הגדלת חזה בשומן עצמי

הגדלת חזה בשומן עצמי, המכונה גם הזרקת שומן לחזה או הגדלת חזה טבעית הינה הליך בו המנתח הפלסטי משתמש בשומן הגוף של המטופלת כדי לשפר את הגודל והצורה של החזה. ההליך נעשה על ידי העברת שומן מאזורים בגוף, כמו הבטן או הירכיים, והעברתו לשדיים. אחד היתרונות של הגדלת חזה בשומן עצמי הוא היותה אלטרנטיבה טבעית לניתוח הגדלת חזה מסורתי באמצעות שתלים. בנוסף, מכיוון שהשומן נלקח מגופה של המטופלת עצמה, הסיכוי נמוך יותר לדחייה או לתגובה אלרגית. עם זאת, חשוב לציין שהתוצאות של הגדלת חזה בשומן עצמי עשויות שלא להיות צפויות או עקביות כמו אלו של ניתוח הגדלת החזה באמצעות שתלים. כמות השומן ששורדת את תהליך ההעברה משתנה מאישה לאישה וייתכן שיהיה צורך בהליכים חוזרים להשגת התוצאות הרצויות.

הגדלת חזה בשומן עצמי

כמו בכל הליך כירורגי, ישנם גם סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים הקשורים להגדלת חזה בשומן עצמי, כגון זיהום, דימום ואסימטריה. חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך ומנוסה כדי לקבוע אם הליך זה מתאים לך ולדון בכל הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים. אחד היתרונות העיקריים של הגדלת חזה בשומן עצמי הוא בכך שהוא מבטל את הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים הקשורים לניתוח הגדלת חזה, כגון קרע בשתל, עקירת שתל והתכווצות קפסולה. בהליך זה קיימות פחות צלקות, מכיוון שהוא כולל רק חתכים קטנים לשאיבת והזרקת השומן. חשוב לערוך תיאום ציפיות לנשים השוקלות הגדלת חזה עם שומן עצמי, לגבי תוצאות ההליך. בעוד שהתוצאות נראות טבעיות ועמידות לאורך זמן, ייתכן שהן לא יהיו דרמטיות כמו אלו שהושגו עם שתלים בחזה. חשוב לדון במטרות ובציפיות שלך עם המנתח הפלסטי שלך לפני ביצוע ההליך.

מהי הגדלת חזה בשומן עצמי?

הגדלת חזה בשומן עצמי הינו הליך כירורגי קוסמטי שמטרתו להגדיל או למלא במעט את השדיים של האישה. זהו הליך שבו המנתח הפלסטי משתמש בשומן הגוף של המטופלת כדי לשפר את גודל וצורת החזה. במהלך הפרוצדורה הרפואית נלקח שומן מאזורים שונים שבגוף המטופלת שיש בהם עודף, כמו ירכיים, בטן, מותניים. קנולה מוכנסת לחתך קטן באחד האזורים הנבחרים ובאמצעותה המנתח הפלסטי שואב את תאי השומן התת עורי. לאחר מכן השומן עובר תהליך של עיבוד ומופרדים ממנו מרכיבי הדם והמים לפני שהוא מוזרק לרקמת השד. הגדלת חזה בשומן עצמי נחשבת לחלופה טבעית לניתוח הגדלת החזה באמצעות שתלים שכן אינה כרוכה בשימוש בחומרים סינטטיים ויכולה לאפשר תוצאה טבעית יותר למראה ולהרגשה. חשוב לציין כי הליך זה אינו מתאים לכל אישה ויש צורך בהתייעצות עם מנתח פלסטי מוסמך על מנת לקבוע האם הוא מתאים לצרכיה ולמטרותיה האישיות של המטופלת.

למי מיועדת הגדלת חזה בשומן עצמי?

הליך הגדלת חזה בשומן עצמי הופך פופולרי יותר ויותר מכיוון שהוא מציע פתרון עם מראה טבעי ועמיד לאורך זמן להגדלת חזה , ללא שימוש בשתלים.

 • הגדלת חזה בשומן עצמי מיועדת לנשים המעוניינות לשפר את גודל וצורת החזה שלהן באמצעות שומן הגוף שלהן.
 • מדובר באפשרות מתאימה לנשים המעוניינות לשפר את הסימטריה של החזה שלהן או להחזיר את נפח החזה לאחר ירידה במשקל או הריון.
 • הגדלת חזה בשומן עצמי מיועדת גם לנשים שעברו ניתוח של שחזור שד ורוצות לשפר את המראה.
 • לנשים שעברו הגדלת חזה בעבר ומעוניינות להסיר את השתלים, אך לא לאבד לגמרי את מראה השדיים שלהן כיוון שעם הוצאת השתלים השדיים השדים יראו מדולדלים ומרוקנים. הזרקת השומן העצמי לחזה תמלא את השדיים מעט ותיצור מראה יפה ואסתטי יותר.
 • נשים בעלות עור דק, שעברו הגדלת חזה בעבר ונוצרו אצלן קפלים בשד בעקבות השתלים והן מעוניינות במעט מילוי כדי לטשטש את הקפלים.

עם זאת, חשוב לציין שלא כל הנשים מתאימות להגדלת חזה בשומן עצמי. נשים בעלות אחוזי שומן נמוכים, שאין בגופן מספיק שומן עודף להעברה לשדיים, עשויות שלא להיות מועמדות מתאימות. בנוסף, נשים המחפשות הגדלה משמעותית של החזה עשויות להגיע למספר הליכים של הגדלת חזה בשומן עצמי, מכיוון שלא ניתן להעביר כמות גדולה של שומן טיפול אחד וכן משום שהשומן נספג בחלקו בגוף וקשה לצפות כמה שומן ייספג.

מהם יתרונות הגדלת חזה בשומן עצמי?

הגדלת חזה בשומן עצמי, הפך לפופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות, אך חשוב להבין את היתרונות והחסרונות לפני שמחליטים ואם זו הבחירה הנכונה.

 • אחד היתרונות הבולטים ביותר של הגדלת חזה בשומן עצמי הוא שהתוצאה טבעית יותר בהשוואה לניתוח הגדלת חזה. מדובר בהליך המשתמש בשומן של המטופלת עצמה. השומן נאסף מאזור אחר בגוף, כדי לשפר את גודל ונראות השדיים. המשמעות היא שהתוצאה הסופית נראית ומרגישה יותר כמו רקמת שד טבעית.
 • יתרון נוסף של הגדלת חזה בשומן עצמי הוא שהיא אינה משתמשת בשתלי חזה. הדבר מבטל את הסיכון לסיבוכים שעלולים להיווצר עקב שתלים בחזה, כגון קרע בשתל או התכווצות קפסולה.
 • הגדלת חזה בשומן עצמי מציעה יתרון כפול למטופלות רבות. לא רק שהן משיגות שיפור בגודל ובצורת השד, אלא שהן גם חוות הפחתה בשומן מהאזור התורם, היכול לגרום לשיפור קל גם מהאזור התורם.
 • הגדלת חזה עם שומן עצמי כוללת ביצוע חתכים קטנים, מה שאומר שהצלקות הן מינימליות. הדבר מהווה יתרון במיוחד עבור מטופלות שחוששות מהצטלקות גלויה או שרוצות להימנע מהליכים פולשניים יותר.

מהם חסרונות להגדלת חזה בשומן עצמי?

 • אחד החסרונות העיקריים של הגדלת חזה בשומן עצמי הוא שהיא יכולה לספק שיפור קטן לגודל החזה. המשמעות היא שנשים המחפשות הגדלה משמעותית בגודל החזה עשויות שלא להתאים להליך.
 • מטופלות המעוניינות בשיפור משמעותי יותר עשויות לעבור מספר הליכים של הגדלת חזה בשומן עצמי. הסיבה לכך היא שרק כמות מסוימת של שומן עצמי ניתן להעביר במהלך ההליך וחלק מהשומן נספג במהלך העברה.
 • תוצאות הגדלת חזה בשומן עצמי משתנות ותלויות במידה רבה במיומנות ובניסיון של המנתח הפלסטי. חלק מהמטופלות עלולות לחוות רמה גבוהה של ספיגת השומן העצמי, מה שעלול להוביל לירידה בגודל השדיים לאורך זמן.
 • הגדלת חזה בשומן עצמי מציעה פתרון בעל מראה טבעי ועמיד לאורך זמן לשיפור החזה ללא שימוש בגופים זרים. למרות שיש לה מספר יתרונות, חשוב להיות מודעים למגבלות ולסיכונים הפוטנציאליים הקשורים בהליך. על המטופלת להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך על מנת לקבוע אם היא מועמדת מתאימה להליך ולדון במטרותיה ובציפיותיה.

למה תוכלי לצפות ביעוץ לפני הגדלת חזה בשומן עצמי

במידה ואת שוקלת להגדיל חזה בשומן עצמי, קבעי פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי מוסמך כדי לקבוע האם ההליך מתאים לך. ייעוץ רפואי להגדלת חזה בשומן עצמי כולל הערכה יסודית של ההיסטוריה הרפואית שלך, בדיקה גופנית, דיון ביעדים שלך וסקירת הסיכונים והיתרונות של ההליך.

היסטוריה רפואית:

במהלך הייעוץ הרפואי לפני הגדלת חזה בשומן עצמי, המנתח הפלסטי יסקור ויעבור על ההיסטוריה הרפואית שלך, כולל כל הניתוחים הקודמים, תרופות שאת נוטלת כעת .

בדיקה גופנית:

במהלך הייעוץ המנתח הפלסטי יבצע בדיקה גופנית של השדיים כדי להעריך את הגודל, הצורה והסימטריה וההגדלה הנדרשת. הוא יעריך את איכות העור שלך ואת כמות השומן העצמי שיש לך להעברה. בדיקה זו תסייע למנתח הפלסטי לקבוע את התוכנית הניתוחית המתאימה ביותר להשגת התוצאות הרצויות.

תיאום ציפיות:

במהלך הייעוץ, המנתח הפלסטי ידון בציפיות וברצונות שלך להגדלת חזה בשומן עצמי. הייעוץ הרפואי יכלול הקשבה על גודל החזה הרצוי, הצורה והמראה הכללי שאת רוצה. המנתח הפלסטי יערוך עימך תיאום ציפיות יעזור לך להבין מה ניתן להשיג בהתבסס על גודל החזה הרצוי, מבנה הגוף וכמות השומן הזמינה להעברה, כדי שתהיי עם ציפיות מציאותיות לגבי תוצאות ההליך.

יתרונות וסיכונים:

במהלך הייעוץ הרפואי המנתח הפלסטי ידון בסיכונים וביתרונות של הגדלת חזה בשומן עצמי. בעוד שההליך נחשב בדרך כלל בטוח ויעיל, כמו כל הליך כירורגי, ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים. הכירורג הפלסטי יסביר על תהליך ההחלמה.

מהן ההנחיות לבדיקות רפואיות לפני הגדלת חזה בשומן עצמי

 • יש לבצע בדיקות דם (ספירת דם ותפקודי קרישה).
 • יש לבצע צילום חזה, אולטרה סאונד שד ולנשים מעל גיל 40 גם בדיקת ממוגרפיה ובדיקת א.ק.ג.
 • לפני הגדלת חזה בשומן עצמי, תתבקשי להפסיק לעשן לפחות חודש ימים לפני ואחרי הגדלת חזה בשומן עצמי. העישון גורם להיצרות של כלי הדם ולכן מאט את זרימת הדם באזור הניתוח . כתוצאה מכך תהליך ריפוי הפצע הניתוחי וטשטוש הצלקות הופך להיות איטי יותר. באופן כללי, העישון מעלה את השכיחות לסיבוכים ניתוחיים ולסיבוכים הקשורים בהרדמה.
 • אסור לשתות אלכוהול 3 ימים לפני הגדלת חזה בשומן עצמי.
 • יש להפסיק נטילת תרופות נוגדות קרישה שבועיים לפני הגדלת חזה בשומן עצמי, בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי,
 • עלייך להצטייד בחזיית ספורט הדוקה לפני הגדלת חזה בשומן עצמי, בהתאם להוראת המנתח הפלסטי שלך.

מהן ההכנות לפני הגדלת חזה בשומן עצמי?

 • 8 שעות לפני הגדלת חזה בשומן עצמי עליך להיות בצום.
 • 6 שעות לפני הזרקת שומן בחזה יש להפסיק לשתות מים.
 • לפני הגדלת חזה בשומן עצמי עליך להתקלח, כולל רחצה יסודית של אזור בית החזה, עם סבון אנטיספטי.
 • ביום ניתוח הגדלת חזה בשומן עצמי אין להתאפר.
 • את כל תכשיטייך הסירי והשאירי בבית לפני ההגעה להגדלת חזה בשומן עצמי, כולל פירסינג ולק מהציפורנים.

כיצד מבוצעת הגדלת חזה בשומן עצמי?

אם את שוקלת הליך של הגדלת חזה בשומן עצמי, חשוב להבין כיצד ההליך מתבצע. להלן פירוט של השלבים הכרוכים בהגדלת חזה בשומן עצמי.

הרדמה

ההליך מבוצע בהרדמה כללית, מה שאומר שאת ישנה ואינך חשה בכאב במהלך הניתוח.

שאיבת שומן

השלב הראשון בהגדלת שומן עצמי הוא שאיבת שומן מאזור אחר בגוף. זה נעשה בדרך כלל באמצעות ביצוע חתכים קטנים באזור ה"תורם" ושימוש בצינורית /קנולה לשאיבת תאי שומן. האזורים הנפוצים מהם נשאב השומן הם : הבטן, הירכיים, הירכיים והישבן.

עיבוד שומן

לאחר שאיבת השומן, נעשה לו עיבוד בדרך כלל בצנטריפוגה כדי להפריד אותו מהדם , המים ונוזלים אחרים. לאחר מכן השומן מוכן להזרקה לשדיים.

הזרקה לשדיים

באמצעות קנולה- צנתר קטן, השומן מוזרק לשדיים ומפוזר בזהירות במספר שכבות כדי להשיג את הצורה והגודל הרצויים. מקומות ההזרקה ממוקמים בדרך כלל סביב היקף השד ואזור המחשוף. המנתח הפלסטי מזריק את השומן בכמויות קטנות כדי להבטיח שהשומן יתפזר באופן שווה ומבטיח שהשדיים סימטריים.

סגירת החתכים

לאחר הזרקת השומן לשדיים, המנתח הפלסטי סוגר את החתכים באמצעות תפרים או רצועות הדבקה.

התאוששות

לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי, תעברי לחדר התאוששות, שם תשהי מספר שעות ולאחר בדיקת המנתח הפלסטי ובהתאם למצבך הרפואי תשוחררי לביתך.

מה הן ההנחיות הרפואיות לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי

הגדלת חזה בשומן עצמי היא דרך בטוחה ויעילה לשיפור מראה השדיים. עם זאת, חשוב למטופלות לעקוב אחר הנחיות רפואיות ספציפיות לאחר הניתוח כדי להבטיח ריפוי תקין ומזעור הסיכון לסיבוכים. על ידי ביצוע הוראות אלה, המטופלות יכולות ליהנות ממלוא היתרונות של הליך קוסמטי פופולרי זה.

 • הימנעי מפעילות מאומצת לרבות הרמה כבדה, לפחות חודשיים לאחר הניתוח. דבר זה ייתן לגוף שלך מספיק זמן להחלים כראוי וימנע סיבוכים.
 • נקי וחטאי מקומות החתך לפי הנחיות המנתח הפלסטי שלך.
 • לאחר ההגדלת חזה בשומן עצמי, המנתח הפלסטי שלך יבקש ממך ללבוש חזייה ייעודית לחזה כדי לעזור להפחית את הנפיחות ולספק תמיכה לשדיים המוגדלים. תצטרכי ללבוש את החזיה הייעודית לשדיים במשך מספר שבועות, לפי הנחיות המנתח הפלסטי שלך. בנוסף, תתבקשי ללבוש מחוך ייעודי לניתוחי בטן כדי לעצב ולתמוך באזור ה"תורם" ( האזור ממנו נשאב השומן) המנותח, כדי להקטין את הבצקות.
 • המנתח הפלסטי ייתן לך מרשמים כדי לסייע בהפחתת הכאב ולהפחתת הסיכון לזיהום. חשוב ליטול תרופות אלו לפי ההוראות ולדווח למנתח על כל תופעות הלוואי באופן מידי.
 • המנעי משימוש במדללי דם כגון אספירין, מכיוון שהם עלולים להגביר את הסיכון לדימום ולחבורות.
 • המנעי מעישון וחשיפה לעישון פסיבי, כיוון שהוא עלול לעכב את תהליך הריפוי. חשוב להגיע לכל פגישות המעקב המתוכננות עם המנתח הפלסטי שלך. במהלך פגישות אלה, המנתח הפלסטי שלך יעקוב אחר ההחלמה שלך ויבדוק אם יש סימנים לסיבוכים. הקפידי לדווח על כל בעיה למנתח הפלסטי שלך בפגישות אלו.

מהו תהליך ההחלמה לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי?

הגדלת חזה עם שומן עצמי, המכונה גם הזרקת שומן לחזה, היא הליך קוסמטי פופולרי המשתמש בתאי השומן של המטופלת עצמה כדי לשפר את מראה השדיים. בעוד שהליך זה נחשב בדרך כלל בטוח, חשוב להבין את תהליך ההחלמה כדי להבטיח ריפוי תקין ולמזער את הסיכון לסיבוכים. חשוב להתאזר בסבלנות ולאפשר לגוף שלך להחלים כמו שצריך. עשויים לחלוף מספר שבועות או אפילו חודשים עד שהתוצאות המלאות של הניתוח יראו. תוצאות יראו רק לאחר 3 חודשים. במהלך תקופה זו, חשוב לעקוב אחר כל ההנחיות הרפואיות ולהימנע מכל פעילות שעלולה להפריע לתהליך הריפוי.

מיד לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי תעברי למעקב בחדר התאוששות למשך מספר שעות לפני השחרור. את עשויה לחוות מעט כאב, נפיחות וחבורות -זה נורמלי. המנתח הפלסטי שלך ירשום תרופות נגד כאבים כדי שתוכלי להתמודד עם כאב ואי נוחות כלשהי.

במהלך השבוע הראשון לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי

 • חשוב לנוח ולהימנע מכל פעילות מאומצת. יהא עליך ללבוש חזיית ספורט 24/7 כדי לעזור להפחית את הנפיחות ולספק תמיכה לשדיים המוגדלים . מומלץ להימנע מהרמת חפצים כבדים, או כל פעילות אחרת שעלולה לאמץ את שרירי החזה. במהלך השבוע הראשון תהיה לך פגישת מעקב עם המנתח הפלסטי. בפגישת מעקב זו, הכירורג הפלסטי שלך יעריך את התקדמותך ויספק הנחיות נוספות להתאוששותך. ייתכן גם שתוכלי לחזור לעבודה בשלב זה, בהתאם לדרישות התפקיד שלך.
 • במהלך חודש לאחר הניתוח: אם את מעשנת יהא עליך להימנע מעישון. ייתכן שתוכלי לעבור לפעילות גופנית קלה ופעילויות רגילות אחרות. עם זאת, את עדיין צריכה להימנע מכל פעילות שעלולה לאמץ את שרירי החזה שלך, כגון הרמת משקולות או פעילות גופנית מאומצת. ייתכן שתצטרכי גם להמשיך ללבוש את חזית הספורט למשך מספר שבועות נוספים.
 • במהלך חודשיים לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי אין להיכנס למקורות מים כמו : ים, בריכה, ג'קוזי או מקווה, עקב חשש לזיהום. לאחר תקופה של חודשיים אפשר יהיה להיכנס למקורות מים בתנאי שכול החתכים נרפאו ונסגרו היטב.
 • כשלושה חודשים לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי, את אמורה להבריא לחלוטין ולהיות מסוגלת לחדש את כל הפעילויות הרגילות שלך. השדיים שלך יתייצבו לצורתם ולגודלם הסופיים בשלב זה. עם זאת, חשוב להיות במעקב אצל המנתח הפלסטי שערך לך את הניתוח כדי להבטיח שהשדיים שלך מתרפאים כראוי.

מתי תערך ביקורת אחרי הגדלת חזה בשומן עצמי?

הביקורת והמעקב אצל המנתח הפלסטי שלך לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי, תערך תוך מספר ימים לאחר ההליך, במטרה לעקוב ולבדוק את תהליך ההחלמה. לאחר מכן, תדירות פגישות המעקב מתואמת באופן ספציפי לכול מטופלת. ביקורת שניה עשויה להיערך מספר שבועות לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי . המעקב אחר תהליך הריפוי של המטופלות על ידי המנתח חשוב ביותר להצלחת הניתוח, שיתוף הפעולה שלך נדרש לכך.

כיצד תוכלי להאיץ את תהליך ההחלמה לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי?

הגדלת חזה בשומן עצמי הוא הליך פולשני שיכול לעזור לשפר את הגודל והצורה של השדיים שלך. על ידי ביצוע ההנחיות מטה, תוכלי להאיץ את תהליך ההחלמה שלך ולהבטיח תוצאה מוצלחת.

 • בצעי את ההנחיות של המנתח הפלסטי לאחר הגדלת חזה בשומן עצמי. המנתח הפלסטי שלך יספק לך רשימה של הנחיות ספציפיות, כולל מתי להתחיל ולהפסיק לקחת תרופות, כיצד לטפל בחתכים שלך ומתי לחזור לפעילות רגילה. על ידי ביצוע הוראות אלה, תוכלי למנוע סיבוכים ולהאיץ את תהליך הריפוי.
 • מנוחה ורגיעה חיונית להחלמה מהירה. מומלץ לקחת לפחות שבוע חופש מהעבודה ומפעילויות מאומצות אחרות לאחר ההליך. במהלך תקופה זו, הימנעי מהרמת דברים כבדים, מפעילות גופנית או ביצוע פעולות כלשהן העלולות לאמץ את החתכים או את רקמת השד. זה ייתן לגוף שלך את הזמן שהוא צריך כדי להחלים כראוי.
 • השתמשי במחוך וחזיה אורטופדית ייעודית, היא יכולה לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות לאחר ההליך.
 • שמירה על תזונה בריאה חשובה להתאוששות מהירה. שתיה רבה של מים והימנעות מקפאין ואלכוהול, הם עלולים להפריע לתהליך הריפוי. אכלי תזונה עשירה בפירות, ירקות, חלבון ודגנים מלאים, שכן מזונות אלו עמוסים בחומרים מזינים שיכולים לעזור לגוף שלכם להחלים.
 • הימנעי מעישון. אשר עלול להפריע לתהליך הריפוי ולהגביר את הסיכון לסיבוכים. חשוב להימנע מעישון ומחשיפה לעישון פסיבי לפחות שבועיים לפני ואחרי ההליך.
 • השתתפי בכל פגישות המעקב אצל המנתח הפלסטי שלך. הן חיוניות להחלמה מהירה. הרופא שלך יעקוב אחר ההתקדמות ויוודא שהריפוי מתקדם כראוי. המנתח הפלסטי עשוי גם לספק לך הנחיות נוספות או להמליץ על טיפולים נוספים כדי להאיץ את תהליך הריפוי.

חשוב לזכור כי זמני ההחלמה מהגדלת שדיים בשומן עצמי עשויים להשתנות מאישה לאישה, וכי חשוב לעקוב אחר הוראות המנתח הפלסטי וליצור אתו קשר אם יש לך חששות או סיבוכים כלשהם.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י  פרופסור יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, כל הזכויות שמורות לפרופ' ברנע יואב.