טיפולים אסתטיים

מהן הסיבות לטיפולים אסתטיים להצערת העור?

הזדקנות עור הפנים והגוף אינה ניתנת לעצירה, אך ניתן בהחלט להאט את תהליך ההזדקנות. ישנן לא מעט דרכי טיפול לרבות טיפולים אסתטיים לשמר את העור צעיר, חלק ובריא. בגוף קיימים  מספר גורמים המתרחשים בגוף, אחראים ומשפיעים על הזדקנות העור וגורמים למראה עייף ונפול ובמקרים רבים גם למראה זועף.

הצורך בטיפולים אסתטיים עקב ירידה בייצור חומצה ההיאלורונית

חומצה היאלורונית, המופרשת בגוף באופן טבעי, חיונית לייצור סיבי קולגן ואלסטין. סיבים אלו תורמים לחידוש העור, מיצוק העור וגמישותו. 

טיפולים אסתטיים

החומצה ההיאלורונית משפיעה לא רק על מרקם העור אלא גם על הברק והרעננות שלו מאחר שהיא משמרת את רמת הלחות ברקמות העור.  במהלך השנים ישנה ירידה של ייצור חומצה היאלורונית בגוף, ירידה זו גורמת לעור לאבד מעוביו, גמישותו והברק שלו .עקב כך נוצרים קמטים וחריצים בפנים.

הצורך בטיפולים אסתטיים בשל ירידה ברקמת השומן התת-עורי וצניחה של רקמת שומן

הצורך בטיפולים אסתטיים נערכת עקב ירידה ברקמת השומן התת-עורי וצניחה של רקמת השומן, והיא גורמת לאיבוד של נפח בפנים, לאסימטריה בפיזור השומן ולשינוי קווי המתאר של הפנים. כתוצאה מכך הפנים נראים שקועים, עייפים ומבוגרים.

טיפולים אסתטיים במצבי משקל גוף משתנה

טיפולים אסתטיים נערכים גם עקב גורמים כמו משקל גוף לא יציב ומשתנה המשפיע על רפיון העור. שינויים משמעותיים במשקל או משקל גוף תנודתי הנובע מאימוץ שיטות דיאטה קיצוניות הגורמות לירידה ועלייה במשקל לאורך שנים.

טיפולים אסתטיים עקב גורמים סביבתיים המאיצים את תהליך הזדקנות העור

נוסף על התהליכים הטבעיים הגורמים להזדקנות העור, ישנם גם גורמים חיצוניים המאיצים את תהליך הזדקנות העור מאחר שיש להם חלק בירידה בייצור חומצה היאלורונית בעור,  בין הגורמים העיקריים: חשיפה לקרינת השמש ועישון, זיהום אוויר ושתיה מועטה של מים.

מהם האזורים השכיחים לטיפולים אסתטיים עקב רפיון עור?

 • עפעפיים.
 • האזור שמסביב לפה.
 • גב כפות הידיים.

מהם האזורים השכיחים לטיפולים אסתטיים בהם איבוד הנפח בפנים בולט במיוחד?

 • לחיים עליונות – אזור עצמות הלחיים.
 • לחיים תחתונות.
 • השפתיים וצידי השפתיים.
 • עפעפיים עליונים המקבלים מראה צנוח.
 • מתחת לעיניים – ירידה בשומן התת עורי, מתחת לעיניים יוצרת מראה של עיניים שקועות ועיגולים שחורים.
 • צידי האף.

כיצד ניתן לשמור על העור על ידי טיפולים אסתטיים ולהאט את קצב הזדקנות שלו?

ניתן לשמור על עור הפנים על ידי טיפולים אסתטיים. כל זאת על ידי הקפדה על אורח חיים בריא ומאוזן הכולל:  הגנה מפני השמש, הימנעות מעישון,  שמירה על משקל גוף יציב, הקפדה על שתיית מים מספקת ושמירה על לחות העור, בנוסף יש לשמור על שגרת טיפולים אסתטיים. באמצעים אלו  ניתן לסייע לעור ולהאט את תהליך ההזדקנות.

פגישת ייעוץ עם רופא מומחה להתאמת טיפולים אסתטיים

בשנים האחרונות ישנו היצע גדול של טיפולים אסתטיים, לא ניתוחיים, לטשטוש קמטים וסימני גיל אחרים, הצלחת הטיפול תלויה במיומנות הרופא ובהתאמת סוג הטיפול האסתטי בהתאם לעובי העור, מידת האלסטיות שלו, סוג הקמטים ועומקם, מידת איבוד הנפח בפנים, גיל המטופלים ומצבם הבריאותי הכללי. פגישת הייעוץ עם הרופא המומחה בפלסטיקה, מיועדת לבחון התאמתך לטיפול אסתטי באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית. הרופא המומחה בפלסטיקה ובאסתטיקה יבדוק את סוג העור, סוגי הקמטים ו/או הפגמים האסתטיים המיועדים לשיפור. בהתאם לכך יקבעו סוג הטיפול האסתטיים המתאימים או לחילופין, האם על פי הנתונים יש עדיפות לטפל בחומצה היאלורנית בקמטים או בשיטה אחרת – באמצעות הזרקות שומן, הזרקות של בוטוקס/דיספורט /קסאומין או בשיטות טיפוליות אחרות.

במרפאת פרופ' יואב ברנע כל מגוון הטיפולים האסתטיים הלא ניתוחיים לטיפול בקמטים ולהאטת הזדקנות עור הפנים

 • מילוי קמטים וטיפולים אסתטיים באמצעות חומצה היאלורונית.
 • מילוי קמטים ויצירת נפח באמצעות הזרקת שומן עצמי.
 • טיפול בקמטי הבעה באמצעות הזרקות בוטוקס / דיספורט או קסיאומין.
 • עיבוי שפתיים.
 • בנוסף לטיפולים הללו, ישנם גם פתרונות ניתוחיים לעור פנים רפוי ומקומט במיוחד, כדוגמת מתיחת פנים (פייס ליפט) והרמת עפעפיים.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ'  יואב ברנע פלסטית, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כול הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.