בודי טייט

מהו בודי טייט - BodyTite?

בודי טייט – BodyTite, היא טכנולוגיה מתקדמת המנצלת את אנרגיית גלי הרדיו כדי למוסס ביעילות תאי שומן מהגוף וליצור הידוק של העור. המכשיר הוא מכשיר Inmode שעליו יש כמה ידיות שניתן לבצע איתן מספר פעולות אסתטיות. המכשיר בעל תקן של ה- FDA האמריקאי וה- Ce-Mark האירופאי. הטיפול מתבצע במרפאה, ובהרדמה מקומית, ללא צלקות, ללא חדר ניתוח והרדמה כללית, כאשר תהליך ההחלמה והחזרה לשגרה היא קצרה יחסית.

בודי טייט, הבודיטייט

המכשיר ממיס את השומן באמצעות חום, ההליך כולל הנחת אלקטרודה על פני העור ובמקביל החדרת צינורית (קנולה) כדי להמיס את השומן מתחת לעור. אנרגיית החום מועברת דרך הקנולה ומתמקדת על רקמת השומן הרלוונטית במדויק. גישה חדשנית זו מבטיחה שהשומן הופך רך ונוזלי יותר ומקל על הסרתו. בהשוואה למכשירים אחרים המיועדים אך ורק לשאיבת שומן או להמסה, הטיפול באמצעות בודי טייט מספק אפשרויות טיפול יעילות ומקיפות יותר. טיפול בודי טייט נחשב בטוח ומאפשר תוצאות מרשימות מבחינת מיצוק העור. ההליך הוא רב-תכליתי וניתן להשתמש בו לטיפול בעודפי שומן באזורים שונים כגון: בפנים – סנטר כפול וצוואר, בזרועות, בירכיים הברכיים, בטן והישבן. באמצעות טיפול בודי טייט ניתן לחטב ולעצב מחדש את הגוף, ולהשיג מראה מחוטב ואסתטי יותר .טכנולוגיה זו מכוונת במיוחד לאזורים שאיבדו גמישות לאורך זמן וכתוצאה מכך העור נפול ויש בו משקעי שומן לא רצויים. באמצעות בודי טייט המטופלים יכולים לצפות לטיפול קצר, יעיל עם תוצאות אסתטיות משופרות.

למי מיועדים הטיפולים האסתטיים של בודי טייט?

טיפולי בודי טייט מתאימים בדרך כלל לאנשים המחפשים עיצוב וחיטוב הגוף ומיצוק העור באזורים ספציפיים. כמו כן ההליך יכול להועיל למגוון אנשים:

 • בודי טייט הוא אופציה מצוינת לאנשים שיש להם באזורים ספציפייםעם מעט שומן עיקש שעמיד לדיאטה ופעילות גופנית.בודי טייט עשוי לעזור לחטב ולעצב אזורים כמו: הבטן, הירכיים, הישבן, הזרועות, הגב וכד'.
 • יעיל במיוחד לאנשים עם רפיון עור קל עד בינוני.אנרגיית גלי הרדיו המשמשת במהלך ההליך מגרה את ייצור הקולגן, שמוביל למיצוק העור ולשיפור מרקם העור הכללי. שיטה זו יכולה לעזור לטפל בעור רפוי הנובע מהזדקנות, ירידה במשקל או הריון.
 • טיפולי בודי טייט יכולים להוות אלטרנטיבה לפני הליכים כירורגיים מסורתיים כמו מתיחת בטן או שאיבת שומן.זוהי אפשרות זעיר פולשנית המציעה יתרונות משמעותיים להפחתת השומן ומיצוק העור. הטיפול מתבצע במרפאה, ללא הרדמה וללא צלקות. זמן ההחלמה קצר יותר בטיפול זה וסיכונים פחותים הקשורים להליכים כירורגיים נרחבים.
 • טיפולי בודי טייט יכולים לעזור לאנשים להשיג מראה חטוב ומעוצב יותר על ידי הידוק עודפי השומן ומיצוק העור מסביב.הטיפול יכול לשפר את מראה האזור המטופל וליצור קווי מתאר אסתטיים יותר, גוף מחוטב ומעוצב המוביל לשיפור הביטחון העצמי.
 • טיפולי בודי טייט יכולים לשמש כהליך משלים עבור אנשים שעברו בעבר שאיבת שומן או ניתוחי עיצוב גוף. בודי טייט יכול לחטב ולמצק עוד יותר את האזורים שטופלו ולשפר את התוצאה הכוללת של הליכים קודמים.

חשוב לציין שבעוד שטיפולי בודי טייט יכולים לספק שיפורים משמעותיים, הם אינם מהווים תחליף לירידה במשקל או פתרון להשמנה. המועמדים האידיאליים לבודי טייט צריכים להיות במשקל או קרוב למשקל הרצוי שלהם ולהיות בעלי ציפיות ריאליות לגבי התוצאות הפוטנציאליות.

איך טיפול בודי טייט מתבצע?

בודי טייט הוא הליך אסתטי זעיר פולשני המשתמש בגלי רדיו (RF) וידית מיוחדת כדי להמיס את השומן באזור המטופל ולהדק אותו ולמצק את העור. במהלך הליך בודי טייט, נעשה חתך קטן באזור המטופל וצינורית דקה מוחדרת לאזור הטיפול. הידית מספקת את אנרגיית גלי הרדיו לשומן ולרקמות הבסיסיות ובו זמנית ממיסה את תאי השומן ומעוררת ייצור קולגן למיצוק העור .לאחר מכן השומן הנוזלי נשאב החוצה בעדינות. כתוצאה מכך קווי מתאר חלקים ומפוסלים יותר. אחד היתרונות המרכזיים של בודי טייט הוא שהוא מספק השפעות משמעותיות של מיצוק העור בנוסף להמסת השומן. יישום אנרגיית גלי הרדיו גורמת לייצור קולגן, שמוביל לשיפור גמישות העור ומוצקות. טיפול בודי טייט יכול להועיל במיוחד עבור אנשים שיש להם עודף עור או רפיון עור קל עד בינוני באזור המטופל.

בודי טייט מבוצע במרפאה בדרך כלל בהרדמה מקומית או בתוספת של אלחוש קל. ההליך נחשב זעיר פולשני וכתוצאה מכך החתכים קטנים יותר והטראומה לרקמות פחותה יותר בהשוואה לטכניקות שאיבת שומן מסורתיות. הליך זה יכול להוביל להפחתת זמן ההשבתה ולתקופת החלמה מהירה יותר. חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי כדי לקבוע האם טיפול בודי טייט מתאים לצרכים ולמטרות הספציפיות שלך. המנתח הפלסטי יעריך את המקרה האישי שלך, ידון איתך ביתרונות ובסיכונים הפוטנציאליים ויספק לך המלצות מותאמות אישית על סמך המצב הייחודי שלך.

כיצד בחירת מנתח פלסטי מיומן ומנוסה היא ערובה להצלחה?

הצלחת טיפול הבודי טייט הן רפואית והן אסתטית תלויה במיומנות ובניסיון הקליני של המנתח הפלסטי. על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר בטיפול הבודי טייט, שיהיה לשביעות רצונך וכדי למזער סיכונים, הקפד/י על בחירת המנתח הפלסטי:

 • מומחה בכירורגיה פלסטית שעבר התמחות באחד מהמרכזים הרפואיים המובילים בארץ ו/או בעולם.
 • עבר הדרכה מקיפה ובעל ניסיון רב בפעולה הזו.
 • בוגר לימודי רפואה במוסד אקדמי בעל שם.
 • חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.
 • בעל ניסיון כירורגי רב בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל ובתחום טיפולי בודי טייט בפרט.
 • כירורג פלסטי לגביו קיבלת המלצות.

פגישת ייעוץ לפני בודי טייט במרפאתנו

לאחר שבחרת מנתח פלסטי מנוסה, השלב הראשון והחשוב להצלחת טיפול בודי טייט, כולל פגישת ייעוץ רפואי. במהלך פגישת הייעוץ, יבדוק המנתח הפלסטי את התאמת המטופל להליך בודי טייט, יעריך את חלוקת השומן באזורי הגוף של המטופל ותכנון קדם הטיפול באזורים המיועדים לטיפול. אזורים אלו יכולים להיות, פנים ירכיים, בטן, זרועות, ישבן. כול זאת על פי נתונים כגון: גיל, היסטוריה רפואית כולל ניתוחים קודמים, מחלות רקע, תרופות נוכחיות ומצב רפואי נוכחי. המידע עוזר למנתח הפלסטי להעריך את הבריאות הכללית שלך, להעריך סיכונים פוטנציאליים ולקבוע אם את/ה מתאים/ה להליך בודי טייט. הייעוץ הרפואי חשוב ביותר לקבלת החלטה ולתיאום ציפיות מתוצאות הליך הבודי טייט.

השלבים בטיפול בודי טייט

שלב ראשון: הרדמה

לפני תחילת הליך בודי טייט מתבצעת הרדמה מקומית המאלחשת את אזור הטיפול כדי להבטיח את הנוחות שלך וכדי למזער כל כאב או אי נוחות פוטנציאליים.

שלב שני : הכנסת הקנולה

בתהליך הבודי טייט, מוכנסת הקנולה בחתך קטנטן בדרך כלל באורך של פחות מ-1 ס"מ הנעשה בקפידה באזור הטיפול. המיקום הספציפי ומספר החתכים תלויים באזור המטופל ובתוצאה הרצויה. החתכים ממוקמים בצורה אסטרטגית כדי לאפשר גישה לידית הטיפול של הבודי טייט. החתכים שיבצעו הם קטנים ביותר ואינם משאירים צלקות לאחר הפעולה.

שלב שלישי : הזרקה

לפני המשך הליך הבודי טייט, מוזרקת תמיסה המכילה חומר הרדמה מקומי, בדרך כלל לידוקאין, כדי להקהות את האזור ולמזער כל אי נוחות במהלך ההליך. התמיסה כוללת גם מכווץ כלי דם, כגון אפינפרין, כדי להפחית דימומים ולמזער חבורות.

שלב רביעי : אספקת אנרגיה בגלי רדיו

לאחר שהתמיסה הוזרקה, האלקטרודה הפנימית מוחדרת מתחת לעור ולתוך שכבת השומן התת עורית, בעוד שהאלקטרודה החיצונית נשארת על פני העור.

שלב חמישי: חימום מבוקר והסרת שומן

אנרגיית גלי הרדיו מועברת דרך האלקטרודה הפנימית ויוצרת חימום מבוקר בתוך האזור המטופל. החום שפולט המכשיר מכוון לתאי השומן וגורם להם להתחמם ולבסוף להתמוסס. תהליך זה ידוע גם בשם ליפוליזה תרמית. במקביל, אנרגיית החום מגרה את ייצור הקולגן בעור ומעודדת השפעות מיצוק העור. השומן הנוזלי נשאב בעדינות החוצה דרך הצינורית(קנולה), מה שמאפשר הסרת שומן קלה, מדויקת וחיטוב האזור המטופל.

שלב שישי: מיצוק עור וגירוי קולגן

יישום אנרגיית גלי רדיו לא רק עוזרת להפחתת השומן אלא גם מפעילה תהליך של יצירת קולגן. החימום המבוקר ממריץ את ייצור סיבי הקולגן החדשים בעור, מה שמוביל לשיפור גמישות העור. גירוי יצירת הקולגן עוזר למיצוק העור באזור המטופל ותורם למראה צעיר וחטוב יותר.

החלמה וטיפול לאחר הליך הבודיטייט

לאחר הליך הבודי טייט, המנתח הפלסטי שלך יספק לך הנחיות ספציפיות לטיפול לאחר הפרוצדורה הרפואית. ההנחיות עשויות לכלול חבישת תחבושת אלסטית במקום הטיפול, כדי למזער נפיחות, לקדם ריפוי ולתמוך באזור המטופל. ייתכן גם שיירשמו לך תרופות כדי להפיג את הכאב ולהקל על הריפוי. חשוב לעקוב אחר הוראות אלה בקפידה כדי לייעל את ההתאוששות שלך ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר האפשריות. המנתח הפלסטי שלך יקבע פגישות מעקב כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך. השלבים הספציפיים של הליך בודי טייט עשויים להשתנות בהתאם לנסיבות האישיות ולתוכנית הטיפול שנקבעה על ידי המנתח שלך. הם ילוו אותך בכל שלב ויבטיחו את הבטיחות, הנוחות והתוצאה הרצויה שלך.

מהן תופעות הלוואי לאחר טיפול בודי טייט?

נפיחות: נפיחות היא תופעת לוואי שכיחה לאחר טיפול בבודי טייט, אנרגיית גלי הרדיו המשמשת במהלך ההליך עלולה לגרום לטראומה של רקמות, מה שמוביל להצטברות נוזלים ונפיחות באזור המטופל. מידת ומשך הנפיחות יכולים להשתנות בהתאם להיקף הליך הבודי טייט ותגובת הריפוי האישית. בדרך כלל, הנפיחות מגיעה לשיא במהלך הימים הראשונים לאחר הטיפול ונחלשת בהדרגה במשך מספר שבועות.

חבורות(שטפי דם): חבורות ושטפי דם יכולות להתרחש כתוצאה מהצינורית (קנולה) שהייתה בשימוש במהלך הליך הבודי טייט. הצינורית מוחדרת דרך חתכים קטנים בעור ותנועתה עשויה לגרום לנזק קל לכלי הדם ולהוביל לחבלות. כאשר מידת ומשך החבלות יכולים להשתנות מאדם לאדם. בדרך כלל, חבורות חולפות תוך מספר ימים, אך זה עשוי להימשך זמן רב יותר עבור אנשים מסוימים.

אי נוחות: ניתן לחוות מידה מסוימת של אי נוחות או כאב לאחר טיפול בודי טייט. ההליך כולל ביצוע חתכים קטנים ושימוש בצינורית כדי להעביר אנרגיה לאזור הטיפול. זה יכול לגרום לכאב, רגישות או לתחושות כאב. רוב המטופלים מגלים שתרופות ללא מרשם רופא, להפגת הכאבים מספיקות כדי להתמודד עם אי נוחות כלשהי. במקרים מסוימים, ירשמו על ידי המנתח הפלסטי, תרופות כאב חזקות יותר במידת הצורך.

חוסר תחושה: חוסר תחושה או שינוי זמני באזור המטופל שכיחים לאחר טיפול בודי טייט. ההליך יכול להשפיע על העצבים התחושתיים באזור וכתוצאה מכך לאובדן זמני של תחושה או תחושות חריגות. זה בדרך כלל נפתר עם הזמן כשהעצבים מתחדשים ומתרפאים. עם זאת, חשוב לשתף בכל שינוי ממושך או נוגע בתחושה עם המנתח הפלסטי שלך.

זיהום: זיהום הוא סיכון נדיר אך פוטנציאלי הקשור לכל הליך כירורגי, כולל בודי טייט. כדי למזער את הסיכון לזיהום, חשוב לעקוב אחר הוראות טיפול נאותות לאחר הטיפול המסופקות על ידי המנתח הפלסטי שלך. זה כולל בדרך כלל שמירה על האזור המטופל נקי, שימוש במשחות אנטיביוטיות שנקבעו במידת הצורך והימנעות מחשיפה למקורות זיהום פוטנציאליים.

שאלות ותשובות לאחר טיפול בודי טייט

מתי ניתן יהיה ליהנות מתוצאות טיפול בודי טייט?

הזמן שלוקח ליהנות מהתוצאות המלאות של טיפול בודי טייט יכול להשתנות מאדם לאדם. בעוד ששיפורים מסוימים עשויים להיות גלויים מיד לאחר ההליך, חשוב לציין שהתוצאות הסופיות בדרך כלל אינן נראות במלואן עד שהגוף עבר את תהליך הריפוי המלא. מיד לאחר הליך הבודי טייט ייתכן שתבחין בשיפורים ראשוניים באזור המטופל. עם זאת, נפיחות, חבורות ואולי אפילו אי נוחות או כאבים בימים הראשונים שלאחר ההליך הינם שכיחים .ייתכן שהאזור המטופל עדיין לא קיבל את המראה הרצוי שלו עקב השפעות זמניות אלו. במהלך השבועות הראשונים לאחר טיפול בודי טייט, הנפיחות והחבורות חולפות בהדרגה. ייתכן שתתחילי לראות כמה שיפורים גלויים ככל שהנפיחות פוחתת. עם זאת, חשוב לציין כי ההשפעות של מיצוק העור ממשיכות להתקדם ככל שתהליך ריפוי הגוף ממשיך. רוב התוצאות הנראות לעין מטיפול בודי טייט מתבטאות בדרך כלל במהלך שלושת עד שישה החודשים הראשונים. במהלך תקופה זו, הגוף עובר תהליכי ריפוי שונים, לרבות יצירת קולגן ומיצוק העור. כאשר תהליכים אלו מתרחשים, סביר להניח שתבחין בשיפור משמעותי בקווי המתאר של הגוף. התוצאות הסופיות וארוכות הטווח של טיפול בודי טייט יכולות להמשיך להתפתח עד שנה או יותר לאחר תום ההליך. עם הזמן, סיבי הקולגן באזור המטופל ממשיכים להשתנות, מה שמוביל לשיפור נוסף באיכות העור, במרקם ובמיצוק העור.

ראוי לציין ששיעורי הריפוי האישיים והתגובה לטיפול יכולים להשתנות, כך שציר הזמן כאן הוא קו מנחה כללי. התוצאות המלאות של טיפול בודי טייט תהיה תלויה בגורמים כמו היקף ההליך, יכולת הריפוי הטבעית של הגוף שלך ושיתוף הפעולה עם הוראות הטיפול לאחר הבודי טייט.

האם ישנה הגבלת גיל לביצוע ההליך בודי טייט?

התאמת טיפול בודי טייט עשויה להשתנות בהתאם לגורמים אינדיבידואליים, כולל גיל. למרות שאין הגבלת גיל ספציפית עבור ביצוע בודי טייט, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים בעת קביעת התאמת ההליך. יש להתחשב בבריאות הכללית של אדם, במשקל גוף תקין, מחלות רקע שאינן מאפשרות לעבור את הטיפול ובאיכות וגמישות העור. המטופלים יכולים להיות בני 18 ועד גיל 70-75 בשני המינים.

האם אפשר לבצע הליך של בודי טייט בין ההריונות?

טיפול בודי טייט מציע יתרון ייחודי בהשוואה לפרוצדורות כירורגיות שמטרתן הסרת שומן ועודפי עור. בודי טייט יכול להתבצע בין הריונות כדי לעזור להשיג מראה מוצק וצעיר יותר. אין הגבלות על ביצוע בודי טייט לאחר ההנקה, מה שמאפשר לנשים ליהנות ממנו עד להריון הבא אם תרצה בכך. נשים רבות בוחרות בהליכים אסתטיים ופלסטיים כמו בודי טייט כדי לסייע בשמירה על גזרה אטרקטיבית ובעלת קווי מתאר, גם בתקופות מעבר אלו.

המידע שלפניך נערך ונסרק ע"י פרופ' יואב ברנע, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה. כל הזכויות שמורות לפרופ' יואב ברנע.