הרמת חזה והגדלה

מהו ניתוח הרמת חזה והגדלה?

ניתוח הרמת חזה והגדלה, הוא ניתוח  אסתטי, שנועד לשפר את מראה השדיים על ידי הגדלה והרמת חזה. טכניקה כירורגית זו מתאימה לנשים שאינן  שבעות רצון מצניחת החזה שלהן ורוצות קו מתאר ושד מלא וצעיר יותר. הרמת חזה בהליך זה כוללת הסרת עודפי עור ועיצוב – איסוף מחדש של רקמת השד, כדי להחזיר לה את המראה המורם והמוצק יותר. הרמת חזה והגדלה יכולה לעזור לתקן צניחה של השד הנגרמת כתוצאה מהריון, הנקה, ירידה משמעותית במשקל, נטייה גנטית, עליה בגיל. בנוסף לצורך בהרמת חזה, חלק מהנשים תבחרנה לשלב באותו ניתוח  גם הגדלת חזה, כדי להשיג גודל ונפח חזה רצוי. סוג, גודל ומיקום השתלים יידונו  עם המנתח הפלסטי שלך, במהלך הייעוץ ולפני הניתוח כדי להבטיח את השגת התוצאה הרצויה תוך שמירה על ההרמוניה ופרופורציות הגוף של המטופלת.

הרמת חזה והגדלה

ניתוח הרמת חזה והגדלה מבוצע בהרדמה כללית. הניתוח הפלסטי יכלול חתכים, המשתרעים אנכית במורד השד, ולעיתים אופקית לאורך קפל השד וסביב העטרה. חתכים אלו מאפשרים הסרה של עודפי עור, עיצוב מחדש של רקמת השד והנחת שתלים בחזה. בסוף הניתוח יסגור המנתח הפלסטי את החתכים בתפרים ויחבוש את השדיים בחבישות מיוחדות. מומלץ לגשת לניתוח הרמת חזה והגדלה עם ציפיות ריאליות ובהתייעצות עם מנתח פלסטי מוסמך ומנוסה. הערכה ודיון מעמיקים של מטרות הניתוח הפלסטי שיתוף ציפיות וחששות אינדיבידואליים יבטיחו שההליך יותאם לצרכיה הייחודיים של כל מטופלת, מה שיוביל לתוצאות מיטביות ולשביעות רצון כללית.

מה חשיבותו של ניתוח הרמת חזה והגדלה?

לניתוח הרמת חזה והגדלת חזה יש חשיבות רבה עבור נשים שאינן מרוצות ממראה החזה שלהן.

מנינו  חמש סיבות עיקריות לחשיבות ניתוח הרמת חזה והגדלה.

 • הרמת חזה והגדלה יכולה לתת מענה לצניחת חזה שמתרחשת בדרך כלל עקב גורמים כמו הריון, הנקה, תנודות במשקל ועליה בגיל. על ידי הרמת השדיים, הסרת עודפי עור והגדלת החזה, ההליך יכול לשחזר קו מתאר של שד צעיר ומלא יותר.
 • ניתוח לנשים שרוצות שדיים גדולים יותר או נשים שרוצות להחזיר נפח שאבד וגם להרים חזה נפול בניתוח אחד. הרמת חזה והגדלה יכולה להוביל לשיפור פרופורציות הגוף, הגדלת החזה והשגת סימטריה משופרת של החזה.
 • לנשים רבות יש חזה אסימטרי. ניתוח הרמת חזה והגדלה יכול לעזור לתקן את האסימטריה, וליצור מראה מאוזן והרמוני יותר. המנתח הפלסטי יכול להתאים את ההליך כך שיענה על הצרכים הספציפיים של כל שד, תוך השגת סימטריה ומידתיות.
 • מראה השדיים יכול להשפיע באופן משמעותי על ההערכה העצמית ודימוי הגוף. ניתוח הרמת חזה והגדלה יכול לאפשר לנשים להרגיש בנוח ולחוש ביטחון עצמי גבוה יותר. באמצעות השגת הצורה והגודל הרצויים של השד, המטופלות חוות לעתים קרובות תחושה עצמית משופרת וביטחון במראה שלהן.
 • אומנם ניתוח הרמת חזה והגדלה אינו יכול למנוע את תהליך ההזדקנות הטבעי או שינויים בחזה שעלולים להתרחש בעתיד, אולם עם טיפול ותחזוקה נאותים, ניתן ליהנות מחזה מורם ומלא יותר,  שהושגו באמצעות ניתוח  הרמת חזה והגדלה למשך שנים רבות.

למי מתאים ניתוח הרמת חזה והגדלה?

 • ניתוח הגדלת חזה והרמת חזה הוא אופציה מתאימה לנשים ובנות מעל גיל 18 הרוצות לשפר את גודל וגובה החזה שלהן.
 • הליך זה יועיל במיוחד לנשים המבקשות לשפר את מראה החזה שלהן, במטרה להראות צעירות יותר, עם חזה אסתטי ומורם יותר.
 • הרמת חזה והגדלה מתאימה למי שמרגישה חוסר שביעות רצון מהגודל הקטן ו/או צניחת השדיים ורוצה לשפר את צורתם ומיקומם.
 • ניתוח הגדלת חזה והרמה יכול לתת מענה לשינויים המתרחשים בשדיים עקב גורמים כמו הריון, הנקה ותהליך הזדקנות טבעי, וכתוצאה מכך אובדן נפח, מיקום וגובה.
 • הליך זה מתאים גם לנשים עם חזה א-סימטרי או לבעלות מראה צינורי. על ידי שילוב של הרמת החזה והגדלה, נשים יכולות להשיג חזה מלא יותר, סימטרי ופרופורציונלי למבנה גופן.

באילו מקרים הרמת חזה והגדלה אינה מתאימה?

בעוד שניתוח הרמת חזה והגדלה יכול לספק יתרונות משמעותיים עבור נשים רבות, ישנם מקרים מסוימים שבהם זה עשוי להיות בלתי מתאים.

 • בריאות כללית לא מתאימה – נשים עם מצבים רפואיים מסוימים או שהן במצב בריאותי ירוד, עשויות להיות מועמדות בלתי תאימות לניתוח הרמת חזה והגדלה. במצבים  למשל כמו: סוכרת בלתי מבוקרת, מחלות לב וכלי דם או הפרעות דימום, עלולים להגביר את הסיכונים הכרוכים בניתוח הרמת חזה והגדלה.
 • ציפיות לא מציאותיות – נשים השוקלות ניתוח הרמת חזה והגדלה חיוני שיהיו להן ציפיות ריאליות לגבי התוצאות שניתן להשיג. במידה וציפיותיה של האישה אינן מציאותיות או מונעות מהשפעות חיצוניות ולא מהנעה אישית, ייתכן שההליך לא יוביל לתוצאות משביעות רצון.
 • הריון או הנקה – ניתוח הרמת חזה והגדלת חזה אינו מומלץ בדרך כלל לנשים, שמתכננות להיכנס להריון או מניקות כעת. הריון והנקה יכולים להשפיע באופן משמעותי על הצורה והגודל של השדיים, ועלולים לבטל את התוצאות שהושגו בניתוח הרמת חזה והגדלה. רצוי לדחות את ההליך עד לסיום תכנון המשפחה.
 • משקל לא יציב – נשים שחוו לאחרונה ירידה או עלייה משמעותית במשקל, או כאלה שיש להן דפוס משקל לא יציב, עשויות שלא להיות מועמדות מתאימות לניתוח הרמת חזה והגדלה. תנודות במשקל יכולות להשפיע על תוצאות ההליך ולהוביל לשינויים במראה השד. רצוי לייצב משקל לפני ששוקלים ניתוח על מנת להבטיח תוצאות מיטביות וארוכות טווח.
 • גורמים פסיכולוגיים – על נשים השוקלות ניתוח הרמת חזה והגדלה להיות במצב רגשי ונפשי יציב. במידה ולמטופלת ישנן ציפיות לא מציאותיות, פחדים ובעיות פסיכולוגיות ו/או פסיכיאטריות ייתכן שלא יהיה זה מתאים להמשיך בהליך. ניתן להמליץ ​​על הערכה פסיכולוגית יסודית כדי להבטיח שהאישה מוכנה נפשית ומבינה את ההשפעה  הפוטנציאלית של הניתוח.

כיצד נערכת פגישת יעוץ ותכנון קדם ניתוחי לניתוח הרמת חזה והגדלה במרפאת פרופ' יואב ברנע?

לפני קבלת החלטה לגבי הרמת חזה והגדלה, יש חשיבות מכרעת לעבור ייעוץ רפואי עם מנתח פלסטי מומחה על מנת להעריך את ההתאמה להליך. לייעוץ הרפואי תפקיד חיוני בהבטחת הצלחת ניתוח הרמת חזה והגדלה והשגת התוצאות הרצויות. הייעוץ הרפואי כולל איסוף נתונים רפואיים שונים על המטופלת, לרבות היסטוריה רפואית ומחלות רקע. יתר על כן, נערכת בדיקה יסודית של מצב השד, תוך הערכת גורמים כגון גודל, איכות הרקמות, גמישות העור, גובה השד, מרחק בין השדיים, גובה הפטמה, היקף עטרה וצורה. לאחר סיום הבדיקה יתקיים תיאום ציפיות בין פרופ' יואב ברנע, המנתח הפלסטי למטופלת. פרופ' ברנע  יסביר את פוטנציאל ההצלחה והסיכונים הכרוכים בניתוח הרמת חזה והגדלה, תוך התחשבות ברצונות וציפיות המטופלת לגבי גודל החזה. החלטות יתקבלו לגבי מיקום השתל, בין אם מעל השריר או מתחתיו. עם מגוון רחב של סוגי שתלים, גדלים וצורות זמינים, וזאת כדי  למצוא את האפשרויות המתאימות ביותר לניתוח הגדלה והרמת חזה למטופלת באופן ספציפי. בפגישת הטרום, המטופלת תיפגש עם כל צוות המרפאה, כולל פרופ' יואב ברנע, אחות המרפאה ומנהלת המרפאה, אשר יסבירו ויכינו את המטופלת לניתוח על כך האספקטים , כולל תקופת ההחלמה. 

מהן ההוראות הרפואיות לקראת ניתוח הרמת חזה והגדלה?

 • יש לבצע בדיקות דם (ספירת דם ותפקודי קרישה) לפני הרמת חזה והגדלה.
 • יש לבצע בדיקת ממוגרפיה ו/או אולטרסאונד, א.ק.ג. לנשים מעל גיל 40 וצילום חזה לנשים מעל גיל 50.
 • חודש ימים לפני ניתוח הרמת חזה והגדלה יש להפסיק לעשן. העישון גורם להיצרות של כלי הדם ומאט את זרימת הדם באזור הניתוח. כתוצאה מכך תהליך ריפוי הפצע הניתוחי וטשטוש הצלקות איטי יותר. באופן כללי, העישון מעלה משמעותית את השכיחות לסיבוכים ניתוחיים ולסיבוכים הקשורים בהרדמה.
 • 3 ימים לפני ניתוח הרמת חזה והגדלה אין לשתות אלכוהול.
 • יש להפסיק נטילת תרופות נוגדות קרישה שבועיים לפני הרמת חזה והגדלה בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי.
 • יש להצטייד בחזיית ספורט הדוקה, בהתאם להוראת המנתח הפלסטי שלך.
 • ביום ניתוח הרמת חזה והגדלה  תתבצע שיחה עם הרופא המרדים, למעט מקרים בהם קיים צורך ביעוץ של מרדים לפני הניתוח.

מהן ההכנות לפני ניתוח הרמת חזה והגדלה?

 • יש לצום 8 שעות ביום הניתוח  הרמת חזה והגדלה, גם אין ללעוס מסטיק.
 • 6 שעות לפני הניתוח  יש להפסיק לשתות מים .
 • בערב ניתוח הרמת חזה והגדלה ובבוקר שלפני הניתוח יש לרחוץ ביסודיות את איזור בית החזה ובית השחי עם סבון אנטיספטי.
 • ביום ניתוח הרמת חזה והגדלה יש להסיר תכשיטים ופירסינג ואין להתאפר.

מהם שלבי ניתוח הרמת חזה והגדלה?

שלב ראשון - הרדמה

במהלך ניתוח הרמת חזה והגדלה, בחירת ההרדמה תלויה בגורמים שונים, לרבות ההיסטוריה הרפואית של המטופלת, היקף ההליך והעדפת המנתח הפלסטי. הרדמה כללית היא הבחירה הנפוצה ביותר לניתוח הרמת חזה והגדלה. בהרדמה כללית, המטופלת ישנה לחלוטין ואינה מודעת במהלך הניתוח. הרופא המרדים נמצא במהלך כל הניתוח, בחדר הניתוח והוא עוקב מקרוב אחר הסימנים החיוניים של המטופלת ומתאים את ההרדמה לפי הצורך כדי להבטיח את שלומה ונוחותה.

שלב שני לניתוח הרמת חזה והגדלה - יצירת חתך ניתוחי

בניתוח הרמת חזה והגדלה יוצרים בעור חתכים קטנים יחסית, כאשר גודל החתך תלוי בגודל השתל והוא מבוצע בקפל התת שדי (בחלק התחתון של השד), באזור שאינו בולט לעין ובאופן הרמת החזה.

שלב שלישי להרמת חזה והגדלה - הכנסת השתלים

בניתוח להרמת חזה והגדלה המנתח הפלסטי ממקם את השתלים מתחת או מעל לשריר בית החזה, בהתאם לנתונים האנטומיים של כל מטופלת והשתלים מוכנסים לכיס שיוצר המנתח הפלסטי בכל שד.

שלב רביעי הרמת חזה

לאחר ביצוע החתכים המתאימים, מסירים את עודפי העור, ורקמת השד הבסיסית מעוצבת מחדש וממוקמת כדי להשיג מראה צעיר ומורם יותר. קומפלקס הפטמה והעטרה יוקטן אם יש צורך, וימוקם לאחר מכן למיקום גבוה יותר ואסתטי יותר על תלולית השד.

שלב חמישי – הערכת מראה השד

לפני סגירת החתכים הניתוחיים, מטים את מיטת הניתוח למצב ישיבה כך שהמנתח הפלסטי רואה את המטופלת עם השתלים במצב של ישיבה ובודק את מיקום השתלים, המרחק בין השדיים וגובה הפטמות, הפרופורציות הכלליות, כדי להשיג את התוצאה המדויקת ביותר.

שלב שישי - לניתוח הרמת חזה והגדלה - סגירת החתכים

בניתוח להרמת חזה והגדלה נעשה שימוש בתפרים הנמסים בתוך כחודש ימים. במהלך תקופת התאוששות זו, אזור הצלקות מכוסה בחבישה מיוחדת וחזיית ספורט מעליה, כדי לקבע את השתלים ולמנוע תזוזה שלהם.

שלב שביעי לניתוח הרמת חזה והגדלה - התאוששות

לאחר סיום ניתוח הרמת חזה והגדלה לאחר התפוגגות ההרדמה, יסייעו לך לקום מהמיטה ותוכלי להתחיל לשתות ולאכול.

מהן ההוראות לאחר ניתוח הרמת חזה והגדלה?

ההחלמה מניתוח הרמת חזה והגדלה יכולה להיות מלווה באי נוחות וכאבים בימים הראשונים.

 • כדי למזער ולהקל על כאב זה, מומלץ להשתמש במשככי כאבים. חשוב לעקוב אחר המינון שנקבע וההנחיות שסופקו על ידי המנתח הפלסטי. כמו כן יש ליטול אנטיביוטיקה במשך חמישה ימים לאחר הניתוח כאמצעי מניעה מפני זיהומים פוטנציאליים.
 • בדרך כלל בטוח להתקלח במים זורמים 48 שעות לאחר ניתוח הרמת חזה והגדלה.
 • עם זאת, חשוב להימנע משכיבה על הצדדים או על הבטן, ובמקום זאת לשכב על הגב לתקופה של 4-6 שבועות לפי הוראת המנתח הפלסטי.
 • לבישת חזיית ספורט 24 שעות ביממה במשך 4-6 שבועות נחוצה על מנת לספק תמיכה וסיוע בתהליך הריפוי.
 • מנוחה חיונית לפחות שבוע לפני חזרה הדרגתית לשגרה, במיוחד אם העבודה כרוכה במאמץ גופני. משך המנוחה עשוי להשתנות בהתאם לאופי העבודה ויש לקבוע אותו בהתייעצות עם המנתח.
 • אפשר לנהוג לאחר שבוע מנוחה, בהתחשב בגורמים כמו כאבי חזה ותנועת זרועות. עיסוק בפעילויות מאומצות וספורט מותרת בדרך כלל כעבור 2- חודשים, בהתאם להוראות המנתח הפלסטי.
 • חשוב להימנע מהרמת חפצים כבדים במשקל של מעל 5 ק"ג לתקופה של 8 שבועות לאחר ניתוח הרמת חזה והגדלה.
 • אם יש לך ילדים צעירים, רצוי לדאוג לסיוע בטיפול בהם שכן הרמתם אינה מותרת למשך 8 שבועות.
 • בנוסף, יש להימנע מכניסה למים עומדים כמו בריכה, ים, ג'קוזי או מקוואות במשך 8 שבועות לאחר הרמת חזה והגדלה כדי למזער את הסיכון לזיהום.

הקפדה על הנחיות אלו לאחר הניתוח חיונית להחלמה מוצלחת וריפוי מיטבי.

מתי יש להגיע לביקורת לאחר ניתוח הרמת חזה והגדלה במרפאת פרופ' יואב ברנע?

 • תוזמני לביקורת במרפאתו של פרופ' יואב ברנע לאחר 5 ימים מיום ניתוח הרמת חזה והגדלה.
 • 3-4 שבועות לאחר ההרמת חזה והגדלה.
 • 6 חודשים לאחר הרמת חזה והגדלה.

כיצד ניתן להאיץ את תהליך ההחלמה מניתוח הרמת חזה והגדלה?

כדי לסייע בזירוז תהליך ההחלמה מניתוח הרמת חזה והגדלה, ישנם מספר אמצעים שניתן לנקוט:

 • חיוני להקפיד על ההנחיות לאחר הרמת חזה והגדלה שסופקו על ידי המנתח הפלסטי שלך. הנחיות אלו עשויות לכלול נטילת תרופות שנקבעו, לבישת חזית ספורט/בגד לחץ וביצוע הנחיות ספציפיות לטיפול והיגיינה בפצעים.
 • תני לגופך מספיק זמן לנוח ולהחלים. הימנעי מפעילויות מאומצות, הרמה כבדה ופעילות גופנית במהלך תקופת ההחלמה הראשונית. עיסוק בפעילויות אלו בטרם עת עלול לעכב את תהליך הריפוי ועלול להוביל לסיבוכים.
 • אכילת תזונה מזינה עשירה בויטמינים, מינרלים וחלבונים יכולה לקדם ריפוי ולייעל את ההתאוששות. התמקדי בצריכת מזונות התומכים בתיקון רקמות ומפחיתים דלקת.
 • טלי תרופות נגד כאבים כפי שנקבע על ידי המנתח הפלסטי שלך כדי לטפל בכל אי נוחות במהלך שלב ההחלמה. זה יעזור להקל על הכאב ולאפשר לך לנוח בנוחות.
 • השתתפי בקביעות בפגישות מעקב עם המנתח הפלסטי שלך, מכיוון שהן ממלאות תפקיד מכריע במעקב אחר ההתקדמות שלך ובטיפול בכל החששות או הסיבוכים שעלולים להתעורר במהלך תהליך ההחלמה. עקבי אחר ההנחיות וההמלצות שלו להחלמה.
 • עישון וצריכת אלכוהול מופרזת עלולים לעכב את תהליך הריפוי. רצוי להימנע מעישון ולהגביל את צריכת האלכוהול במהלך תקופת ההחלמה כדי לקדם ריפוי מיטבי ולמזער את הסיכון לסיבוכים.
 • ההחלמה לוקחת זמן, וחיוני להתאזר בסבלנות בתהליך הריפוי. שמרי על חשיבה חיובית, התמקדי בטיפול עצמי ואפשרי לעצמך את הזמן הדרוש להחלמה מלאה.

מהן תופעות הלוואי לאחר הרמת חזה והגדלה?

לאחר ניתוח הרמת חזה והגדלת חזה, חשוב להיות מודעים לתופעות לוואי אפשריות שעלולות להתרחש במהלך תקופת ההחלמה. חשוב לציין כי בעוד שתופעות הלוואי הללו שכיחות, רבות מהן זמניות וחולפות עם התקדמות תהליך הריפוי. תופעות לוואי שכיחות יכולות לכלול:
כאב ואי נוחות – נורמלי לחוות כאב, נפיחות ואי נוחות בשדיים לאחר ניתוח הרמת חזה והגדלה. הכאב יכול להיות מנוהל עם משככי כאבים שנרשמו, ובדרך כלל הכאבים שוככים בהדרגה עם הזמן.
חבורות ונפיחות – חבורות ונפיחות הן תופעות לוואי שכיחות המתרחשות כתוצאה מניתוח הרמת חזה והגדלה. הם בדרך כלל מגיעים לשיא במהלך הימים הראשונים שלאחר ההליך ופוחתים בהדרגה במהלך השבועות הבאים.
שינויים בתחושה – חלק מהנשים עשויות לחוות שינויים זמניים או קבועים ברגישות הפטמות או השד לאחר הניתוח. התחושה עשויה להיות מוגברת, מופחתת או שונה לחלוטין. ברוב המקרים, התחושה חוזרת לקדמותה או משתפרת בהדרגה עם הזמן.
צלקות – חתכים שנעשו במהלך הרמת חזה והגדלה יגרמו לצלקות. ההיקף והנראות של הצלקות עשויות להשתנות בהתאם לטכניקה הניתוחית שבה נעשה שימוש וגורמי ריפוי אינדיבידואליים. הצלקות ממוקמות בדרך כלל סביב העטרה או בקפל התוך-חזה ועשויות לדעוך ולהיות פחות בולטות עם טיפול וזמן מתאימים.

מתי ניתן להנות מהתוצאה הרצוייה של ניתוח הרמת חזה והגדלה?

 • התוצאות הרצויות של ניתוח הרמת חזה והגדלה משתנות מאישה לאישה. בעוד שהתוצאות הראשוניות יכולות להראות מיד לאחר ההליך, חשוב לציין שהשדיים ימשיכו להשתנות ולהתמקם עם הזמן עד לתוצאה סופית. נפיחות וחבורות הן נורמליות בשלבים המוקדמים ויכולים להימשך מספר שבועות לאחר הניתוח להרמה והגדלת חזה עד שיעלמו.
 • התוצאות הסופיות של הניתוח הפלסטי ניכרות בדרך כלל תוך מספר חודשים ממועד הניתוח להרמת חזה והגדלה. במהלך תקופה זו, השדיים יקבלו בהדרגה מראה ותחושה טבעיים יותר. גם הצלקות יעברו תהליך החלמה ויעלמו כמעט כליל עם הזמן, אם כי המראה הסופי שלהן עשוי להשתנות בין המטופלות.
 • חשוב להקפיד על ציפיות ריאליות ולהבין שתהליך הריפוי מניתוח הרמה והגדלת חזה הוא ייחודי לכל אישה. גורמים כגון: גמישות העור, יכולות ריפוי אינדיבידואלית וטכניקות ניתוח ספציפיות יכולים להשפיע להשגת התוצאה הרצויה.
 • שמירה על אורח חיים בריא, הקפדה על הנחיות טיפול לאחר הניתוח להרמה והגדלת חזה והגעה לפגישות מעקב קבועות עם המנתח הפלסטי שלך הם חיוניים להבטחת ריפוי מיטבי ומקסום התוצאה הסופית של הניתוח הפלסטי. על ידי סבלנות ומתן מספיק זמן לגוף להחלים, רוב המטופלות יכולות ליהנות ממלוא היתרונות והתוצאה הרצויה של ניתוח הרמת החזה והגדלה.

כיצד תוכלי לשמור על תוצאות הרמת חזה והגדלה לטווח ארוך?

תוצאות הניתוח להרמה והגדלת חזה הן אינדיבידואליות ועשויות להשתנות, והתייעצות עם המנתח הפלסטי שלך לקבלת ייעוץ והמלצות מותאמות אישית היא חיונית בשמירה על התוצאות ארוכות הטווח של ניתוח הרמת חזה והגדלה.

כדי לשמור על התוצאות של ניתוח הרמת חזה והגדלה לטווח ארוך, חיונ לאמץ כלים והרגלי חיים מסויימים:

 • יש לשמור על משקל יציב. תנודות במשקל יכולות להשפיע על מראה השדיים. כדי לשמר את תוצאות ניתוח הרמת חזה והגדלה, השתדלו לשמור על משקל יציב באמצעות תזונה בריאה ושגרת פעילות גופנית קבועה.
 • יש ללבוש חזיות תומכות אשר יכולות לספק תמיכה חיונית לשדיים ולעזור לשמור על המיקום המורם שלהן. בחרי בחזיות המציעות תמיכה נאותה, במיוחד במהלך פעילות גופנית.
 • יש להגן על העור מפני חשיפה מוגזמת לשמש. הגנה זו חיונית כדי למנוע הזדקנות מוקדמת ולשמור על איכות עור השד. יש למרוח קרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה על אזור החזה בעת חשיפה לשמש.
 • יש להימנע מעישון. עישון יכול להשפיע לרעה על זרימת הדם ועל גמישות העור, מה שעלול לפגוע בתוצאות ארוכות הטווח של ניתוח הרמת חזה והגדלה. רצוי להימנע מעישון או להפסיק אם את מעשנת.
 • עיסוק בפעילות גופנית סדירה יכולה לסייע בשמירה על טונוס הגוף הכללי וחוזקת השרירים, מה שיכול לתרום למראה ולתמיכה של השדיים.
 • עקבי אחר המלצות המנתח הפלסטי שלך והשתתפי בפגישות מעקב קבועות כדי לעקוב אחר התוצאות ולטפל בכל דאגה.
 • נהלי אורח חיים בריא כולל תזונה מזינה, הידרציה קבועה, שינה מספקת וניהול מתח, יכולים להשפיע לטובה על המראה הכללי ועל רווחתו של הגוף, כולל השדיים.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.