טיפולים אסתטיים

מהן הסיבות לטיפולים אסתטיים להצערת העור?

הזדקנות עור הפנים והגוף אינה ניתנת לעצירה, אך ניתן בהחלט להאט את תהליך ההזדקנות. ישנן לא מעט דרכי טיפול לרבות טיפולים אסתטיים לשמר את העור צעיר, להדק את העור, למלא  נפח, למלא קמטים ולטפל במרקם העור שיראה חלק ובריא. בגוף קיימים מספר גורמים האחראים ומשפיעים על הזדקנות העור וגורמים למראה עייף ונפול ובמקרים רבים גם למראה זועף.

 • ירידה ברמות החומצה ההיאלורונית הטבעית, בייצור הקולגן וסיבי האלסטין המיוצרים בגוף באופן טבעי
 • ירידה ברקמת השומן התת עורי וצניחה שלו
 • גורמים סביבתיים המאיצים את תהליך הזדקנות העור
 • מצבים של שינויים במשקל גוף
טיפולים אסתטיים

הצורך בטיפולים אסתטיים עקב ירידה בחומצה היאלורונית?

בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית בטיפולים אסתטיים שונים המאפשרים להחזיר  את הנפח לפנים ולאזורים שונים בגוף, ליצור מראה חלק יותר של העור למראה צעיר ורענן יותר. העלייה בגיל מלווה בהזדקנות גם של העור הכוללת : ירידה בגמישות העור, קמטים, יובש, אובדן נפח, נפילת עור הפנים, החלשות שרירי הפנים, הפחתה בלחות העור, והדקקות של עור הפנים.

חומצה היאלורונית, המופרשת בגוף באופן טבעי, חיונית לייצור סיבי קולגן ואלסטין. סיבים אלו תורמים לחידוש העור, מיצוק העור וגמישותו. החומצה ההיאלורונית משפיעה לא רק על מרקם העור אלא גם על הברק והרעננות שלו מאחר והיא משמרת את רמת הלחות ברקמות העור. במהלך השנים ישנה ירידה של ייצור החומצה ההיאלורונית בגוף, ירידה זו גורמת לעור לאבד מעוביו, מגמישותו ומהברק שלו, דבר הגורם לקמטים וחריצים בפנים.

הצורך בטיפולים אסתטיים בשל ירידה ברקמת השומן התת-עורי וצניחה של רקמת שומן

הצורך בטיפולים אסתטיים הינו  גם בשל ירידה ברקמת השומן התת-עורי וצניחה של רקמת השומן שגורמת לאיבוד נפח בפנים, לאסימטריה בפיזור השומן ולשינוי קווי המתאר של הפנים לרבות שנויים גרמיים בפנים. כתוצאה מכך הפנים נראים שקועים, עייפים ומבוגרים. על ידי הזרקה של חומרי מילוי  משולבים המתאימים לאיכות העור ולגיל המטופל ניתן להחזיר להשיב לפנים חלק מהנפח למראה צעיר, רענן ואסתטי יותר.

טיפולים אסתטיים במצבי משקל גוף משתנה

טיפולים אסתטיים נערכים גם עקב גורמים כמו משקל גוף לא יציב ומשתנה המשפיע על רפיון העור. שינויים משמעותיים במשקל או משקל גוף תנודתי הנובע מדיאטות קיצוניות או ניתוחים לקיצור קיבה העלולים להשפיע גם על מראה הפנים ואיבוד נפח וקמטים  בפנים.  

טיפולים אסתטיים עקב גורמים סביבתיים המאיצים את תהליך הזדקנות העור

נוסף על התהליכים הטבעיים הגורמים להזדקנות העור, ישנם גם גורמים חיצוניים המאיצים את תהליך הזדקנות העור מאחר שיש להם חלק בירידה בייצור חומצה היאלורונית בעור, בין הגורמים העיקריים: חשיפה לקרינת השמש, עישון, זיהום אוויר ושתיה מועטה של מים.

מהם האזורים השכיחים לטיפולים אסתטיים עקב רפיון עור ואיבוד נפח בפנים?

 • עפעפיים עליונים ותחתונים
 • מילוי קמטים בצידי העיניים: ירידה בשומן התת עורי, גורמת לחוסר בשקעי העיניים  ועיגולים שחורים
 • עצמות לחיים, לחיים עליונות ולחיים תחתונות
 • מילוי שקעים בצידי האף (נזולביאל)
 • עיצוב האף ללא ניתוח
 • קמטים באזור שמסביב לפה
 • קמטים בצדי הפה
 • עיצוב קו הלסת
 • טיפול בקמטי הצוואר
 • טיפול בקמטים בקו המחשוף
 • טיפול בקמטים בגב כפות הידיים
 • זרועות
 • ידיים
 • גב כפות הידיים
 • אזור הטבור
 • ישבן
 • ברכיים

כיצד ניתן לשמור על העור על ידי טיפולים אסתטיים ולהאט את קצב הזדקנות שלו?

ניתן לשמור על עור הפנים על ידי טיפולים אסתטיים. כמו כן על ידי הקפדה על אורח חיים בריא ומאוזן הכולל: הגנה מפני השמש, הימנעות מעישון, שמירה על משקל גוף יציב, הקפדה על שתיית מים מספקת ושמירה על לחות העור;בנוסף יש לשמור על שגרת טיפולים אסתטיים. באמצעים אלו  ניתן לסייע לעור ולהאט את תהליך ההזדקנות.

פגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי ואסתטי מומחה להתאמת טיפולים אסתטיים

בשנים האחרונות ישנו היצע גדול של טיפולים אסתטיים, לא ניתוחיים, לטשטוש קמטים וסימני גיל אחרים, הצלחת הטיפול תלויה במיומנות הרופא – הכירורג הפלסטי ובהתאמת סוג הטיפול האסתטי בהתאם לעובי העור, מידת האלסטיות שלו, סוג הקמטים ועומקם, מידת איבוד הנפח בפנים, גיל המטופלים ומצבם הבריאותי הכללי.

פגישת הייעוץ עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית  מיועדת לבחון את התאמתך לטיפול אסתטי באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית, ו/או  חומרים אחרים, ו/או מכשור טכנולוגי. הרופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית יבדוק את סוג העור, סוגי הקמטים ו/או הפגמים האסתטיים המיועדים לשיפור. בהתאם לכך יקבע את סוג הטיפול האסתטי המתאים או לחילופין, האם על פי הנתונים יש עדיפות לטפל בחומצה היאלורונית בקמטים או בשיטה אחרת. ניתן לטפל באמצעות הזרקות שומן, הזרקות של בוטוקס/דיספורט /קסאומין או בשיטות טיפוליות אחרות. מילת המפתח היום היא, שילובים של חומרים וטכנולוגיות, על מנת להגיע לתוצאות מיטביות ולטפל בכל אזור בטכניקה או המכשור או החומר המתאים ביותר.

במרפאת פרופ' יואב ברנע כל מגוון הטיפולים האסתטיים הלא ניתוחיים לטיפול בקמטים ולהאטת הזדקנות עור הפנים

בשנים האחרונות ישנו היצע גדול של טיפולים אסתטיים, לא ניתוחיים, לטשטוש קמטים וסימני גיל אחרים, הצלחת הטיפול תלויה במיומנות הרופא ובהתאמת סוג הטיפול האסתטי בהתאם לעובי העור, מידת האלסטיות שלו, סוג הקמטים ועומקם, מידת איבוד הנפח בפנים, גיל המטופלים ומצבם הבריאותי הכללי. פגישת הייעוץ עם הרופא המומחה בפלסטיקה, מיועדת לבחון התאמתך לטיפול אסתטי באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית. הרופא המומחה בפלסטיקה ובאסתטיקה יבדוק את סוג העור, סוגי הקמטים ו/או הפגמים האסתטיים המיועדים לשיפור. בהתאם לכך יקבעו סוג הטיפול האסתטיים המתאימים או לחילופין, האם על פי הנתונים יש עדיפות לטפל בחומצה היאלורנית בקמטים או בשיטה אחרת – באמצעות הזרקות שומן, הזרקות של בוטוקס/דיספורט /קסאומין או בשיטות טיפוליות אחרות.

במרפאת פרופ' יואב ברנע כל מגוון הטיפולים האסתטיים הלא ניתוחיים לטיפול בקמטים ולהאטת הזדקנות עור הפנים

מילוי קמטים וטיפולים אסתטיים באמצעות חומצות היאלורונית

מילוי קמטים וטיפולים אסתטיים מתבצעים במרפאתנו אך ורק עם חומרים או מכשור בעל תקן FDA  ו/או בעלי תו תקן של ה- CE האירופאי ומאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי. החומרים שאנו משתמשים במרפאה הם החומרים האיכותיים ביותר הקיימים בעולם כמו –ליין חומצות היאלורוניות של רסטילן (Restylane) סטילאג (Stylage) פרלן (Perlane) – , חומר להזרקה מבוסס קלציום – הרדיאס (Radiesse) והחומר החדיש ביותר שהגיע לאחרונה לארץ – המורכב מחומצה פולי לקטית  – הסקולפטרה (Sculptura).

טיפול אסתטי לעיבוי שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית

עיבוי ועיצוב שפתיים -טיפול אסתטי באמצעות חומצה היאלורונית  מאפשר הוספת נפח לשפתיים, תיקון אסימטריה במסגרת השפתיים, עידון של זווית פה שמוטה, ומילוי קמטים בצידי הפה. חומצה היאלורונית  הנה חומר טבעי המאפשר התחדשות תאי העור ושמירה על רמת לחות גבוהה בעור. ההזרקה לעיבוי השפתיים נערכת על ידי רופא מומחה בפלסטיקה, הזרקת  החומצה ההיאלורונית לשפתיים, סופחת מים ותורמת להוספת נפח באזור ההזרקה.

טיפולים אסתטים - סקולפטרה

הסקולפטרה הינו חומר חדשני טבעי לחלוטין, הוא  Biostimulator שהרכבו חומצה פולילקטית. הטיפול האסתטי באמצעות הסקולפטרה, גורם ליצירת קולגן וסיבי אלסטין הנמצאים בשכבת העור שלנו, והאחראים על האלסטיות והחיוניות של העור. הסקולפטרה הוא חומר מוכר, שנמצא שנים רבות ברפואה ובעל אישור של FDA. הטיפול האסתטי עם הסקולפטרה מביא בשורה חדשה לתחום טיפולי האנטי אייגינג'. הסקולפטרה מתאים למי שמחפשים מראה טבעי לזמן ארוך. הייחוד של טיפול הסקולפטרה שהוא מגרה את העור ליצירת קולגן וסיבי אלסטין חדשים בעור וגורם להידוק של העור החזרת החיוניות של מרקם העור. בדרך כלל לטיפול באמצעות הסקולפטרה יש צורך ב- 3 הזרקות, כאשר יש מרווח של חודש בין הזרקה להזרקה של החומר. האפקט והתוצאה מתחילים להראות רק לאחר כ- 4 חודשים מההזרקה הראשונה, כאשר התוצאות נשמרות למשך כ- 25 חודש. הטיפול באמצעות סקולפטרה  נערך על ידי כירורג פלסטי, והוא הפך לפופולארי בקרב נשים וגברים רבוים ברחבי הארץ העולם.

טיפולים אסתטיים בפנים על ידי מכשיר מורפיאוס 8 למיצוק עור הפנים

מדובר בטיפולים אסתטיים בטכנולוגיה רפואית של גלי רדיו RF  באמצעות ידית מורפיאוס 8- .Morpheus טיפול לחידוש והצערת מרקם העור הפנים, טיפול וטשטוש קמטים וקמטוטים בפנים, מיצוק והידוק עור הפנים וקו הלסת, מיצוק והידוק קמטים בצוואר, הסרת צלקות בעור הפנים, טיפול באקנה בפנים וטיפול בצלקות לאחר אקנה. ידית ה-Morpheus 8 מורפאוס 8, במכשיר ה- INMODE בעלת 24 מיקרו מחטים המוחדרים לכל עור הפנים בפולסים של גלי רדיו וחום. המורפיאוס 8 מטפל בשכבות העמוקות של עור הפנים, בשונה מטיפולים אסתטיים רבים אחרים. בסיום הטיפול האסתטי בפנים, ניתן לחזור מידית לשגרת החיים. ניתן לטפל באמצעות Morpheus 8 מורפאוס 8,  באנשים עם עור בהיר וגם באנשים עם עור פנים כהה מבלי חשש לפיגמנטציה.

טיפול אסתטי לפנים באמצעות מורפיאוס 8 אקסטרים

טיפול אסתטי באמצעות  מורפאוס  8 אקסטרים הנו טיפול הנערך לפנים ולצוואר.  מדובר  בטיפול מורפאוס עמוק וארוך יותר, שנמשך כ- 40 דקות עד שעה. הטיפול באמצעות מורפאוס 8 אקסטרים, נערך על ידי רופאים מומחים לכירורגיה פלסטית ואסתטית. טיפול מורפיאוס אקסטרים נערך בליווי של  הרדמה מקומית. מדובר בסדרה של 3 טיפולים במרווחים של חודשיים בין טיפול לטיפול  והמלצה לטיפול אחד נוסף לאחר חצי שנה.

טיפולים אסתטיים עם מכשיר Embrace RF

טיפולים באמצעות מכשיר Embrace RF מבוצעים בטכנולוגיה חדשנית ומהפכנית למיצוק העור, ידית Body Tite לאוזרים כמו הבטן, ברכיים, ירכיים, ידיים וכו'. הטיפול במכשיר Inmode  נערך באמצעות שימוש בגלי רדיו (RF) וחום אשר ממיסים את השומן העודף וממצקים את העור. מכשיר EMBRACE  RF  כולל ארבע ידיות – Morpheus, Accutite, Facetite -Bodytite, לפנים ולחלקי הגוף. 

 • ידית FaceTite לאזור הסנטר והצוואר.
 • ידית BodyTite לאוזרים כמו הבטן, ברכיים, ירכיים, ידיים וכו'.
 • ידית FaceTite לאזור הסנטר והצוואר.

את הטיפולים האסתטיים ניתן לבצע באזורים שונים בפנים ובגוף בין השאר: באזור המצח, העיניים, העפעפיים, בקו הלסת, צוואר ובשאר חלקי הגוף כגון זרועות, וברכיים. הטיפול במכשיר Embrace RF למיצוק ולהעלמת קמטים, משפר משמעותית את מראה העור ומטפל בהתרופפות העור באזורים אלו. הטיפול באמצעות גלי רדיו (RF ) משפיע על תהליכים ביוכימיים בעור, הכוללים ייצור של קולגן, כל זאת בזמן החלמה קצר וללא צלקות.

טיפול בקמטי הבעה באמצעות הזרקות בוטוקס / בוטוליניום טוקסין

בוטוקס- דיספורט או קסיאומין הינו חומר בשימוש אסתטי  בבני אדם הגורם להחלשת שרירי הפנים ולהפחתת קמטי ההבעה. הבוטוקס יעיל במיוחד להעלמה ולשיפור מראה הקמטים במצח, בצידי העיניים, ובין הגבות. הזרקת הבוטוקס נערכת על ידי כירורג פלסטי ואסתטי.

טיפולים אסתטיים על ידי מומחים בפלסטיקה במרכז רפואי פרופ' ברנע יואב

במרכז הרפואי פרופ' ברנע יואב, מומחים לכירורגיה פלסטית ואסתטית, ורק הם מבצעים את הטיפולים האסתטיים והטיפולים לפנים והצוואר להצערה, מיצוק וחידוש העור, וכמובן הם אלה המבצעים את הניתוחים הפלסטיים של הפנים, החזה- הגדלה והקטנת חזה, הרמת חזה, החלפה והוצאת שתלים וניתוחי גוף כמו שאיבות שומן, ממי מייק אובר ומתיחת בטן. הרופאים העורכים את הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים הינם מומחים בכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעלי ניסיון מקצועי רב ועובדים בסטנדרטים הגבוהים, והשיטות המתקדמות ביותר. כל זאת באמצעות הטכנולוגיות והמכשור המתקדם ביותר, בשילוב מקצועיות שירות ויחס אישי.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ'  יואב ברנע פלסטית, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כול הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.