הגדלת חזה

הגדלת חזה שמשפרת את מראה גופך, את דימוי הגוף ואת הביטחון העצמי

הגדלת חזה (Breast augmentation) מעצבת מחדש את החזה והשדיים, כך שהם יהיו בעלי מראה מלא וזקוף יותר ובהתאמה המרבית למבנה גופך באמצעות שתלים בטיחותיים. הגדלת חזה נערכת אך ורק על ידי מנתח פלסטי מומחה. הגדלת חזה נחשב פרוצדורה ניתוחית האסתטית השלישית בשכיחותה בישראל והשכיחה ביותר בארה"ב.

מה חשיבות ניתוח הגדלת חזה?

החשיבות והפופולריות הגבוהה של הגדלת חזה אינה מפליאה כלל. החזה והשדיים נחשבים לאחד מסממני היופי הנשי. מאידך נשים שלא התברכו בחזה שופע או שהחזה שלהן עבר שינויים במהלך השנים, אינן מרגישות שלמות עם גופן והדימוי העצמי שלהן נפגע. לאורך ההיסטוריה, חזה גדול ושדיים גדולים היו סמל לפריון ואימהות. גם בתרבות המודרנית, אידיאל היופי הנשי כפי שמשתקף בקולנוע ובפרסומות, מדגיש את האטרקטיביות של נשים בעלות חזה גדול ושופע. אם בחרת לעבור הגדלת חזה, כדאי שתדעי שמחקרים רבים שנעשו בארה"ב, מצביעים על כך שהגדלת חזה תורמת לשיפור דימוי הגוף והביטחון העצמי ולשיפור איכות החיים.

בטיחות שתלי סיליקון בהגדלת חזה

ההתקדמות הגדולה בתחום הרפואה הפלסטית ובתחום פיתוח השתלים להגדלת חזה, מאפשרת לנו לבצע הגדלת חזה ולבחור יחד איתך את השתלים לניתוח הגדלת חזה המתאימים ביותר, בצורה ובגודל, במעטפת, ולהגיע לתוצאות האסתטיות הטובות ביותר שניתן בהגדלת החזה. כל זאת על מנת שתחושי שיפור בדימוי הגוף שלך שתאהבי את גופך ואת עצמך.

סרטון על כל מה שרציתם לדעת על בטיחות שתלי סיליקון בניתוח הגדלת חזה

למי מתאים הגדלת חזה?

הגדלת חזה מתאימה לכל אישה בריאה, שמרגישה שהחזה שלה אינו מתאים לה ושהשדיים שלה קטנים מדי. ניתוח הגדלת חזה מיועד גם לנשים עם פגיעה מולדת לרבות חזה לא סימטרי, או נשים שחל שינוי בצורת השד שלהן לאחר לידות הגדלת חזה נערכת במצבים של הרזיה משמעותית או במצבים של שינוי מין. הגדלת חזה מתאימה בעיקר לכל אישה שמעוניינת בחזה גדול יותר וחשה פגיעה בדימוי גוף עם החזה הנוכחי.

 • הגדלת חזה מתאימה לנשים עם חזה קטן.
 • הגדלת חזה מתאימה לנשים עם חזה שלא השלים את התפתחותו והמראה שלו דומה יותר לזה של נערה בגיל ההתבגרות.
 • הגדלת חזה יכול להתאים לנשים עם חזה מרוקן.
 • נשים עם חזה עם פגיעה מולדת בהתפתחות השדיים שיכול לגרום לאי התאמה בגודל ובצורת השדיים וכן מראה מעוות של השדיים מתאימות לניתוח הגדלת חזה.
 • נשים עם חזה טובולרי (חזה צינורי).
 • נשים לאחר לידות והנקות שגרמו לשינוי משמעותי בצורת השדיים מתאימות להגדלת חזה .
 • אישה שעברה ירידה משמעותית במשקל שהובילה לאיבוד נפח ולעודפי עור, הגורמים יחד למראה של שד מתאימות להגדלת שדיים.
 • נשים הסובלות מאסימטריה בגודל השדיים ולעיתים גם בגודל הפטמה והעטרה.
 • טראנסג'נדרים הנמצאים בתהליך של שינוי מין מגבר לאשה.

מאיזה גיל ניתן לעבור הגדלת חזה?

הגדלת חזה מומלצת לבצע מגיל 18. ניתן לבצע את הגדלת חזה רק מעל גיל 18 כדי לאפשר לשדיים להגיע להתפתחות מלאה ולגודלם המקסימלי. מכל מקום המלצת מנהל הבריאות האמריקאי, ה- FDA היא לא לבצע הגדלת חזה לפני גיל 18, להוציא מקרים של פגמים משמעותיים במראה השדיים, פגמים מולדים או פגמים נרכשים במראה השד כתוצאה מחבלות, מחלות וכו׳, הגורמים לפגיעה בנשיות ובביטחון העצמי של האישה המטופלת.

מה כוללת פגישת הייעוץ הרפואי לניתוח הגדלת חזה?

לפגישת הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי לפני הגדלת חזה, יש חשיבות רבה. ראשית, על מנת לבחון האם האישה המעוניינת בניתוח הנה מועמדת מתאימה להגדלת חזה. המנתח הפלסטי יבדוק את נתונים בכל הקשור להתאמה רפואית של האישה להגדלת החזה כגון: מחלות רקע, נטילת תרופות, עישון, היסטוריה של ניתוחים בשד ובאזורים אחרים והיסטוריה של סרטן שד במשפחה. שנית, המנתח הפלסטי יבצע בדיקה של אזור החזה של האישה בכל הקשור לתכנון הניתוח להגדלת החזה הכולל: היקף ומבנה בית החזה, גודל השדיים של האישה לפני הניתוח להגדלת החזה , מיקומם, המרווח ביניהם, צורה והיקף של העטרה, צורה ומיקום של הפטמה בחזה, תכונות של העור באזור החזה (עובי ומידת אלסטיות), כמות רקמת השד של האישה ועוד.

 

לבדיקת הנתונים הרפואיים אצל האישה המעוניינת בהגדלת החזה הללו יש חשיבות עליונה להצלחה. על פיה הנתונים ימליץ למטופלת המנתח הפלסטי על הזרקת שומן עצמי או הגדלת חזה באמצעות שתלים, גודלם, צורתם (שתל עגול או שתל בצורה של טיפה/אגס) ומיקומם. כמו כן יקבע את אזור החתך הניתוחי ומיקום השתלים (מעל שריר בית החזה או מתחת לשריר בית החזה) בניתוח להגדלת החזה. בנוסף המנתח הפלסטי יסביר לך על מעטפת השתל, סוג החספוס והבטיחות בשימוש בשתלים. במעמד הייעוץ הרפואי , ישאל המנתח הפלסטי להגדלת החזה מהי הסיבה שבחרת לעבור הגדלת חזה ומהן ציפיותייך מתוצאות הניתוח . כמו כן, כחלק מבחירת השתלים, לניתוח הגדלת חזה תבוצע סימולציה ממוחשבת בעזרת תוכנת הדמיה משוכללת תלת ממדית. הסימולציה תערך על מנת שתוכלי להתרשם מהתוצאה הצפויה להגדלת החזה והבדלי הגודל והצורה השונים בין השתלים בשד וכמובן מיקומם. במהלך הייעוץ הרפואי המנתח הפלסטי יבחר יחד איתך את השתל הטוב ביותר בשבילך להגדלת החזה. במהלך הייעוץ הרפואי, יסקור בפנייך המנתח הפלסטי את כל הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בהגדלת חזה וכן יסביר לך על הבטיחות של שתלי הסיליקון אשר עושים בהם שימוש בניתוח להגדלת חזה לרבות כל הנתונים העדכניים הקיימים בנושא זה.

סרטון קצר האם יש דבר כזה שתל גדול מדי?

מהי ההכנה לפני ניתוח הגדלת חזה?

 • עלייך להיות בצום מוחלט של 8 שעות לפני הניתוח להגדלת חזה.
 • הפסיקי לשתות מים 6 שעות לפני הניתוח להגדלת חזה.
 • עלייך להתרחץ לפני הניתוח להגדלת חזה. כולל רחצה יסודית של אזור בית החזה. עם סבון אנטיספטי.
 • אין להתאפר ביום הניתוח להגדלת חזה.
 • יש להסיר תכשיטים מהגוף לפני ההגעה לניתוח להגדלת חזה, כולל פירסינג וציפורן חשופה ללא לק באחת האצבעות בכף היד.

הגדלת חזה באמצעות שתלים ובאמצעות שומן עצמי

הגדלת חזה כרוכה בדרך כלל בשימוש בשתלים כדי להגדיל את השדיים או לשנות את צורתם, בעוד שהגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי כוללת שאיבת שומן מאזור אחד של הגוף (כגון הבטן או הירכיים) והזרקתו לשדיים כדי לשפר את המראה שלהם. הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי עשויה להיות אופציה טובה יותר עבור חלק מהמטופלות המעדיפות לשנות במעט את מראה השדיים, לייצר מראה ותחושה טבעית יותר או המעוניינות לשפר מעט את סימטריית החזה או קו המתאר. עם זאת, ייתכן שהוא לא מתאים לכל המטופלות. חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך בעל ניסיון, כדי לקבוע איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבורך.

מהם סוגי השתלים שמשתמשים בניתוח הגדלת חזה?

שתלי סיליקון אלו הם שתלים המשמשים להגדלות חזה. שתלים אלו עשויים ממעטפת חיצונית מסיליקון, וממולאים בג'ל סיליקון. שתלי הסיליקון מגיעים במגוון צורות, גדלים, מעטפת ופרופילים זאת כדי להתאים לסוגי גוף שונים ולהעדפות אסתטיות. הבחירה בסוג השתל הגודל הצורה והמעטפת הספציפיים של השתל, יהיו תלויים באנטומיה של האישה, בתוצאה הרצויה ובהמלצת המנתח הפלסטי. חשוב לדון ביתרונות ובחסרונות של כל סוג של שתל עם מנתח פלסטי על מנת לקבוע מה תהיה הבחירה הטובה ביותר עבורך.

 

לבחירת סוג השתלים בניתוח להגדלת חזה. יש משקל רב בקביעת התוצאה האסתטית של הניתוח ושמירה על המראה הטבעי והצלחת הניתוח להגדלת חזה. פרופ' ברנע יואב ודר' רועי סינגולדה משתמשים בשתלים האיכותיים ביותר שקיימים כיום. כול השתלים המשתמשים בהם הנם בעלי תו-תקן בטיחותי מחמיר ומאושרים על ידי ה- FDA האמריקאי ו/או ה- CE האירופאי. השתלים עשויים מסיליקון רפואי, חומר בעל יתרונות רבים:

 • שתלים בהם הסיליקון הרפואי רך וגמיש וכן בעל מרקם ומראה טבעיים.
 • בשתלים הכוללים סיליקון הרפואי עם רמת צמיגות גבוהה ולכן קיים סיכוי נמוך יותר לזליגתו מהשתל לכיס השתל ורקמת השד.
 • בשתלים עם אורך החיים מהדור החדש. מדובר באורח חיים גבוה מאד ויכול להגיע ליותר מ- 15 שנים, יצוין כי לא קיימים שתלים הנשארים לכל החיים.

מהו מהלך הניתוח להגדלת חזה באמצעות שתלים?

ניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלים נמשך כשעה – שעה וחצי. על פי רוב, המטופלת משתחררת לביתה בתוך מספר שעות.

שלב ראשון להגדלת החזה : הרדמה

הניתוח להגדלת החזה מבוצע תחת הרדמה כללית.

שלב שני לניתוח הגדלת חזה : יצירת חתך ניתוחי

בניתוח הגדלת חזה יוצרים בעור חתכים קטנים יחסית, כאשר גודל החתך תלוי בגודל השתל והוא מבוצע בקפל התת שדי (בחלק התחתון של השד), באזור שאינו בולט לעין.

שלב שלישי להגדלת חזה: הכנסת השתלים

בניתוח להגדלת החזה המנתח הפלסטי ממקם את השתלים מתחת או מעל לשריר בית החזה, בהתאם לנתונים האנטומיים של כל מטופלת והשתלים מוכנסים לכיס שיוצר המנתח בכל שד. בניתוח הגדלת חזה לפני סגירת החתכים הניתוחיים, מטים את מיטת הניתוח למצב ישיבה כך שהמנתח רואה את המטופלת עם השתלים במצב ישיבה ובודק את מיקום השתלים, המרחק בין השדיים וגובה הפטמות, והפרופורציות הכלליות, כדי להשיג את התוצאה המדויקת ביותר.

שלב רביעי לניתוח הגדלת חזה: סגירת החתכים

בניתוח להגדלת חזה זה נעשה שימוש בתפרים הנמסים בתוך כחודש ימים. במהלך תקופה זו אזור הצלקות מכוסה בחבישה מיוחדת ומעל החבישה בחזיית ספורט, לקיבוע השתלים ולמניעת תזוזתם.

שלב חמישי לניתוח הגדלת חזה: התאוששות

לאחר סיום ניתוח הגדלת השתלים כאשר ההרדמה תפוג, יסייעו לך לקום מהמיטה ותוכלי להתחיל לשתות ולאכול.

מהן ההוראות לאחר הגדלת חזה?

 • ההחלמה מניתוח הגדלת חזה מלווה בימים הראשונים בכאבים ולכן על מנת להימנע ולהפחית כאב, מומלץ להשתמש במשככי כאבים.
 • לאחר הניתוח להגדלת חזה הקפידי על נטילת אנטיביוטיקה למשך 5 ימים, בהתאם למינון שיקבע הרופא המנתח. התרופה ניתנת לכל המטופלות כטיפול מניעתי מפני זיהום.
 • ניתן להתקלח במים זורמים, 48 שעות לאחר הגדלת חזה.
 • לאחר הניתוח להגדלת החזה, הקפידי לשכב רק על הגב ולא על הצדדים למשך 4-6 שבועות, בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי.
 • עלייך ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה, למשך 4-6 שבועות להגדלת החזה /
 • חשוב לנוח לפחות שבוע, לפני חזרה לשגרה, כמובן שאם את עובדת בעבודה הכרוכה במאמץ פיזי, נדרשת מנוחה ארוכה יותר, לאחר ניתוח הגדלת חזה.
 • חזרה לנהיגה מותרת לאחר מינימום שבועיים מנוחה לאחר הגדלת חזה, בהתאם לכאבים בבית החזה ובהנעת הידיים.
 • חזרה לפעילות מאומצת ולפעילות ספורט מותרת כעבור 2-4 חודשים, בהתאם להוראות המנתח וסוג הניתוח.
 • לא להרים חפצים כבדים מעל 5 ק״ג במשך 6 שבועות לאחר הגדלת חזה.
 • לאחר הגדלת חזה, אם את אמא לילדים קטנים, חשוב שתיערכי מראש לעזרה בטיפול בילדים מאחר שאסור יהיה לך להרים את הילדים במשך 6 שבועות.
 • לא להיכנס למים עומדים (בריכה, ים, ג׳קוזי, מקווה) במשך 8 שבועות מהגדלת חזה.

שאלות ותשובות בתחום הגדלת חזה

ריכזנו אוסף של שאלות ותשובות שכיחות בנושא ניתוח הגדלת חזה אצל פרופ' יואב ברנע. השאלות והתשובות בנושא הגדלת חזה כוללות שאלות נבחרות הכוללות בין השאר: האם אפשר להניק אחרי הגדלת חזה? האם אפשר לבצע ממוגרפיה לאחר הגדלת חזה? כמה זמן נמשך ניתוח הגדלת חזה? האם אפשר לבצע ממוגרפיה לאחר הגדלת חזה? זמן ההגעה לביקורת אחרי הגדלת חזה? כיצד ניתן להאיץ את תהליך ההחלמה מהגדלת חזה?

האם אפשר להניק אחרי הגדלת חזה?

אפשר להניק לאחר הגדלת חזה, אך היכולת לעשות זאת יכולה להיות מושפעת מסוג הניתוח שעברת ואופן ביצועו. טכניקות כירורגיות מסוימות עלולות לפגוע או להסיר את צינורות החלב, מה שעשוי להקשות על ההנקה. חשוב לדון בתוכניות שלך להנקה עם המנתח הפלסטי שלך לפני הניתוח להגדלת החזה.

האם אפשר לבצע ממוגרפיה לאחר הגדלת חזה?

אפשר לבצע בדיקת ממוגרפיה לאחר הגדלת חזה. עם זאת, ייתכן שיהיה צורך לשנות את הטכניקה המשמשת לממוגרפיה כדי לקבל תוצאות מדויקות עקב נוכחותם של שתלים בחזה, כמו כן אפשר לבצע MRI שד. הטכניקה בממוגרפיה עשויה לכלול תצוגות נוספות או דחיסה של רקמת השד בדרך אחרת כדי לקבל תמונה ברורה של רקמת השד. חשוב ליידע את טכנאית הממוגרפיה על הימצאות שתלים בחזה לפני ההליך כדי שניתן יהיה לבצע שינויים מתאימים. כמו כן, חשוב להמשיך בבדיקות סדירות למניעה וגילוי מוקדם של סרטן השד בהתאם להמלצת הרופא לכל אישה.

כמה זמן נמשכת הגדלת חזה באמצעות שתל?

משך הניתוח להגדלת חזה יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל האנטומיה של המטופלת, סוג השתל בו נעשה שימוש והטכניקה הכירורגית בה המנתח הפלסטי משתמש. עם זאת, בממוצע, ניתוח הגדלת חזה לוקח בדרך כלל בין שעה לשעה וחצי. במהלך ההליך, המנתח הפלסטי יערוך חתכים ליצירת כיס לשתל, יכניס את השתל ולאחר מכן יסגור את החתכים.

מתי עלייך להגיע לביקורת לאחר הגדלת חזה ?

 • 3-6 ימים לאחר השחרור מבית החולים לאחר הגדלת חזה
 •  3-4 שבועות לאחר הגדלת חזה.
 •  6 חודשים לאחר הגדלת חזה.

כיצד תוכלי להאיץ את תהליך ההחלמה לאחר הגדלת חזה?

לאחר הגדלת חזה הקפידי ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה. השלימי את הטיפול האנטיביוטי, במינון ובזמנים המדויקים. נבקשך לאחר הגדלת החזה לא לעסוק בפעילות גופנית ובפעילות מאומצת של פלג גוף עליון שלך עד שתקבלי אישור לכך מהרופא המנתח הפלסטי , בהתאם לקצב החלמתך. אל תחשפי את החזה לשמש במשך 3 חודשים לאחר הניתוח להגדלת חזה . עקב חשש לזיהום בפצע הניתוחי לאחר הגדלת החזה. אל תיכנסי למקורות מים כגון: ים, בריכה, ג'קוזי או מקווה במהלך חודשיים לאחר הגדלת חזה. לאחר תקופה זו ניתן להיכנס למים בתנאי שכול החתכים התרפאו היטב. הימנעי מעישון לפחות חודש לאחר הגדלת חזה. לאחר הסרת החבישה מהצלקות, נמליץ על טיפול במשחת סיליקון או יריעת סיליקון להאצת תהליך טשטוש הצלקות.

מתי תוכלי ליהנות מהתוצאה הרצויה לאחר הגדלת חזה?

לאחר הגדלת חזה, תהליך ההחלמה והצפי לתוצאה הסופית, משתנים בין מטופלת למטופלת ותלויים במצב הבריאותי הכללי, בתכונות העור של האישה: עובי ומידת אלסטיות, רקמת השד, סוג השתלים ומיקום השתל (מתחת או מעל לשריר בית החזה) .בימים הראשונים שלאחר הגדלת החזה באמצעות שתלים יתכנו שטפי דם, נפיחות ובצקת באזור הניתוח. לאחר הגדלת החזה אצל חלק מהמטופלות, תיתכן אסימטריה בשדיים עד להתייצבות צורתן הסופית של השדיים. בדרך כלל, בתוך כשלושה חודשים לאחר הניתוח להגדלת החזה , הנפיחות וחוסר הסימטריה נעלמים והצלקות מטשטשות ומתקבלת תוצאה משביעת רצון. עם זאת, ייתכן שתהליך העיצוב מחדש של החזה יתארך והתוצאה הסופית תתקבל עד שנה מיום הגדלת החזה. סבלנות! בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים לאחר הגדלת החזה תוכלי ליהנות מהתוצאה לה ציפית – חזה מלא וזקוף. עכשיו הזמן להתחדש גם במלתחה חדשה ומחמיאה.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.

מאמרים בתחום הגדלת חזה וניתוחי חזה אחרים

את הניתוח להגדלת החזה מתאים לערוך לכל אישה בריאה שמרגישה שהשדיים שלה קטנים מידי או שהשינויים שחלו בגופה גרמו להתרוקנות השדיים שלה. ניתוח הגדלת שדיים מתאים לנשים עם חזה שלא התפתח…

מומלץ לעבור ניתוח הרמת החזה כשיש סיכוי שתוצאות  הניתוח  יישמרו לטווח ארוך. על כן השלב בחיים המתאים ביותר לעבור ניתוח זה הנו לאחר סיום הלידות וההנקה וכן לאחר ירידה במשקל. 

בניתוח להקטנת חזה (Breast reduction /Reduction Mammoplasty)  המנתח הפלסטי עורך בעצם תיקון פלסטי ורפואי, בעקבות חוסר הפרופורציות בין גודל השדיים, לבין היקף בית החזה.