי עור, המנתח הפלסטי עשוי גם לבצע שאיבת שומן כדי לשפר עוד יותר את קו המותניים ולהעלים מצבורי שומן עיקשים. לאחר טיפול בעור ובשומן העודפים, המנתח מושך בזהירות את העור המתוח שנותר בחזרה ותופר לעבר מקום החתך וכתוצאה מכך נוצרת בטן חלקה ושטוחה יותר.

שלב רביעי - סגירת חתכים

לאחר ביצוע השינויים הדרושים במיני מתיחת בטן, החתכים נסגרים בקפידה עם תפרים. המנתח הפלסטי עשוי גם להכניס נקזים קטנים כדי לאסוף עודפי נוזלים שעלולים להצטבר באזור הניתוח בשלבים הראשונים של הריפוי.  

מה הן הוראות הרפואיות לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן?

 • לאחר ביצוע ניתוח מיני מתיחת בטן, חיוני לעקוב אחר ההנחיות הרפואיות שניתנות על ידי המנתח הפלסטי, כדי להבטיח החלמה חלקה ומוצלחת. הוראות אלו נועדו לקדם ריפוי, למזער אי נוחות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים.
 • יש לשמור על הגינה והנחיות שניתנו לך לאזור הניתוח . על המטופלים להימנע מהרטבת החתכים במים עומדים, כגון באמבטיה, ג'קוזי או בריכת שחייה, ים או מקווה, עד שיקבלו אישור לעשות זאת על ידי המנתח הפלסטי שלהן.
 • יש ללבוש במשך חודש חגורת בטן לאחר מיני מתיחת בטן . בגד זה מעניק תמיכה לאזור המטופל, מסייע בהפחתת נפיחות ומסייע בתהליך הריפוי.
 • טיפול בכאב הוא היבט חשוב בתקופה שלאחר מיני מתיחת בטן. המנתח הפלסטי ירשום תרופות שיסייעו להפגת הכאבים. חשוב ליטול את התרופות לפי ההנחיות ולדווח למנתח הפלסטי על כל כאב חמור או מתמשך.
 • בדרך כלל מומלץ למטופלות להימנע מפעילות מאומצת והרמת משקלים כבדים במשך מספר שבועות לאחר מיני מתיחת בטן.
 • הליכה קלה מומלצת כדי לקדם את זרימת הדם ולמנוע קרישי דם, אך על המטופלות לפעול לפי ההנחיות הספציפיות של המנתח הפלסטי לגבי הגבלות הפעילות הגופנית.

פגישות מעקב קבועות עם המנתח הפלסטי חיוניות למעקב אחר התקדמות הריפוי ומתן מענה לכל דאגה או שאלה שעלולה להתעורר. פגישות אלו מאפשרות למנתח הפלסטי  להעריך את מקום הניתוח, להסיר נקזים במידת הצורך ולספק הדרכה נוספת על תהליך ההחלמה.

מהו תהליך ההחלמה לאחר מיני מתיחת בטן?

תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן ממלא תפקיד מכריע בהשגת תוצאות מיטביות והבטחת מסע ריפוי חלק. מצריך סבלנות וקיום הנחיות המנתח הפלסטי.

 • מיד לאחר הניתוח, המטופלת תהיה במעקב צמוד באזור התאוששות עד שמצבה יתייצב ותוכל להשתחרר.
 • בימים הראשונים שלאחר ניתוח מיני מתיחת בטן, נפוץ לחוות אי נוחות מסוימת, נפיחות  וחבורות באזור הבטן. במיוחד במעבר משכיבה לישיבה. המנתח הפלסטי יספק תרופות נגד כאבים כדי להתמודד עם כל אי הנוחות. נפיחות וחבורות הן תופעות לוואי שכיחות של הניתוח ועשויות להימשך מספר שבועות עד להחלמה מלאה.
 • חיוני ללבוש חגורת בטן או בגד לחץ ברציפות, במשך חודש לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן. לבישת חגורת בטן או בגד לחץ לפי המלצת המנתח הפלסטי יכולה לסייע בהפחתת הנפיחות ולספק תמיכה לאזור המטופל.
 • המטופלת תקבל הדרכה לגבי טיפול בחתכים הניתוחיים, כדי למזער את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי תקין.
 • בימים ובשבועות הראשונים שלאחר מיני מתיחת בטן, חשוב לנוח הרבה ולהימנע מפעילויות מאומצות. בדרך כלל מעודדים הליכה קלה כדי לקדם את זרימת הדם ולמנוע קרישי דם .
 • עבור אנשים עם עבודה פיזית שהיא תובענית, יש צורך לקחת הפסקה של חודש לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן. חידוש פעילות נמרצת וספורט יהיה רק לאחר התייעצות עם המנתח הפלסטי שביצע את  מיני מתיחת בטן. יש להימנע מהרמת חפצים כבדים לפחות ארבעה שבועות לאחר מיני מתיחת בטן.
 • הורים לילדים צעירים צריכים לתאם מראש סיוע בטיפול בילדים, שכן הם לא יוכלו להרים את ילדיהם למשך תקופה מינימלית של חודש לאחר מיני מתיחת הבטן.

מיני מתיחת בטן שאלות ותשובות

מתי להגיע לביקורת אצל פרופ' ברנע יואב לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן?

 • ביקורת ראשונה תיערך 5 ימים לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן.
 • ביקורות נוספות תתואמנה בהתאם למצבו הספציפי של כל מטופל/ת ותהליך ההחלמה.

כיצד תוכל/י להאיץ את תהליך ההחלמה מניתוח מיני מתיחת הבטן?

תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן מיני מצריך סבלנות והקפדה על הנחיות טיפול נאותות, אך ישנן מספר פעולות שיכולות לסייע בזירוז הריפוי וההחלמה. חיוני לעקוב אחר כל ההנחיות לאחר מיני מתיחת בטן שסופקו על ידי המנתח הפלסטי. כולל נטילת תרופות נגד כאבים ואנטיביוטיקה לפי הנחיות, כדי לנהל אי נוחות ולמנוע זיהום. שמירה על אורח חיים בריא במהלך תקופת ההחלמה חשובה אף היא. זה כולל אכילת תזונה מאוזנת ועשירה במרכיבים מזינים לתמיכה בתהליך הריפוי. יש להימנע מעישון, שכן הוא עלול לעכב ריפוי תקין. עיסוק בפעילות גופנית קלה על פי המלצת המנתח הפלסטי, כגון הליכה, יכולה לסייע בקידום זרימת הדם ובמניעת קרישי דם. עם זאת, יש להימנע מפעילויות מאומצות עד לאישור המנתח הפלסטי.

הקפדה על פרוטוקולים מתאימים לטיפול בפצעים, כגון שמירה על החתכים נקיים ויבשים, יכולה לעזור למזער את הסיכון לזיהום. לבישת חגורת בטן באופן עקבי יכולה לסייע בהפחתת הנפיחות וקידום הריפוי. בנוסף, השתתפות בכל פגישות המעקב עם המנתח הפלסטי היא חיונית למעקב אחר ההתקדמות ולטיפול בכל דאגה. חשוב להקשיב לגוף ולנוח בעת הצורך כדי שהגוף יוכל להתאושש. דיווח מידי על כל תסמין או דאגה חריגים יכולים להבטיח שבעיות פוטנציאליות יטופלו באופן מידי.

מהן תופעות הלוואי לאחר מיני מתיחת בטן?

לאחר ביצוע מיני מתיחת בטן, ישנן מספר תופעות לוואי פוטנציאליות שהמטופלות עלולות לחוות כחלק מתהליך ההחלמה. תופעות הלוואי השכיחות כוללות כאב ואי נוחות, באזור הניתוח. אי נוחות זו יכולה לנוע בין קלה עד בינונית וניתן לטפל בה באמצעות משככי כאבים.

 • נפיחות וחבורות: הן גם תופעות לוואי שכיחות, שיכולות להימשך מספר שבועות. לבישת חגורת בטן לפי המלצת המנתח הפלסטי יכולה לסייע בהפחתת הנפיחות ולקדם את תהליך הריפוי.
 • חוסר תחושה: זמני או שינויים בתחושה סביב מיקום החתך עשויים להתרחש, אך בדרך כלל אלה חולפים עם הזמן.

כמה זמן תמשך תקופת ההחלמה מניתוח מיני מתיחת בטן?

תקופת ההחלמה מניתוח מיני מתיחת בטן יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל יכולת הריפוי האישית והיקף ההליך. בדרך כלל, המטופלים יכולים לצפות לתקופת החלמה של כשבועיים עד ארבעה שבועות, אם כי חשוב לציין כי ההחלמה אצל כל אחד עשויה להיות שונה. בימים הראשונים שלאחר הניתוח, תיתכן אי נוחות, נפיחות, חבורות והגבלה בתנועתיות. תרופות נגד כאבים שנקבעו על ידי המנתח הפלסטי יכולות לסייע בניהול הכאבים וחוסר הנוחות. חשוב להקפיד על הנחיות המנתח הפלסטי לאחר ניתוח מיני מתיחת בטן.

כמה זמן אפשר לשמור על התוצאות של ניתוח מיני מתיחת בטן?

האפשרות לשמור על תוצאות מיני מתיחת בטן יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל אורח חיים של המטופל/ת  ותהליכי הזדקנות טבעיים. בעוד שההשפעות של מיני מתיחת בטן ארוכות טווח, חשוב לציין שההליך אינו עוצר את תהליך ההזדקנות או מונע תנודות במשקל. שמירה על אורח חיים בריא, כולל שמירה על משקל יציב, פעילות גופנית סדירה ותזונה מאוזנת, יכולה לעזור לשמור על התוצאות לתקופה ממושכת. עם זאת, עלייה במשקל, הריון או תנודות משמעותיות במשקל הגוף עלולים להשפיע על התוצאה. חיוני ביותר למטופלים שעוברים את הניתוח  להיות עם ציפיות מציאותיות ולהבין שתוצאות בודדות עשויות להשתנות. התייעצות עם מנתח פלסטי תעניק ייעוץ מותאם אישית כיצד לשמר בצורה הטובה ביותר את התוצאות של מיני מתיחת בטן לאורך זמן.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י  פרופסור יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, כל הזכויות שמורות לפרופ' ברנע יואב.