הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה  שמשפר את מראה גופך, את דימוי הגוף ואת הביטחון העצמי

ניתוח הגדלת חזה ( Breast augmentation ) מעצב מחדש את החזה  והשדיים, כך שהם יהיו בעלי מראה מלא וזקוף יותר ובהתאמה המרבית למבנה גופך באמצעות שתלים בטיחותיים. ניתוח הגדלת חזה נערך על ידי מנתח פלסטי מומחה. ניתוח הגדלת חזה נחשב פרוצדורה  ניתוחית האסתטית השלישית בשכיחותה בישראל והשכיחה ביותר בארה"ב.  על פי נתוני החברה האמריקאית לכירורגיה פלסטית, רק בארה"ב בוצעו למעלה מ-300,000 ניתוחי  הגדלת חזה בשנת 2018.

מה חשיבות ניתוח הגדלת חזה?

החשיבות והפופולריות הגבוהה שלו ניתוחי הגדלת חזה אינה מפליאה כלל. החזה והשדיים נחשבים לאחד מסממני היופי הנשי. מאידך  נשים שלא התברכו בחזה שופע או שהחזה שלהן עבר שינויים במהלך השנים, אינן מרגישות שלמות עם גופן והדימוי העצמי שלהן נפגע. לאורך ההיסטוריה, חזה גדול ושדיים גדולים היו סמל לפריון ואימהות. גם בתרבות המודרנית, אידיאל היופי הנשי כפי שמשתקף בקולנוע ובפרסומות, מדגיש את האטרקטיביות של נשים בעלות חזה גדול ושופע. אם בחרת לעבור ניתוח הגדלת חזה, כדאי שתדעי שמחקרים רבים שנעשו בארה"ב, מצביעים על כך שהגדלת חזה תורמת לשיפור דימוי הגוף והביטחון העצמי ולשיפור איכות החיים.

סרטון על כל מה שרציתם לדעת על בטיחות שתלי סיליקון בניתוח הגדלת חזה

ההתקדמות הגדולה בתחום הרפואה הפלסטית ובתחום פיתוח השתלים להגדלת חזה, מאפשרת לנו לבצע ניתוח הגדלת חזה  ולבחור יחד איתך את השתלים לניתוח הגדלת חזה  המתאימים ביותר, בצורה ובגודל, ולהגיע לתוצאות האסתטיות הטובות ביותר שניתן בניתוח להגדלת החזה. כל זאת על מנת שתחושי שיפור בדימוי הגוף שלך שתאהבי את גופך ואת עצמך.

מהן הסיבות לניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה מתאים לכל אישה בריאה, שמרגישה שהחזה שלה אינו מתאים לה   ושהשדיים שלה קטנים מדי. ניתוח הגדלת חזה  מיועד לנשים  עם  פגיעה מולדת לרבות חזה לא סימטרי, שינוי בצורת השד לאחר לידות. הגדלת חזה מתאים לאישה שחלו שינויים בגופה, או בעיות אחרות אשר גרמו להתרוקנות השדיים. ניתוח הגדלת חזה  נערך במצבים של הרזיה משמעותית או  במצבים של שינוי מין. הניתוח להגדלת חזה  מתאים בעיקר לכל אישה  שמעוניינת בחזה גדול יותר וחשה פגיעה  בדימוי גוף עם החזה הנוכחי.

 • ניתוח להגדלת חזה  מתאים לנשים עם   חזה שלא השלים את התפתחותו והמראה שלו דומה יותר לזה של נערה בגיל ההתבגרות.
 • הגדלת חזה יכול להתאים לנשים  עם חזה מרוקן.
 • נשים עם חזה עם פגיעה מולדת בהתפתחות השדיים שיכול לגרום לאסימטריה בגודל ובצורת השדיים וכן מראה מעוות של השדיים מתאימות לניתוח הגדלת חזה.
 • נשים עם חזה טובולרי (חזה צינורי).
 • נשים לאחר לידות והנקות שגרמו לשינוי משמעותי בצורת השדיים מתאימות להגדלת חזה .
 • אישה שעברה ירידה משמעותית במשקל שהובילה לאיבוד נפח ולעודפי עור, הגורמים יחד למראה של שד מתאימות להגדלת שדיים.
 • נשים הסובלות מאסימטריה בגודל השדיים ולעיתים גם בגודל הפטמה והעטרה.
 • טראנסג'נדרים הנמצאים בתהליך של שינוי מין מגבר לאשה.

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה מומלץ  לבצע מגיל 18 . ניתן לבצע  את הניתוח להגדלת חזה רק  מעל גיל 18 כדי לאפשר לשדיים להגיע להתפתחות מלאה ולגודלם המקסימלי. מכל מקום המלצת מנהל הבריאות האמריקאי, ה- FDA  היא לא לבצע הגדלת חזה לפני גיל 18, להוציא מקרים של פגמים משמעותיים במראה השדיים, פגמים מולדים או פגמים נרכשים במראה השד כתוצאה מחבלות, מחלות וכו׳, הגורמים לפגיעה בנשיות ובביטחון העצמי של האישה  המטופלת.

מה כוללת פגישת הייעוץ הרפואי לניתוח הגדלת חזה?

לפגישת הייעוץ  הרפואי עם המנתח הפלסטי  לפני ניתוח הגדלת חזה,  יש חשיבות רבה. ראשית, על מנת לבחון האם האישה המעוניינת בניתוח הנה  מועמדת מתאימה לניתוח הגדלת חזה. המנתח  הפלסטי יבדוק  את נתונים  בכל הקשור להתאמה רפואית  של האישה לניתוח הגדלת החזה כגון: מחלות רקע, נטילת תרופות, עישון, היסטוריה של ניתוחים בשד ובאזורים אחרים והיסטוריה של סרטן שד במשפחה.  שנית, המנתח הפלסטי יבצע בדיקה של אזור החזה של האישה בכל הקשור לתכנון הניתוח להגדלת החזה הכולל: היקף ומבנה בית החזה, גודל השדיים של האישה לפני הניתוח להגדלת החזה , מיקומם, המרווח ביניהם, צורה והיקף של העטרה, צורה ומיקום של הפטמה בחזה, תכונות של העור באזור החזה (עובי ומידת אלסטיות), כמות רקמת השד של האישה ועוד.

 

לבדיקת הנתונים הרפואיים אצל האישה המעוניינת בניתוח הגדלת החזה הללו יש חשיבות עליונה להצלחת הניתוח.  על פיה הנתונים ימליץ לך המנתח הפלסטי על סוג השתלים, גודלם, צורתם (שתל עגול או שתל בצורה של טיפה/אגס) ומיקומם . כמו כן יקבע את אזור החתך הניתוחי ומיקום השתלים (מעל שריר בית החזה או מתחת לשריר בית החזה) בניתוח להגדלת החזה .  בנוסף המנתח הפלסטי  יסביר לך על מעטפת השתל, סוג החספוס והבטיחות בשימוש בשתלים. במעמד הייעוץ הרפואי , ישאל המנתח הפלסטי להגדלת החזה מהי הסיבה שבחרת לעבור הגדלת חזה ומהן ציפיותייך מתוצאות הניתוח . כמו כן, כחלק מבחירת השתלים, לניתוח הגדלת חזה תבוצע סימולציה ממוחשבת של הניתוח בעזרת תוכנת הדמיה משוכללת תלת ממדית. הסימולציה תערך על מנת שתוכלי להתרשם מהתוצאה הצפויה להגדלת החזה והבדלי הגודל והצורה השונים בין השתלים בשד וכמובן מיקומם.  במהלך הייעוץ הרפואי המנתח הפלסטי יבחר   יחד איתך  את השתל  הטוב ביותר בשבילך להגדלת החזה. במהלך הייעוץ הרפואי, יסקור בפנייך המנתח הפלסטי את כל הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בניתוח הגדלת חזה והגדלת שדיים, וכן יסביר לך על הבטיחות של שתלי הסיליקון  אשר עושים בהם שימוש בניתוח להגדלת חזה  לרבות כל הנתונים העדכניים הקיימים בנושא זה.

ניתוח הגדלת חזה, פרופ' יואב ברנע

מהם סוגי השתלים שמשתמשים בניתוח הגדלת חזה?

לבחירת סוג השתלים בניתוח להגדלת חזה. יש משקל רב בקביעת התוצאה האסתטית של הניתוח ושמירה על המראה הטבעי והצלחת הניתוח להגדלת חזה. פרופ' ברנע יואב משתמש בשתלים האיכותיים ביותר שקיימים כיום. כול השתלים המשתמשים בהם הנם בעלי תו-תקן בטיחותי מחמיר ומאושרים על ידי ה- FDA האמריקאי ו/או ה- CE האירופאי. השתלים עשויים מסיליקון רפואי, חומר בעל יתרונות רבים:

 • בניתוח להגדלת חזה.משתמשים בשתלים הסיליקון הרפואי רך וגמיש וכן בעל מרקם ומראה טבעיים.
 • בניתוח להגדלת חזה.משתמשים בשתלים הכוללים  סיליקון הרפואי  עם רמת צמיגות גבוהה ולכן קיים סיכוי נמוך יותר לזליגתו מהשתל לכיס השתל ורקמת השד.
 • בניתוח הגדלת חזה משתמשים בשתלים עם אורך החיים מהדור החדש. מדובר באורח חיים  גבוה מאד ויכול להגיע ליותר מ- 15 שנים, יצוין כי לא קיימים שתלים הנשארים לכל החיים.

מהי ההכנה לפני ניתוח הגדלת חזה?

 • עלייך להיות בצום 8 שעות לפני הניתוח להגדלת חזה. הצום כולל גם איסור על לעיסת מסטיק.
 • הפסיקי לשתות מים 6 שעות לפני הניתוח להגדלת חזה.
 • עלייך להתרחץ לפני הניתוח להגדלת חזה.  כולל רחצה יסודית של אזור בית החזה. עם סבון אנטיספטי.
 • אין להתאפר ביום הניתוח להגדלת חזה.
 • יש להסיר תכשיטים מהגוף לפני ההגעה לניתוח להגדלת חזה., כולל פירסינג וציפורן חשופה ללא לק באחת האצבעות בכף היד.

מהו מהלך הניתוח להגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה נמשך כשעה וחצי. על פי רוב, המטופלת משתחררת לביתה בתוך מספר שעות או ביום למחרת.

שלב ראשון לניתוח להגדלת החזה: הרדמה

הניתוח להגדלת החזה מבוצע תחת הרדמה כללית או טשטוש עמוק.

שלב שני לניתוח הגדלת חזה : יצירת חתך ניתוחי

בניתוח הגדלת חזה יוצרים בעור חתכים קטנים יחסית, כאשר גודל החתך תלוי בגודל השתל והוא מבוצע באזורים שאינם בולטים לעין. בניתוח הגדלת חזה  מיקום החתך הניתוחי דרכו מוחדר השתל, נקבע בפגישת הייעוץ  הרפואי עם המנתח הפלסטי  ועל פי רוב הוא יבוצע בקפל התת-שדי (בגבול התחתון של השד).

שלב שלישי לניתוח הגדלת חזה: הכנסת השתלים

בניתוח להגדלת החזה המנתח הפלסטי ממקם את השתלים מתחת או מעל לשריר בית החזה, בהתאם לנתונים האנטומיים של כל מטופלת והשתלים מוכנסים לכיס שיוצר המנתח בכל שד.  בניתוח הגדלת חזה לפני סגירת החתכים הניתוחיים, מטים את מיטת הניתוח למצב ישיבה והמנתח הפלסטי בודק את מיקום השתלים, המרחק בין השדיים וגובה הפטמות, כדי להשיג את התוצאה המדויקת ביותר.  בניתוח הגדלת חזה לאחר הכנסת השתלים מבוצעת הרדמה מקומית באזור החתכים, להפחתת הכאב לאחר ניתוח.

שלב רביעי לניתוח הגדלת חזה: סגירת החתכים

בניתוח להגדלת חזה זה נעשה שימוש בתפרים הנמסים בתוך כחודש ימים. במהלך תקופה זו אזור הצלקות מכוסה בחבישה מיוחדת ומעל החבישה בחזיית ספורט, לקיבוע השתלים ולמניעת תזוזתם.

שלב חמישי לניתוח הגדלת חזה: התאוששות

לאחר סיום ניתוח הגדלת השתלים כאשר ההרדמה תפוג, יסייעו לך לקום מהמיטה ותוכלי להתחיל לשתות ולאכול.

מהן ההוראות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

 • ההחלמה מניתוח הגדלת חזה מלווה בימים הראשונים בכאבים ולכן על מנת להימנע ולהפחית כאב, מומלץ להשתמש במשככי כאבים.
 • לאחר הניתוח להגדלת חזה הקפידי על נטילת אנטיביוטיקה למשך 5 ימים, בהתאם למינון שיקבע הרופא המנתח. התרופה ניתנת לכל המטופלות כטיפול מניעתי מפני זיהום.
 • ניתן להתקלח במים זורמים, 48 שעות לאחר הניתוח להגדלת חזה.
 • לאחר הניתוח להגדלת החזה, הקפידי לשכב רק על הגב ולא על הצדדים למשך 4-6 שבועות, בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי.
 • עלייך ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה, למשך 4-6 שבועות להגדלת החזה. 
 • חשוב לנוח לפחות שבוע, לפני חזרה לשגרה, כמובן שאם את עובדת בעבודה הכרוכה במאמץ פיזי, נדרשת מנוחה ארוכה יותר, לאחר ניתוח הגדלת חזה.
 • חזרה לנהיגה מותרת לאחר מינימום שבועיים מנוחה לאחר ניתוח הגדלת חזה, בהתאם לכאבים בבית החזה ובהנעת הידיים.
 • חזרה לפעילות מאומצת ולפעילות ספורט מותרת כעבור 2-4 חודשים, בהתאם להוראות המנתח וסוג הניתוח.
 • לא להרים חפצים כבדים מעל 5 ק״ג במשך 6 שבועות  לאחר ניתוח הגדלת חזה.
 • לאחר ניתוח הגדלת חזה, אם את אמא לילדים קטנים, חשוב שתיערכי מראש לעזרה בטיפול בילדים מאחר שאסור יהיה לך להרים את הילדים במשך 6 שבועות.
 • לא להיכנס למים עומדים (בריכה, ים, ג׳קוזי, מקווה) במשך 8 שבועות מהניתוח להגדלת חזה.

שאלות ותשובות בתחום ניתוח הגדלת חזה

ריכזנו אוסף של שאלות ותשובות שכיחות בנושא ניתוח הגדלת חזה אצל פרופ' יואב ברנע. השאלות והתשובות בנושא ניתוח הגדלת חזה  כוללות שאלות נבחרות הכוללותבין השאר: את  זמן ההגעה לביקורת אחרי ניתוח הגדלת  חזה? מהן תופעות הלוואי לאחר ניתוח הגדלת חזה? כיצד ניתן להאיץ את תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה? האם קופות החולים משתתפות בניתוח הגדלת  חזה?

מתי עלייך להגיע לביקורת לניתוח הגדלת חזה ?

 • 3-6 ימים לאחר השחרור מבית החולים לאחר ניתוח הגדלת חזה
 • 3-4 שבועות לאחר הניתוח להגדלת חזה.
 • 6 חודשים לאחר הניתוח להגדלת חזה.

כיצד תוכלי להאיץ את תהליך ההחלמה לאחר ניתוח הגדלת חזה?

לאחר ניתוח הגדלת חזה הקפידי ללבוש חזיית ספורט 24 שעות ביממה. לאחר הקטנת חזה הימנעי משכיבה על הבטן או על הצד. השלימי את הטיפול האנטיביוטי, במינון ובזמנים המדויקים. נבקשך לאחר ניתוח הקטנת חזה לא לעסוק בפעילות גופנית ובפעילות מאומצת של פלג גוף עליון שלך עד שתקבלי אישור לכך מהרופא המנתח הפלסטי , בהתאם לקצב החלמתך. אל תחשפי את החזה לשמש במשך 3 חודשים לאחר הניתוח להגדלת חזה . עקב חשש לזיהום בפצע הניתוחי לאחר הגדלת החזה. אל תיכנסי למקורות מים כגון: ים, בריכה, ג'קוזי או מקווה במהלך חודשיים לאחר הניתוח להגדלת חזה. לאחר תקופה זו ניתן להיכנס למים בתנאי שכול החתכים התרפאו היטב. הימנעי מעישון לפחות חודש לאחר הניתוח להגדלת  חזה לאחר הסרת החבישה מהצלקות, נמליץ על טיפול במשחת סיליקון או רפידה להאצת תהליך טשטוש הצלקות.

מתי תוכלי ליהנות מהתוצאה הרצויה מהניתוח להגדלת חזה?

לאחר הניתוח להגדלת חזה, תהליך ההחלמה והצפי לתוצאה הסופית, משתנים בין מטופלת למטופלת ותלויים במצב הבריאותי הכללי, בתכונות העור של האישה: עובי ומידת אלסטיות, רקמת השד, סוג השתלים ומיקום השתל (מתחת או מעל לשריר בית החזה) .בימים הראשונים שלאחר הניתוח  להגדלת חזה יתכנו שטפי דם, נפיחות ובצקת באזור הניתוח. לאחר הגדלת החזה אצל חלק מהמטופלות, תיתכן אסימטריה בשדיים עד להתייצבות צורתן הסופית של השדיים. בדרך כלל, בתוך כשלושה חודשים לאחר הניתוח להגדלת החזה , הנפיחות וחוסר הסימטריה נעלמים והצלקות מטשטשות ומתקבלת תוצאה משביעת רצון. עם זאת, ייתכן שתהליך העיצוב מחדש של החזה יתארך והתוצאה הסופית תתקבל עד שנה מיום הניתוח להגדלת החזה. סבלנות! בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים  לאחר הגדלת החזה תוכלי ליהנות מהתוצאה לה ציפית – חזה מלא וזקוף. עכשיו הזמן להתחדש גם במלתחה חדשה ומחמיאה.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.

מאמרים בתחום הגדלת חזה וניתוחי חזה אחרים

את הניתוח להגדלת החזה מתאים לערוך לכל אישה בריאה שמרגישה שהשדיים שלה קטנים מידי או שהשינויים שחלו בגופה גרמו להתרוקנות השדיים שלה. ניתוח הגדלת שדיים מתאים לנשים עם חזה שלא התפתח…

מומלץ לעבור ניתוח הרמת החזה כשיש סיכוי שתוצאות  הניתוח  יישמרו לטווח ארוך. על כן השלב בחיים המתאים ביותר לעבור ניתוח זה הנו לאחר סיום הלידות וההנקה וכן לאחר ירידה במשקל. 

בניתוח להקטנת חזה (Breast reduction /Reduction Mammoplasty)  המנתח הפלסטי עורך בעצם תיקון פלסטי ורפואי, בעקבות חוסר הפרופורציות בין גודל השדיים, לבין היקף בית החזה.