הזרקת חומצה היאלורונית

מהי הזרקת חומצה היאלורנית?

טיפולים אסתטיים רבים נערכים באמצעות שימוש בחומצה היאלורנית. טיפולים אלו אינם ניתוחיים הם מאפשרים לשמר ולשפר את עור הפנים ולהאט את התהליכים הקשורים לעליה בגיל. הטיפול באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית ברפואה האסתטית מגוון מאד ומאפשר להאט את הזדקנות העור ולשפר מראה של פגמים אסתטיים רבים ללא ניתוח פלסטי. טיפולים אסתטיים ומילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורנית, מהווים נקודת מפנה בטיפולים לשיפור המראה. חומרים אלו כוללים חומרי מילוי-פילרים המבוססים על חומצה היאלורונית הדומה בהרכבה לזו המיוצרת בגוף באופן טבעי. חומרי מילוי אלו מהווים פריצת דרך בטיפולים בעור, מבחינת יעילותם, בטיחותם ואפשרויות השימוש המגוונות.

הזרקת חומצה האילורונית

מה הם מגוון הטיפולים הנערכים על ידי הזרקת חומצה היאלורונית?

 • מילוי קמטים בצידי העיניים.
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים היוצרים מראה של עיגולים שחורים.
 • מילוי שקעים בצידי האף.
 • פיסול האף ללא ניתוח.
 • מילוי קמטים בצדי הפה.
 • מילוי ועיבוי שפתיים דקות.
 • תיקון חוסר סימטריה בשפתיים.
 • הרמת לחיים.
 • עיצוב קו הלסת
 • טיפול בקמטים בצוואר.
 • טיפול בקמטים בקו המחשוף.
 • טיפול בקמטים בגב כפות הידיים.

אלו חומרי חומצה היאלורנית לטיפול בקמטים נמצאים בשימוש במרפאה של פרופ' יואב ברנע ?

בהתאם לעומק הקמט או השקע והתיקון האסתטי הדרוש, מותאם סוג חומר המילוי ורמת הסמיכות של החומצה ההיאלורונית. הרופאים המומחים בפלסטיקה אצלנו במרכז הרפוא, מתאימים את חומר המילוי מבין כל מגוון חומרי המילוי האיכותיים המכילים חומצה היאלורונית ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי וה- FDA  האמריקאי או ה- CE הישראלי.  מגוון הפילרים הנמצאים בשימוש במרפאתנו כולל את סדרות תכשירי החומצה ההיאלורונית רסטילן, סטילאג', ג'ובידרם, בלוטרו, רדיאס ועוד.

כיצד נערכת ההזרקה של החומצה היאלורנית?

הזרקת חומצה היאלורנית נערכת על ידי מנתח פלסטי או רופא עור, שעבר הכשרה ייעודית וניסיון רב. המומחיות של הפלסטיקאי הינה להתאים ולבחור את נקודות ההזרקה המדויקות, בהתאם לאנטומיה של הפנים של המטופלים, תוך בחירת החומצה ההיאלורנית והמינון המתאים לכך. החומצה ההיאלורונית מוזרקת לאזור הקמט או השקע בעור הפנים בעזרת מחט עדינה או צינורית דקה -קנולה.  מספר ההזרקות תלוי באזור הטיפול, בעומק הקמטים או השקעים. טיפול בהזרקת חומצה היאלורנית נמשך מספר דקות בלבד, מיד לאחר ההזרקה בחומצה היאלורנית, אפשר  לשוב לפעילות רגילה. לאחר שהחומצה היאלורונית נטמעת בשכבות העור, היא מאיצה את תהליך חידוש רקמת העור על ידי יצירת סיבי קולגן ואלסטין החיוניים לגמישות הער ולמיצוקו וכן להוספת לחות לעור.

עד כמה בטוח להזריק חומצה היאלורונית?

חומרי המילוי המכילים חומצה היאלורונית, מיוצרים על ידי חברות מובילות ועל פי כל התקנים המחמירים. ההזרקה נערכת על ידי  רופא מנתח פלסטי או רופא עור.  חומרי המילוי מכילים חומצה היאלורונית הדומה בהרכבה לחומצה הטבעית בגופינו. לכן  לאחר ההזרקה,  חומר המילוי נקלטים היטב ברקמת העור והסיכוי לסיבוכים נמוך מאד .יתר על כן, החומצה ההיאלורונית מגיעה בתוך מזרקים סטריליים, המוכנים להיזרק לאחר הפעולה שהמינון מדויק ואין סיכוי לזיהום.

האם הזרקת חומצה היאלורנית מלווה בכאב?

מאחר שהמחט עדינה ומרבית חומרי המילוי,  הפילרים מכילים גם חומר מאלחש, הכאב הוא מינימלי. עם זאת מומלץ לאלחש את מקום ההזרקה באמצעות משחה, כחצי שעה לפני הטיפול באמצעות חומצה היאלורנית.

האם הזרקת חומצה היאלורונית מלווה בתופעות לוואי?

כל טיפול אסתטי בקמטים הכולל הזרקות חומצה היאלורנית יכול לגרום לתופעות לוואי מקומיות כגון: אדמומיות, נפיחות מקומית ו/או שטף דם באזור ההזרקה. אולם תופעות הלוואי בעקבות הזרקת החומצה ההיאלורנית הן קלות וחולפות בתוך מספר ימים.

כמה זמן ניתן ליהנות מתוצאות הטיפול האסתטי באמצעות הזרקות של חומצה היאלורנית?

בשונה מהזרקות של שומן עצמי, חומרי מילוי ופילרים של חומצה היאלורונית הם זמניים ועל מנת ליהנות מעור פנים רענן וחלק  באופן קבוע יש לחזור על טיפולים משמרים, בכל חצי שנה עד שנה.

האם ניתן לתקן נזק אסתטי שנגרם כתוצאה מהזרקה של חומצה היאלורונית על ידי גורם לא מיומן?

מרפאתנו מצוידת בחומר נוגד הנקרא אנזים היאלרונידאז .(hyaluronidase) אם עברתם טיפול אסתטי כושל, אשר בוצע על ידי גורם שאינו מיומן בביצוע הזרקות של חומצה היאלורונית,  אנחנו הכתובת לביצוע טיפול אסתטי משקם. במסגרת הטיפול המשקם, מוזרק ההיאלרונידאז לאזור שטופל והוא גורם לפירוק של החומצה ההיאלורונית.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופסור יואב ברנע (Prof. Yoav Barnea), מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית,  חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.